Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko214
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

766

AFERA! 4,5 miliarda pójdzie w błoto na kolejną wersję Izery?!!

AFERA! 4,5 miliarda pójdzie w błoto na kolejną wersję Izery?!!

To jest gigantyczna afera: jak naiwnym trzeba być, żeby uwierzyć w kolejne bajki o polskim samochodzie elektrycznym? W czasie gdy w Europie jest potężny nadmiar mocy produkcyjnych , Electromobility Poland mówi, że za 4,5 miliarda zł zbuduje fabrykę, która już w 2029 roku... Czym chce konkurować?

francuskie
francuskie
z
francuskie.pl
dodany: 14.05.2026, 07:46:55
  • #
    samochody
  • #
    motoryzacja
  • #
    izera
  • #
    afera
  • #
    wykopefekt
  • 131
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (2)

Geoekonomia/Krzysztof Mazur
kontodoczytaniapozalogowaniu
z youtube.com
  • 6
Gdzie prowadzić biznes, by nie dokładać się do tego Misia od Bareji
mapz
z libertyunderattack.com
  • -1

Komentarze (131)

najlepsze

Basiura89
Basiura89
14.05.2026, 11:34:47 via Wykop
  • 242
Nie chodzi o to, żeby stworzyć czy zbudować. Chodzi o to, żeby tworzyć i budować. Najlepiej w nieskończoność. Rada nadzorcza lubi to!
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

eSUBA94
eSUBA94
14.05.2026, 12:09:56 via Wykop
  • 39
@Basiura89: radanadzorcza, księgowość, gabinety, ich rodziny, zaopatrzenie, dział prawny, dział marketingowy, ojjj ze 2000 stołków jest? czy się pomyliłełem
  • Odpowiedz
rdlsv
rdlsv
rdlsv
14.05.2026, 15:55:43 via Wykop
  • 5
Superexpres podajesz jako źródło? czas na terapie kolego.


@ignition44: Wspaniałe zesransko, no i gdzie są twoje źródła przygłupi prostaku? :)

https://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/skok;na;pieniadze;z;ofe;rzad;zabiera;nam;150;miliardow;zlotych,14,0,1375502.html
  • Odpowiedz
Sabr
Sabr
14.05.2026, 09:11:35 via Wykop
  • 82
Polska powinna skupić się na rozwijaniu kompetencji w obszarze komponentów, elektroniki czy infrastruktury ładowania, co może przynieść realne korzyści w przyszłości.

@francuskie No tak, czyli u nas się nie opłaca produkować całego produktu, opracowywać technologii, zatrudniać inżynierów itd. Musimy być dalej montownią i produkować cudze komponenty do jego produktu.
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

frank888
frank888
frank888
14.05.2026, 09:30:20 via Wykop
  • 21
@Sabr: Dokładnie o to chodzi. Taki jest plan na Polskę niezmiennie od lat.
  • Odpowiedz
Sabr
Sabr
14.05.2026, 13:14:51 via Wykop
  • 18
wykonany rękami polskich pracowników z 90% zagranicznych komponentów.


@projektant_doktorant: 70% auta ma być produkowane w Polsce. Bez tego przepadną środki z KPO

Projekt zyskał finansowanie z Krajowego Planu Odbudowy i Funduszu Reprywatyzacji w wysokości około 4,5 miliarda złotych, przy czym uwarunkowania kontraktowe wymuszają 70-procentowy udział lokalnych dostawców komponentów.


https://polskieradio24.pl/artykul/3683689,izera-przechodzi-do-historii-do-emp-wchodzi-producent-iphoneow
  • Odpowiedz
wjtk123
wjtk123
14.05.2026, 14:42:02 via Wykop
  • 64
Portal reklamujący francuską motoryzację krytykuje rozbudowę przemysłu motoryzacyjnego w Polsce. No kto by się spodziewał.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

spyypl
spyypl
spyypl
14.05.2026, 14:47:07 via Wykop
  • 9
@wjtk123: portal o autach, zapewne powstal lata temu kiedy francuska motoryzacja byla popularna (tj byla tania, zanim skoda/dacia/chinskie auta przyszly), mowi ze polska wydala kilka mld i wyda kolejne kilka mld na niestniejace auto?
  • Odpowiedz
miszczu90
miszczu90
15.05.2026, 11:31:58 via Wykop
  • 0
togg


@radaroskop: ok nie orientowałem się, że to firma rządowa - ale też powstała na czymś, bodajże na Dervim i BMC i trochę wojskowi inżynierzy też, a nie jak u nas od 0, bo ze starego poloneza co zostało?.
  • Odpowiedz
bidzej
bidzej
14.05.2026, 08:28:10 via Wykop
  • 34
SZYBKO WYKOPUJCIE, BO FRANCUSKIE JUŻ NIE JEST BORDO!!!
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

PIAN--A_A--KTYWNA
PIAN--A_A--KTYWNA
14.05.2026, 10:01:30 via Wykop
  • 2
@bidzej:
PIAN--A_A--KTYWNA - @bidzej:

źródło: loooo-panie_2018-09-06_18-45-44

Pobierz
  • Odpowiedz
bidzej
bidzej
14.05.2026, 16:03:01 via Wykop
  • 2
@PIAN--A_A--KTYWNA: jprdl i wykopali. Elita internetu.

każdy jeden, co to wykopał, to baran.
  • Odpowiedz
ipkis123
ipkis123
14.05.2026, 14:52:31 via Wypiek
  • 24
Oczywiscie w Polsce nie opłaca się budować samochodów z azjatami. Ale we Francji już tak.

@francuskie jak tam PureTech? Dalej taki dobry jak od lat?

Zakop
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ruonim
ruonim
14.05.2026, 14:53:06 via Wykop
  • 22
Turecka izera jest już produkowana od 3 lat. A zaczeli 2 lata później.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

przeciwko78
przeciwko78
14.05.2026, 15:03:10 via Android
  • 12
@ruonim: może naprawdę chcieli osiągnąć cel, w odróżnieniu od Morawieckiego?
  • Odpowiedz
ratbert
ratbert
ratbert
15.05.2026, 05:03:32 via Wykop
  • 5
@krzysztof2033: To sarkazm czy halucynacje po pisowskim copium? Przecież oni nawet nie zaczęli projektować tego auta.
  • Odpowiedz
paulander90
paulander90
paulander90
14.05.2026, 14:36:17 via Android
  • 14
Już z drugą generacją lecą a nawet pierwszej nie zaczęli sprzedawać
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ShortyLookMean
ShortyLookMean
14.05.2026, 21:41:55 via Wykop
  • 4
@paulander90: to jest dopiero optymalizacja kosztów!
  • Odpowiedz
johnmullins666
johnmullins666
14.05.2026, 15:02:44 via Wykop
  • 8
Najlepiej wydaje sie cudze
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Krynioslaw
Krynioslaw
14.05.2026, 16:02:23 via Wykop
  • 7
@johnmullins666: ...szczególnie, gdy składający się na budżet państwa mają g***o do powiedzenia w kwestii gospodarowania nim....a nie, sorry, mogą iść na wybory i dać się nabrać na populizm n-ty raz....

...racjonalne myślenie umarło, kiedy okazało się, że najlepsze interesy robi się na państwowej kasie, kiedy ta spotyka się z prywatna inicjatywą....
  • Odpowiedz
Proksimus
Proksimus
14.05.2026, 16:58:33 via Android
  • 5
Niech zmienią nazwę na 4,5 I ZERA ... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

N.....y
N.....y
konto usunięte 14.05.2026, 17:20:40 via Wykop
  • 4
Ja bym chciał, by całe te środki z KPO przeznaczono w energetykę, wytwarzanie energii i przesył, ale z głową, tak by ceny energii dla każdego były niskie. Nie ma silnej gospodarki bez taniej energii. Od tego trzeba zacząć. Jak będzie tania energia to reszta sama przyjdzie.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 6
  • Strona 1 z 6
  • >

Hity

tygodnia

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
4287
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3172
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
3091
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2659
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
2362
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #motoryzacja
  • #carboners
  • #mechanikasamochodowa
  • #ciekawostki
  • #pytanie
  • #wykop
  • #polskiedrogi
  • #samochodyelektryczne
  • #heheszki
  • #bmw
  • #prawojazdy
  • #auta
  • #kiciochpyta
  • #polska
  • #kierowcy

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking