Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko103
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

246

Fikcyjne faktury na 91 mln zł. Szajka rozbita

Fikcyjne faktury na 91 mln zł. Szajka rozbita

Mazowieccy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej w akcji. Podczas działań służb udało się wykryć przekręt, który mógł kosztować Skarb Państwa aż 17 mln zł. Chodziło o sieć firm, które rozliczały fikcyjne faktury. Ich wartość sięgnęła aż 91 mln zł

FXMAG
FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 11.05.2026, 06:22:20
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
  • #
    wydarzenia
  • #
    wykop
  • To Znalezisko było promowane w ramach usługi Wykop Poleca przed osiągnięciem wymaganego progu wejścia na Stronę Główną. Obecnie to Znalezisko nie jest już objęte promocją.

    Info
  • 51
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (51)

najlepsze

BeLpHeR
BeLpHeR
11.05.2026, 11:50:25 via Wykop
  • 44
Blisko 11 miliardów przygotowanych do zajumania z budżetu. Nie ma się co dziwić, że są tacy politycy co drą papę, że KSeF to bandytyzm dla przedsiębiorców.
No jak tak można. Przygotowane do wyniesienia z budżetu państwa, a tu jakieś harcerzyki wchodzą i wszystko blokują. I jeszcze kary nakładają!
Tusk, no jak tak można!
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

duzy240
duzy240
11.05.2026, 12:50:45 via Wykop
  • 6
@pyroxar: coś ta teoria się nie klei. Skoro już jest kasa w budżecie tzn, że została sciągnięta z obywateli. Jeśli ją ktoś " ukradnie", to będzie brakować na rzeczy które są finansowane przez budżet, i trzeba będzie dodatkową kasę sciągać od obywateli.
  • Odpowiedz
puto
puto
11.05.2026, 14:35:42 via Wykop
  • 1
coś ta teoria się nie klei. Skoro już jest kasa w budżecie tzn, że została sciągnięta z obywateli. Jeśli ją ktoś " ukradnie", to będzie brakować na rzeczy które są finansowane przez budżet, i trzeba będzie dodatkową kasę sciągać od obywateli.


@duzy240: jeśli patrzysz na budżet który musi wydawać pieniądze na pierdoły to tak masz rację
  • Odpowiedz
kwanty
kwanty
11.05.2026, 09:58:51 via Wykop
  • 19
A to dlatego była taka nagonka na KSeF... Jak wszystkie faktury są ustandaryzowane w systemie to łatwo wykryć takie... pętle rozliczeń i wyłudzeń podatku...

Niedobry ten KSeF, zabiera wolność, cenzuruje, upadla, niszczy miejsca pracy, bankrutuje sól naszej ziemi czyli przedsiębiorstwa nastawione wyłącznie na wyciąganie kasy a nie produkcję... Minusujcie proszę, wspierajcie tych przedsiębiorców xD.
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

sachcio
sachcio
11.05.2026, 10:00:50 via Wykop
  • 44
@kwanty: a to jpk nie dziala w ten sposob ze latwo odnalezc takie powiazania? to od lat dziala ;]
  • Odpowiedz
kwanty
kwanty
11.05.2026, 10:28:33 via Wykop
  • 12
a to jpk nie dziala w ten sposob ze latwo odnalezc takie powiazania? to od lat dziala ;]


@sachcio: Kwestia ceny i automatyzacji, jak masz wszystko w KSeF, w tej samej infrastrukturze, tym samym formacie (cyfrowym), od razu to jest o wiele prościej i taniej. Wystarczy ktoś z data-science kto zrobi odpowiednie query do bazy i wychodzą takie kwiatki.

Dlatego różnego rodzaju przekręciarze tak nienawicą KSeFu :-) Psuje im biznes,
  • Odpowiedz
KrowkaAtomowka
KrowkaAtomowka
11.05.2026, 13:39:01 via Wykop
  • 9
mam nadzieje ze jakos polacza AI z ksefem i troche to ukroca
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

eSUBA94
eSUBA94
11.05.2026, 13:41:21 via Wykop
  • 0
@KrowkaAtomowka: w moim mieście mafie vat od lat mają się dobrze
  • Odpowiedz
Wellmen
Wellmen
Wellmen
11.05.2026, 12:37:27 via Wykop
  • 3
mała skala, z SAFE dopiero będzie przewał xd
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

motvik
motvik
11.05.2026, 13:26:06 via Wykop
  • -2
@Wellmen: nie ma szans do pożyczki 100 miliardów za plecami Polaków, która zrobił pis z Plaszczakiem, z koreanczykami kupując m.in. samoloty, do których nie są produkowane pociski....
  • Odpowiedz
masz_fajne_donice
masz_fajne_donice
11.05.2026, 14:37:28 via Wykop
  • -4
@Wellmen: Jaki? W sensie czym będzie się różniło kupowanie broni za pieniądze z SAFE a z innych pożyczek i dlaczego tutaj mają być większe wały?
Co na ten moment wiemy. Pożyczka jest korzystniej oprocentowana niż przy poprzednich pożyczkach. Pieniądze zostaną wydane w Europie w blisko powiązanych gospodarkach a część w Polsce.

Co się nie zgadza?
  • Odpowiedz
Molu
Molu
11.05.2026, 15:33:17 via Wykop
  • 0
8% z mojej paczki cheetosów złodzieje rozkradają.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Raubritter91
Raubritter91
Raubritter91
11.05.2026, 11:48:12 via Wykop
  • -1
Karuzela gna! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

dziki-wienczyslaw
dziki-wienczyslaw
dziki-wienczyslaw
11.05.2026, 18:51:07 via Wykop
  • -3
To ile ten KSEF działa? xD
Już widać komu nie pasowało.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

LeastWantd80
LeastWantd80
LeastWantd80
11.05.2026, 15:01:42 via Android
  • -3
Jak szajka rozbita to nie od KO, oni kryją swoich.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

friesee
friesee
11.05.2026, 13:02:11 via Wykop
  • -4
A ty spróbuj wyciągnąć butelkę z automatu bi się zablokowała - zaraz będziesz złodziejem - no ale - co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

chillybilly
chillybilly
chillybilly
11.05.2026, 14:48:45 via Wykop
  • 0
@friesee: przeciez... nie wolno. "przestepcza szajka" to okreslenie negatywne.
  • Odpowiedz
mocnyebeebe
mocnyebeebe
11.05.2026, 12:28:20 via Wykop
  • -6
Za Tuska jest najniższa wykrywalność karuzel, daje to do myślenia.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

na_ulicy_maslo_trzaslo
na_ulicy_maslo_trzaslo
11.05.2026, 12:38:32 via Android
  • 8
@mocnyebeebe: poproszę źródło. To nie żadna prowokacja. Skoro się tym interesujesz z pewnością takie masz.
  • Odpowiedz
ty_O
ty_O
ty_O
11.05.2026, 13:13:24 via Wykop
  • 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • Strona 1 z 2
  • >

Hity

tygodnia

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
4411
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3233
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
3129
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
2379
W Polsce jak w Indiach. Rzeka umiera, a zakład gdzieś ma ekologię.
W Polsce jak w Indiach. Rzeka umiera, a zakład gdzieś ma ekologię.
2044
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #wydarzenia
  • #ciekawostki
  • #prawo
  • #europa
  • #gospodarka
  • #ekonomia
  • #heheszki
  • #4konserwy
  • #swiat
  • #policja
  • #historia
  • #usa
  • #neuropa
  • #niemcy
  • #warszawa

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking