Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko192
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

798

Koniec wożenia puszek i butelek. System kaucyjny dotrze do domu

Koniec wożenia puszek i butelek. System kaucyjny dotrze do domu

Zwrot butelek i puszek bez wychodzenia z domu jest już możliwy. Opakowania przekażemy kurierowi przy okazji dostawy zakupu Juz widze mine kurierów jak teraz beda jeszcze dyma.. z puszkami i butelkami

bykuzbik
bykuzbik
bykuzbik
z
portalsamorzadowy.pl
dodany: 13.05.2026, 08:58:30
  • #
    kaucja
  • #
    kurier
  • #
    smiechlem
  • 357
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (2)

A gdyby tak roboty hodowały w tym darmowe jedzenie?
Krzyzu83
z youtube.com
  • 6
Ty też możesz zarobić ...
lazarus-x
z butelkomapka.pl
  • -24

Komentarze (357)

najlepsze

Morf
Morf
13.05.2026, 15:03:53 via Wykop
  • 921
A gdyby tak.... postawić ludziom pod domami i blokami takie duże żółte pojemniki (roboczo nazwę je śmietnikami na plastik) i by po nie co jakiś czas podjeżdżała specjalna firma (ich pojazd nazwijmy śmieciarką) i by ten cały plastikowy surowiec zabierała i sprzedawała?

Wiem, radykalne rozwiązanie ale może ktoś je wdroży ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

tomasz-aleksander-barania
tomasz-aleksander-barania
tomasz-aleksander-barania
13.05.2026, 17:16:44 via Wykop
  • 289
@Morf: odważne, ale wg rządzących do tej pory wszystko wyrzucaliśmy do rzeki, czy uda się zmienić przyzwyczajenia? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
teraz_z_kontem
teraz_z_kontem
13.05.2026, 17:43:06 via Wypiek
  • 170
@Morf to zbyt nowoczesne
  • Odpowiedz
januszjanusz666
januszjanusz666
13.05.2026, 11:29:42 via Wykop
  • 726
Ten pomysł wymyślił ktoś kto chyba nigdy w życiu nie podjął się pracy fizycznej, a już na pewno ma zerowe pojęcie o realiach pracy kuriera.
  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

tylko_zerkam
tylko_zerkam
13.05.2026, 14:45:48 via Wykop
  • 281
na zachodzie dziala to juz od dawna


@Polished_RAW: taki tekst mógł kogoś przekonać 20 lat temu

  • Odpowiedz
ReduktorGowna
ReduktorGowna
13.05.2026, 16:38:47 via Wykop
  • 198
@januszjanusz666: Co ciekawe, w regulaminie jest zaznaczone jedynie, że można oddać maksymalnie dwa worki. Dwa worki - żadnego innego limitu. Aż korci, żeby sprawdzić z takimi
ReduktorGowna - @januszjanusz666: Co ciekawe, w regulaminie jest zaznaczone jedynie, ...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
FrozenShade
FrozenShade
13.05.2026, 10:22:22 via Wykop
  • 344
Kiedyś po takie coś przyjeżdżała śmieciarka. Teraz Pan Kurier, który wiadomo, nie ma nic innego do roboty, bo tylko sobie jeździ i wozi paczki, będzie musiał liczyć butelki, zapewne wypełniać jakiś 'protokół przyjęcia' tych śmieci, już widzę jak skanuje terminalem każdą butelkę :) Będzie to wozić swoim busem, którym wozi też normalne paczki. Co będzie jak worek z butelkami zacznie przeciekać?

Jak by na to nie patrzeć i jak by tego nie
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ramirezvaca
ramirezvaca
13.05.2026, 13:12:12 via Wykop
  • 43
@FrozenShade: mnie zastanawia co by było gdyby tymi zmyślnymi ministriniami poobsadzać jakieś kluczowe resorty np. MON, MSW czy MF ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
cebulowy_krezus
cebulowy_krezus
cebulowy_krezus
13.05.2026, 15:55:54 via Wykop
  • 24
mnie zastanawia co by było gdyby tymi zmyślnymi ministriniami poobsadzać jakieś kluczowe resorty np. MON, MSW czy MF ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@ramirezvaca: mielibyśmy jeszcze bardziej p--------e, mam nadzieję że pomogłem
  • Odpowiedz
tomasz-aleksander-barania
tomasz-aleksander-barania
tomasz-aleksander-barania
13.05.2026, 10:16:51 via Wykop
  • 219
lewactwo chyba zapomniało o "śladzie węglowym", że coraz dalej brnie w ten idiotyzm. Nie wiem, ile w skali kraju przepalanego jest paliwa, zmarnowanych roboczogodzin i ile milinów złotych miesięcznie ubywa nam z portfeli. Wiem ile powinno być - ZERO, wystarczy zrezygnować z tego absurdalnego przpeisu¯\(ツ)/¯
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

tomasz-aleksander-barania
tomasz-aleksander-barania
tomasz-aleksander-barania
13.05.2026, 11:07:20 via Wykop
  • 73
@BlueBerryCaffe: Nie wiem czy jest sens merytorycznie ustosunkować się do tych wypocin, spróbuje:

1. Nie jest konieczny, żółte i zielone kontenery radziły sobie z butelkami doskonale.
2. Mój mózg nie jest wyprany, bardziej o "wypranie" podejrzewałbym jednostki które bronią tego absurdu.
3. "wszędzie wpier*** lewactwo" to też ciekawy zarzut, prześledź ile razy użyłem tego słowa, bo mam przekonanie graniczące z pewnością, że na kilka tysięcy wpisów może 2 razy.
4.
  • Odpowiedz
bn1776
bn1776
13.05.2026, 15:17:04 via Wykop
  • 37
o tyle system kaucyjny jest konieczny.


@BlueBerryCaffe: wiele miesięcy po rozpoczęciu dyskusji na jego temat nadal nie widzę racjonalnych argumentów które przewyższałyby koszt wprost z tworzenia kolejnego systemu, koszty automatów, obsługi smieci w sklepach i koszty niezwróconej kaucji,

tu masz stary film mówiący o nowoczesnej jak na tamte standardy sortowni odpadów, a takich powstało kilkadziesiąt jesli nie więcej, jesli sortownia z jednego worka zmieszanych róznych opakowań i folii plastikowych mogła to
bn1776 - >o tyle system kaucyjny jest konieczny.

@BlueBerryCaffe: wiele miesięcy po ...
  • Odpowiedz
Rozgryzacz
Rozgryzacz
13.05.2026, 17:01:52 via Android
  • 153
To jest dobre:

"Sieć sklepów zaznacza, że dla rodzin regularnie kupujących wodę czy napoje może to oznaczać realne, comiesięczne oszczędności, odzyskiwane bez dodatkowego wysiłku."
COMIESIĘCZNE OSZCZĘDNOŚCI!
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

vidic15
vidic15
vidic15
13.05.2026, 17:31:01 via Android
  • 117
@Rozgryzacz: na zasadzie najpierw zabiorę ci 50żł a potem oddam i zobacz ile zaoszczędziłeś xD może nazwijmy to.jeszxze premią albo dodatkowym zarobkiem. Logika tego narodu szoruje po dnie skoro trafiają do nich takie hasła.
  • Odpowiedz
MalinowyGarncarz
MalinowyGarncarz
MalinowyGarncarz
13.05.2026, 18:14:19 via Wykop
  • 48
może nazwijmy to.jeszxze premią albo dodatkowym zarobkiem


@vidic15: NATYCHMIAST OPODATKOWAĆ!!!
  • Odpowiedz
chilon
chilon
chilon
13.05.2026, 16:38:42 via Wykop
  • 123
Moje ulubione butelkomaty to żabki które nie mają automatów. Sprzedawca kasuje ręcznie puszki/butelki, często zbierane ze śmietnika, żeby potem zaraz brać się za robienie hotdoga ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Aleale2
Aleale2
Aleale2
13.05.2026, 17:29:27 via Wykop
  • 19
@chilon: te wydziarane Anki nie sądze żeby myły ręce
  • Odpowiedz
CuckCuckKlan
CuckCuckKlan
13.05.2026, 17:48:33 via Wypiek
  • 30
@chilon Mhmmmm prawdziwe trash food ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・.
  • Odpowiedz
bejdok
bejdok
13.05.2026, 12:32:13 via Wykop
  • 98
Już niedługo ta samozwańcza "inteligencja" zatoczy koło i wymyśli na nowo skupy złomu ¯\(ツ)/¯
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

kacappylon
kacappylon
13.05.2026, 18:04:47 via Wykop
  • 18
@bejdok: Być może podobnie zaczną też stawiać indywidualne paczkomaty w klatce każdego bloku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Wyemancypowanykalafiorek
Wyemancypowanykalafiorek
Wyemancypowanykalafiorek
13.05.2026, 19:52:55 via Wykop
  • 7
@bejdok: a czy na tym przyjaciele królika mogą zarobić?
  • Odpowiedz
Zaklad_Gospodarki_Odpadami
Zaklad_Gospodarki_Odpadami
13.05.2026, 16:21:00 via Wykop
  • 96
Zrobili z ludzi śmieciarzy, z sprzedawców - pracowników zakładu gospodarki odpadami, a teraz jakiś Janusz biznesu chce zrobić z kurierów i ich pojazdów śmieciarki XD
Coraz zabawniej się robi
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Zaklad_Gospodarki_Odpadami
Zaklad_Gospodarki_Odpadami
13.05.2026, 17:39:43 via Wykop
  • 11
@Pawel993: Ty za to masz problem z czytaniem ze zrozumieniem. Napisałem ogólnie.
  • Odpowiedz
Zaklad_Gospodarki_Odpadami
Zaklad_Gospodarki_Odpadami
13.05.2026, 17:58:26 via Wykop
  • 11
@lukas272: Dlaczego mam rezygnować z produktów które lubię? Człowiek zaraz nic nie będzie mieć, nic nie będzie mógł. Wszystko Co zabiorą ale mam nadzieję że nie wodę cukier i herbatkę którą tak lubisz, choć do cukru to nie miał bym już takiej pewności.
Najlepiej żeby człowiek żarł suchy chleb popijał wodą i z---------ł po 12h a jak mu zdrowie nie pozwoli to na wysypisko śmieci bo opieka zdrowotna ledwo zipie.
  • Odpowiedz
sq2fog
sq2fog
13.05.2026, 17:21:50 via Wykop
  • 76
Czyli kurier wożący żywność będzie tez woził śmieci....
Sanepid lubi to....
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

FuzzyWuzzy_
FuzzyWuzzy_
13.05.2026, 17:41:15 via Wykop
  • 54
@sq2fog: U mnie w biedronce te wory stawiają często przy kasach obok jedzenia, więc jak widać to nie problem. Najgorsze, że zamiast przyznać się do błędu i wycofać z tej durnej ustawy, te kanalie dalej w to brną. W swoim fanatyzmie poszli tak daleko, że jakąkolwiek krytykę i pokazywanie faktów nazywają dezinformacją i propagandą.
  • Odpowiedz
Wyemancypowanykalafiorek
Wyemancypowanykalafiorek
Wyemancypowanykalafiorek
13.05.2026, 19:54:30 via Wykop
  • 8
@sq2fog: przymknie się oko ku chwale myśli socjalistycznej
  • Odpowiedz
bn1776
bn1776
13.05.2026, 15:22:44 via Wykop
  • 63
Koniec wożenia puszek i butelek. System kaucyjny dotrze do domu


jeszcze kilka miesięcy i firmy odbierające odpady zaoferują że oni mogą odbierać butelki z domu razem z innymi śmieciami, wystarczy spakować w osobny worek, oznakować np adresem lub numerem umowy o odbiór smieci a smieciarka/sortowania sobie policzy butelki i zwróci kaucję w postaci rabatu za odbiór śmieci xDDD i system dotrze do puntu wyjścia xD
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

kupkesobieciagne
kupkesobieciagne
kupkesobieciagne
13.05.2026, 18:13:15 via Wykop
  • 14
@bn1776: Najważniejsze, że wszelkiej maści nieroby i politycy podczas tego okrążenia swoje zarobią.
  • Odpowiedz
Noct
Noct
Noct
13.05.2026, 18:32:54 via Wykop
  • 6
wystarczy spakować w osobny worek, oznakować np adresem lub numerem umowy o odbiór smieci


@bn1776: Tak myślę, że przypadkiem w ten sposób może wejść własnie znakowanie worków. Stworzyli problem i w ten sposób go rozwiążą, nikt nie będzie narzekał.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 12
  • Strona 1 z 12
  • >

Hity

tygodnia

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
3963
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
3177
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3125
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
3056
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2626
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #systemkaucyjny
  • #butelki
  • #polska
  • #ekologia
  • #lidl
  • #pieniadze
  • #biedronka
  • #pijzwykopem
  • #smieci
  • #heheszki
  • #plastik
  • #zakupy
  • #butelkizwrotne
  • #pytanie
  • #gospodarka

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking