Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko197
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

494

Komisja Europejska proponuje wspólną platformę do rezerwacji biletów kolejowych

Komisja Europejska proponuje wspólną platformę do rezerwacji biletów kolejowych

KE zaproponowała nowe przepisy umożliwiające zakup jednego biletu online na dowolną międzynarodową podróż pociągiem w Europie - nawet jeśli obejmuje kilku różnych przewoźników. Projekt zakłada też wzmocnienie praw pasażerów na wzór tych w lotnictwie.

matixrr
matixrr
z
nltimes.nl
dodany: 12.05.2026, 17:25:29
  • #
    pociagi
  • #
    kolej
  • #
    europa
  • #
    podroze
  • #
    turystyka
  • #
    wakacje
  • 123
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (123)

najlepsze

Morf
Morf
12.05.2026, 17:36:16 via Wykop
  • 112
Wielkim problemem było/jest żeby przewoźnicy lokalni byli dostępni w ramach jednej platformy jak np https://koleo.pl/ a i wtedy często nie ma 100% funkcjonalności jak na stronie przewoźnika.

Powodzenia w uspójnieniu tego na poziomie międzynarodowym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

werfogd
werfogd
werfogd
12.05.2026, 21:56:25 via Wykop
  • 52
@Suseuropejski:
Dla przewoźnika oferującego przejazd
ktoś kto spóźnia i chce zwrotu się jest najgorszy.
Normalnie ludzie kupują bilet i jadą,
a spóźnialscy nie.
  • Odpowiedz
StaraSzopa
StaraSzopa
13.05.2026, 06:26:02 via Wypiek
  • 23
@Suseuropejski skoro tak często Ci się to zdarza to może by tak planować dotarcie z wyprzedzeniem? xd
  • Odpowiedz
Franciszek_Morawiec
Franciszek_Morawiec
13.05.2026, 06:12:57 via Wykop
  • 53
W Polsce nie da się zarezerwować ze 100% pewnością miejsca zgodnie z kierunkiem jazdy pociągu. Wielokrotnie mnie okłamano i siedziałem plecami do lokomotywy. A co dopiero zintegrować system z zagranicznymi przewoźnikami, kiedy nawet krajowi mają różne regulaminy (zniżki u jednego na przejazd niekoniecznie są akceptowane u drugiego). Lata miną zanim cokolwiek się w tej materii poprawi
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

tamagucci
tamagucci
tamagucci
13.05.2026, 06:24:19 via Wykop
  • 44
@Franciszek_Morawiec: albo przyjdzie duży gracz i powie ma być tak i tak. Macie rok żeby być w naszym systemie albo przepadnie wam 100 milionów dopłaty do modernizacji taboru
  • Odpowiedz
Franciszek_Morawiec
Franciszek_Morawiec
13.05.2026, 06:41:21 via Wykop
  • 13
@Wejszlo: Dokładnie o to chodzi. Dużo lepiej przebiega podróż w moim przypadku gdy siedzę zgodnie z kierunkiem jazdy. Oczywiście pociąg to nie autobus więc nie ma nieustannych skrętów i rond, ale jak dodasz do tego niedziałającą klimatyzację, odór oraz hałas to jest to mieszanka wybuchowa, szczególnie gdy samemu jest się zmęczonym. Ale o czym tu mówimy, skoro muszę zwracać niejednokrotnie uwagę w wagonie ze strefą ciszy, do którego wbijają maDki
  • Odpowiedz
brak_sumienia
brak_sumienia
13.05.2026, 06:07:52 via Wykop
  • 12
Zła Unia! Chcą nas zunifikować!! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

TheKirghizLight
TheKirghizLight
13.05.2026, 08:59:22 via Wykop
  • 2
no ale co google ma do tego ze Unia promuje absurdalny projekt unifikacyjny?


@m_ney: Zasugerowałeś, że firmy tworzą coś jak na coś jest popyt. A jak widać jest całkowicie odwrotnie i tworzą coś czego nie chcemy. Za to systemu, który pomógł by w podrózowaniu koleją po Europie dalej nie ma.
  • Odpowiedz
straszny_cham
straszny_cham
15.05.2026, 16:49:17 via Wykop
  • 0
@m_ney: nie brnij :)
  • Odpowiedz

HardWax
HardWax
12.05.2026, 18:53:39 via Wykop
  • 8
Ktoś tu się mocno inspirował okładką albumu Kraftwerk z 1977 roku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
HardWax - Ktoś tu się mocno inspirował okładką albumu Kraftwerk z 1977 roku ( ͡° ͜ʖ ͡...

źródło: 71PekB5GDPL._UF894,1000_QL80_

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

funeralmoon
funeralmoon
12.05.2026, 22:09:07 via Wykop
  • 12
@HardWax: Tu jest kijanka, a tam pociąg ;)
  • Odpowiedz
mstasiek
mstasiek
13.05.2026, 10:51:28 via Wykop
  • 5
@HardWax: w ogóle nie widać tutaj podobieństwa jak mam być szczery
  • Odpowiedz
Valorcrest
Valorcrest
13.05.2026, 07:39:57 via Wykop
  • 7
Jeszcze gdyby była czytelna informacja z jakiego peronu/toru odjeżdża skład.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

pomaranczowyogorek
pomaranczowyogorek
13.05.2026, 20:19:50 via Wykop
  • 2
@Valorcrest: i ze na dworcu łatwo było odszukać a nie jak w Poznaniu.
  • Odpowiedz
MrExploder
MrExploder
13.05.2026, 09:31:00 via Wykop
  • 3
Na papierze dobry pomysł, ale w praktyce nawet na poziomach krajowych jest bardzo różnie. Wyłapanie tego wszystkiego i sklejenie, żeby miało ręce i nogi to syzyfowa praca.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Draakul
Draakul
13.05.2026, 14:04:04 via Wykop
  • -2
@MrExploder: w Polsce jakoś w większości się udało na krajowym podwórku
  • Odpowiedz
Zolta
Zolta
Zolta
13.05.2026, 07:25:47 via Wykop
  • 3
SUPER pomysł, byle wiecej takich :)
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Kanusz-Morwin-Jikke
Kanusz-Morwin-Jikke
13.05.2026, 07:21:13 via Wykop
  • 3
Pociąg, który dobrze działa z Polski to: Węgry, Austria i Niemcy. Spróbujcie pojechać sobie pociągiem np. do Włoch czy Hiszpanii albo nawet do Francji xD
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

galicjanin
galicjanin
13.05.2026, 08:53:00 via Android
  • -1
@vojtas123: a jak ktoś ma fobię przez którą nie może latać samolotami?
  • Odpowiedz
Kanusz-Morwin-Jikke
Kanusz-Morwin-Jikke
13.05.2026, 08:57:49 via Wykop
  • 1
@vojtas123: Ale UE próbuje nas do tego zachęcić, mimo, ze to bez sensu.
Gdyby były pociągi jak TGV we Francji, albo najlepiej jak w Chinach, które jeżdżą 350 km/h, ale na całym odcinku i mógłbyś dojechać np z Warszawy do Madrytu w 8-9 godzin to byłoby to wygodniejsze, niż samolotem.
  • Odpowiedz
stasi3k
stasi3k
13.05.2026, 08:53:21 via Wykop
  • 2
A tak na poważnie, to bardzo dobry pomysł
stasi3k - A tak na poważnie, to bardzo dobry pomysł
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

semafor1985
semafor1985
13.05.2026, 08:28:07 via Wykop
  • 2
To jest dobra wiadomość!
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Strona 1 z 4
  • >

Hity

tygodnia

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
4148
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
3178
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3134
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
3061
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2631
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #kolej
  • #pociagiboners
  • #pkp
  • #ciekawostki
  • #transport
  • #podroze
  • #polska
  • #intercity
  • #kolejeslaskie
  • #wypadek
  • #pkpintercity
  • #pendolino
  • #parowozy
  • #kryminalne
  • #polregio

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking