Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko104
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

362

Policja goni niedźwiedzie sygnałami 6 interwencji w ciągu doby, ludzie załamani

Policja goni niedźwiedzie sygnałami 6 interwencji w ciągu doby, ludzie załamani

Prośba o nagłośnienie tematu niedźwiedzi w Gminie Solina / Bieszczady. Niedźwiedzie już nie tylko atakują kurniki i obory ale wchodzą na posesje i są widywane w okolicy szkół / przedszkoli. Były płoszone, odławiane i wywożone ale ciągle wracają. Jesteśmy o krok od tragedii a politycy umywają ręce...

markes131
markes131
markes131
z
esanok.pl
dodany: 10.05.2026, 20:51:37
  • #
    bieszczady
  • #
    niedzwiedzie
  • 216
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (6)

Absurd prawa i państwa oraz naiwność, że płoszenie coś da...
markes131
z facebook.com
  • 18
Urzędnicy w trakcie sesji dowiadują się o niedźwiedziu na przeciwko szkoły
markes131
z facebook.com
  • 15

Komentarze (216)

najlepsze

PogromcaPatusow
PogromcaPatusow
11.05.2026, 06:01:01 via Wykop
  • 270
Spokojnie zginie jakieś dziecko to przyjadą pisowcy i powiedzą, że peowcy mają krew na rękach, ale peowcy też przyjadą znajdą jakąś ustawę przyjętą za czasów pisowców i będą krzyczeć, że pisowcy mają krew na rękach i jakoś tam będzie.
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

buont666
buont666
buont666
11.05.2026, 09:51:23 via Wykop
  • 55
Spokojnie zginie jakieś dziecko to przyjadą pisowcy i powiedzą, że peowcy mają krew na rękach, ale peowcy też przyjadą znajdą jakąś ustawę przyjętą za czasów pisowców i będą krzyczeć, że pisowcy mają krew na rękach i jakoś tam będzie.


@PogromcaPatusow:

Nic takiego się nie
  • Odpowiedz
zwirz
zwirz
11.05.2026, 13:29:47 via Wykop
  • 3
Niedźwiedzie były tam pierwsze, od setek lat, to ich tereny naturalne i zawsze będą wracały.


@eobardthawne: To tak samo jak z dzikami w Warszawie - wysiedlić i zostawić teren dzikom.
  • Odpowiedz
Sultan_Heheszkuw
Sultan_Heheszkuw
11.05.2026, 09:48:09 via Wykop
  • 146
Aż strach cokolwiek robić, bo jak w Warsiawie odstrzelili dziki to lud sojowy składał wieńce dziczym personom, poległym z bestialskiego rozkazu Trzaskowskiego (który już nie jest cool)
Sultan_Heheszkuw - Aż strach cokolwiek robić, bo jak w Warsiawie odstrzelili dziki to...

źródło: 1000046127

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

trzynastka
trzynastka
11.05.2026, 09:52:27 via Wykop
  • 52
@Sultan_Heheszkuw: To już teraz piszą "dziczych dzieci" zamiast warchlaków? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
Sultan_Heheszkuw
Sultan_Heheszkuw
11.05.2026, 09:58:26 via Wykop
  • 67
@trzynastka: nazywając dzicze dzieci warchlakami odbierasz im godność i dehumanizujesz te leśne osobopostaci
  • Odpowiedz
Beekeeper
Beekeeper
11.05.2026, 09:59:46 via Wykop
  • 79
Smutna sytuacja, bezradność ludzi, niestety pisałem o tym od lat na wykopie, że wraz ze wzrostem liczby niedźwiedzi problem będzie narastał i dziś widać to w Bieszczadach.

W Polsce żyje ok. 200-250 niedźwiedzi. Ataki na ludzi są rzadkie, ale liczba incydentów rośnie wraz z ekspansją gatunku. W Rumunii, gdzie populacja liczy 6-8 tysięcy osobników, problem eskalował do tragicznych ataków.

Niedźwiedź jest gatunkiem rodzimym, ale na wielu terenach Polski nie występował przez dziesięciolecia,
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Beekeeper
Beekeeper
11.05.2026, 11:19:57 via Wykop
  • 17
@SarahC: @Big_Bocchers: Zupełnie nie o tym mowa. Nikt nie mówi o "wypaleniu wszystkiego" czy "betonozie". Problem polega na tym, że niedźwiedzie wchodzą do istniejących od dziesiątek lat wsi i miejscowości - Solina, Bereżnica, Wołkowyja to nie są nowe osiedla w środku lasu, tylko miejsca rozwijające się przez dekady, w czasie gdy niedźwiedzi tam praktycznie nie było.

"Wymyślić jak ogarnąć 300 niedźwiedzi bez zabijania" - słuszna intencja. Ale dziś
  • Odpowiedz
Ligniperdus
Ligniperdus
11.05.2026, 12:41:57 via Wykop
  • 14
Dobrze że żyłam w czasach mądrych ludzi.


@SarahC: żyjesz w czasach gdzie nie masz naturalnych zagrożeń bo twoi przodkowie wybili wszystko do nogi, teraz z tego korzystasz i odmawiasz tego samego innym ludziom, ludziom których dziadkowie zakładali wsie na terenie na którym niedźwiedzia od dawna nie było

bambinistyczna choroba mózgu i czysta hipokryzja, kiedyś tacy byli zjadali przez dzikie zwierzęta i nie było problemu, gatunek ewoluował i rozmnażał się do
  • Odpowiedz
tetraedr
tetraedr
11.05.2026, 07:56:36 via Wykop
  • 68
W końcu ludzie stracą cierpliwość, odstrzelą "misie" i będzie po sprawie, bo dla dobra wspólnego nikt nikogo nie podkabluje. Jak państwo nie jest w stanie zadbać o bezpieczeństwo obywateli to oni zrobią to we własnym zakresie.
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Icouldbeyourmom
Icouldbeyourmom
11.05.2026, 09:41:45 via Wykop
  • 69
@tetraedr: A potem dla dobra wspólnego zostanie dokręcona śruba w kwestii broni palnej.
  • Odpowiedz
Elod_Reip
Elod_Reip
Elod_Reip
11.05.2026, 09:50:15 via Wykop
  • 39
Czym odstrzelą? Kto zaryzykuje utratę uprawnień do posiadania broni i bycia antygwiazdą TVN? Pamiętaj, że to 2026 rok. Prędzej dojdzie do tragedii i odgryzienia komuś głowy.


@wykopwykopwykop1: To otrują. Ostatnio we Włoszech (Abruzja) znaleziono 18 otrutych, martwych wilków.
  • Odpowiedz
paramedix
paramedix
paramedix
11.05.2026, 04:18:18 via Wykop
  • 37
Jak tak można? Czy Maja Ostaszewska już ma nowe profilowe? ¯\(ツ)/¯ #pdk
paramedix - Jak tak można? Czy Maja Ostaszewska już ma nowe profilowe? ¯\(ツ)/¯ #pdk

źródło: majazdzikiem

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Thorand
Thorand
11.05.2026, 09:42:09 via Wykop
  • 8
@paramedix: jestemzmisiem już tak nie brzmi dobrze... Czy z------a jest w Polsce legalna?
  • Odpowiedz
slawek-g1114
slawek-g1114
slawek-g1114
11.05.2026, 15:04:05 via Wykop
  • 1
@paramedix: Idealne podobieństwo. W ilorazie inteligencji zwłaszcza.
  • Odpowiedz
kosma666
kosma666
kosma666
11.05.2026, 06:42:27 via Wykop
  • 21
Niech sprzedadzą domy, Teraz Bieszczady w cenie. W Krakowie najwyżej świnie, lisy i dziki
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

siepan
siepan
11.05.2026, 10:46:27 via Wykop
  • 9
Teraz Bieszczady w cenie


@kosma666: jak każdej wiosny, ale jak tylko przyjdzie zima.... #pdk ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
kosma666
kosma666
kosma666
11.05.2026, 14:47:13 via Wykop
  • 0
@siepan: jest wspaniałe, jeśli pracujesz z domu a jeszcze lepiej jeśli za ciebie pracują i dojazd odśnieży parobek ;)
  • Odpowiedz
DziendobryMireczku
DziendobryMireczku
11.05.2026, 11:12:38 via Wykop
  • 15
Nie tylko niedźwiedzie tam są problemem, bo jak byłem rok temu na jesień. Właściciel budynku mówił, że wilki wyciągnęły mu dwa owczarki niemieckie bez większego problemu z kojców. Mówili aby nie chodzić o świcie i po zmierzchu w okoliczne lasy bo wtedy są wilki najaktywniejsze.
Na nich się nie rzuciły ale ataki na zwierzęta gospodarskie są bardzo często.
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

dzester
dzester
11.05.2026, 11:31:13 via iOS
  • 15
@DziendobryMireczku: bo wilk tylko jedno stworzenie zagryza „od tak” jest to pies. Wilk uznaje wszelkiej maści psy za swoich rywali na swoim terenie łowieckim…. Dlatego lubię jeździć w Bieszczady te wysokie bo wieczorami nie słychać ujadających psów jak w każdej innej wiosce w całym kraju. Po prostu czuć tam namiastkę prawdziwej dzikiej natury.

Nawet jeden busiarz z Mucznego jak go podpytywałem jak mu się żyje w tych wysokich Bieszczadach to
  • Odpowiedz
dzester
dzester
11.05.2026, 11:42:52 via iOS
  • 15
@DziendobryMireczku: dzikie Bieszczady to te wysokie Bieszczady to co koło Soliny to Zakopane BIS.

Polecam Ustrzyki Górne, Muczne no i szlak u Źródeł Sanu ( tam jest najabardziej dziko). W sezonie letnim turyści dziczyznę wyganiają w spokojne tereny ale czuć w powietrzu że to nie byle lasek w każdej innej części kraju :)
  • Odpowiedz
Kulek1981
Kulek1981
11.05.2026, 11:18:11 via Wypiek
  • 11
Ale jak to, przecież one tylko podejdą, wezmą sobie jedzonko i pójdą, takie to słodkie misiaczki.
#bambinizm na pełnej ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

mocten
mocten
11.05.2026, 15:06:51 via Wykop
  • 9
Niech je wywiozą nad morze to tak prędko nie wrócą.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

kedziorw1
kedziorw1
kedziorw1
11.05.2026, 19:40:07 via Wykop
  • 0
@mocten: ja mam lepszy pomysł,jest ich 400 i mamy 16 województw,to daje po 25 na jedno,to bezpieczna ilość.
  • Odpowiedz
mocten
mocten
11.05.2026, 20:13:27 via Wykop
  • 0
Można je też zabrać do Zoo, niech się nażrą.
  • Odpowiedz
Thorand
Thorand
11.05.2026, 09:46:31 via Wykop
  • 8
Zezwolono na odstraszanie misia... teraz zupełnie legalnie za akceptacją pani Ostaszewskiej, możesz krzyknąć do misia "a pójdź ty" i czuć się bezpiecznie odchodzą z uśmiechem trzymając się za ręce. Misia trza odstrzelić i zjeść... gdzie myśmy zatracili nasze człowieczeństwo?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

H100
H100
H100
11.05.2026, 10:47:50 via Wykop
  • -3
@Thorand: albo zaśpiewać piosenkę
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 6
  • Strona 1 z 6
  • >

Hity

tygodnia

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
4408
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3230
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
3128
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
2378
W Polsce jak w Indiach. Rzeka umiera, a zakład gdzieś ma ekologię.
W Polsce jak w Indiach. Rzeka umiera, a zakład gdzieś ma ekologię.
2044
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #gory
  • #solina
  • #turystyka
  • #podroze
  • #pytanie
  • #podrozujzwykopem
  • #polska
  • #fotografia
  • #ciekawostki
  • #tatry
  • #wakacje
  • #przyroda
  • #przemyslenia
  • #zima
  • #beskidy

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking