Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko116
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

327

Burza wokół terminalu zbożowego w Gdyni. Przepychanki z UE

Burza wokół terminalu zbożowego w Gdyni. Przepychanki z UE

Zarząd Portu Gdynia od miesięcy tłumaczy paraliż terminala zbożowego procedurami w Brukseli. Komisja Europejska ujawnia natomiast, że oficjalny proces weryfikacji transakcji nawet się nie rozpoczął

ZobaczLink
ZobaczLink
z
rmf24.pl
dodany: 11.05.2026, 08:09:07
  • #
    polska
  • #
    gdynia
  • #
    gospodarka
  • #
    bezpieczenstwo
  • #
    inwestycje
  • #
    uniaeuropejska
  • 40
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (40)

najlepsze

Miszczu_wszystkiego
Miszczu_wszystkiego
11.05.2026, 20:12:37 via Wykop
  • 94
a po co
a na co to komu?
w Hamburgu na pewno juz mają terminal zborzowy
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

lorafenus
lorafenus
lorafenus
12.05.2026, 02:48:45 via Wykop
  • 30
@Miszczu_wszystkiego: zborzowego nie maja na pewno, mogą mieć zbożowy.
  • Odpowiedz
fraciu
fraciu
12.05.2026, 04:57:59 via Android
  • 17
@Miszczu_wszystkiego: zz artykułu wynika że to polska dała d--y.
  • Odpowiedz
eko-port-karnowski
eko-port-karnowski
eko-port-karnowski
11.05.2026, 20:20:46 via Wykop
  • 78
Kto w Gdyni mieszka, ten w cyrku się nie śmieje.

Obecnie rządzi kobieta która o rządzeniu nie ma pojęcia, robi sobie selfie aby coś ciekawego umieścić w necie, daje się poklepywać lewackim polityko i aktywiszczom po ramieniu, piszą o kolejnych sukcesach, a tak naprawdę to jeden wielki B----L!

Biznes ucieka z Gdyni!!! Prosimy o wsparcie.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Hellicon
Hellicon
11.05.2026, 22:43:57 via Wykop
  • 40
@eko-port-karnowski: Kto mieszka w Gdańsku też się w cyrku nie śmieje. Rządzi kobieta, kukła deweloperów. Betonuje się każdy skrawek ziemi, a zamiast dróg buduje się ścieżki rowerowe.

  • Odpowiedz
Sengrod
Sengrod
12.05.2026, 04:40:55 via Wykop
  • 9
@eko-port-karnowski: o to tak samo mamy w Świnoujściu z baba prezydent.
  • Odpowiedz
4pietrowydrapaczchmur
4pietrowydrapaczchmur
11.05.2026, 22:48:54 via Wykop
  • 21
Nie mam absolutnie pojęcia o co tam chodzi a sam art tez tego nie tłumaczy.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

xfin
xfin
11.05.2026, 23:44:19 via Wykop
  • 44
@4pietrowydrapaczchmur:
1. Zarząd Portu mówi, że nic nie robi, bo czeka na decyzję Brukseli.
2. Bruksela mówi, że nie dostała żadnego wniosku do rozpatrzenia, dlatego nie ruszyła żadnej sprawy.
3. Potwiedziło się, że... faktycznie Zarząd Portu nic nie robi, bo przeciąga drogę formalną jak tylko może:

Nieoficjalnie wiadomo, że przed oficjalną procedurą antymonopolową prowadzone są nieformalne rozmowy, chodzi o tak zwaną prenotyfikację. To nieformalne "badanie gruntu" przed oficjalnie złożonym wnioskiem, a KE
  • Odpowiedz
4pietrowydrapaczchmur
4pietrowydrapaczchmur
11.05.2026, 23:49:13 via Wykop
  • 6
@xfin: ok ale co to terminal? Co to za zboze? Skąd pochodzi i dokąd ma zmierzać? Czemu jest tak jak jest?
Nie ma kontekstu.
CZy ten terminal jest by zboze z zewnątrz sprowadzac do PL czy z PL eksportować za granicę?
  • Odpowiedz
ToksycznyArek
ToksycznyArek
ToksycznyArek
11.05.2026, 21:57:12 via Wykop
  • 12
Przychlasty wychowane w duchu socjalizmu nie radzą sobie z zachodnim bizantyzmem. Przykładowo UE wymyśliło sobie, że w budynkach publicznych nie można zarabiać na wynajmie. Co robią na zachodzie - wynajmują pomieszczenia po kosztach, bo zamysł był aby rozwijać lokalną drobnicę. U nas nie zarabiać, czyli nikogo nie wpuszczać. Unia wprowadza, mądrze/głupio, ale u nas i tak mają możliwie nieużyteczną dla ogółu interpretację.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

gorobei
gorobei
12.05.2026, 00:59:08 via Wykop
  • 10
Unia wprowadza, mądrze/głupio, ale u nas i tak mają możliwie nieużyteczną dla ogółu interpretację.


@ToksycznyArek: albo wręcz możliwie celowo najgorszą. Jakby liczyli na poklepanie po pleckach czy co
  • Odpowiedz
winda_orbitalna
winda_orbitalna
winda_orbitalna
12.05.2026, 07:12:50 via Wykop
  • 6
w budynkach publicznych nie można zarabiać na wynajmie


@ToksycznyArek: No, PRAWIE prawda. Faktycznie nie można ale tylko wtedy, jeśli dany budynek został zmodernizowany ze środków UE, przez 5 lat od modernizacji. W założeniu chodzi o to, żeby gmina nie mogła ze środków publicznych prywaciarzowi zrobić dobrze. Na przykład w takim Sokołowie Podlaskim burmistrz prawy i sprawiedliwy wyremontował budynek gminy robiąc termomodernizację oraz wyposażając w sprzęt gastronomiczny. Za hajs UE oczywiście.
  • Odpowiedz
coldee
coldee
12.05.2026, 05:25:11 via Android
  • 5
Zachodni sąsiedzi bardzo się o nas troszczą. Po co wydawać kasę na inwestycje u nas skoro oni już to mają, zaufajcie Mercosur - nasze niemieckie firmy już mają tam większościowe udziały żeby dobre mięsko do nas jechało. My jesteśmy po waszej stronie Polacy (ʘ‿ʘ)
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Wykopciuszek86
Wykopciuszek86
12.05.2026, 09:00:36 via Wykop
  • 3
@coldee: przeczytaj artykuł z ktorego jasno wynika ze to polska strona wali w uja
  • Odpowiedz
autotldr
autotldr
11.05.2026, 08:09:18 via Wykop
  • 4
To najlepszy tl;dr, jaki mogłem zrobić, oryginał zmniejszony o 75% (jestem botem)

Zarząd Portu Gdynia nie odpowiada za opóźnienia

Zarząd Portu Gdynia poinformował, że paraliż terminala zbożowego wynika z rzekomych opóźnień w procedurach Komisji Europejskiej dotyczących zgody na koncentrację kapitałową. Jednak Komisja Europejska twierdzi, że formalny proces weryfikacji transakcji nawet się nie rozpoczął, a wniosek o zgodę nie został złożony. Rzeczniczka ZMPG podkreśla, że port może zostać uruchomiony w każdej chwili po zakończeniu postępowania,
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

gietus
gietus
11.05.2026, 20:20:04 via Wykop
  • 2
Po co terminal w Gdyni, po co mamy cokolwiek eksportować jak podpisali przed chwilą mercosur? Zaraz nas komisja z brukseli rozkułaczy. Kto to widzioł.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

galanonym
galanonym
galanonym
11.05.2026, 23:12:29 via Wykop
  • 4
@gietus: a kto powiedział że terminal ma eksportować? Zaraz się okaże że to po to było wybudowane aby przyjmować statki z dostawami
  • Odpowiedz
xfin
xfin
11.05.2026, 23:41:18 via Wykop
  • 10
Zaraz nas komisja z brukseli rozkułaczy. Kto to widzioł.


@gietus: artykuł czytał? Inwerstor mówi, że czeka na Unię, tylko że do tej Unii Zarząd Portu nawet nie wysłał żadnego wniosku do rozpatrzenia ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚
W tym przypadku to nie komisja, to zarządzający torpedują własne sprawy swoją opieszałością i przeciąganiem formalizmów ¯\(ツ)/¯

KE odrzuca te twierdzenia i wskazuje, że nie można jej przypisywać
  • Odpowiedz
Nic_tu_po_mnie
Nic_tu_po_mnie
13.05.2026, 03:04:26 via Wykop
  • 1
Rządowi Donalda Tuska jak widać to nie przeszkadza.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Adas_zdupy
Adas_zdupy
11.05.2026, 20:13:59 via Wykop
  • 1
w Gdyni raczej sie ludze nie pieszą z zasady ;)
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Zborzowy
Zborzowy
Zborzowy
12.05.2026, 05:14:58 via Android
  • 0
Blokują mój terminal!!!! One1!
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • Strona 1 z 2
  • >

Hity

tygodnia

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
4429
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3239
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
2382
W Polsce jak w Indiach. Rzeka umiera, a zakład gdzieś ma ekologię.
W Polsce jak w Indiach. Rzeka umiera, a zakład gdzieś ma ekologię.
2049
Dogadali się, by nie podnosić ludziom pensji. Naloty UOKiK i policji na Śląsku
Dogadali się, by nie podnosić ludziom pensji. Naloty UOKiK i policji na Śląsku
1906
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #wydarzenia
  • #ciekawostki
  • #prawo
  • #europa
  • #gospodarka
  • #ekonomia
  • #heheszki
  • #4konserwy
  • #swiat
  • #policja
  • #historia
  • #usa
  • #neuropa
  • #niemcy
  • #warszawa

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking