Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko149
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

610

Zimbabwe wypłaca $146 millionów odszkodowania i zwraca farmy

Zimbabwe wypłaca $146 millionów odszkodowania i zwraca farmy

Ponad 25 lat temu Zimbabwe zabrało farmy białym, ale od kilku lat konsekwentnie dąży do wypłacenia odszkodowań i zwrotu farm, ponieważ wcześniejsza polityka rządu doprowadziła do katastrofalnego spadku produkcji zboża i głodu. "Kur..de, powinno wyjść inaczej.."

mocten
mocten
z
africa.businessinsider.com
dodany: 09.05.2026, 19:40:32
  • #
    afryka
  • #
    zimbabwe
  • #
    rasizm
  • 93
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (93)

najlepsze

mocten
mocten
Autor
09.05.2026, 19:55:13 via Wykop
  • 305
Podoba mi się, że zrozumieli błąd i starają się go naprawić pomimo ogromnej biedy.
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Nick7C5
Nick7C5
09.05.2026, 19:57:12 via Wykop
  • 226
@mocten: Fakt, że przyznali się do błędu to jak sięgnięcie gwiazd.
  • Odpowiedz
ragnarok-asgartus
ragnarok-asgartus
ragnarok-asgartus
09.05.2026, 23:06:16 via Android
  • 88
@mocten: to trochę jak z Dominikaną i ich "sąsiadem". Jeden kraj zarządzany przez białych, w drugim władze oddano... No wiadomo komu i jak się to skończyło...
  • Odpowiedz
funksik
funksik
09.05.2026, 21:04:48 via Wykop
  • 219
Otwierasz silos, zboże sie wysypuje. Znów otwierasz, znów sie wysypuje. Magia. Na kilka lat starczyło. Nie połapali ze silosy trzeba zapełniać.
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ragnarok-asgartus
ragnarok-asgartus
ragnarok-asgartus
09.05.2026, 23:10:32 via Android
  • 179
@funksik: przecież jak niewykształconym i nie oszukujmy się, głupim mieszkańcom krajów afrykańskich darowano zwierzęta, nasiona i narzędzia które pozwalały im na utworzenie gospodarstwa rolnego/hodowli to albo to zjadali, albo sprzedawali i kupowali żywność. Bez edukacji, chęci zmiany i zrozumienia procesów nie ma sensu pomaganie biednym krajom. My im żywność i leki, oni nam bezrobotnych analfabetów i osoby zarażonych HIV, HCV i kto wie czym jeszcze...
  • Odpowiedz
topikPajak
topikPajak
09.05.2026, 23:40:46 via Wykop
  • 43
@ragnarok-asgartus: to jest praca upodstaw na 100 lat. Tam nie ma edukcji tam nie ma nawet wizji czym jest edukcja
  • Odpowiedz
funeralmoon
funeralmoon
09.05.2026, 19:52:35 via Wykop
  • 177
Czorni niczem ruskie sołdaty - nie wystarczy ukraść rower, trzeba jeszcze umieć na nim jeździć ;)
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

quantero
quantero
09.05.2026, 22:05:51 via Wykop
  • 121
Są pozytywne światełka że jednak coś tam mądrego się dzieje
Botswana, 1966 - jeden z najbiedniejszych krajów świata, otoczony wojną domową w Angoli i apartheidem w RPA. Rok później odkrywają u siebie jedne z największych złóż diamentów na świecie

  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

eeeedzinnn99
eeeedzinnn99
eeeedzinnn99
10.05.2026, 00:36:29 via Wykop
  • 61
@quantero: Z Botswany niema zbyt wielu imigrantów w Europie. Nie słyszałem o jakimś Botswańczyku na pontonie.
  • Odpowiedz
eeeedzinnn99
eeeedzinnn99
eeeedzinnn99
10.05.2026, 01:07:09 via Wykop
  • 26
@Fenxo:

A ja akurat dwóch chłopaków i jedną kobietę poznałem. I w sumie każdy był całkiem ułożony i oczytany.


Na pewno to nie byli pontonowcy. Pewnie przyjechali legalnie.
  • Odpowiedz
teh_m
teh_m
10.05.2026, 05:05:31 via Wykop
  • 41
$146 millionów odszkodowania


Jak to dolary Zimbabwe, to będzie z 50 groszy. ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Edisni
Edisni
10.05.2026, 19:52:46 via Wykop
  • 1
@teh_m: 2270 USD, 8161 zł
  • Odpowiedz
MadJack47
MadJack47
10.05.2026, 07:50:45 via Wykop
  • 38
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

campainha
campainha
10.05.2026, 19:58:57 via Wykop
  • 0
@MadJack47: przez następne 20 lat to zdąży na tej ziemi zarobić i jeszcze ją sprzedać z zyskiem.
  • Odpowiedz
xgre
xgre
09.05.2026, 22:26:34 via Wykop
  • 26
Ale taguj #rodezja ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

sylwke3100
sylwke3100
09.05.2026, 21:38:15 via Wykop
  • 22
Tylko czy dawni właściciele jeszcze będą mieli jakieś realne zaufanie?
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

johnmullins666
johnmullins666
10.05.2026, 02:30:42 via Wykop
  • 20
Przeszli na chwile w socjalizm i zrozumieli do czego prowadzi
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Pan_krecik
Pan_krecik
Pan_krecik
10.05.2026, 05:54:36 via Android
  • 18
Takie są skutki lewactwa i komunizmu

..czy ktoś jest zdziwiony?
¯\(ツ)/¯
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

krabelix
krabelix
krabelix
11.05.2026, 13:08:24 via Wykop
  • 0
@TheKirghizLight: Jesteś pewien że kolonizacja to prawacy a nie globaliści? A gdyby jednak byli to prawacy to co jest lepszym wyborem stracić majątek na rzecz prawaków czy stracić życie na rzecz lewaków jak to pokazał stalin czy inny Kim Ir Sen. Dobrze że zauważasz że tamten kapitalizm nie był prawdziwy. Zauważ jeszcze że to samo mówi się o komunizmie. I tu jest problem nie ma dobrego ustroju dla obecnych ludzi.
  • Odpowiedz
krabelix
krabelix
krabelix
11.05.2026, 14:55:25 via Wykop
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • Strona 1 z 3
  • >

Hity

tygodnia

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
4372
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3216
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
3113
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
2370
W Polsce jak w Indiach. Rzeka umiera, a zakład gdzieś ma ekologię.
W Polsce jak w Indiach. Rzeka umiera, a zakład gdzieś ma ekologię.
2032
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #swiat
  • #ciekawostki
  • #podroze
  • #rpa
  • #europa
  • #polska
  • #heheszki
  • #islam
  • #azja
  • #wydarzenia
  • #rasizm
  • #sudan
  • #kenia
  • #historia
  • #francja

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking