Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko103
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

482

Nowy rząd Węgier chce przyjąć euro do 2030 roku

Nowy rząd Węgier chce przyjąć euro do 2030 roku

Jedynie 6 krajów Unii Europejskiej nie należy do strefy Euro: Szwecja i Dania jako stare kraje Unii oraz Polska, Rumunia, Czechy, Węgry.

matixrr
matixrr
z
dw.com
dodany: 09.05.2026, 08:34:43
  • #
    wegry
  • #
    europa
  • #
    finanse
  • #
    pieniadze
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
  • 335
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (3)

Skok cen produktów w Bułgarii po przyjęciu Euro nawet o 30%
60groszyzawpis
z tvn24.pl
  • 96
54% Bułgarów w lutym popierało wprowadzenie euro
homerox2000
z tvn24.pl
  • 30

Komentarze (335)

najlepsze

FFFFUUUU
FFFFUUUU
09.05.2026, 09:56:05 via Wykop
  • 323
ciekawe kiedy wyzbędziemy się kompleksów (pewenie nie za rządów Tuska który jest kukoldem) i przestaniemy podejmować decyzję
na zasadzie a w niemczech to już robią od 20lat (jak system kaucyjny)
  • 54
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

FFFFUUUU
FFFFUUUU
09.05.2026, 11:54:09 via Wykop
  • 237
@fiaslnfilrangve: to sprawdz gdzie slowacja robi zakupy zeby bylo taniej, i o ile ceny wzrosly
typowe kukoldskie myslenie ze ktos w brukseli bedzie wiedzial od glapinskiego lepiej
  • Odpowiedz
Chris_Karczynski
Chris_Karczynski
09.05.2026, 13:32:59 via Wykop
  • 203
@FFFFUUUU: @lisek1256 w Chorwacji ceny w------o po wprowadzeniu euro
  • Odpowiedz
StalkomirNowak
StalkomirNowak
StalkomirNowak
09.05.2026, 15:26:46 via iOS
  • 268
Sytuacja na Węgrzech nijak ma się do polskiej gospodarki. Nasz sukces ekonomiczny byłby niemożliwy bez posiadania własnej waluty.

W naszym przypadku waluta Euro stwarza więcej zagrożeń, niż korzyści.
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

mr-dawid
mr-dawid
09.05.2026, 15:31:43 via Android
  • 15
@StalkomirNowak dlaczego?
  • Odpowiedz
venompc
venompc
09.05.2026, 16:07:07 via Wykop
  • 107
@mr-dawid: Waluta jest jak czerwone krwinki w krwioobiegu. Wartość waluty jest dostosowana do lokalnych warunków gospodarczych tak jak twój układ krwionośny do twojego organizmu. Niemcy zyskują na euro ponieważ wartość euro jest uśredniona dla całego obszaru w którym obowiązuję. Dzięki czemu niemiecki eksport jest opłacalny gdyby mieli walutę tylko ograniczoną do swojego obszaru gospodarczego to ta waluty byłaby droga a ich eksport nieopłacalny. Po drugiej stronie mamy kraje dla których
  • Odpowiedz
AgencyjnaAgencjaAgencji
AgencyjnaAgencjaAgencji
AgencyjnaAgencjaAgencji
09.05.2026, 11:16:37 via Wykop
  • 176
Machajacy papierz dla wegrow.
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

CrytekPL
CrytekPL
CrytekPL
09.05.2026, 15:14:52 via Wykop
  • 176
@AgencyjnaAgencjaAgencji: Ty chyba sobie nie zdajesz sprawy z tego jak Węgry nie panują nad swoją walutą i bankami tam RSSO na pożyczki w bankach jest po 20 xD, banki ich dymają bardziej niż Polaków, jak wprowadza euro to banki będą musiały się ucywilizować, większość Węgrów właśnie przez ten cyrk popiera wprowadzenie euro
  • Odpowiedz
nieco
nieco
nieco
09.05.2026, 15:40:42 via Wykop
  • 75
@CrytekPL: oligarchowie (przyjaciele i rodzina Orbana) kontrolują sektor bankowy Węgier oligopolem i w kilka lat Węgrzy drastycznie zubożeli. W Polsce też mamy oligopol (połowa rynku bankowego należy do państwa, a urzędy sterują resztą), tyle że akurat Polakom kredyty najdroższe w Europie jakoś pasują, bo tu zawsze żyło się ciężko, więc ludzie są już przyzwyczajeni i pogodzeni z byciem okradanym ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
dzialoZaglady
dzialoZaglady
09.05.2026, 14:17:23 via Wykop
  • 124
dzialoZaglady

źródło: 6ljx43

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

StaryPierdziel
StaryPierdziel
09.05.2026, 15:42:11 via Wykop
  • 71
To było wprost zapisane w obietnicach wyborczych Tiszy i wynikało z bardzo dużego poparcia Węgrów dla wejścia do strefy euro. Cóż, zobaczymy jak na tym wyjdą.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

relike
relike
09.05.2026, 16:09:24 via Wykop
  • 13
@StaryPierdziel: Ichniejsze janusze biznesu podniosą ceny. Taka samo było w innych krajach. Przy czym siła nabywcza spadnie tak jak w innych krajach. Ziobro zaskoczenia.
  • Odpowiedz
memnon
memnon
09.05.2026, 18:00:59 via Android
  • 2
@StaryPierdziel: cóż szkodzi obiecać.
  • Odpowiedz
invi_kk
invi_kk
invi_kk
09.05.2026, 17:24:19 via iOS
  • 40
Przed euro na Słowację jeździłem i latem i zimą, zresztą podobnie masa znajomych. Po wprowadzeniu wyszło że taniej w PL
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ty_O
ty_O
ty_O
09.05.2026, 17:58:49 via Android
  • 1
@invi_kk: niemożliwe, przecież w Polsce jest drożej niż w Szwajcarii. A może jednak jie
  • Odpowiedz
alexalexander
alexalexander
alexalexander
09.05.2026, 21:02:35 via Wykop
  • 5
@Rubbik: I dlatego od czasu wprowadzenia Euro Słowacy tłumami przyjeżdżają na zakupy do miast przygranicznych jak Nowy Sącz i Nowy Targ?
  • Odpowiedz
adamsowaanon
adamsowaanon
09.05.2026, 17:30:49 via Wykop
  • 29
Absolutnie nie wprowadzac EURO w polsce.

Sa wszedzie same negatywne przyklady,
Francja i CFA w afryce, https://en.wikipedia.org/wiki/CFA_franc
USA i kraje uzywajace dolara w gospodarce.
Euro i Niemcy ktore sa top beneficjentem tego.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

adamsowaanon
adamsowaanon
09.05.2026, 18:39:44 via Wykop
  • 3
@RzeszowiakPodkarpacie: Niemcom, Francji, Usa, sie udalo
Ale polsce nie bo euro bedzie zarzadzane gdzie indziej, i polska bedzie miala gowno do gadania
  • Odpowiedz
alter21
alter21
alter21
09.05.2026, 18:58:42 via Wykop
  • 2
@adamsowaanon: w usa wprowadzono euro i od razu dobrobyt, skad piszsz ? na nieszczescie świata dolar jest powszechnie uzywany i o dziwo ? jest chyba wg ciebie druga waluta w usa, niezle dajesz.
  • Odpowiedz
acpiorundc
acpiorundc
09.05.2026, 15:01:14 via Wykop
  • 18
Chcieć a zrobić to 2 różne rzeczy. Dobrze zarządzana własna waluta ma bardzo korzystne wsparcie dla własnej gospodarki.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

printf
printf
09.05.2026, 18:56:08 via Android
  • 1
@acpiorundc: ale tu chodzi o to zeby Węgrzy byli niewolnikami krajow EU z euro zeby oni mogli sobie nadal mieli tanie pożyczki a ktos inny na nie pracował
  • Odpowiedz
Rubbik
Rubbik
09.05.2026, 20:01:43 via Wykop
  • 2
Dobrze zarządzana własna waluta ma bardzo korzystne wsparcie dla własnej gospodarki.


@acpiorundc: nie przy wspólnym rynku europejskim bez barier oprócz właśnie tej waluty.
  • Odpowiedz
LulekTV
LulekTV
LulekTV
09.05.2026, 20:08:51 via Wykop
  • 15
Euro to strzał w kolano oto co spotkało Słowację:
Przeciętne wynagrodzenie w III kwartale 2024 roku na Słowacji wyniosło 1484 euro. Z kolei w Polsce około 1911,63 euro.
W II półroczu 2024 roku nasza płaca minimalna wyniosła około 998 euro. Z kolei na Słowacji 750 euro.
Według OECD przeciętna pensja w parytecie siły nabywczej w 2023 roku w Polsce wyniosła 3 421 PPS oraz 2 644 PPS na Słowacji.
Średnia dochodu rozporządzalnego w 2023 roku
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

RealBakman
RealBakman
10.05.2026, 13:13:16 via Wykop
  • 2
@LulekTV: W Bulgarii było samo, Chorwacja kolejny przykład. Euro bez unii fiskalnej nie ma sensu.
  • Odpowiedz
pioterhiszpann
pioterhiszpann
09.05.2026, 20:18:16 via Wykop
  • 13
Będzie jak na Słowacji. Ceny wywalone w kosmos. Jak byłem na Słowacji to ludzie narzekali, ze drogo i drugi raz byli by przeciw wprowadzeniu.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

eSUBA94
eSUBA94
09.05.2026, 20:58:58 via Wykop
  • 0
@pioterhiszpann: słowacja się pośpieszyła a bułgaria to biedny kraj
  • Odpowiedz
or4nge
or4nge
or4nge
09.05.2026, 23:02:18 via Wykop
  • 5
@pioterhiszpann: w Polsce też drogo po tym jak Słowacja wprowadziła euro;)
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 6
  • Strona 1 z 6
  • >

Hity

tygodnia

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
4412
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3233
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
3129
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
2379
W Polsce jak w Indiach. Rzeka umiera, a zakład gdzieś ma ekologię.
W Polsce jak w Indiach. Rzeka umiera, a zakład gdzieś ma ekologię.
2044
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #orban
  • #polska
  • #usa
  • #europa
  • #heheszki
  • #slowacja
  • #budapeszt
  • #uniaeuropejska
  • #4konserwy
  • #wielkiewegry
  • #neuropa
  • #ue
  • #pis
  • #ziobro
  • #podroze

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking