Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko196
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

534

Prawie zabici piesi!

Zachować szczególną ostrożność przed przejściem i zwolnić? A przyspieszę sobie z 40 do 65 km/h (licznikowo 70) przed przejściem dla pieszych oznaczonym neonowymi znakami z dodatkową agatką i wyprzedzę pojazd zasłaniający wejście na przejście. Winę zwalę na przepisy i resztę świata.

jutubowy_kot
jutubowy_kot
jutubowy_kot
z
youtube.com
dodany: 12.05.2026, 08:36:20
  • #
    polscykierowcy
  • #
    stopcham
  • #
    polskiedrogi
  • #
    samochody
  • #
    jedzbezpiecznie
  • #
    kierowcy
  • 234
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (2)

Mirror, gdyby usunął nagranie
skrytek
z streamable.com
  • 101
Wprowadzić ustawowy obowiązek podwyższenia wszystkich przejść dla pieszych
staszaiwa
z zdm.waw.pl
  • -24

Komentarze (234)

najlepsze

LudzieToDebile
LudzieToDebile
LudzieToDebile
12.05.2026, 08:51:19 via Wykop
  • 261
Najgorsze jest, że ten idiota tego w ogóle nie rozumie. To znaczy on kojarzy, że nie pieszego nie widać zza samochodu, że on nie ma szans go dostrzec, a mimo to pędzi. I jest świadomy, że tak nie można, że za to jest duży mandat, ale i tak tak jedzie i uważa, że zatrzymywanie się przed pieszymi jest bez sensu. Do tego pędzi 70 km/h (GPS się zawsze spóźnia, więc na bank
  • 39
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

hellfirehe
hellfirehe
12.05.2026, 09:59:00 via Wykop
  • 119
Najgorsze jest, że ten idiota tego w ogóle nie rozumie


@LudzieToDebile: To jest najgorsze combo - nie rozumie, ale jeszcze ma przekonanie że to właśnie wyłącznie on rozumie.

Tam jest nawet taki fragment "ja trąbie o tym od dawna...", widać że ma ugruntowny pogląd w tym
  • Odpowiedz
dymaczdusz
dymaczdusz
12.05.2026, 13:31:09 via Wykop
  • 32
@LudzieToDebile: Bo bardzo duża część kierowców, nie rozumie faktu, że jak pojazd na drugim pasie, skręca, włącza się do ruchu, zwalnia aby wykonać manewr skrętu, to musisz dostosować się do jego prędkości aby go nie wyprzedzić na przejściu dla pieszych. 99% kierowców nie potrafi tego pojąć.
  • Odpowiedz
996ef650daf32b92bf708bc9376908ea
996ef650daf32b92bf708bc9376908ea
996ef650daf32b92bf708bc9376908ea
12.05.2026, 09:33:30 via Wykop
  • 142
No i kolejny przykład, że to nie brak/kiepskie oznaczenie przejść dla pieszych jest problemem. To akurat jest oznaczone oczojebn*mi znakami.
996ef650daf32b92bf708bc9376908ea - No i kolejny przykład, że to nie brak/kiepskie ozn...

źródło: obraz

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

FireDash
FireDash
12.05.2026, 10:49:38 via Wykop
  • 80
@996ef650daf32b92bf708bc9376908ea:

I tak na koniec kiedy braknie już takim osobom argumentów to zacznie się "ALE CMENTARZE SĄ PEŁNE TYCH CO MIELI PIERWSZEŃSTWO". To mój ulubiony argument, bo jak już wszystko zawiedzie i nie ma czym się bronić to "hur dur cwelu w puszce jestem silniejszy to ustąp".
  • Odpowiedz
ekektrykpozdalnym
ekektrykpozdalnym
12.05.2026, 11:44:08 via Wykop
  • 50
@996ef650daf32b92bf708bc9376908ea: To przejście było z kilometra widać tak jak widać było to że zaraz wyprzedzi tego drugiego. Tamten się zatrzymał, więc go ominął. Piesi byli już przepuszczani przez tego drugiego.

Jednym słowem
KRYMINAŁ
ekektrykpozdalnym - @996ef650daf32b92bf708bc9376908ea: To przejście było z kilometra ...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
Krupier
Krupier
12.05.2026, 10:49:39 via Wykop
  • 67
Tak właśnie wyobrażam sobie @CREATE_USER, który jako c-----y kierowca i frustrat drogowy wiecznie zwala winę na wszystko dookoła i wszystko go w-----a.
Krupier - Tak właśnie wyobrażam sobie @CREATE_USER, który jako c-----y kierowca i fru...

źródło: 1000004985

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

kptDoopa
kptDoopa
12.05.2026, 17:22:48 via Wykop
  • 11

Komentarz usunięty przez moderatora

text
text
13.05.2026, 07:42:23 via Wykop
  • 1
Masz dosadny przykład na nagraniu, gdzie samochód wjeżdżający na główną zatrzymuje się od razu przed przejściem bo ktoś na nie wchodzi.

@CREATE_USER:
Dosadny przykład, że on i tacy jak ty się tam nie zatrzymują, a jakoś 95-99% osób wie, że trzeba. To jak k---a myślisz, z kim jest problem?
Inn a sprawa, że pewnie przydały by się światła, ale to nadal nie zwalnia z was winy, która próbujecie zrzucić na
  • Odpowiedz
baltic-vodka
baltic-vodka
baltic-vodka
12.05.2026, 15:38:00 via Wykop
  • 57
Ale chłop ma wąski umysł. Nie widzi przejścia dla pieszych, co sam zresztą na filmie przyznaje. Widzi, że inny samochód właśnie zatrzymał się przed przejściem dla pieszych (można się domyślić dlaczego). I w takiej sytuacji zamiast zwolnić to przyspiesza, a późnej jest zdziwiony, że piesi są już w połowie przejścia i prawie ich zgarnął na maskę. Z kontekstu wypowiedzi można wywnioskować, że to taryfiarz albo inny kierowca zawodowy. Jednym słowem: dramat. To
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

sylwek2k
sylwek2k
sylwek2k
12.05.2026, 15:54:37 via Wykop
  • 18
To że nie zna przepisów to jedno


@baltic-vodka:

on zna je, tylko te przepisy utrudniaja mu z-----------e, wiec sie do nich nie stosuje.
  • Odpowiedz
Yelonek
Yelonek
12.05.2026, 19:54:44 via Wykop
  • 8
@baltic-vodka: Dla niego ten samochód się rozpędzał, a jego prędkość nie pozwoliła mu zobaczyć, że się zatrzymał. Koleś też nie rozumie różnicy między "nie widzę czy ktoś jest na przejściu" a "widzę, że nikogo nie ma na przejściu".
  • Odpowiedz

TibetanPlato
TibetanPlato
12.05.2026, 13:50:25 via Wykop
  • 46
Akcja od 54 sekundy, wcześniej nic się nie dzieje, nie dziękujcie.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

masz_fajne_donice
masz_fajne_donice
12.05.2026, 18:40:11 via Wykop
  • 4
@TibetanPlato: Nie, dziękuję!
  • Odpowiedz
lekarz_operator_kolonoskopu
lekarz_operator_kolonoskopu
13.05.2026, 09:53:37 via Wykop
  • -1
@TibetanPlato: Uwaga spoiler

  • Odpowiedz
hszan
hszan
hszan
12.05.2026, 15:03:44 via Wykop
  • 44
50 pkt - s--------------a przy świadkach.
Imbecyl ciężkiego kalibru.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

fremmm
fremmm
12.05.2026, 15:35:07 via Wykop
  • -33
@hszan: jesli wiesz jaki jest poziom jego iq po tym ze nie przestrzega przepisow to sam sie zastanow czy nie jestes imbecylem
  • Odpowiedz
hszan
hszan
hszan
12.05.2026, 15:43:44 via Wykop
  • 21
@fremmm: wyjaśnię czemu uważam go za imbecyla. Gość prawie doprowadza do potrącenia pieszych na przejściu. Samo to świadczy o tym, że jest imbecylem, bo nie było tu żadnych losowych okoliczności.
To, że jest ciężkim imbecylem stwierdzam po tym, że facet prawdopodobnie wrócił do domu, ochłonął, obejrzał nagranie i stwierdził, że wrzuci je do internetu. Jeśli tego nie rozumiesz, to zapewne jesteś człowiekiem z podobną percepcją rzeczywistości co autor nagrania.
  • Odpowiedz
Bartholomew
Bartholomew
12.05.2026, 17:17:02 via Wykop
  • 42
Jak ja mogę zobaczyć takiego człowieka, który wchodzi tam na przejście dla pieszych.


WŁAŚNIE DLATEGO ISTNIEJE ZAKAZ WYPRZEDZANIA I OMIJANIA POJAZDÓW PRZED PRZEJŚCIEM.

Na początku myślałem, że się koleś zreflektował co mógł narobić i wygłosi samokrytykę a nagranie umieścił dla przykładu. Ale z każdą sekundą jego p---------a było tylko gorzej i gorzej.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

WesolyLudwiczek
WesolyLudwiczek
12.05.2026, 20:19:46 via Wykop
  • 3
@Bartholomew: Gość ewidentnie nie ogarnia. Jeździ po mieście 70km/h i poluje na pieszych xD
  • Odpowiedz
Krupier
Krupier
13.05.2026, 08:15:58 via Wykop
  • 0
sęk w tym, że to nie była sytuacja, że ktoś na drugim pasie zatrzymał się przed przejsciem.

Dla nagrywającego było to, że pojazd z poprzecznej skręcił i nie może się za bardzo rozpędzić.


@leon-san: a widzisz te takie kreseczki na jezdni i takie fajne znaki pionowe i to na jaskrawym tle? Jak myślisz - żaróweczka sugerująca co powinna ci się zaświecić w małym móżdżku?
  • Odpowiedz

Zylet
Zylet
12.05.2026, 16:42:55 via Wykop
  • 23
No dobra, wykroczenie to jedno, można nie ogarnąć, można się zagapić. Mogło dojść do tragedii ale tym razem się udało. Ale co kieruje kierowcą, który wrzuca takie nagranie, z własnej kamery, być może jedyne istniejące z tej sytuacji, do Internetu?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

jutubowy_kot
jutubowy_kot
jutubowy_kot
Autor
12.05.2026, 18:07:42 via iOS
  • 17
@Zylet: przecież masz jego komentarz dalej w nagraniu - on specjalnie wrzucił całość, żeby się pochwalić swoimi złotymi myślami
  • Odpowiedz
Vegetan
Vegetan
12.05.2026, 22:10:52 via Wykop
  • 2
@Zylet: To tak jak z ludźmi, którzy publikują filmy z pobicia kogoś, żeby go "upokorzyć", a potem sami siedzą upokorzeni w więzieniu. 2 szare komórki nie wystarczają, żeby zrozumieć swoje konsekwencje.
  • Odpowiedz

tomasz-aleksander-barania
tomasz-aleksander-barania
tomasz-aleksander-barania
12.05.2026, 09:41:04 via Wykop
  • 23
Tłumaczenie jest o tyle słabe, że nie wolno wyprzedzać na przejściu dla pieszych obojętne z jakiego powodu tamten zwalniał/zatrzymywał się. W ruchu czasem jest tak, że nikt na przejściu nie czeka a samochód obok zwalnia i czy mi się to podoba czy nie jeśli jesteśmy przed przejściem też muszę zwolnić ¯\(ツ)/¯ W zeszłym roku w podobnej sytuacji wjechałaby mi w tyłek rozpędzona kobieta, było to o tyle problematyczne że poruszałem się motocyklem
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

tomasz-aleksander-barania
tomasz-aleksander-barania
tomasz-aleksander-barania
12.05.2026, 12:24:52 via Wykop
  • 3
@ostatni_lantianin: no nie ma złotego środka na to, mamy co mamy a mandaty są bardzo wysokie więc trzeba się pilnować. Lubiłem oglądać "jedź bezpiecznie" w tym temacie. Niejednokrotnie były sytuacje które można różnie interpretować, a to nie są mandaty 20zł-30zł żeby było aż tak duże miejsce na interpretacje. Tak jak w takich sytuacjach:
tomasz-aleksander-barania - @ostatni_lantianin: no nie ma złotego środka na to, mamy ...
  • Odpowiedz
WesolyLudwiczek
WesolyLudwiczek
12.05.2026, 20:02:02 via Wykop
  • 2
@NocnyFuriat: Ale z ciebie as. Ty nie rozumiesz co to wymuszenie pierwszeństwa. Według twojego pomysłu na autostradzie dołączający cały czas wymuszają xD
  • Odpowiedz
dzon_rambo
dzon_rambo
dzon_rambo
12.05.2026, 15:30:45 via Wykop
  • 19
Nie masz prawa wyprzedzać na przejściu dla pieszych. Jeśli on zwalnia z niewiadomych dla ciebie powodów to nie możesz go wyprzedzić na przejściu. Czego to nie rozumieć. I jeszcze go irytują takie sytuacje że gościu pojechał tam gdzie chciał a ty musiałeś go wyprzedzać przed przejściem bo on zwolnił. Czy ty masz coś z głową? Strach wychodzić z domu i dzieci na powietrze wypuszczac
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

bartek2510
bartek2510
12.05.2026, 16:46:56 via Wykop
  • 7
@NocnyFuriat: @dzon_rambo ogólnie tutaj to już nie było wyprzedzanie tylko omijanie na przejściu pojazdu który ustępował pierwszeństwa pieszym i dodatkowo nie ustąpienie pierwszeństwa pieszym na przejściu wraz z wymuszeniem pierwszeństwa bo piesi zmienili swoją prędkość wiec można to ciągnąć jako zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zgodnie z artykułem 26 prod to kierujący zbliżając się do przejścia dla pieszych powinien zachować szczególną ostrożność oraz zmniejszyć prędkość. Nie ma tu mowy
  • Odpowiedz
wapniaczek
wapniaczek
wapniaczek
12.05.2026, 17:21:19 via Android
  • 5
@dzon_rambo Ja bym go skierował na powtórny kurs i egzamin, najpierw mówi, że źle zrobił, a potem wymyśla teorie, jak przepisy są w tym wypadku jasne u proste.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 6
  • Strona 1 z 6
  • >

Hity

tygodnia

Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
3169
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3101
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
3043
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2617
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
2549
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #polskiedrogi
  • #stopcham
  • #prawojazdy
  • #motoryzacja
  • #kierowcy
  • #wypadek
  • #ruchdrogowy
  • #przepisydrogowe
  • #samochody
  • #majtczak
  • #patologiazewsi
  • #policja
  • #warszawa
  • #patologiazmiasta
  • #konfitura

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking