Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko105
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

1015

Dlaczego społeczeństwo drwi z męskich kryzysów?

Dlaczego społeczeństwo drwi z męskich kryzysów?

"Faceciki się spłakały" z taką reakcją często spotykają się mężczyźni szukający pomocy. Ciekawy artykuł o znieczulicy na męskie cierpienie, podwójnych standardach i tym, dlaczego empatia w dzisiejszych czasach zdaje się mieć określoną płeć.

Famine
Famine
z
tokfm.pl
dodany: 10.05.2026, 19:11:47
  • #
    niebieskiepaski
  • #
    spoleczenstwo
  • #
    pieklomezczyzn
  • 308
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (1)

Oto reakcje kobiet na artykuł
gregory-mcstevens
z facebook.com
  • 4

Komentarze (308)

najlepsze

c.....z
c.....z
konto usunięte 10.05.2026, 19:44:32 via Wykop
  • 444
Proste: kobiety mówią jedno (bo tak wypada) a myślą drugie (bo tak ich ukształtowała natura na przestrzeni setek tysięcy lat).

Mało która kobieta powie wprost, że facet ma być silny, nie mazgaić się, na być odważny, władczy etc. Dla samicy liczy się bezpieczenstwo jej i jej potomstwa, a nie jakieś wyimaginowane koncepty jak "współczucie/empatia".

Słuchać się kobiet w kwestiach damsko-męskich to czysty idiotyzm. To tak jakby wędkarz słuchał od ryby rad o
  • 56
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

cebulowy_krezus
cebulowy_krezus
cebulowy_krezus
10.05.2026, 21:16:48 via Wykop
  • 140
Proste: kobiety mówią jedno (bo tak wypada) a myślą drugie (bo tak ich ukształtowała natura na przestrzeni setek tysięcy lat).


@cuceusz: One nawet tego nie myślą. To działa na poziomie instynktownym poza świadomością

Słuchać się kobiet w kwestiach damsko-męskich to czysty idiotyzm. To tak jakby wędkarz słuchał od ryby rad o łowieniu... ¯\(ツ)/¯


W wielu sprawach nie warto słuchać
  • Odpowiedz
Lotarientroll
Lotarientroll
Lotarientroll
11.05.2026, 05:46:27 via Android
  • 70
@ipkis123: czy ci prawicowi koledzy sa z nami w pokoju. Pięknego chochola sobie postawiłeś xD
  • Odpowiedz
zagubionychromosom
zagubionychromosom
10.05.2026, 20:40:33 via Wykop
  • 258
Bo jeśli k0bieta przez całe życie jedzie na byciu pokrzywdzoną, rozmaitych dopłatach, ulgach, parytetach itp. to nie chce mieć konkurencji.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

kubus_parchatek
kubus_parchatek
kubus_parchatek
11.05.2026, 06:50:05 via Wykop
  • 12
@zagubionychromosom: W rodzinie relacja synowa - teściowa są najgorsze. Po prostu baby doskonale wiedzą, że ogólnie (są wyjątki!) wszystkie baby są perfidne i fałszywe. Po prostu własnego syna oceniają znacznie wyżej niż własnego męża, i tak od wielu pokoleń.
  • Odpowiedz
Ilirian
Ilirian
11.05.2026, 11:30:26 via Wykop
  • 10
Bo jeśli k0bieta przez całe życie jedzie na byciu pokrzywdzoną


@zagubionychromosom: a spytaj taką czy mężczyzna też może być ofiarą to spojrzy na ciebie jakbyś próbował zniszczyć 200 letni dorobek feminizmu
  • Odpowiedz
ordynarny_cham
ordynarny_cham
10.05.2026, 19:27:13 via Wykop
  • 168
To proste, bo jest to element psychicznej przemocy, z którą każdy szanujący się facet powinien walczyć! Szczególnie ci z wysokim poziomem teścia, pozycją społeczną, zasobami! Czas odrzucić wieczną rywalizację na rzecz bezwzględnego wsparcia towarzyszy niedoli, chadom i tak nikt nie odbierze haremu więc spokojnie. Panowie czas się zrzeszać jak robią to kobiety, pamiętajcie że Alfa to nie cieć co udowadnia tym niżej, że jest bogiem tylko gość, który kreuje świat wokół. Bądźcie
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

c.....z
c.....z
konto usunięte 10.05.2026, 19:55:23 via Wykop
  • 183
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
wojciech-bogdan
wojciech-bogdan
wojciech-bogdan
11.05.2026, 08:28:07 via Wykop
  • 27
Kobiety żyją w innej bańce rzeczywistości.


@cuceusz: i to jest idealne podsumowanie tego tematu. kobiety nie są takie z premedytacji, one co do zasady żyją w osobnej bańce i nawet sobie z tego nie zdają sprawy
  • Odpowiedz
IHERMESI
IHERMESI
11.05.2026, 01:38:05 via Wykop
  • 114
niedługo się przeleje czara i znowu baby będą bite i robić kanapki w kuchni, poczekajcie aż masa krytyczna facetów a w szczególności młode pokolenie się obudzi i zrobi przewrót
tak właśnie to działa na świecie, jest taki balans w przyrodzie, pies bity będzie to znosił długo i cierpliwie aż w końcu wybuchnie i zagryzie pana na śmierć
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Targaryen77
Targaryen77
11.05.2026, 02:05:03 via Wykop
  • 31
@IHERMESI: mowisz o tych brokułach 45kg co mowia skuba i 67?
  • Odpowiedz
IHERMESI
IHERMESI
11.05.2026, 02:13:30 via Wykop
  • 37
@Targaryen77: tak
  • Odpowiedz
DoktorMorela
DoktorMorela
DoktorMorela
11.05.2026, 07:39:51 via Wykop
  • 70
Moja byla gdy mialem objawy depresji, wypalenia na studiach, byłem wkruwionu ze nie zarabiam i mimo wieku jestem na utrzymaniu rodziców i ze biznes na ktory liczyłem nie wyszedl obśmiewała mnie z koleżankami ze jestem slaby i frajerem. To jest kobieca wyrozumiałość.
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Polnischefuhrer
Polnischefuhrer
11.05.2026, 08:31:39 via Wykop
  • 35
@zmarnowany_czas: no dobra ale zaraz wyskoczy pan lewag i powie, że nawet w tej sytuacji to ona jest ofiarą patriarchatu a gość odgrywa ofiarę ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
Cztero0404
Cztero0404
11.05.2026, 08:49:58 via Wykop
  • 8
generalizujesz zachowanie jednej osoby na całą grupę. W ten sam sposób mogę powiedzieć, że kobiety są wyrozumiałe, bo jak byłem w takiej samej sytuacji, to wyszedłem z tego głównie przez to, że moja ówczesna dziewczyna (a obecnie żona) super mnie wspierała.


@zmarnowany_czas: Ma rację. @DoktorMorela To jest po prostu kwestia ludzi z którymi się zadajesz. Bardzo często jest tak, że o ironio nawet te podobno złe i paskudne kobiety
  • Odpowiedz
krokodyl-bezzebny
krokodyl-bezzebny
11.05.2026, 01:52:38 via Wykop
  • 67
https://blog.krolartur.com/porozmawiajmy-sobie-o-wspolczesnych-mezczyznach/

Feministyczny aktywista-fanatyk próbuje zaprzeczyć problemowi braku perspektyw relacyjnych wśród młodych mężczyzn na prowincji w idiotyczny sposób manipulując danymi - oraz łączy ich z oraz osoby podnoszące ten problem z manosferystami, incelami, przegrywami i mizoginami, którzy chcą robić krzywde kobietom oraz odbierać im prawa. Krótko mówiąc szczuje, bo jest fanatykiem który uważa, że absolutnie w każdej, ale to każdej dziedzinie życia mężczyzna nie może być w gorszej sytuacji, bo mu to przeczy
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

SOMEMONG
SOMEMONG
11.05.2026, 07:42:12 via Wykop
  • 31
@krokodyl-bezzebny:
-Męski feminista.

I już przestałem czytać
  • Odpowiedz
Cztero0404
Cztero0404
11.05.2026, 08:47:34 via Wykop
  • 9
Feministyczny aktywista-fanatyk próbuje zaprzeczyć problemowi braku perspektyw relacyjnych wśród młodych mężczyzn na prowincji w idiotyczny sposób manipulując danymi


@krokodyl-bezzebny: 40 letni kawaler to nie jest młody mężczyzna.
  • Odpowiedz
Argiope
Argiope
11.05.2026, 04:17:44 via Wykop
  • 62
Po prostu żadna feministka nie dostała dawno równościowo po ryju to i się gnidy panoszą myśląc, że są nietykalnym, czcigodnym bóstwem
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

tanaka1234
tanaka1234
tanaka1234
11.05.2026, 04:30:38 via Wykop
  • 18
@Argiope: Femistka zdaje się nie myśleć dużo dalej niż dobro własnej "sipki". A że niedługo życia jej córkę będzie uczył jakiś Ahmed lub/i to wszystko walnie, to już nie jej broszka. ... w sumie to jakiej córki, skoro dzieci nie ma?
  • Odpowiedz
tanaka1234
tanaka1234
tanaka1234
11.05.2026, 06:22:12 via Wykop
  • 12
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
wojciech-bogdan
wojciech-bogdan
wojciech-bogdan
11.05.2026, 08:20:18 via Wykop
  • 50
Tekst złoto. Dokładnie tak właśnie jest tylko że żadna kobieta się do tego nie przyzna. Trzeba samemu to zaobserwować.

Przykłady z mojego podwórka na szybko: Ja mam się dobrze ubiezpieczyć bo jak bym umarł to musi sobie różowa z młodym jakoś poradzić (na moje pytanie a co w drugą stronę, usłyszałem że ja to sobie poradzę mimo że obydwoje pracujemy). Ja mam zadbać o utrzymanie aut, domu, spłaty rachunków, naprawy, konserwacje (na
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

wojciech-bogdan
wojciech-bogdan
wojciech-bogdan
11.05.2026, 09:58:51 via Wykop
  • 34
@Cadfael: No i po co się tak orzesz publicznie ? Tylko potwierdzasz moje słowa i tezę w artykule. Zwrócenie uwagi na problem = umniejszanie i wyszydzanie z strony kobiet.
Pacuje z domu, 100%, to ja woże, ja gotuje, ja sprzątam. Umię ugotować więcej i lepiej od Ciebie, na 100%. Dom posprzątam tak samo dobrze albo i lepiej, robiłem i robię to bardzo często. Dziecko ? Zostaw mi noworodka na ile
  • Odpowiedz
wojciech-bogdan
wojciech-bogdan
wojciech-bogdan
11.05.2026, 10:56:51 via Wykop
  • 26
@Cadfael: No i dalej jedziemy z umniejszaniem. To nie jest dyskusja, nie nosi nawet takich znamion. Ja daje argumenty a ty szydzisz. Wiesz że to ma nawet swoją nazwę - gaslightning. Zapewne nie znasz pojęcia ale niestety stosujesz tę technikę nawet w internecie, wobec obcych ludzi, których nawet nie znasz.

Rozumiem że ty na śniadanie robisz zazwyczaj jajka po florencku okraszone sosem holenderskim na podłożu z własnego chleba a na
  • Odpowiedz
an-onim
an-onim
11.05.2026, 02:36:51 via Wykop
  • 44
Upośledzone od urodzenia baby, to nie spoleczeństwo ¯\(ツ)/¯
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Cadfael
Cadfael
11.05.2026, 09:11:08 via Wykop
  • -19
@an-onim: twoja stara, a ty odziedziczyłeś po niej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
titu
titu
11.05.2026, 03:40:02 via Wykop
  • 28
Dlaczego społeczeństwo drwi z męskich kryzysów?

nie społeczeństwo tylko mniejszość w postaci lewicy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

titu
titu
11.05.2026, 06:38:56 via Wykop
  • 9
@tanaka1234: @mareksa666 @Gwyn66 widzę, że wypieracie twardo ze świadomości iż wasza lewica ma was głęboko w dupie i traktuje was jako wrogów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
zmarnowany_czas
zmarnowany_czas
zmarnowany_czas
11.05.2026, 08:03:33 via Wykop
  • 10
nie społeczeństwo tylko mniejszość w postaci lewicy ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@titu: drwi tak samo feministyczna lewica jak i męska prawica. Dla obu grup facet chodzący do psychologa czy psychiatry to p----ś, bo "facet to ma być facet"
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 7
  • Strona 1 z 7
  • >

Hity

tygodnia

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
4405
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3229
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
3128
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
2378
W Polsce jak w Indiach. Rzeka umiera, a zakład gdzieś ma ekologię.
W Polsce jak w Indiach. Rzeka umiera, a zakład gdzieś ma ekologię.
2042
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #rozowepaski
  • #logikaniebieskichpaskow
  • #zwiazki
  • #logikarozowychpaskow
  • #pytanie
  • #seks
  • #tinder
  • #heheszki
  • #polska
  • #p0lka
  • #przemyslenia
  • #zydkrecikorba
  • #psychologia
  • #anonimowemirkowyznania
  • #kiciochpyta

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking