Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko205
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

674

Prawie 50 000 mieszkańców straci prąd na rzecz centrów danych AI

Prawie 50 000 mieszkańców straci prąd na rzecz centrów danych AI

Prawie 50 000 osób w rejonie Lake Tahoe zostało powiadomionych, że ich dostawca mediów przestanie dostarczać im prąd, ponieważ przekierowuje tę energię do centrów danych.

matixrr
matixrr
z
fortune.com
dodany: 14.05.2026, 16:30:20
  • #
    usa
  • #
    ameryka
  • #
    ai
  • #
    sztucznainteligencja
  • #
    energetyka
  • #
    technologia
  • 158
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (3)

Urugwaj - mieszkancy piją sloną wodę, bo slodka sluzy do chlodzenia serwerow Google
baronio
z truestory.pl
  • 68
Georgia (USA) -mieszkancy zmuszeni do reglamentacji wody, bo ta sluzyla do chlodzenia centra danych
baronio
z komputerswiat.pl
  • 48

Komentarze (158)

najlepsze

DuchZoliborza
DuchZoliborza
14.05.2026, 19:38:04 via Wykop
  • 396
Malkontenci. Pradu moze nie będzie, ale będą sobie mogli za to wygenerować zdjęcie baby, co upiekła chałkonia, ale nikt jej nie pogratulował. Jak sobie podładują llapka u rodziny na wsi.
DuchZoliborza - Malkontenci. Pradu moze nie będzie, ale będą sobie mogli za to wygene...

źródło: 480930258_939317064983192_616696930132058119_n

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Leniek
Leniek
15.05.2026, 04:44:43 via Wykop
  • 82
@DuchZoliborza: Ech a ta zlewaczala EU taka zacofana zamiast na całego pójść w datacenter dla AI. Po co obywatelom prad czy woda? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
DuchZoliborza
DuchZoliborza
15.05.2026, 05:07:50 via Wykop
  • 63
@Leniek: Większość wykopków EU AI Act i tak nie widziała na własne oczy, ale juz wie, ze jest do d--y, bo ktos im powiedział, ze wszystkie regulacje są złe.
  • Odpowiedz

LadySandra
LadySandra
14.05.2026, 16:39:48 via Wykop
  • 286
zaczeło się od RAM a skonczy sie na zwykłym prądzie.
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Kemo
Kemo
14.05.2026, 16:40:38 via Wykop
  • 285
@LadySandra: gdzieś tam w opcjach jest jeszcze woda
  • Odpowiedz
osetnik
osetnik
14.05.2026, 20:18:12 via Wykop
  • 13
Nestle nie należy do branży AjWaj,w ten sposób to nie przejdzie.


@HeniekZPodLasu: i co to ma do rzeczy?
  • Odpowiedz
Szczypior3k
Szczypior3k
Szczypior3k
14.05.2026, 23:38:15 via Wykop
  • 225
Czyli centrum danych nie jest sobie w stanie znaleźć dostawcy prądu, więc zabiera dostawcę prądu dla mieszkańców? I to jest zgodne z prawem? Fajnie tam mają w tym USA.
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Leniek
Leniek
15.05.2026, 04:46:13 via Wykop
  • 113
@Szczypior3k: ale przynajmniej mają plastikowe słomki lewaku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
nw1ndsu
nw1ndsu
nw1ndsu
15.05.2026, 05:21:55 via Wykop
  • 163
@Szczypior3k: wolny rynek, sprzedają prąd temu, kta daje więcej, marzenie metzena
  • Odpowiedz
ShelbyCompany
ShelbyCompany
ShelbyCompany
14.05.2026, 20:13:56 via Android
  • 149
Może i stracili prąd przez AI ale eksperci są przekonani że kiedyś dzięki AI prądu będzie więcej. Nie wiadomo tylko kiedy i w jaki sposób do tego dojdzie. Dziękuję, można się rozejść.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

PuchaczLesny
PuchaczLesny
15.05.2026, 00:23:31 via Wykop
  • 19
Nie wiadomo tylko kiedy i w jaki sposób do tego dojdzie


@ShelbyCompany: niedługo, fotowoltaika. To drugie też będzie obciążone AI - niektóre firmy budując nowe domy w juesej dostawiają ci koło domu skrzyneczkę z 16 kartami nvidii, własnym zasilaniem zapasowym i instalacją fv. Jeśli właściciel domu się na to zgodzi to dostaje zniżkę na prąd a w razie awarii dostaje nadwyżkę z produkcji fv niezużytą przez skrzyneczkę z kartami.
PuchaczLesny - >Nie wiadomo tylko kiedy i w jaki sposób do tego dojdzie

@ShelbyCompa...

źródło: obraz

Pobierz
  • Odpowiedz
kill15you
kill15you
kill15you
15.05.2026, 05:09:21 via Wykop
  • 6
@ShelbyCompany: jak zaczną stawiać elektrownie żeby zasilać AI to przecież będzie więcej ( ͡º ͜ʖ͡º)
Jak się w którym momencie okaże że to nieekonomiczne zeby uzywac AI do kazdej p------y to jeszcze sie okaze ze bedzie za duzo pradu :D
  • Odpowiedz

znmd
znmd
znmd
15.05.2026, 00:30:50 via Wykop
  • 139
Tak działa wolny rynek. Mieszkańcy zawsze mogę się skrzyknąć i przelicytować firmę do AI, na tym polega wolność gospodarcza. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Robol
Robol
Robol
15.05.2026, 01:17:27 via Wykop
  • 116
@znmd: niby wolny rynek, tylko, że z jakiegoś powodu te firmy AI mają dostęp do nieograniczonej ilości gotówki od VC, który to idzie w rzeczywistości z prywatnych dodruków FED, który to może drukować tyle dolara ile potrzeba.
  • Odpowiedz
mikens
mikens
15.05.2026, 05:45:08 via Wykop
  • 56
@Robol: jak Ty ukradniesz film to jesteś złodziejem, jak to zrobi korpo to jest dla większego dobra ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Firma OpenAI skopiowała dziesiątki tysięcy książek non-fiction bez pozwolenia - oznajmił Julian Sancton, autor i redaktor Hollywood Reporter, stojący na czele pozwu zbiorowego złożonego w sądzie federalnym na Manhattanie.
  • Odpowiedz
Project_Yi
Project_Yi
14.05.2026, 23:05:34 via Wykop
  • 98
To było do przewidzenia że plebs zacznie być odcinany od podstawowych źródeł do życia bo nie ma szans z kasą od korpo
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ArtyQ
ArtyQ
15.05.2026, 05:49:04 via Wykop
  • 19
@Project_Yi: Jeszcze 5 lat temu bym nie uwierzył
ArtyQ - @Project_Yi: Jeszcze 5 lat temu bym nie uwierzył

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
dziacha
dziacha
dziacha
14.05.2026, 16:33:30 via Wykop
  • 82
Wolny rynek, ostatni gasi światło.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Kemo
Kemo
14.05.2026, 16:37:58 via Wykop
  • 130
@dziacha: widać ostatnim światło samo zgaśnie
  • Odpowiedz
kill15you
kill15you
kill15you
15.05.2026, 05:10:32 via Wykop
  • 22
@dziacha: luz, za to sobie będą mogli wygenerować obrazek: "jestem z lake tahoe ale..." xD
  • Odpowiedz
kanis-sapiens
kanis-sapiens
14.05.2026, 22:45:39 via Wykop
  • 53
Czy AI mogłaby im podpowiedzieć jak rozwiązać ten problem? ;-)
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Adolf_HODLer
Adolf_HODLer
15.05.2026, 06:09:03 via Wykop
  • 19
@kanis-sapiens: już jest startup który chce ładować ludziom do skrzynek przy domach pudełka z kilkunastoma kartami z Blackwellem po 40k pln. Jedyny problem jaki mają do rozwiązania to to że tylko i aż będą to najczęściej okradane rzeczy na świecie. Ludzie z USA się dziwią że mamy paczkomaty bo u nich to wiadomo kto przehandlowany tam przez wiadomo kogo by się do nich dobrał.
  • Odpowiedz
Adolf_HODLer
Adolf_HODLer
15.05.2026, 08:31:41 via Wykop
  • 3
@sciana: w Commiefornii jest próg kradzieży jak u nas 500zł to tam 800 dolców(chyba) i to nie jest ścigane bo więzienia są przepełnione. Groidy czasem napadają na wolno jadące pociągi z paczkami przez miasto, wskoczyć do pociągu co jedzie 10-15km/h nie jest trudno. Dosłownie w artykule o tym jest że to jest główny problem który chyba będzie trzeba rozwiazać tak że ludzie będą to mieli w garażach w środku chaty,
  • Odpowiedz
BohunChleba
BohunChleba
15.05.2026, 06:11:42 via Wykop
  • 39
Pomyśleć że jeszcze w latach 90tych uważałem USA za raj na ziemi xD
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Vogozuse
Vogozuse
Vogozuse
15.05.2026, 06:40:59 via Wykop
  • 39
@BohunChleba: bo był. Było to najlepsze miejsce na błyskawiczne zarobienie milionów. Prawo mogłeś sobie wybrać najbardziej pasujące Ci, bo w każdym stanie trochę inne. Z korporacją mogłeś wygrać w sądach.
Jednak teraz rządzi tam korporacjonizm, który dokonał wrogiego przejęcia gospodarki, polityki i sądownictwa. Nie ma już wolnego rynku jako takiego
  • Odpowiedz
WonszJadowity
WonszJadowity
15.05.2026, 11:36:35 via Wykop
  • 3
@rdlsv: Co to za raj na Ziemi w którym nie umie się zadbać o coś tak podstawowego? Nie wspominając o takich ewenementach jak obozowiska bezdomnych, wysokiej przestępczości, największej ilości więźniów na świecie zarówno procentowo jak i na łebka, słabej komunikacji miejskiej, epidemii fentanylu, znormalizowanym okaleczaniu genitaliów przez to że John Kellogg uznał to za dobry pomysł, czy brutalności policji by wymienić parę tylko rzeczy z jakich juesej słynie na świecie.
WonszJadowity - @rdlsv: Co to za raj na Ziemi w którym nie umie się zadbać o coś tak ...

źródło: shutterstock_1542195449

Pobierz
  • Odpowiedz
piotr53365
piotr53365
piotr53365
15.05.2026, 05:06:50 via Wykop
  • 28
Czy AI zabierze nam prąd? TAK.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

moll
moll
15.05.2026, 05:40:24 via Wykop
  • 25
@piotr53365: wcześniej zabierała tylko pracę i kości pamięci...
  • Odpowiedz
Acozord
Acozord
15.05.2026, 06:27:38 via Wykop
  • 12
@piotr53365: i wodę
  • Odpowiedz

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Strona 1 z 5
  • >

Hity

tygodnia

Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
3162
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3081
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
3028
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2611
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
2335
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #trump
  • #izrael
  • #iran
  • #polska
  • #heheszki
  • #chiny
  • #ciekawostki
  • #swiat
  • #europa
  • #nato
  • #wenezuela
  • #ameryka
  • #geopolityka
  • #elonmusk
  • #gospodarka

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking