Prawie 50 000 mieszkańców straci prąd na rzecz centrów danych AI

Prawie 50 000 osób w rejonie Lake Tahoe zostało powiadomionych, że ich dostawca mediów przestanie dostarczać im prąd, ponieważ przekierowuje tę energię do centrów danych.

- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 158
- Odpowiedz






Komentarze (158)
najlepsze
źródło: 480930258_939317064983192_616696930132058119_n
Pobierz@HeniekZPodLasu: i co to ma do rzeczy?
@ShelbyCompany: niedługo, fotowoltaika. To drugie też będzie obciążone AI - niektóre firmy budując nowe domy w juesej dostawiają ci koło domu skrzyneczkę z 16 kartami nvidii, własnym zasilaniem zapasowym i instalacją fv. Jeśli właściciel domu się na to zgodzi to dostaje zniżkę na prąd a w razie awarii dostaje nadwyżkę z produkcji fv niezużytą przez skrzyneczkę z kartami.
źródło: obraz
PobierzJak się w którym momencie okaże że to nieekonomiczne zeby uzywac AI do kazdej p------y to jeszcze sie okaze ze bedzie za duzo pradu :D
źródło: image
PobierzJednak teraz rządzi tam korporacjonizm, który dokonał wrogiego przejęcia gospodarki, polityki i sądownictwa. Nie ma już wolnego rynku jako takiego
źródło: shutterstock_1542195449
Pobierz