Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko175
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

350

Przekręt neapolski. Włosi oszczędzają tysiące euro, a rachunek płacą Polacy

Przekręt neapolski. Włosi oszczędzają tysiące euro, a rachunek płacą Polacy

Wszystko zaczęło się kilka lat temu, gdy przedsiębiorczy Włosi z Kampanii regionu o jednej z najwyższych szkodowości komunikacyjnych we Włoszech zauważyli prosty fakt: ubezpieczenie OC w Polsce jest dramatycznie tańsze niż w Neapolu. Roczna polisa za skuter w tym mieście może kosztować nawet 150

Stopa_Szopa
Stopa_Szopa
z
bezprawnik.pl
dodany: 07.05.2026, 16:39:04
  • #
    samochod
  • #
    tablicerejestracyjne
  • #
    ubezpieczeniesamochodu
  • #
    wlochy
  • 96
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (1)

Przeglądy "widmo". Powoli się za to biorą. 5,5 tysiąca aut... Mają rozmach
Elod_Reip
z kryminalki.pl
  • 8

Komentarze (96)

najlepsze

roonie
roonie
roonie
08.05.2026, 06:56:57 via Wykop
  • 237
Jedno mi się nie klei. Firma pośrednicząca w Polsce rejestruje i ubezpiecza na siebie tysiące pojazdów. To czemu każda z tych szkód nie podnosi im składek? Dwa - za lewy przegląd powinien oberwać nie tylko diagnosta ale też właściciel samochodu.
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Tagliacozzo
Tagliacozzo
Tagliacozzo
08.05.2026, 09:09:34 via Wykop
  • 65
@roonie: Może maja ochronę zniżek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
konrado12
konrado12
08.05.2026, 09:26:43 via Wykop
  • 59
@roonie: ubezpieczenia flotowe kierują się trochę inną logiką niż indywidualne. Też są zwyżki/zniżki ale ważna jest tez wielkość floty i inne czynniki. Poza tym OC na skuter jest śmiesznie tanie, więc nawet jeśli OC wzrośnie o 100% to i tak będzie tanio.
  • Odpowiedz
qajajaj
qajajaj
07.05.2026, 16:46:38 via Wykop
  • 119
Litości, OP-ie, neapolitański, nie neapolski ¯\(ツ)/¯
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ching-chong
ching-chong
07.05.2026, 17:46:58 via Wykop
  • 67
A właśnie że neaPolski ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
werfogd
werfogd
werfogd
07.05.2026, 21:41:46 via Wykop
  • 28
@qajajaj: Neapolitańczykowianeczka.
  • Odpowiedz
witam12
witam12
08.05.2026, 09:22:05 via Wykop
  • 95
Czekam na takie rozwiązanie w Polsce ale oferujące:
ukraińskie tablice rejestracyjne bez przeglądów
lub
chińskie tablice rejestracyjne umożliwiające jazdę tanim chińskim samochodem bez konieczności płacenia za niego akcyzy, VAT i innych bzdurnych podatków podnoszących cenę o 100%
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

jozek99
jozek99
jozek99
08.05.2026, 10:20:07 via Wykop
  • 15
@witam12: Jeśli w Chińskiej cenie to może bym kupił BMW X1 za 110 000 PLN.
  • Odpowiedz
Jare_K
Jare_K
08.05.2026, 11:24:05 via Wykop
  • 15
@witam12: z całym szacunkiem, ale to już funkcjonuje od lat. Rejestrujesz auto na słupa na Ukrainie i jeździsz po Polsce bez OC i przeglądu - czyli jeszcze taniej. Tysiące ukraińskich aut tak jeździ w Polsce i Policja ich nie weryfikuje. Problem pojawia się dopiero kiedy dojdzie do kolizji czy wypadku i nie ma z kogo ściągnąć odszkodowania.
  • Odpowiedz
DywanTv
DywanTv
08.05.2026, 09:11:24 via Wykop
  • 62
Właśnie ja już jakiś czas temu jak byłem w Neapolu to zdziwiłem się, dlaczego spokojnie z 70% skuterów jest na polskich blachach, fajnie, że ktoś to wyjaśnia.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

repoo
repoo
08.05.2026, 09:17:37 via Wykop
  • 33
@DywanTv: no wyjasniaja tak, ze juz chyba rok temu byly o tym artykuly. I co? Nic. Tak samo jak nikt nie sledzi historii wyłudzaczy odszkodowan polujacych na stłuczki na rondach itp.
  • Odpowiedz
ksiak
ksiak
ksiak
08.05.2026, 10:35:26 via Wykop
  • 6
@repoo: wyjaśnienie jest proste, trzeba sprawdzić kto ubezpiecza te pojazdy, jak firma to kto jest jej właścicielem i magicznie się może wszystko wyjaśnić dlaczego nikt z tym nic nie robi.
  • Odpowiedz
masz_fajne_donice
masz_fajne_donice
08.05.2026, 09:15:03 via Wykop
  • 47
To nie luka. Luka to legalne użycie prawa dla swoich korzyści ze stratą dla innych.
Tutaj są co najmniej dwa nielegalne procedery więc to zwyczajne oszustwo.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

JohnFugazi
JohnFugazi
09.05.2026, 04:44:41 via Wykop
  • 2
@masz_fajne_donice: Luka Brasi
  • Odpowiedz
jan-fifalski
jan-fifalski
08.05.2026, 09:10:50 via Wykop
  • 31
Ja za skuter motor 125cc płacę OC 130-160zł a u nich 6300zł ???

LOL

tyle to kosztuje mój skuter
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

4mja
4mja
4mja
08.05.2026, 09:15:12 via Wykop
  • 20
@jan-fifalski: Ale zobacz jak tam wyglądają samochody i motory, ciężko znaleźć jakiś żeby był niepoobijany z każdej strony.
  • Odpowiedz
talibek
talibek
08.05.2026, 09:24:12 via Wykop
  • 46
@lycaon_pictus: włosi i hiszpanie wychodzą z założenia, że zderzaki są do zderzania
  • Odpowiedz
talibek
talibek
08.05.2026, 09:25:43 via Wykop
  • 23
kto jeździł autkiem w okolicach neapolu ten w cyrku się nie śmieje, tam zasady ruchu drogowego nie obowiązują, chaos jak na hinduskim skrzyzowaniu
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

mpetrumnigrum
mpetrumnigrum
mpetrumnigrum
08.05.2026, 10:42:22 via Android
  • 5
Oni dzięki swojemu stylowi jazdy mają tam kilkukrotnie większą przepustowość ulic i skrzyżowań


@editores: oraz przepustowość masek, zderzaków felg i karoserii.
  • Odpowiedz
Luciferrrro
Luciferrrro
Luciferrrro
08.05.2026, 15:03:13 via Wykop
  • 9
@mpetrumnigrum: Nie do końca prawda.
"Kampania jest jednym z regionów o najniższym wskaźniku śmiertelności drogowej we Włoszech. Śmiertelność wynosi tam około 39 ofiar na milion mieszkańców (czyli zauważalnie mniej niż średnia dla całych Włoch)."
W Polsce 52 na milion.

Do tego mimo, że każdy jeździ jak chce, to robi to z uwagą i szacunkiem, w januszowej Polsce jak ktoś ci wymusi, to honor nakazuje gazu w podłogę i w niego,
  • Odpowiedz
zdzichu-zarowa
zdzichu-zarowa
08.05.2026, 09:18:48 via Wykop
  • 18
Wystarczy kontrolować diagnostów, którzy się podpisują imieniem i nazwiskiem w dowodzie rejestracyjnym. Udowodnić im fikcję badania technicznego. Jest to teraz o tyle proste, że muszą robić zdjęcia pojazdów.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

WesolyLudwiczek
WesolyLudwiczek
08.05.2026, 18:52:35 via Wykop
  • 5
@zdzichu-zarowa: Nie wspominając, że takich diagnostów wytypować bardzo łatwo. Jedziesz do Neapolu, spisujesz rejestracje i sprawdzasz kto robił ostatnio przegląd.
  • Odpowiedz
WuBe
WuBe
WuBe
08.05.2026, 20:23:10 via Wykop
  • 5
@WesolyLudwiczek: nawet nie musisz jechać, kontrolujesz te pojazdy z których polis likwidowana szkody.
  • Odpowiedz
JustMightBe
JustMightBe
08.05.2026, 09:26:54 via Android
  • 10
Będąc w Neapolu sporo widziałem samochodów na osiedlach na polskich rejestracjach ( ͡º ͜ʖ͡º) zastanawiał mnie ten fakt
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

dr_wyrwi_zab
dr_wyrwi_zab
08.05.2026, 09:11:02 via Wykop
  • 9
Byłem we wrześniu w Neapolu kilka dni i oceniam że 2% skuterów jest zarejestrowana w Polsce najwięcej na podkarpackie widziałem wiele rejestracji z Jasła i Jarosławia inne województwa też się zdarzają aż z ciekawości robiłem im zdjęcia
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

galicjanin
galicjanin
08.05.2026, 10:33:14 via Android
  • 0
@dr_wyrwi_zab: raz okolice Neapolu to mała Ukraina głównej zachodnia, więc tablice z powiatów przygranicznych, dwa jeszcze kilkanaście lat temu sporo Polaków głównie z Podkarpacia pracowało na południu Włoch.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • Strona 1 z 3
  • >

Hity

tygodnia

Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
3047
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
2432
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
2023
Clint Eastwood kończy 96 lat
Clint Eastwood kończy 96 lat
1789
SENSACJA na Roland-Garros! Maja Chwalińska w półfinale!
SENSACJA na Roland-Garros! Maja Chwalińska w półfinale!
1793
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #motoryzacja
  • #samochody
  • #auto
  • #pytanie
  • #mechanik
  • #kierowca
  • #auta
  • #mechanikasamochodowa
  • #prawo
  • #wypadek
  • #kiciochpyta
  • #mechanika
  • #tesla
  • #polska
  • #automat

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking