Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko192
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

686

KSeF i bezpeczeństwo danych....

KSeF i bezpeczeństwo danych....

Polski KSeF jako jedyny taki system w Europie przepuszcza ruch z wrażliwymi danymi biznesowymi przez infrę zagranicznego podmiotu prywatnego....

jeyzee
jeyzee
jeyzee
z
cloudforum.pl
dodany: 07.05.2026, 18:22:32
  • #
    technologia
  • #
    komputery
  • #
    ksef
  • #
    ksiegowosc
  • 58
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (1)

Uwaga na oszustów na KSeF
jeyzee
z wykop.pl
  • 10

Komentarze (58)

najlepsze

c.....z
c.....z
konto usunięte 07.05.2026, 18:27:41 via Wykop
  • 177
Idę w zakład, że 🐪👃🏻 też mają wtykę w tym. Nie przepuściliby takiej ogromnej i kluczowej bazy danych.
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Szynk44
Szynk44
Szynk44
08.05.2026, 05:57:10 via iOS
  • 75
@cuceusz: Imperva (dostarczyciel usługi) jest Francuska firmą ale mocno palce w niej maczają pejsaci właśnie, założyciele pochodzą z Izraela i można śmiało założyć że są powiązani z Mosadem bo każdy ekspert to dla tej służby złote jajko.
Co prawda dane które latają są szyfrowane ale przecież nie takie dane specjalistom z tego kraju udało się rozszyfrować ;) poza tym mają na ręku kto gdzie kiedy wysyła i kto te dane
  • Odpowiedz
emjot86
emjot86
08.05.2026, 06:33:05 via Wykop
  • 50
@Szynk44: dane są szyfrowane ale jsony już nie :) a w tam jest w zasadzie wszystko co istotne. Bramka oczywiście obsługiwana przez zagraniczną firmę.
emjot86 - @Szynk44: dane są szyfrowane ale jsony już nie :) a w tam jest  w zasadzie ...
  • Odpowiedz
mimmo
mimmo
07.05.2026, 20:08:40 via Android
  • 64
A co się może stać? I tak jesteśmy neokolonią, więc to nic nie zmienia. Będą chcieli donudupcą.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

An-Dagda
An-Dagda
08.05.2026, 06:47:40 via Wykop
  • 13
@mimmo: jaką donudupcą?
  • Odpowiedz
komuchy
komuchy
komuchy
08.05.2026, 07:54:29 via Wykop
  • 4
@An-Dagda: donudupcą: skrót myślowy, chodzi o dupcącego didndu (nothing), kontekstu jakowoż nie łapię
  • Odpowiedz
redou
redou
08.05.2026, 05:30:39 via Wykop
  • 53
Rząd nie jest tu wyjątkiem. Większość osób bezrefleksyjnie przenosi całe swoje życie i prywatne dane na komputery obcych ludzi, potocznie nazywane "chmurą". W efekcie są profilowani, a następnie ich myśli i wybory mogą być kształtowane według cudzego uznania. W dobie powszechnego dostępu do internetu, mediów społecznościowych i sztucznej inteligencji sterowanie masami stało się jeszcze prostsze. Dlatego demokracja w obecnych czasach i w obecnej formie nie spełnia swojej roli.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

kucober
kucober
08.05.2026, 06:23:39 via Wykop
  • 20
@redou: Ale co ty porównujesz. W przypadku ksef mówimy o obowiązku nałożonym przez Państwo, które to Państwo nie zadbało o bezpieczeństwo tych danych.
  • Odpowiedz
glass3
glass3
08.05.2026, 08:20:02 via Wykop
  • 2
Większość osób bezrefleksyjnie przenosi całe swoje życie i prywatne dane na komputery obcych ludzi


@redou: Już nieaktualne, większość ludzi wrzuca wszystko do chatów AI i jeszcze się zwierzają oraz bezrefleksyjnie wierzą wszystko co chaty wyplują.
  • Odpowiedz

kastrator2
kastrator2
kastrator2
08.05.2026, 01:14:17 via Wykop
  • 46
A wystarczyło 100 żappsów za jedną fakturę dawać, to Polacy sami by je wrzucali na izraelski serwer i każdy by się cieszył
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

sylwke3100
sylwke3100
08.05.2026, 05:00:15 via Android
  • 3
@kastrator2 Albo jakieś ulgi czy odliczenia podatku, nawet za grosze.
  • Odpowiedz
Mircore
Mircore
08.05.2026, 05:57:00 via Wykop
  • 24
taka ciekawostka gdzie jesteśmy z bezpieczeństwem danych w 2026 ( ͡° ͜ʖ ͡°) ministerstwo na pewno ma dostęp do nowych narzędzi jak mythos i właśnie uszczelnia systemy... prawda?...
Mircore - taka ciekawostka gdzie jesteśmy z bezpieczeństwem danych w 2026 ( ͡° ͜ʖ ͡°)...

źródło: firefox-reports-a-massive-april-spike-in-security-fixes-v0-7jbvcfs6zszg1

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

mariusz_z_blighttown
mariusz_z_blighttown
08.05.2026, 07:35:27 via Android
  • 14
Pegasus na serwerach w Izraelu teraz francuska firma z właścicielem z Izraela. Eee tam, to pewnie tylko teoria spiskowa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

swietlik2012
swietlik2012
swietlik2012
08.05.2026, 07:57:39 via Wykop
  • 11
Dane które pozwalają na głęboką inwigilację w naszą gospodarkę, które w dzisiejszych czasach, wykorzystania symulacji AI do zmian gospodarczych, kontroli skarbowych albo walki z konkurencją... Są w rękach Izraela, Który je sprzeda każdemu kto dobrze zapłaci. Kiedy mówimy o bezpieczeństwie narodowym to KSEF ( serwery w Izraelu ) to jak dziura w statku a korek mają rzymianie.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

sqorvel
sqorvel
08.05.2026, 07:14:26 via Android
  • 8
Żenada, jesli to prawda urzedasy powinny za to karnie odpowiadać
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ksawery2001
ksawery2001
ksawery2001
08.05.2026, 07:49:43 via Wykop
  • 3
@sqorvel: prawda, ale zgodnie z prawem, więc c---a im zrobisz.
  • Odpowiedz

panpromo09
panpromo09
08.05.2026, 15:10:07 via Wykop
  • 7
Uważam, że normalnie ktoś poszedłby do więzienia za takie coś - zarówno za wymyślenie takiego systemu jak też i udostępnianie danych w taki sposób. Ale wybieracie do władzy ludzi, którzy to robią i robią bezkarnie, czego więc się spodziewacie?
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

pomaranczowyogorek
pomaranczowyogorek
08.05.2026, 13:20:10 via Wykop
  • 3
W Polsce jak ktoś zna urzędnika w skarbowce to mu wyciągnie dane, tak jak zrobił to chłop konfiturze. Ile vatu, jakie podatki, jakie faktury xD
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • Strona 1 z 3
  • >

Hity

tygodnia

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
3963
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
3177
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3125
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
3056
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2626
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #ciekawostki
  • #nauka
  • #komputery
  • #zainteresowania
  • #stacjakosmiczna
  • #wydarzenia
  • #polska
  • #informatyka
  • #sztucznainteligencja
  • #ai
  • #internet
  • #swiat
  • #rozrywka
  • #motoryzacja
  • #programowanie

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking