Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko219
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

716

Kolejki na gastroskopię się wydłużają. Szpitale przesuwają terminy.

Kolejki na gastroskopię się wydłużają. Szpitale przesuwają terminy.

Nawet dwa lata oczekiwania na gastroskopię i ponad 1400 dni na kolonoskopię takie terminy słyszą dziś pacjenci w publicznych szpitalach. Placówki tłumaczą, że muszą ograniczać badania z powodu finansowania z Narodowego Funduszu Zdrowia.

epicentrum_chaosu
epicentrum_chaosu
epicentrum_chaosu
z
medonet.pl
dodany: 14.05.2026, 16:56:02
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    medycyna
  • #
    zdrowie
  • 190
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (3)

Minister zdrowia: jeżdżę po kraju i widzę, jak ludzie się cieszą
CoCoPoCo
z pulsmedycyny.pl
  • 66
Informator o terminach leczenia
badzjakwoda
z terminyleczenia.nfz.gov.pl
  • 0

Komentarze (190)

najlepsze

pangkor
pangkor
14.05.2026, 17:42:32 via Wykop
  • 219
Dziękujemy panie tusk
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ZaczynajacySieNaLitereX
ZaczynajacySieNaLitereX
14.05.2026, 19:13:13 via Wykop
  • 130
@pangkor: Mamy to!
ZaczynajacySieNaLitereX - @pangkor: Mamy to!

źródło: cfc1e290efa348f07d88beddc5054bb0015ee263dd5a214ca568890bff6b8a35

Pobierz
  • Odpowiedz
Niezapominajka2930
Niezapominajka2930
14.05.2026, 19:25:06 via Wykop
  • 41
@GalNonimus: Codziennie czytam na grupie z mojego miasta jak ludzie pytają gdzie znajdą szybciej badania, bo mają skierowanie na Cito, a jak dzwonią po kilku (5+) placowkach w mieście to słyszą, że termin na listopad/grudzien.
  • Odpowiedz
XeNinja
XeNinja
14.05.2026, 18:31:54 via Wykop
  • 134
XeNinja

źródło: s

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

WybuchowyCzajnik
WybuchowyCzajnik
14.05.2026, 18:57:41 via Wykop
  • 44
@XeNinja: władza się zmienia, a mem wiecznie aktualny. xD
  • Odpowiedz
koccur
koccur
koccur
15.05.2026, 05:33:26 via iOS
  • 7
@Marval: teraz zadzwoń do obojętnie jakiej placówki i spytaj o wolny termin ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz

Patton123
Patton123
14.05.2026, 19:04:34 via Wykop
  • 93
Może na badania nie ma, ale przynajmniej na TVP jest 3, a nie tylko 2 mld złotych.

  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

q0084
q0084
q0084
15.05.2026, 06:05:44 via Wykop
  • 0
@slawomir-czerwik: tak nic, bo od k---a dobrego czasu muszą spełnić te same wymogi co Polak, czyli posiadać ubezpieczenie.
  • Odpowiedz
Xandress
Xandress
Xandress
15.05.2026, 11:30:44 via Wykop
  • 1
@q0084: wiadomo, bo jedynym kryterium jest hajs - tomografy, pracownie endoskopowe i ludzie przy nich pracujący sa z gumy, mozna ich rozciągnąć i podzielić, dobę wydłużyć i maszyna moze jechać 29h/9dni w tygodniu XDD
  • Odpowiedz
pieknylowca
pieknylowca
pieknylowca
14.05.2026, 16:58:51 via Wykop
  • 89
Sprywatyzują wam służbę zdrowia przy waszym poklasku. Nagle okaże się że medyczne biedronki wykupią wszystkie pracownie gastro i kolonoskopii...
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

robobat
robobat
robobat
14.05.2026, 19:11:49 via Android
  • 51
@3mortis: To mi szkodzi, że 2 lata temu czekałem 3 miesiące na kolonoskopię. Skoro wówczas to w miarę działało a wszystko zaczyna się teraz "sypać", to znaczy jedno - celowe działanie rządu w celu prywatyzacji, tak jak to Tusk próbował zrobić z Lotem.
  • Odpowiedz
pieknylowca
pieknylowca
pieknylowca
14.05.2026, 20:39:50 via Wykop
  • 27
@Ogau: wykopki nadal myślą że choroby to kaszelek, ból gardła i mięśni od dwóch dni i zły doktor który nie chce wypisać na to makrolidu. Kompletnie pomijają że wystarczy że będą mieć złamanie trojkostkowe albo ropień płuca do drenażu i będą składać wnioski o upadłość bo nie mają nawet tyle odłożone na koncie żeby pokryć 1/10 wydatków.
  • Odpowiedz
giorgioborgio
giorgioborgio
14.05.2026, 19:01:08 via Android
  • 57
Możesz umierać na poczekalni, ale jak przywiozą więźnia to on wejdzie przed tobą. Tak się właśnie dba o elektorat. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
giorgioborgio - Możesz umierać na poczekalni, ale jak przywiozą więźnia to on wejdzie...

źródło: 1000005498

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Miszczu_wszystkiego
Miszczu_wszystkiego
14.05.2026, 19:36:52 via Wykop
  • 13
@giorgioborgio: PO to chyba od zawsze wygrywa ostro w więzieniach, w sumie ciekawe czemu
  • Odpowiedz
giorgioborgio
giorgioborgio
14.05.2026, 19:38:12 via Android
  • 16
@Miszczu_wszystkiego: Tam siedzą sami wybitni intelektualiści i w dodatku mają masę czasu na przemyślenia.
  • Odpowiedz
Latarenko
Latarenko
14.05.2026, 19:02:08 via Wykop
  • 50
Pan rzecznik powiedział, że kolejki są krótsze to o co chodzi?
Latarenko - Pan rzecznik powiedział, że kolejki są krótsze to o co chodzi?

źródło: obraz_2026-05-14_210149580

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Lstr
Lstr
14.05.2026, 19:36:58 via Android
  • 12
@Pepege: ja miałem końcem 2021 robioną i czekałem 6 miesięcy jakoś. Obecnie jest ponad 18 miesięcy... serio, teraz zachorować to albo trzeba mieć mocny finansowy backup, albo mieszkanie na odpowiednio wysokim piętrze.
  • Odpowiedz
MagicznyMariusz
MagicznyMariusz
15.05.2026, 05:53:43 via Wykop
  • 6
@Latarenko:
Nie mogę patrzeć na ten szczurzy ryj.
  • Odpowiedz
ty_O
ty_O
ty_O
14.05.2026, 19:29:58 via Android
  • 38
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

retzev
retzev
14.05.2026, 21:13:44 via Android
  • 18
@BreathDeath przez Ukrainców jeszcze bardziej wydłużyły się kolejki. Nie przybyło lekarzy ani szpitali.
  • Odpowiedz
ty_O
ty_O
ty_O
15.05.2026, 10:41:14 via Android
  • 1
@uciuuu: zatem sam przyznajesz mi rację. Tyle właśnie czyli 100 miliardów z budżetu kosztowała nas ukraina, a ty się cieszysz, że rocznie wpłacają ze składek 1 miliard złotych. Matematyka poziom wykop. Ps to, że sprzęt miał iść na szrot jest właśnie propagandą. Otóż on był mimo wieku bardzo dobrze utrzymany i wcale nie wymagał złomowania. To bajka dla takich jak ty, żeby ich nie bolało ile kasy zostało przepalone na
  • Odpowiedz
nonszalancki
nonszalancki
14.05.2026, 19:00:09 via Wykop
  • 21
wy polaczki to przeciez kochacie
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

dziki-wienczyslaw
dziki-wienczyslaw
dziki-wienczyslaw
14.05.2026, 19:44:51 via Wykop
  • 19
Niech ktoś mi wytłumaczy. Co robi zatem personel skoro nie robi tego co robił wcześniej?
Siedzi na dupie i pracuje 2 h biorąc kasę za 8 godzin?
To może w---------ć ich z pracy i zatrudniać na zlecenie raz w tygodniu.
Albo na te 2h dziennie. I niech idą sobie zarabiać te pierdyliony gdzie indziej.
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

m_ney
m_ney
m_ney
14.05.2026, 21:08:19 via Wykop
  • 2
@dziki-wienczyslaw:

@m_ney: Jeżeli Pani z rejestracji dostaje 2x więcej niż nauczyciel to może się trzeba zastanowić jaki to ma sens.


No cóż - nasi "prawdziwi profesjonalni menadżerowie z po" widać nie przeprowadzili żadnej analizy wydatków
  • Odpowiedz
olostycze
olostycze
olostycze
14.05.2026, 22:16:15 via iOS
  • 4
@dziki-wienczyslaw: akurat lekarze wykonujacy badania endoskopowe w wielkiej mierze są wynagradzani od wykonanej procedury. Przeniosą się do prywaty lub do innych miejsc pracy, a pracownia będzie działała zamiast 5 dni w tygodniu to raz. Uwierz mi, straci na tym tylko pacjent.
  • Odpowiedz
Franciszek_Morawiec
Franciszek_Morawiec
14.05.2026, 18:56:27 via Wykop
  • 16
Badając się blokujemy kolejkę innym. Tym samym skazujemy ich na śmierć. Jesteśmy temu winni. Nawet najlepszy rząd tutaj nic nie poradzi. Apeluję: nie badajmy się - ratujmy życie innym. To pomoże władzy wygrać kolejne wybory
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 6
  • Strona 1 z 6
  • >

Hity

tygodnia

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
4177
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3137
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
3069
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2636
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
2353
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #wydarzenia
  • #ciekawostki
  • #prawo
  • #europa
  • #gospodarka
  • #ekonomia
  • #heheszki
  • #4konserwy
  • #swiat
  • #policja
  • #historia
  • #usa
  • #neuropa
  • #niemcy
  • #warszawa

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking