83 lata temu w Nalibokach sowieccy partyzanci wymordowali 128 Polaków

Dziś rocznica zbrodni w Nalibokach. 8 maja 1943 roku sowiecka banda (Brygada im. Stalina i towarzysze) wyciągała z domów mieszkańców i rozstrzeliwała na miejscu. Ofiarami byli głównie cywile Polacy z Nowogródzkiego. IPN potwierdził 128 zamordowanych. Zero wielkich rocznicowych mszy państwowych.

- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 29
- Odpowiedz





Komentarze (29)
najlepsze
@MiedzygalaktycznyMors: Jak miało się udać jak pomimo udowodnienia wielu zbrodni tego odziału, zostali bohaterami i robiono o nich filmy w Ameryce