Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko210
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
To Znalezisko zostało wyrzucone
Duplikat: https://wykop.pl/link/7943887/tumanum-dyplomy-drukowane-na-cito-piatka-dla-kazdego-studenta

438

Dyplom MBA w kilkadziesiąt minut. Tak działała "fabryka dyplomów"

Dyplom MBA w kilkadziesiąt minut. Tak działała "fabryka dyplomów"

Komputerowy system sprawdzania egzaminów kończących studiach MBA na Collegium Humanum każdemu wystawiał piątkę, niezależ

PIAN--A_A--KTYWNA
PIAN--A_A--KTYWNA
z
wiadomosci.dziennik.pl
dodany: 13.05.2026, 06:27:15
  • #
    studia
  • #
    studbaza
  • 61
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (2)

"Uczelnia" nadal działa pod zmienioną nazwą.
MagicznyMariusz
z varsovia.study
  • 32
EWSPA w Warszawie
Jerzy_Kudelski
z tvn24.pl
  • 0

Komentarze (61)

najlepsze

tomasz-aleksander-barania
tomasz-aleksander-barania
tomasz-aleksander-barania
13.05.2026, 10:42:36 via Wykop
  • 84
i któraś/któryś którzy w ten sposób zdobyli wykształcenie by usadzić dupę w radzie nadzorczej oddali zarobioną kasę?
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

kpod
kpod
kpod
13.05.2026, 20:27:02 via Wykop
  • 29
@tomasz-aleksander-barania: nie, bo im się należało i nikt się nie upomni! ha ha ha
  • Odpowiedz
tomasz-aleksander-barania
tomasz-aleksander-barania
tomasz-aleksander-barania
13.05.2026, 20:59:21 via Wykop
  • 36
@kpod: to, że nikt się nie upomina jest tragedią tego narodu. Temat powinien być grzany przez wszystkich dziennikarzy, do spodu zbadany, podane nazwiska i wyciągnięte konsekwencje. Ludzie bez wykształcenia i doświadczenia pobierający po kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie tylko dlatego że są w partii politycznej.
  • Odpowiedz

jacek-derek
jacek-derek
13.05.2026, 19:14:41 via Wykop
  • 69
generalnie ten cały tytuł MBA potrzebny jest praktycznie tylko urzędnikom i politykom do robienia pieniędzy.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

dziki-wienczyslaw
dziki-wienczyslaw
dziki-wienczyslaw
13.05.2026, 20:28:22 via Wykop
  • 27
do robienia pieniędzy.


@jacek-derek: Chciałeś powiedzieć kradzieży chyba. Oszustwo to oszustwo. ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
Nick7C5
Nick7C5
14.05.2026, 13:39:47 via Wykop
  • 0
@jacek-derek: niekoniecznie, MBA dobrze wygląda w CV wszelakiej maści managerów, kierowników projektów.
  • Odpowiedz
fantazm
fantazm
13.05.2026, 17:22:33 via Wykop
  • 45
Afera Collegium Tumanum pokazuje mechanizm dzięki któremu te wieprze, niezależnie z jakiej nie są partii, nigdy nie będą poważnie pociągać się do odpowiedzialności, a zawsze skończy się na darciu japy w Sejmie i podczas kampanii - korzystają z tych samych schematów korupcyjnych oraz przekrętów. Dlatego indolencja im się opłaca - i tak nie są z niej rozliczani, a jeszcze mogą skorzystać.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

RM_PL
RM_PL
13.05.2026, 20:55:43 via Wykop
  • 6
@fantazm: Tak działają te "niepisane zasady". Kiedy zażarte obozy partyjne solidarnie milczą albo nie ruszają jakiegoś tematu to oznacza, że jest to na rękę wszystkim i działa się na zasadzie "nie ruszaj bo nasi też są w tym umoczeni a i jeszcze to się nam przyda". Collegium Tumanum to ewidentna fabryczka papierków pt. "kupiłem sobie wykształcenie wyższe aby móc zasiąść na stołku załatwionym przez partię lub kogoś z rodziny". I
  • Odpowiedz
TV_personelu_niemedycznego_WUM
TV_personelu_niemedycznego_WUM
13.05.2026, 20:56:36 via Wykop
  • 3
@fantazm: no a myślałeś że po co się tam pchają? Dla Polski i Polaków? xDDD
  • Odpowiedz
Arnie123
Arnie123
Arnie123
13.05.2026, 20:14:07 via Wykop
  • 31
Znam osobiście ex wuefistę, absolwenta tej zaszczytnej uczelni, który dzięki temu dyplomowi został doradcą zarządu w jednej z państwowych spółek.O przynależności partyjnej chyba wspominać nie muszę, choć jeśli chodzi o złodziejstwo te s--------y są nad wyraz zgodni.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Patton123
Patton123
14.05.2026, 07:20:18 via Wykop
  • -1
przynależności partyjnej


@Arnie123: w tumanum więcej było z po, ale sporo również z PiSu i innych więc wcale nie jest jasne kogo masz na myśli.
  • Odpowiedz
Arnie123
Arnie123
Arnie123
14.05.2026, 09:35:05 via Wykop
  • 1
@Patton123: Przedstawiciela partii która zlikwidowała konkursy w SSP.
  • Odpowiedz
Indoctrine
Indoctrine
13.05.2026, 17:57:21 via Wykop
  • 20
Ale tak właściwie to problem jest trochę źle zaakcentowany.
Po co ludziom na niektórych stanowiskach te dyplomy? Ich umiejętności są niepodważalne w zakresie zarządzania na przykład. I to bez papierów. Takie MBA zdane w pół godziny to tylko wymóg papierkologii i jakiegoś głupiego fetyszu leveli edukacji.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

tomasz-jedon
tomasz-jedon
tomasz-jedon
13.05.2026, 18:19:28 via Wykop
  • 7
Po co ludziom na niektórych stanowiskach te dyplomy?


@Indoctrine: żeby zrobić podstawowy odsiew. Oczywiście wyłączając sytuację korupcji i kupowania dyplomów, zrobienie nawet łatwych studiów wymaga wymaga jakiegoś wkładu pracy, czasu, zaangażowania i o ile może je skończyć debil, o tyle największy wioskowy debil już nie.

Jak masz wymóg podyplomówki to poziom skomplikowania jeszcze wzrasta i w praktyce takie studia robią ludzie choć trochę zaangażowani w tematy, jakimi mają się zajmować.
  • Odpowiedz
kpod
kpod
kpod
13.05.2026, 20:37:07 via Wykop
  • 1
@winsxspl: brak kadr ze zdanym egz panstwowym do zasiadania w spółkach spowodował wyplucie przepisów ze MBA wystarczy, po czym pojawił się popyt na szybkie MBA i dalej już wiadomo, ale spółki nie upomną się o kasę od złodziei z lewymi papierami więc temat zgaśnie, można kraść dalej
  • Odpowiedz
ray7
ray7
ray7
13.05.2026, 21:48:02 via Wykop
  • 15
uwielbiam tego mema
ray7 - uwielbiam tego mema

źródło: absolwenci-collegium-humanum-patrzacy-jak-kotula-nie-potrafila-sobie-nawet-kupic-tytulu-magistra

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Parmenides69
Parmenides69
13.05.2026, 20:52:54 via Wykop
  • 13
Ludzie fiksują się na tych lewych dyplomach MBA ale pomijają istotę problemu i skąd w ogóle się to wzięło - wpychanie niekompetentnych polityków (+ przyjaciele i rodziny) do spółek skarbu państwa. I ile by jakakolwiek partia nie gadała o "zatrudnianiu ekspertów" zawsze się to kończy na wpychaniu ludzi bez kompetencji do sterowania spółkami wartymi często miliardy złotych (podatnika).

Jedyne remedium to prywatyzacja, inaczej pokusa jest zbyt duża i będzie to traktowane jako
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

vanillla_guy
vanillla_guy
14.05.2026, 07:59:29 via Wykop
  • 1
tylko remedium dla kogo? Dla spółki? Prezesów? Czy dla obywateli?


@Patton123: Dla spółki i obywateli. Członkowie organów, obecnie aparatczyki z wodogłowiem w takim układzie wypadają za burtę, bo nikt nie będzie zatrudniał debili z dwiema lewymi rękami do pracy.

Mamy w Polsce przykład prywatnych autostrad i dla spółki i właściciela jest to mega korzystne i dla obywateli
  • Odpowiedz
Patton123
Patton123
16.05.2026, 10:04:25 via Wykop
  • 0
Lidl nie był prywatyzowany, to po pierwsze.


@vanillla_guy: okej, błąd semantyczny, on jest prywatny. Całości sensu wypowiedzi nie zmienia. Może przywal się do czcionki, bo ci nie pasuje?

nikt, poza jakimś anarchokapitalistycznym planktonem nie postuluje prywatyzacji
  • Odpowiedz

raxon1
raxon1
raxon1
13.05.2026, 20:51:11 via Wykop
  • 8
Politycy powinny być po AGH , WAT, SGH i temu podobnych a jeszcze lepiej po Uniwersytetach zagranicznych. A co mamy? Bandę tumokow z lewymi papierami.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

raxon1
raxon1
raxon1
14.05.2026, 08:38:30 via Wykop
  • 0
@vanillla_guy: masz rację ale tylko częściowa. Uczciwy biznes ma gdzieś polityke, tam zawsze trafia odmęty a biznes tez bywa gorszy niż obecni politycy.
  • Odpowiedz
vanillla_guy
vanillla_guy
16.05.2026, 07:56:31 via Wykop
  • 0
@raxon1: Bywa, ale jednak istnieją mechanizmy, które eliminują część takich podmiotów, bo są one zwykle mało efektywne i źle zarządzane przez np. dobór pracowników wg rodziny, nie kompetencji.
  • Odpowiedz
Kempes
Kempes
13.05.2026, 20:10:08 via Android
  • 8
Tak PiS chciało wyprodukować, wzorując się na komunistach z PRL-u, swoje nowe elity XD
Kempes - Tak PiS chciało wyprodukować, wzorując się na komunistach z PRL-u, swoje now...

źródło: 20251104_152250

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Earna
Earna
13.05.2026, 20:21:28 via Android
  • 5
https://metro.co.uk/2018/09/26/teacher-fired-for-not-giving-pupils-50-despite-them-not-handing-in-their-homework-7980038/

Taki trend...
Earna - https://metro.co.uk/2018/09/26/teacher-fired-for-not-giving-pupils-50-despite...

źródło: temp_file1787562689246152186

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Earna
Earna
13.05.2026, 20:25:56 via Android
  • 5
@Earna
Bo najważniejsze, by w radach nadzorczych nie było ludzi mądrych, tylko swoi...
Earna - @Earna 
Bo najważniejsze, by w radach nadzorczych nie było ludzi mądrych, tyl...

źródło: temp_file8292993155403908650

Pobierz
  • Odpowiedz
fidelxxx
fidelxxx
13.05.2026, 21:17:20 via Wykop
  • 3
@Earna: taa, tyle że ona została zwolniona nie tylko za ocenianie, ale również za nierealizowanie wymaganego prawem od nauczycieli indywidualnego toku nauczania dla osób niepełnosprawnych, poniżanie uczniów przed całą klasą itp. itd. Babka zresztą przegrała sprawę cywilną którą wytoczyła byłemu pracodawcy: https://www.courtlistener.com/docket/65346458/tirado-v-st-lucie-public-schools/

Materiał lokalnej telewizji: https://cbs12.com/news/local/terminated-teacher-engaged-in-inappropriate-physical-contact-with-students-report
fidelxxx - @Earna: taa, tyle że ona została zwolniona nie tylko za ocenianie, ale rów...

źródło: Snipaste_2026-05-13_23-11-02

Pobierz
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • Strona 1 z 3
  • >

Hity

tygodnia

Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
3165
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3088
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
3033
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2613
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
2337
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #studbaza
  • #praca
  • #nauka
  • #pytanie
  • #pracbaza
  • #przemyslenia
  • #informatyka
  • #szkola
  • #matura
  • #edukacja
  • #polska
  • #zalesie
  • #kiciochpyta
  • #magisterka
  • #heheszki

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking