Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko154
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking

    Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

493

Obowiązkowe ubezpieczenie i tablice rejestracyjne hulajnóg we Włoszech

Obowiązkowe ubezpieczenie i tablice rejestracyjne hulajnóg we Włoszech

Od 16 czerwca we Włoszech za brak tablicy rejestracyjnej lub ubezpieczenia hulajnogi kara 100-400 euro.

mindy-moo
mindy-moo
mindy-moo
z
wantedinrome.com
dodany: 08.05.2026, 09:34:46
  • #
    europa
  • #
    hulajnogaelektryczna
  • #
    swiat
  • #
    ciekawostki
  • #
    technologia
  • 166
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (166)

najlepsze

7502-6038
7502-6038
7502-6038
08.05.2026, 12:43:59 via Wykop
  • 105
Elegancko. Jak ja chcialem ubezpieczyc hulajnohe to kazali w--------c:
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ArnoldZboczek
ArnoldZboczek
08.05.2026, 13:50:36 via Wykop
  • 8
@7502-6038: pewnie jeszcze taka bez blokady?
  • Odpowiedz
meloon
meloon
meloon
08.05.2026, 15:34:49 via Wykop
  • 11
@996ef650daf32b92bf708bc9376908ea: A do ilu tysięcy masz OC w życiu prywatnym? Potrącisz pieszego lub wpadniesz na maskę auta i zaraz braknie kwoty. OC obowiązkowe dla pojazdów to sumy gwarantowane są liczone w milionach euro.
Oczywiście polecam takie najzwyklejsze OC mieć, ale to bez porównania do ubezpieczenia komunikacyjnego.
  • Odpowiedz
rolnik_wykopowy
rolnik_wykopowy
08.05.2026, 13:04:24 via Wykop
  • 64
Kiedy za pedalarstwo w spandekxach się wezmą?
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

nagi720317
nagi720317
08.05.2026, 13:37:35 via Wykop
  • 27
@rolnik_wykopowy: Za analogowe? Bo elektryczne ma inne ciuchy.
  • Odpowiedz
tellet
tellet
08.05.2026, 14:18:58 via Wykop
  • 5
@mieszko-jeden: i jedni i drudzy mają dałna, gdy przychodzi do pokonania przejścia dla pieszych bez ścieżki
  • Odpowiedz
3mortis
3mortis
08.05.2026, 09:45:23 via Wykop
  • 45
Generalnie tablice i ubezp powinien miec kazry poruszajacy sie po drogach
Zle zaparkujesz samochod, zaraz zdjecia, naklejki, nagrania, dowody, jest zarejestrowany, ma wlasciciela, papiery...

pajac sobie jezdzi po drodze/chodniku/przejsciu dla pieszych, losowo zmienia jak mu akurat swiatla nie podejda i ignoruje przepisy - jest bezkarny bo nawet jak go nagram to policja go nie znajdzie, nie mam sposobu zeby go zidentyfikowac itp

i ja wiem ze mordercze mozliwosci hulajnoga czy rower maja
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

tomasz-aleksander-barania
tomasz-aleksander-barania
tomasz-aleksander-barania
08.05.2026, 12:23:18 via Wykop
  • 52
@3mortis: codziennie widzę rowerzystów łamiących przepisy, wymuszających pierwszeństwo i zachowujących się bardzo niebezpiecznie w stosunku do pieszych czy innych rowerzystów. I co? I jajco, uprzywilejowana wręcz nietykalna grupa na którą policja przymyka oko.
  • Odpowiedz
3mortis
3mortis
08.05.2026, 12:31:14 via Wykop
  • 18
@tomasz-aleksander-barania: no wlasnie o to mi chodzi, tyle ze kierowce mozesz nagrac i zidentyfikowac dosyc szybko

rower cie minie, zrobisz mu nawet zdjecie i co? nic, policja stwierdzi ze nie moga zidentyfikowac czlowieka i elo
  • Odpowiedz
ArnoldZboczek
ArnoldZboczek
08.05.2026, 13:50:00 via Wykop
  • 39
No i idealne rozwiązanie, bo to co się wyprawia na chodnikach w miastach to parodia. Jazda hulajnoga 70kmh albo rowerami wyglądającymi jak motocrossy to standard. Wjedzie taki jeden z drugim w dziecko to śmierć na miejscu. Ciekawe co będzie się musiało stać aby w końcu ktoś się za tę patologię wziął.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ArnoldZboczek
ArnoldZboczek
08.05.2026, 16:12:30 via Wykop
  • 10
to nic nie zmieni


@Izanagi013: no właśnie zmieni - policja nie musiałaby sprawdzać czy dana hulajnoga jest odblokowana czy też nie. Brak rejestracji i ubezpieczenia godnego z numerem seryjnym z automatu oznaczałby pojazd niedopuszczony do ruchu + odstraszające kary.
  • Odpowiedz
Sahim
Sahim
08.05.2026, 19:21:56 via Wykop
  • 8
Ciekawe co będzie się musiało stać aby w końcu ktoś się za tę patologię wziął


@ArnoldZboczek: To bardzo proste. Musi trafić pOSŁA albo kogoś z jego rodziny/sędziego. Najlepiej takiego ważnego. Natychmiast wprowadzą odpowiednie przepisy..
  • Odpowiedz
abcgggggggggggggggggggggggggggggggg
abcgggggggggggggggggggggggggggggggg
abcgggggggggggggggggggggggggggggggg
08.05.2026, 14:42:06 via Wykop
  • 19
Hulajnogi to jedno, rowery elektryczne glowo to jest ostre
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

TumulecK
TumulecK
TumulecK
09.05.2026, 16:15:02 via Wykop
  • 5
@abcgggggggggggggggggggggggggggggggg: Pojazdy udające rowery i hulajnogi, ale jadące po kilkadziesiąt km/h to jest g---o. Elektryk co ma asystę do 25 km/h to jedno, skuter elektryczny udający rower to co innego.
  • Odpowiedz
ibilon
ibilon
ibilon
08.05.2026, 13:58:32 via Wykop
  • 13
Rozwiązanie każdego problemu według lewaków - podatek.
Żaden problem nie zostanie rozwiązany, będzie tylko dojenie kasy, przy oklaskach tępego ludu sowieckiego, bo dowalili opłatę sąsiadowi.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

P_i_o_t_R
P_i_o_t_R
08.05.2026, 14:05:00 via Wykop
  • -2
@ibilon: z samochodów mają ale w infrastruktura kosztuje więc czas na hulajnogi, rowery i co tam da się zmonetyzować
  • Odpowiedz
Jasper666
Jasper666
08.05.2026, 16:37:25 via iOS
  • 0
@ibilon: a to we Włoszech rządzi lewica? Myślałem że Meloni to gwiazda europejskiej prawicy
  • Odpowiedz
john-doe-30
john-doe-30
08.05.2026, 20:31:54 via Wykop
  • 5
Jezdze od lat, ostroznie, zadnego wypadku. Ostatnio mialem sytuacje ze skrecam w mala droge i patrze na droge rowerowa i nikogo nie ma. Powoli jade, a tam jak gowniarz z 10 lat na hulajnodze mi przed samochodem zapieradal z 50 km/h.Nie jestem za regulacjami poza ta, byla juz chyba sytuacja ze w dziaka na rowerze wjechal.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

TumulecK
TumulecK
TumulecK
09.05.2026, 16:19:05 via Wykop
  • 1
@john-doe-30: Mi dwójka dzieciaków wyjechała kiedyś tak z podporządkowanej, też w wieku około 13 lat.
Ale musisz przyznać, że 2 tysiące złotych za aborcję dziecka w tym wieku to świetna oferta. Nie widzę innego wytłumaczenia żeby dawać dziecku w takim wieku urządzenie, które jedzie z prędkością samochodu, a koła ma mniejsze od taczki.
  • Odpowiedz
Aggressive_Perfector
Aggressive_Perfector
08.05.2026, 19:53:16 via Wykop
  • 5
Elegancko. Czekam jeszcze na rowery.
Aggressive_Perfector - Elegancko. Czekam jeszcze na rowery.

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Rst00
Rst00
08.05.2026, 13:47:32 via Wykop
  • 3
Szkoda ,że nie w Polsce. Przydało by się także obowiązowe ubezpieczenie rowerzystów + najlepiej tablice rejestracyjne. Skończyłoby się pajacowanie na drodze i bezkarność.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

P_i_o_t_R
P_i_o_t_R
08.05.2026, 14:09:28 via Wykop
  • 1
> bo koszty pajacowania pokrywałby ubezpieczyciel

@ibilon:
W niektórych samochodach na wynajem jest GPS i nalicza się płatność za każdą, rozpoczętą minutę jazdy z prędkością ponad 130km/h.
Niewiele bo 100zl i dostajesz smsa po każdym incydencie.

Myślisz, że wielu wraca z kilkoma smsami z delegacji?
  • Odpowiedz
werfogd
werfogd
werfogd
08.05.2026, 16:59:29 via Wykop
  • 0
Raczej właśnie zaczęłaby się bezkarność, bo koszty pajacowania pokrywałby ubezpieczyciel.


@ibilon:

Pajace w ogóle nie myślą w kategoriach przyczyny i skutku.
Dla nich pajacowanie i kara to są dwie kompletne abstrakcje.
Choć nawet samo słowo "abstrakcja" jest już zbyt abstrakcyjne dla niektórych pajaców... To są po prostu bezmózgi.
  • Odpowiedz
Jasper666
Jasper666
08.05.2026, 16:35:13 via iOS
  • 2
U nas jak coś próbuje się regulować to zaraz psychole się zlatują krzycząc że lewactwo odbiera im wolność
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Sahim
Sahim
08.05.2026, 19:32:56 via Wykop
  • 3
@Jasper666: Psychole to dali pedalarzom jakieś prawa. Nie można ich celowo rozjechać na ulicy - to wszystko co im się "należy" - resztę pajacowania karać nie mniej niż kierowców samochodów, plus uruchomić konfiturę ładującego pałą pedalarzy zabierdalających po chodnikach..
  • Odpowiedz
krihbaum
krihbaum
09.05.2026, 12:57:41 via Wykop
  • 1
@Sahim: mądrego to miło posłuchać
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Strona 1 z 4
  • >

Hity

tygodnia

Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
3099
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
2461
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2107
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
2037
Clint Eastwood kończy 96 lat
Clint Eastwood kończy 96 lat
1794
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #swiat
  • #polska
  • #wydarzenia
  • #niemcy
  • #uniaeuropejska
  • #ciekawostki
  • #ekonomia
  • #usa
  • #gospodarka
  • #nato
  • #francja
  • #ue
  • #historia
  • #neuropa
  • #4konserwy

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia