Open source na granicy wytrzymałości. Korporacje zalewają repozytoria żądaniami

Eksperci alarmują, że repozytoria open source są przeciążone do granic możliwości. Ogromne korporacje technologiczne oraz systemy AI generują już tak gigantyczny ruch, że infrastruktura utrzymywana dotąd dzięki darowiznom i pracy społeczności nie nadąża z obsługą żądań.Branża mówi o ryzyku załamania
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 153
- Odpowiedz






Komentarze (153)
najlepsze
U nas też dostawca pobierał ten sam obraz dziesiątki czy setki razy z dockera i quota wchodziła. Wgraliśmy ten obraz (nginx chyba z alpine?) do naszego Nexusa i problem rozwiązany
@krokietowy: weryfikacja przez cloudflare nie ma żadnego zabezpieczenia jak ktoś używa rozwiązań takich jak flaresolverr które perfekcyjnie radzą sobie z captchą
On dodaje różne profile do obserwowanych i w razie aktywności zakopuje dodawane treści jako spam.
Zgłosiłem to do właściwych osób, mają się zająć tematem. Warto, żeby inni też reagowali na tego typu działania.
@dzaro-dzaroslawski:
To pokazuje pewien trend i nie jest to spam. Obserwuję jego aktywność.
Jako jedyny oznaczył spamem: Świat open-source broni polskiego projektu. Gigant druku 3D grozi pozwem.
Ale i bez Ai jest też wesoło. Boty też potrafią skutecznie utrudnić życie. Mam tam taki mały projekcik, gdzie od czasu do czasu rozwiązuję problemy sklepu www, no i ostatnio otrzymuję maila od właścicielki, że dostała
Dałem coś takiego:
map $http_user_agent $is_bot {Kto by pomyślał! Jenkins powstał w 2011 roku, od 15 lat wspiera właśnie takie
https://www.fsf.org/licensing/copilot
Ale samo FSF ma wpływać na AI, by było zgodne z zasadami GNU
https://www.fsf.org/news/fsf-serves-on-nist
- github regularnie pada albo działa niestabilnie przez zalew botów i kodu
- repozytoria pakietów trzeszczą przez zalew botów opartych o AI
- samo AI jest generalnie bardzo drogie
A czy widać zmiany pozytywne spowodowane ai, vibe codingiem i tak dalej? Nie. Produkty cyfrowe działają coraz gorzej co mnie osobiście skłania do self-hostingu bo gównowacenie software'u przyspieszyło.
Tak ludzie mają dość, ale co z tego? Rząd i tech bros mają ludzi w dupie
Ty złego słowa nie powiesz o kapitalizmie, prawda?