Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko160
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

378

45 lat od premiery "Misia". "Miałem krótką kwestię, która przeszła do historii"

45 lat od premiery "Misia". "Miałem krótką kwestię, która przeszła do historii"

45 lat temu, w maju 1981 roku, do kin trafił film "Miś" kultowa komedia o absurdach życia w PRL. W Polskim Radiu RDC gościł Jacek Wroński, który zagrał Robusia. Miałem powiedzieć tylko krótki tekst: "Tatuś" przypomniał. I tą właśnie kwestią przeszedł do historii kina.

kubaowo
kubaowo
kubaowo
z
rdc.pl
dodany: 11.05.2026, 06:45:11
  • #
    polska
  • #
    historia
  • #
    ciekawostkihistoryczne
  • #
    film
  • #
    kino
  • #
    kultura
  • 97
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (1)

Scenariusz
klapektarasa
z bareja.nocnik.org
  • 13

Komentarze (97)

najlepsze

ottarpl
ottarpl
ottarpl
11.05.2026, 17:34:52 via Wykop
  • 166
Niestety, pokolenie Barei przemija bezpowrotnie. Dzieciaki nie rozumieją, nie znają, nie śmieszny ich. Gdzie tam dzieciaki, rozmawiam z 30-latkami z pracy, dla nich Bareja to jakieś opowieści dziadków z mchu i paproci
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

KubaGrom
KubaGrom
11.05.2026, 18:15:12 via Wykop
  • 98
@ottarpl: Takie jest ryzyko komentowania aktualnych spraw - efekt przestanie być aktualny wraz z tymi sprawami, a żart który trzeba długo tłumaczyć przestaje być zabawny. To jak oglądanie kabaretów sprzed kilkunastu lat.
  • Odpowiedz
klapektarasa
klapektarasa
11.05.2026, 18:25:06 via Wykop
  • 37
Niestety, pokolenie Barei przemija bezpowrotnie


@ottarpl: jakiś czas temu mój brat rozmawiał z "młodzieżą" o polskich, kultowych komediach. Padło np. "Testosteron". To już jest inne pokolenie.
  • Odpowiedz
eugeniusz_geniusz
eugeniusz_geniusz
11.05.2026, 07:40:18 via Wykop
  • 91
Ja pana z nam z filmów polskich i amerykańskich i zagranicznych.
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

3_2_8_i
3_2_8_i
3_2_8_i
11.05.2026, 19:08:12 via Wykop
  • 37
@eugeniusz_geniusz: To nie chodzi o to że

Ja pana z nam z filmów polskich i amerykańskich i zagranicznych.

, tylko "panie reżyserze ja pana to we wszystkich filmach widziałam" - absurd tej sytuacji polega na tym że reżyser nie wystepuje zazwyczaj w filmie wiec go widziec nie mogła. Ciesze się że po tylu latach część osób może odkryć kolejne smaczki tego filmu. Polecam też nieoczywistą scene z "lustrem"
  • Odpowiedz
Bartholomew
Bartholomew
11.05.2026, 19:50:04 via Wykop
  • 24
absurd tej sytuacji polega na tym że reżyser nie wystepuje zazwyczaj w filmie


@3_2_8_i:
Bartholomew - >absurd tej sytuacji polega na tym że reżyser nie wystepuje zazwyczaj w...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
IDreamAboutE32
IDreamAboutE32
11.05.2026, 19:47:26 via Wykop
  • 83
Panowie pozwolą... moja żona. ZOFIA
IDreamAboutE32 - Panowie pozwolą... moja żona. ZOFIA

źródło: dyrman

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

baal80
baal80
baal80
11.05.2026, 20:10:47 via Wykop
  • 39
@IDreamAboutE32: Znałem gościa, który miał żonę o takim imieniu i miał taki ustawiony dzwonek od niej ( ͡° ᴥ ͡°)
  • Odpowiedz
Rozgryzacz
Rozgryzacz
11.05.2026, 20:45:57 via Android
  • 12
@baal80: Od lat mam taki dzwonek pod numerem mojej żony chociaża inne imię.
Nie ma jednak co się dziwić, ponieważ to mój ulubiony film.
  • Odpowiedz
trebeter
trebeter
11.05.2026, 19:17:49 via Wykop
  • 58
na zawsze w moim serduszku
trebeter - na zawsze w moim serduszku
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

externalka
externalka
11.05.2026, 19:21:00 via Wykop
  • 38
@trebeter: to nie ten film, brooo
  • Odpowiedz
trebeter
trebeter
11.05.2026, 19:30:22 via Wykop
  • 16
@externalka: wiem, ale to inny film barei
  • Odpowiedz
funeralmoon
funeralmoon
11.05.2026, 14:45:01 via Wykop
  • 34
Najlepsza w tej scenie to jest mina Kowalewskiego - co ta baba wygaduje? :)
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

DzikWesolek
DzikWesolek
11.05.2026, 20:31:09 via Wykop
  • 19
@funeralmoon: Ogólnie Kowalewski najlepiej ze wszystkich aktorów grał zdziwienie charakterystycznie wybałuszają gały.
  • Odpowiedz
funeralmoon
funeralmoon
11.05.2026, 20:39:16 via Android
  • 18
@DzikWesolek: Np. podczas rozmowy z węgierskimi sekretarkami w Co mi zrobisz... ;)
- Warszawa nema
- Coo, zburzona?
  • Odpowiedz
DzikWesolek
DzikWesolek
11.05.2026, 20:42:24 via Wykop
  • 27
Zawsze trochę mi szkoda, że Bareja nie zobaczył Polski po upadku PRL
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

DzdzystyDzejson
DzdzystyDzejson
12.05.2026, 08:52:07 via Wykop
  • 1
@DzikWesolek: troche zobaczyli tak Polskę Walaszek i Smarzowski
  • Odpowiedz
bropek
bropek
11.05.2026, 13:59:37 via Wykop
  • 25
Miałem powiedzieć tylko krótki tekst: "Tatuś" przypomniał. I tą właśnie kwestią przeszedł do historii kina.


Kiedyś to byli aktorzy. Teraz to nie ma aktorów.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

mike100
mike100
11.05.2026, 19:05:49 via Wykop
  • 12
Kiedyś to byli aktorzy. Teraz to nie ma aktorów.


@bropek: (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■) ale Robuś miał około 6 lat i nie był aktorem (z prawdziwego znaczenia) (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■), ale masz rację dzisiejsi aktorzy to miernoty w porównaniu do geniuszu ówczesnych, jak Stanisław Tym, Krzysztof Kowalewski, Barbara Burska, Bronisław Pawlik, Jerzy Bończak, Janusz Zakrzeński, Jerzy Turek, Wojciech Pokora,
  • Odpowiedz
Ranger
Ranger
12.05.2026, 07:26:05 via Wykop
  • -2
@mike100: problem z nimi jest taki, że wielu grało "teatralnie" w produkcjach filmowych. Może i oglądało się to fajnie i dodawało uroku i klimatu, ale no...
  • Odpowiedz
Brylant
Brylant
11.05.2026, 20:14:51 via Wypiek
  • 20
Bardzo cię polubiłem Rysiu…
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

cacum3
cacum3
11.05.2026, 21:01:19 via Wykop
  • 4
@Brylant: skonczcie z tym ministrem, dawne dzieje.
  • Odpowiedz
dajavu_dejavu
dajavu_dejavu
dajavu_dejavu
11.05.2026, 18:59:46 via Wykop
  • 7
scenę na przystanku ze słowami "... motyla noga" zagrał Jakub / Kuba Bielak, znany z TVN Turbo dziennikarz motoryzacyjny
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Lufio
Lufio
Lufio
12.05.2026, 13:41:12 via Wykop
  • 1
@dajavu_dejavu: zapewne zupelnie przypadkiem sie tam znalazl
  • Odpowiedz
acropolix
acropolix
11.05.2026, 19:36:10 via Wykop
  • 6
Robuś? Wykop!
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • Strona 1 z 3
  • >

Hity

tygodnia

Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
3102
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
2464
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2360
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
2040
SENSACJA na Roland-Garros! Maja Chwalińska w półfinale!
SENSACJA na Roland-Garros! Maja Chwalińska w półfinale!
1804
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #wydarzenia
  • #ciekawostki
  • #prawo
  • #europa
  • #ekonomia
  • #gospodarka
  • #heheszki
  • #4konserwy
  • #swiat
  • #policja
  • #historia
  • #usa
  • #neuropa
  • #niemcy
  • #warszawa

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking