Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko211
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

413

A jednak! Odwołany dyrektor muzeum w Wilanowie

A jednak! Odwołany dyrektor muzeum w Wilanowie

Paweł Jaskanis - dyrektor Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie - został odwołany z funkcji. To pokłosie zorganizowanego na dziedzińcu muzeum koncertu muzyki techno. Informację o odwołaniu Jaskanisa przekazał wiceminister kultury Maciej Wróbel.

ZobaczLink
ZobaczLink
z
rmf24.pl
dodany: 14.05.2026, 14:28:08
  • #
    warszawa
  • #
    techno
  • #
    zabytki
  • #
    muzyka
  • #
    pieniadze
  • #
    polska
  • 98
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (1)

Muzeum zarobiło116 tys. zł netto z tytułu najmu, gdzie jeden bilet vip kosztował 35 tys €
Nighthuntero
z dorzeczy.pl
  • 16

Komentarze (98)

najlepsze

misieg8
misieg8
14.05.2026, 18:49:26 via Wykop
  • 89
bardzo slusznie. zabytki powinny byc chronione przed techno plebsem, jak chca se zrobic impreze niech ida na narodowy :)
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

winsxspl
winsxspl
15.05.2026, 05:50:30 via Wykop
  • 67
zabytki powinny byc chronione przed techno plebsem


@misieg8: rozumiem, że tak samo chronione przed rock plebsem, metal plebsem, pop plebsem i tak dalej? Czy te gatunki już w porządku, bo wykopki takie lubią?
Albo żadnych koncertów, albo wszystkie. Krótka piłka.
Ewentualnie co najwyżej koncert muzyki klasycznej typu Chopin czy inny Bach, bo to się kojarzy z kulturą.
  • Odpowiedz
mimmo
mimmo
15.05.2026, 06:35:59 via Wykop
  • 30
@misieg8: Po pierwsze, dlaczego nazywasz jakichś ludzi "plebsem", bo nie podzielasz ich gustu muycznego? Powiedz nam co słuchasz, to powiem ci kim ty jesteś ze stosownym epitetem.
Poza tym, co niby ubyło tym zabytkom?
  • Odpowiedz
nikosix
nikosix
nikosix
15.05.2026, 05:39:53 via Wykop
  • 79
Chłop ma 68 lat, to jest po prostu znalezienie dobrego argumentu na pozbycie się, bo siedział tam 24 lata.
To jest zwyczajne robienie nowego miejsca na ciepłą posadkę, bo on i tak kończy już karierę zawodową.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

pomaranczowyogorek
pomaranczowyogorek
15.05.2026, 06:16:51 via Wykop
  • 6
@nikosix: z drugiej strony juz powinien dać innym szanse na rozwój. I zająć sie ogródkiem na emeryturze czy cos.
  • Odpowiedz
PrezesBankuZbozowego
PrezesBankuZbozowego
PrezesBankuZbozowego
15.05.2026, 07:29:52 via Wykop
  • 8
@nikosix: Chamstwem jest, że takie posady mają ludzie w wieku emerytalnym. W państwowym "przedsiębiorstwie" powinien być całkowity zakaz takiego czegoś. Masz emeryturę to s--------j albo idź do prywaciarza jak cię zatrudni.
  • Odpowiedz
eko-port-karnowski
eko-port-karnowski
eko-port-karnowski
15.05.2026, 00:54:22 via Wykop
  • 49
To był przecież koncert "muzyki elektronicznej"( ͡° ͜ʖ ͡°)(ʘ‿ʘ) wydaje mi się że zrobili z niego idiotę. Tymczasem koncert muzyki elektronicznej o którym chyba myślał dyrektor..
eko-port-karnowski - To był przecież koncert "muzyki elektronicznej"( ͡° ͜ʖ ͡°)(ʘ‿ʘ) ...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ukradlem_ksiezyc
ukradlem_ksiezyc
14.05.2026, 14:54:27 via Android
  • 38
W Polsce nie można w techno
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

sylwke3100
sylwke3100
14.05.2026, 16:59:20 via Wykop
  • 16
@ukradlem_ksiezyc: Ani reggae
  • Odpowiedz
bodupabylabrudna
bodupabylabrudna
14.05.2026, 18:39:26 via Wykop
  • 117
@sylwke3100: Kto lubi reggae ten rucha kolegę.
  • Odpowiedz

GreenKetchup
GreenKetchup
15.05.2026, 04:56:11 via Wykop
  • 36
Tymczasem Francja :)
https://www.youtube.com/watch?v=4Rc-NGWEHdU
GreenKetchup - Tymczasem Francja :) 
https://www.youtube.com/watch?v=4Rc-NGWEHdU
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

sachcio
sachcio
15.05.2026, 06:37:18 via Wykop
  • 2
@Celtowie: szkoda ze tylko to dziala tak w Polsce, jak widac w innych krajach ten efekt nie wystepuje.
  • Odpowiedz
Cadfael
Cadfael
15.05.2026, 07:15:29 via Wykop
  • 16
@GreenKetchup: potrafiłeś znaleźć nagranie, to potrafisz na pewno też znaleźć to, że w wersalu i w schonbrunn takie koncerty są obwarowane listą warunków. tutaj jak zwykle yolo i klasyczny chłopski rozum

- w wersalu koncert zrobili
- o gurwa, to my zrobimy w wilanowie
- to może podpytamy jak to zorganizowali żeby nikt się nie d---------ł?
- a nie, c--j, przecież koncert to koncert xD
  • Odpowiedz

r0bs0n
r0bs0n
15.05.2026, 07:29:14 via Wykop
  • 13
zarób na imprezie 100 tysięcy
dostań rachunek za sprzątanie po imprezie na 250 tysięcy
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

vito137_04
vito137_04
vito137_04
15.05.2026, 13:43:51 via Wykop
  • 2
@r0bs0n:

Jak tłumaczył, organizator koncertu musi również pokryć koszty rekultywacji trawników. Liczę na to, że ich stan będzie znacznie lepszy niż byłby, gdyby nie ta impreza

Przecież to organizator dostał rachunek za trawnik, a nie muzeum.
  • Odpowiedz
Erwos
Erwos
14.05.2026, 23:23:26 via Wykop
  • 12
Omg!!

Afera z d--y za czasów Królewskich robiono jeszcze większe imprezy!!

W czasach królewskich Wilanów tętnił życiem towarzyskim. Dwór bawił się w stylu barokowym, łącząc wystawne uczty, polowania i bale maskowe z całonocnymi spektaklami teatralnymi oraz występami muzycznymi.
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

yasioo111
yasioo111
yasioo111
15.05.2026, 05:53:43 via Wykop
  • 13
Ale płacił za to król, znaczy jego pańszczyźniani niewolnicy.

A teraz podatnicy...


@dziki-wienczyslaw: Czytałeś artykuł? Muzeum w ten sposób zarabia, żebyś ty - podatnik - nie musiał wydawać na nie pieniędzy.
  • Odpowiedz
Erwos
Erwos
15.05.2026, 21:41:53 via Wykop
  • 1
@Glacial @Cadfael: tak w starych czasach na Wilanowie napieprzali z armat, strzelali z głośnej broni hukowej, były polowania na zwierzęta itd... nawet w muzeum o tym wspominają bo jest tam trochę tego sprzętu w gablotach :))

Warto też sprawdzić co się znajduje 1km od rezerwatu przyrody:
- PSZOK
- Wytwórnia Betonu
  • Odpowiedz
UsmiechnietyBit
UsmiechnietyBit
15.05.2026, 05:59:35 via Wykop
  • 7
Ale jakby zorganizował imprezę, na której do 3 w nocy n----------y Barka to dostałby order od ministra kultury.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

lesio_knz
lesio_knz
15.05.2026, 06:09:30 via Android
  • 4
@UsmiechnietyBit: Podeślij pomysł do Centrum Myśli JP II w Warszawie ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
deeprest
deeprest
15.05.2026, 10:13:12 via Wykop
  • 0
@BiggerJapanTapczan: No taki Zdrojewski przekazał 6 mln na muzem JP2
https://wiadomosci.wp.pl/6-mln-zl-na-muzeum-jana-pawla-ii-minister-bogdan-zdrojewski-tlumaczy-decyzje-6031330042749569a
  • Odpowiedz
moim-skromnym-zdaniem
moim-skromnym-zdaniem
moim-skromnym-zdaniem
14.05.2026, 22:49:17 via Android
  • 6
Zaraz gdzieś wypłynie na ciepłej posadzie
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

wredny_gad
wredny_gad
15.05.2026, 05:14:30 via Wykop
  • 38
@moim-skromnym-zdaniem: Na ciepłej posadzie mówisz... Jaskanis był dyrektorem przez 24 lata, przeżył 9 ministrów z każdego możliwego nadania, do narzuconych mu obowiązków należy utrzymanie muzeum - a to nie utrzyma się z samych szkolnych wycieczek. Naturalnym jest, że poszukuje się nowych form dodatkowego finansowania, by nie żebrać ciągle w ministerstwie o dotacje z publicznych pieniędzy.
Gdyby ludzie tak chodzili do muzeów jak robią gównoburzę z każdej pierdoły, to nie trzeba
  • Odpowiedz
WafleMichaua
WafleMichaua
15.05.2026, 05:50:51 via iOS
  • 1
@wredny_gad: ja myślę że jemu kazali to zrobić a później znaleźli kozła ofiarnego.
  • Odpowiedz

M7RoyalMadrid
M7RoyalMadrid
15.05.2026, 07:44:51 via Wykop
  • 5
To jakieś stare zdjęcie czy chłop tak dobrze wygląda w wieku 68 lat?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

marcinojg
marcinojg
marcinojg
15.05.2026, 22:16:06 via Wykop
  • 1
@M7RoyalMadrid: Zebys Ty mojego ojca rocznik 50’ zobaczyl to bys nie uwierzyl…
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Strona 1 z 4
  • >

Hity

tygodnia

Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
3161
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
3011
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2598
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
2644
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
2320
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #polska
  • #krakow
  • #wroclaw
  • #nieruchomosci
  • #pytanie
  • #heheszki
  • #architektura
  • #policja
  • #kiciochpyta
  • #historia
  • #motoryzacja
  • #ciekawostki
  • #uw
  • #poznan
  • #metro

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking