Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko149
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

2169

Ścięli drzewo z gniazdem Orła Bielika, w którym były pisklaki.

Ścięli drzewo z gniazdem Orła Bielika, w którym były pisklaki.

Na terenie Nadleśnictwa Poddębice doszło do "przykrej i bulwersującej sytuacji". Ktoś ściął drzewo z gniazdem bielika, w którym znajdowały się młode ptaki. "Brak słów, które mogą opisać takie barbarzyństwo w Polsce w kraju, gdzie bielik jest przecież naszym gatunkiem herbowym.

Hahaharry
Hahaharry
z
onet.pl
dodany: 12.05.2026, 10:41:41
  • #
    afera
  • #
    wydarzenia
  • #
    zwierzaczki
  • #
    patologiazewsi
  • #
    natura
  • #
    przyroda
  • 117
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (5)

Gniazdo bielików zniszczone, zginęły pisklęta
panodkultury
z wykop.pl
  • 142
Gołębiorze
_RaveN
z youtu.be
  • 67

Komentarze (117)

najlepsze

PfefferWerfer
PfefferWerfer
12.05.2026, 11:06:42 via Wykop
  • 793
Oczywiście był to lokalny właściciel stawu który prywatyzuje zyski z ryb i uspołecznia straty z zabicia przedstawiciela gatunku chronionego.
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Dbr86
Dbr86
Dbr86
12.05.2026, 11:12:25 via Wykop
  • 288
@PfefferWerfer: Ewentualnie gołębiarz
  • Odpowiedz
ch1va5
ch1va5
12.05.2026, 12:50:28 via Wykop
  • 111
Ewentualnie gołębiarz


@Dbr86: bieliki nie polują na gołębie - ich dieta to przede wszystkim ryby
  • Odpowiedz
maciejos-donbakos
maciejos-donbakos
maciejos-donbakos
12.05.2026, 11:07:02 via Wykop
  • 268
Ech ile można tłumaczyć.
W herbie mamy orła białego. To taki orzeł tylko że biały. Żaden konkretny gatunek. Tak jak dwugłowy orzeł w herbie rosji to taki orzeł tylko z dwoma głowami, taki orzeł nie istnieje w naturze.
Dlatego też twierdzenie, że bielik to nasz gatunek herbowy to bzdura.
Sytuacja oczywiście skandaliczna, wskazać kto zawinił i go udupić.
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

maciejos-donbakos
maciejos-donbakos
maciejos-donbakos
12.05.2026, 11:14:27 via Wykop
  • 84
No i co z tego.


@giorgioborgio: no i co z czego?

Przyrodę trzeba chronić


@giorgioborgio: a gdzieś napisałem że nie?
  • Odpowiedz
sliskipl
sliskipl
12.05.2026, 11:28:38 via Wykop
  • 83
@maciejos-donbakos: warto dodać, że bielik to nawet nie orzeł
  • Odpowiedz
marian-g
marian-g
marian-g
12.05.2026, 11:11:39 via Wykop
  • 81
Ja bym temu komuś ściął obie nogi niech do roboty idzie bez nóg
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Danzem
Danzem
Danzem
12.05.2026, 11:21:49 via Wykop
  • 14
@marian-g: albo ronk
  • Odpowiedz
ssssacacac
ssssacacac
ssssacacac
12.05.2026, 11:27:23 via Wykop
  • 11
@marian-g: i 0 możliwości renty i brak możliwości wcześniejszego pójścia na emeryturę - nawet jakby pracował w policji czy innym "uprzywilejowanym" zawodzie.
  • Odpowiedz
na_pierwszej_linii_kas
na_pierwszej_linii_kas
12.05.2026, 13:17:28 via Wykop
  • 69
janusze to rak tego narodu
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Frank_Zappa
Frank_Zappa
13.05.2026, 04:32:08 via Wykop
  • -2
@na_pierwszej_linii_kas: chciałeś napisać JUDASZE
  • Odpowiedz
olga_to_kurczak
olga_to_kurczak
olga_to_kurczak
13.05.2026, 08:14:50 via Wykop
  • 2
@na_pierwszej_linii_kas: przykład idzie z góry. Janusze rządzą tym krajem więc nowobogaciuchy biorą z nich przykład, bo widocznie tylko taką postawą da się coś w tym k-------e społecznym osiągnąć.
  • Odpowiedz
Rankine
Rankine
12.05.2026, 11:33:07 via Android
  • 37
Pewnie gołębiorze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Kuba89FCL
Kuba89FCL
12.05.2026, 17:28:08 via Wykop
  • 4
@Rankine: https://youtu.be/7AG3tOaw4Z0?is=VXTjiIoC_ANt754-
Kuba89FCL - @Rankine: https://youtu.be/7AG3tOaw4Z0?is=VXTjiIoC_ANt754-
  • Odpowiedz
kamil564712
kamil564712
kamil564712
12.05.2026, 18:15:15 via Wykop
  • 1
@Rankine: jak byc mial choc odrobine wiedzy na temat na ktory sie wypowiadasz to byc wiedzial ze bielik nie jada golebi.
  • Odpowiedz
niecodziennyszczon
niecodziennyszczon
niecodziennyszczon
12.05.2026, 11:31:04 via Wykop
  • 37
Januszozo-mariuszoza tego kraju jest w c--j męcząca
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

olga_to_kurczak
olga_to_kurczak
olga_to_kurczak
13.05.2026, 08:15:45 via Wykop
  • 5
@niecodziennyszczon: bezradność wobec tej patologii też dobija. r---------ą cały kraj, tak to się skończy.
  • Odpowiedz
PowiatowyBanan
PowiatowyBanan
PowiatowyBanan
13.05.2026, 09:24:11 via Wykop
  • 1
bezradność wobec tej patologii też dobija. r---------ą cały kraj, tak to się skończy.


@olga_to_kurczak: to nie bezradność wobec 1 aspektu, a ogólne kukoldztwo i spychologia.
  • Odpowiedz
motylbezskrzydel
motylbezskrzydel
12.05.2026, 11:06:11 via Wykop
  • 31
Popraw tytuł, bielik to nie orzeł
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

weles88
weles88
weles88
12.05.2026, 11:20:31 via Wykop
  • 60
@motylbezskrzydel: a może ten bielik identyfikuje się jako orzeł
  • Odpowiedz
mam__pytanie
mam__pytanie
12.05.2026, 17:09:40 via Android
  • 1
@rdestowiec_ostrokonczysty: niekoniecznie od debili, ale bielik ma więcej wspólnego z rybolowem i rybozerem. Taksonomiczne od niedawna nie jest więc orłem. Historycznie, to najbliższy gatunek do tego, który widnieje na godle.
  • Odpowiedz
Adek92
Adek92
12.05.2026, 19:00:41 via Wykop
  • 21
a pracownicy apelują o pomoc w ujęciu sprawcy, którego czyn może skutkować karą do 5 lat pozbawienia wolności.


Pięć lat pudła za niszczenie szczególnie cennych gatunków zwierząt a tymczasem adwokatowi od "trumny na kółkach" przybito 1,5 roku więzienia za wysłanie na tamten świat dwóch kobiet ...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

olga_to_kurczak
olga_to_kurczak
olga_to_kurczak
13.05.2026, 08:16:59 via Wykop
  • 1
@Adek92: a Majtasowi co spalił rodzine żywcem na A2 ile? ( ͡° ͜ʖ ͡°) i tak sie żyje
  • Odpowiedz
aresius
aresius
aresius
13.05.2026, 10:16:03 via Wykop
  • 0
Pięć lat pudła za niszczenie szczególnie cennych gatunków zwierząt a tymczasem adwokatowi od "trumny na kółkach" przybito 1,5 roku więzienia za wysłanie na tamten świat dwóch kobiet ...


@Adek92: Bardziej od wysokości kary zastanowiłbym się nad jej nieuchronnością.
  • Odpowiedz
Polnischefuhrer
Polnischefuhrer
12.05.2026, 16:45:15 via Wykop
  • 17
Oczywiście to przykra i bulwersująca sprawa, ale do takich sytuacji dochodzi każdego dnia tylko każdy ma to w dupie bo np. gniazdo sroki jest nic nie warte by o tym mówić
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Faszola
Faszola
12.05.2026, 17:01:49 via Wykop
  • 4
@Polnischefuhrer: gatunkizm
  • Odpowiedz
Polnischefuhrer
Polnischefuhrer
12.05.2026, 17:24:20 via Wykop
  • 3
@RozowaZielonka: naprawdę? A wiesz, że kradzież jest nielegalną ale są ludzie co mimo to kradną? XD Tak samo co są ludzie co wyrzucają śmieci do lasu itd. Po prostu napisałem, że gdyby chodziło o inne zwierze to każdy miałby to gdzieś, baa gdyby tam było gniazdo gołębia to znaleźli by się ludzie którzy by przyklaskiwali temu.
  • Odpowiedz
swiatoznawca
swiatoznawca
swiatoznawca
12.05.2026, 21:14:36 via Wykop
  • 15
warto sprawdzić czy w okolicy nic nie miało powstać. Do chronionego orła bielika nie można się zbliżyć - a tym samym w dosyć dużym obrębie od jego gniazda nie ma prawa nic powstać, by go nie spłoszyć i żeby nie zostawił gniazda.

Znika Orzeł - znika problem.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Strona 1 z 5
  • >

Hity

tygodnia

Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
3110
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
2470
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2431
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
2045
SENSACJA na Roland-Garros! Maja Chwalińska w półfinale!
SENSACJA na Roland-Garros! Maja Chwalińska w półfinale!
1806
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #polska
  • #heheszki
  • #wykop
  • #nikogo
  • #moderacjacontent
  • #4konserwy
  • #kpo
  • #prawo
  • #januszebiznesu
  • #oszukujo
  • #wydarzenia
  • #pieniadze
  • #wykopefekt
  • #ciekawostki
  • #wykopgate20

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking