Ścięli drzewo z gniazdem Orła Bielika, w którym były pisklaki.

Na terenie Nadleśnictwa Poddębice doszło do "przykrej i bulwersującej sytuacji". Ktoś ściął drzewo z gniazdem bielika, w którym znajdowały się młode ptaki. "Brak słów, które mogą opisać takie barbarzyństwo w Polsce w kraju, gdzie bielik jest przecież naszym gatunkiem herbowym.

- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 117
- Odpowiedz






Komentarze (117)
najlepsze
@Dbr86: bieliki nie polują na gołębie - ich dieta to przede wszystkim ryby
W herbie mamy orła białego. To taki orzeł tylko że biały. Żaden konkretny gatunek. Tak jak dwugłowy orzeł w herbie rosji to taki orzeł tylko z dwoma głowami, taki orzeł nie istnieje w naturze.
Dlatego też twierdzenie, że bielik to nasz gatunek herbowy to bzdura.
Sytuacja oczywiście skandaliczna, wskazać kto zawinił i go udupić.
@giorgioborgio: no i co z czego?
@giorgioborgio: a gdzieś napisałem że nie?
@olga_to_kurczak: to nie bezradność wobec 1 aspektu, a ogólne kukoldztwo i spychologia.
Pięć lat pudła za niszczenie szczególnie cennych gatunków zwierząt a tymczasem adwokatowi od "trumny na kółkach" przybito 1,5 roku więzienia za wysłanie na tamten świat dwóch kobiet ...
@Adek92: Bardziej od wysokości kary zastanowiłbym się nad jej nieuchronnością.
Znika Orzeł - znika problem.