Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko206
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

724

LOT pozywa Boeing

LOT pozywa Boeing

Linie lotnicze domagają się odszkodowania od amerykańskiej firmy. Wskutek "kłamstw i oszustw" odnośnie 737 MAX, Lot miał być stratny na około 250 mln. dolarów.

Rostovskyy
Rostovskyy
z
bankier.pl
dodany: 13.05.2026, 08:01:35
  • #
    samoloty
  • #
    polska
  • #
    usa
  • #
    boeing
  • #
    transport
  • #
    lotnictwo
  • 75
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (1)

Przeciwnicy Boeinga podejrzanie umierają
Average-CottonWorld-Enjoyer
z tvp.info
  • 5

Komentarze (75)

najlepsze

misk4cy
misk4cy
misk4cy
13.05.2026, 08:33:32 via Wykop
  • 360
uuu zara będzie wezwanie ambasadora na dywanik i wycofanie pozwu przez LOT.
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

kucober
kucober
13.05.2026, 11:40:17 via Wykop
  • 94
@Chris_Karczynski: Obserwuj temat podatku cyfrowego w Polsce od big techów z USA. Pewnie szybko dostaniesz odpowiedź :)
  • Odpowiedz
Gjbgghbhhjj
Gjbgghbhhjj
13.05.2026, 11:45:06 via Wykop
  • 29
i wycofanie pozwu przez LOT.


@misk4cy: Na szczęście Batyr ma to g do gadania, więc ambasador w jarmurce może sobie najwyżej poszczekać
  • Odpowiedz
weles88
weles88
weles88
13.05.2026, 08:20:05 via Wykop
  • 96
Trump pogrozi palcem, to na kolanach będą przepraszać za takie pozwy
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

gl0wa
gl0wa
13.05.2026, 08:47:04 via Wykop
  • 118
@weles88: Póki co Boeing nie ma monopolu. W zeszłym roku LOT po raz pierwszy w historii linii zamówił samoloty u Airbusa - więc teraz Boeing nie może już traktować LOTu jako ślepo-lojalnego klienta jakim był do tej pory.

Oprócz tego, w związku z budową CPK, LOT będzie potrzebował dodatkowo pewnie z kilkadziesiąt samolotów dalekodystansowych w perspektywie dekady i zdziwiłbym się gdyby wszystko kupili u Boeinga.
  • Odpowiedz
gl0wa
gl0wa
13.05.2026, 09:24:18 via Wykop
  • 52
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
MiedzygalaktycznyMors
MiedzygalaktycznyMors
13.05.2026, 11:13:53 via Wykop
  • 73
Czy oni oszaleli?! Przecież Trump się rozsierdzi i zabierze żołnierzy !!
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Pawel993
Pawel993
13.05.2026, 11:36:30 via Wykop
  • 48
@MiedzygalaktycznyMors: zobaczysz jak nawROCKY ryknie to bedzie ok
  • Odpowiedz
raxon1
raxon1
raxon1
13.05.2026, 22:25:39 via Wykop
  • 3
@Pawel993: pogrozi palcem grzebalcem?
  • Odpowiedz
Marco_Inaros
Marco_Inaros
Marco_Inaros
13.05.2026, 12:08:59 via Wykop
  • 41
Za pisu u władzy nawet nie dowiedzielibyśmy się, że jest jakiś problem.
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

xpear
xpear
xpear
13.05.2026, 12:35:20 via Wykop
  • 28
a pisu u władzy nawet nie dowiedzielibyśmy się, że jest jakiś problem.

@Marco_Inaros: niemozliwe
xpear - > a pisu u władzy nawet nie dowiedzielibyśmy się, że jest jakiś problem.
@Mar...

źródło: pis_słudzy

Pobierz
  • Odpowiedz
xpear
xpear
xpear
13.05.2026, 13:50:55 via Wykop
  • 23
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
jk_pn
jk_pn
jk_pn
13.05.2026, 09:43:45 via Wykop
  • 32
To może czas na airbusy?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Rostovskyy
Rostovskyy
Autor
13.05.2026, 09:58:04 via Wykop
  • 44
@jk_pn: W tamtym roku lot zamówił do lotów regionalnych 40 airbusów (z opcją na dodatkowe 44). Zobaczymy co z większymi maszynami.
  • Odpowiedz
Sabr
Sabr
13.05.2026, 13:02:29 via Wykop
  • 27
kraje UE jednak celują w airbusy nie wiem czy są lepsze i tańsze ale z pewnością lepszy wybór niż czitosowe latajki

@DziendobryMireczku: Airbusy nie spadają na ziemię przez głupie oszczędności. Firma należy do kilku europejskich rządów, dzięki czemu bezpieczeństwo jest ważniejsze, projektuje w UE, większość produkcji ma w Unii. A Polska też może zostać jej wspólnikiem.
Za to Boeing wolał wydać 43 miliardy dolarów na odkup swoich akcji, by zadowolić
  • Odpowiedz
Endrula83
Endrula83
Endrula83
13.05.2026, 12:02:52 via Wykop
  • 26
Nawrocki zaraz zostanie wezwany na dywanik SMSem przez ambasadora usa i skończy się rumakowanie :)
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

jajcek
jajcek
13.05.2026, 12:15:15 via Android
  • 7
@Endrula83: Będzie że to przez Tuska, że lobbuje za niemieckimi samolotami;)
  • Odpowiedz
xpear
xpear
xpear
13.05.2026, 12:34:18 via Wykop
  • 10
@Endrula83: niemożliwe

xpear - @Endrula83: niemożliwe
SPOILER

źródło: pis_słudzy

Pobierz
  • Odpowiedz
pomaranczowyogorek
pomaranczowyogorek
13.05.2026, 20:13:37 via Wykop
  • 8
To te co im nazwę zmieniło bo sie ludzie bali latać?
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

wykopwykopwykop1
wykopwykopwykop1
13.05.2026, 20:52:03 via Wykop
  • 7
LOT pozwał Boeinga w październiku 2021 r. w sądzie federalnym w stanie Waszyngton, zarzucając mu fałszywe przedstawianie bezpieczeństwa, osiągów i efektywności paliwowej leasingowanych maszyn.


Czyli nie leci tyle co na papierze, ale za to pali więcej? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pomijając ich awaryjność i przymusowe uziemianie.

Z jednego
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Marmurowy_Gargulec
Marmurowy_Gargulec
13.05.2026, 14:00:40 via Android
  • 7
Czyli niedługo znajdą LOT na jakiejś opustoszałej, nieuczęszczanej plaży, bez znaków życia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Foxbat
Foxbat
13.05.2026, 08:53:36 via Wykop
  • 6
Rozkład jazdy znany
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Mariusz357
Mariusz357
Mariusz357
13.05.2026, 10:47:26 via Wykop
  • 10
@Foxbat: LOT z kооrwami?
  • Odpowiedz
Foxbat
Foxbat
13.05.2026, 11:34:05 via Wykop
  • 4
@Mariusz357: z pajetami
  • Odpowiedz

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • Strona 1 z 3
  • >

Hity

tygodnia

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
4220
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3155
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
3080
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2646
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
2357
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #lotnictwo
  • #aircraftboners
  • #militaria
  • #podroze
  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #polska
  • #flightradar24
  • #wypadek
  • #katastrofa
  • #usa
  • #inzynieria
  • #latanie
  • #technologia
  • #heheszki

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking