Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko183
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

395

Ośmiogodzinna zmiana robota w sortowni paczek

Przyszłość jest dzisiaj.

armandosek83
armandosek83
armandosek83
z
youtube.com
dodany: 13.05.2026, 22:09:29
  • #
    figure
  • #
    robot
  • #
    si
  • #
    koniecswuata
  • 214
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (214)

najlepsze

Wolnyityle
Wolnyityle
14.05.2026, 16:08:29 via Wykop
  • 383
On to tak ułomnie robi, że nadaje się na moderatora wykopu
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

radaroskop
radaroskop
radaroskop
14.05.2026, 16:17:42 via Wykop
  • 77
@Wolnyityle: Jak na pierwszy dzień w pracy całkiem nieźle.
  • Odpowiedz
Death_to_the_false_Emperor
Death_to_the_false_Emperor
14.05.2026, 16:36:01 via Wykop
  • 18
@Wolnyityle: Śmiechłem xD
  • Odpowiedz
23kulpamens
23kulpamens
14.05.2026, 10:30:26 via Wykop
  • 160
Co on właściwie robi? Obraca paczki żeby były etykietą do spodu?
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

WystraszoneWarzywo
WystraszoneWarzywo
14.05.2026, 11:05:52 via Wykop
  • 127
@23kulpamens: Sterowany przez hindusa w VR ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Gdyby robot nie mial tego stolika to byłby niepotrzebny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
WystraszoneWarzywo
WystraszoneWarzywo
14.05.2026, 11:24:49 via Wykop
  • 56
@23kulpamens: Najwyraźniej na potrzeby demo przewraca paczki etykietą do dołu, takie średnie demo bym powiedział
  • Odpowiedz
GOHAN
GOHAN
14.05.2026, 16:11:40 via Wykop
  • 106
Właśnie mu wypadła jedna z linii. Pewnie to ta do mnie...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

klocus
klocus
14.05.2026, 17:55:24 via Wykop
  • 63
@GOHAN:
klocus - @GOHAN:

źródło: export_0

Pobierz
  • Odpowiedz
test1uci
test1uci
14.05.2026, 22:31:11 via Wykop
  • 16
@klocus: włączyłem na minutę i w tym czasie też jedną zrzucił na ziemię, więc podejrzewam że to nagminne.
  • Odpowiedz
armiakrolewska
armiakrolewska
14.05.2026, 02:08:42 via Wykop
  • 88
fala bezrobocia niedługo przetoczy się przez świat jak w XX wieku.
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

andbatros
andbatros
andbatros
14.05.2026, 07:28:57 via Wykop
  • 115
@armiakrolewska: Demografia leci na pysk i będzie brakowało pracowników. Te roboty to jest alternatywa dla somalijskich inżynierów.
  • Odpowiedz
mleko3-2procent
mleko3-2procent
14.05.2026, 16:21:35 via Wykop
  • 20
@Arkass: pora więc na robokomunizm! taki, zeby roboty na nas tyrały :)
może w końcu się uda XD
  • Odpowiedz
kukurydzapomidor
kukurydzapomidor
14.05.2026, 16:53:13 via Wykop
  • 54
Tak naprawdę to początki, zobaczymy za 10-15 lat. Taki robot nie będzie pracował, on będzie zapierd...
Daje to wszystko takie możliwości, że ciężko to ogarnąć rozumiem.

To że przesuwa to nic, moim zdaniem ważniejsze jest, że może je ważyć, skanować i rejestrować etykiety. Zobaczy też to czego człowiek nie widzi.
Cała brygada takich robotów, ogarnie wszystko, ułoży palety, będzie zawsze pamiętać gdzie co leży, jak połączyć to np. z autonomicznymi paleciakami/paletami i
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

KtosKtoSamNieWiesz
KtosKtoSamNieWiesz
14.05.2026, 17:59:33 via Wykop
  • 9
@kukurydzapomidor: Od kiedy wynaleziono maszyny parowe, to grzocono, że maszyny zastąpią człowieka (poszukaj gazet z 1850+ roku).

I oczywiście, jak przyjrzymy się ile ludzi pracowało w manufakturach, a ile we współczesnym przemyśle w przeliczeniu na kg produktu, to potrzeba mniej ludzi. Tylko jest - moim zdaniem - pewna granica, na której nie potrzebujesz takiego robota od wszystkiego. Lecz zestawu prostych maszyn plus obsługujących je ludzi.

Taki ciekawy i prosty przykład,
  • Odpowiedz
kukurydzapomidor
kukurydzapomidor
14.05.2026, 18:23:50 via Wykop
  • 9
@KtosKtoSamNieWiesz:

twój przykład jest dobry, ale pomija pewną kwestię - przystosowania linii produkcji (lub czegokolwiek innego) do robotyzacji.
Jeśli np. fabryka jest przystosowana środowiskowo do ludzi, to wsadzenie jednego robota w "ludzkie taśmy", może się skończyć tak jak piszesz.

Jednak wyrastają już teraz fabryki, przystosowane do robotów, cała ergonomia miejsca pracy jeśli jest od podstaw zaprojektowana pod automatyzacje, to jest inna
  • Odpowiedz
Danuel
Danuel
14.05.2026, 16:49:04 via Wykop
  • 54

Komentarz usunięty przez moderatora

czatgpt
czatgpt
czatgpt
14.05.2026, 16:56:37 via Wykop
  • 19
@Danuel: On w zasadzie przesuwa paczki w zatkanej sortowni xD
  • Odpowiedz
miszczu90
miszczu90
14.05.2026, 17:02:38 via Wykop
  • 6
@Danuel: ogólnie strimek pod wyświetlenia wszystko tłumaczy
  • Odpowiedz
darek-nowak4
darek-nowak4
darek-nowak4
14.05.2026, 12:20:23 via Wykop
  • 38
i jedna paczka zgubiona 19:07:34
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Zakopianczyk
Zakopianczyk
14.05.2026, 16:18:05 via Wykop
  • 25
@darek-nowak4: 19:07:46
paczka poszła etykietą do góry, zamiast do dołu.
  • Odpowiedz
wojtek333
wojtek333
wojtek333
14.05.2026, 17:01:45 via Wykop
  • 29
@Zakopianczyk: zwolnić go, od razu
  • Odpowiedz
yuio
yuio
14.05.2026, 12:02:37 via Wykop
  • 26
Takie cus bedzie na zachodzie, u nas taniej jest zatrudnic czlowieka.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

GULO666
GULO666
14.05.2026, 16:21:31 via Wykop
  • 34
@yuio: Już nie, tak może było może z 10 lat temu, teraz ja na Podkarpaciu mam 45-60% wypłaty którą miałem rok temu w Holandii, przy tym samym zawodzie i przy tych samych godzinach, w dodatku w nowocześniejszym zakładzie i z kadrą kierowniczą z IQ wyraźnie większym, niż te holenderskie owoce kazirodczych związków ich przodków.
  • Odpowiedz
miszczu90
miszczu90
14.05.2026, 16:59:27 via Wykop
  • 2
@hrumque: etykiety nakleja nadawca - ale problem jest banalny bo stosuje się 2 skanery
  • Odpowiedz
glass3
glass3
14.05.2026, 16:22:11 via Wykop
  • 19
Ledno co włączyłem a tu takie coś. Paczki wypadają ze stołu co jakiś czas.

Jak na robota trochę wygląda jak by był bardziej praworęczny ( ͡º ͜ʖ͡º)
glass3 - Ledno co włączyłem a tu takie coś. Paczki wypadają ze stołu co jakiś czas.

...

źródło: Nagrywanie 2026-05-14 181649 (2) (2)

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

mleko3-2procent
mleko3-2procent
14.05.2026, 16:43:08 via Wykop
  • 10
@glass3: wyglada jakby ktos nim sterował. ludzko się porusza.
  • Odpowiedz
Fitek22
Fitek22
Fitek22
14.05.2026, 17:02:48 via Wykop
  • 5
@dict: czyli kolejny etap to masz i rób jak chcesz 1000 albo i 10000 godzin i dopiero widząc efekt po takim szkoleniu niedowiarki zamilkną.
  • Odpowiedz
arcxa
arcxa
14.05.2026, 17:01:17 via Wykop
  • 15
wole roboty, niż inżynierów z afryki
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

LukaszSZCZ
LukaszSZCZ
LukaszSZCZ
14.05.2026, 17:47:29 via Wykop
  • 4
@arcxa: Wolę nie stawiać przecinków przed "niż".
  • Odpowiedz
Krajalnica586
Krajalnica586
Krajalnica586
14.05.2026, 19:21:44 via Wykop
  • 1
@LukaszSZCZ: Chodziło pewnie o niż w znaczeniu obszar, punkt, chwila, w którym jakaś wielkość osiąga małą wartość. Przecinek wtedy pasuje.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 8
  • Strona 1 z 8
  • >

Hity

tygodnia

Krajowy System Ewidencji Czasu Pracy Lekarzy - Ustawa Kacprzykowa
Krajowy System Ewidencji Czasu Pracy Lekarzy - Ustawa Kacprzykowa
4432
32-letni ortopeda zarobił 3 mln zł brutto w rok
32-letni ortopeda zarobił 3 mln zł brutto w rok
3505
Lekarze na zamkniętej grupie sprzeciwiają się ujawnieniu zarobków po PESEL
2879
Słupski hematolog zarobił 1 334 692 zł w rok
Słupski hematolog zarobił 1 334 692 zł w rok
2854
Lekarz rodzinny rekordzista - ponad 2,5 miliona przychodu w rok!
Lekarz rodzinny rekordzista - ponad 2,5 miliona przychodu w rok!
2300
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #robot
  • #elonmusk
  • #robotyka

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking