Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko198
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

524

"Małpki" objęte systemem kaucyjnym? Handlowcy już protestują

"Małpki" objęte systemem kaucyjnym? Handlowcy już protestują

Od początku obowiązywania systemu kaucyjnego słychać głosy, że należałoby nim objąć także szklane butelki po napojach alkoholowych w małych formatach (tzw. małpki). Przeciwko temu rozwiązaniu protestuje Polska Izba Handlu reprezentująca blisko 30 tys. sklepów, hurtowni oraz firm z otoczenia FMCG.

Zenon_Zabawny
Zenon_Zabawny
z
poradnikhandlowca.com.pl
dodany: 07.05.2026, 14:08:42
  • #
    ma
  • #
    malpki
  • #
    systemkaucyjny
  • 171
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (171)

najlepsze

wujekjoe
wujekjoe
07.05.2026, 17:58:32 via Wykop
  • 405
Jedno z nielicznych opakowań które powinno być objęte kaucją- dyskusja k---a
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

maniek-maniewski
maniek-maniewski
maniek-maniewski
07.05.2026, 20:31:49 via Wykop
  • 50
@wujekjoe: będą na miejscu pili. ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
haabero
haabero
07.05.2026, 20:41:04 via Wykop
  • 147
@maniek-maniewski: przynajmniej nie wyrzucą w krzaki
  • Odpowiedz
vidic15
vidic15
vidic15
07.05.2026, 15:05:29 via Android
  • 243

Komentarz usunięty przez moderatora

mikolaj-von-ventzlowski
mikolaj-von-ventzlowski
07.05.2026, 18:46:01 via Wykop
  • 87
@vidic15: 🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱
mikolaj-von-ventzlowski - @vidic15:  🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱...

źródło: 13493

Pobierz
  • Odpowiedz
vidic15
vidic15
vidic15
07.05.2026, 18:50:23 via Android
  • 69

Komentarz usunięty przez moderatora

wyindywidualizowany
wyindywidualizowany
wyindywidualizowany
07.05.2026, 17:35:18 via Wykop
  • 227
Pety też powinny być obięte tym systemem .
20 zł do każdej paczki i 1 zł zwrotu za każdego peta ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

kinlej
kinlej
kinlej
07.05.2026, 18:17:08 via Wykop
  • 90
@wyindywidualizowany: ale by się w Polsce zaroiło od "grzybiarzy"
  • Odpowiedz
P.....p
P.....p
konto usunięte 07.05.2026, 19:26:33 via Wykop
  • 60
@Ranger: szlugi od kilku miesięcy rosną na cenie po 1-2 zł miesięcznie, już dobijają powoli do 30 zł xD
  • Odpowiedz
potworzak21
potworzak21
potworzak21
07.05.2026, 17:52:49 via Wykop
  • 136
Kurde jak tak się boją kwestii ekonomicznych to niech cały system kaucyjny wywalą do kosza bo nikomu on się nie spina, poza zagranicznym właścicielom operatorów kaucyjnych. A jak nie to jak najszybciej wrzucać małpki do opakowań kaucyjnych, bo to są te opakowania które hurtowo walają się po parkach, parkingach, na klatkach schodowych. Banda hipokrytów
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

svatco
svatco
07.05.2026, 17:41:32 via Wykop
  • 84
Jedyne co nadaje się pod recykling to właśnie szkło a nie plastikowe butelki...
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

HeniekZPodLasu
HeniekZPodLasu
HeniekZPodLasu
07.05.2026, 19:09:16 via Wykop
  • 49
@svatco: Rząd się nadaje z tymi całymi ministrówkami.
  • Odpowiedz
chillybilly
chillybilly
chillybilly
07.05.2026, 20:42:31 via Wykop
  • 34
@svatco: PET i aluminium doskonale sie nadaje, to nigdy nie bylo problemem. Problemem ponoc bylo nawet odebranie gminom tylu wartosciowych materialow, ze ceny za wywoz mniejszej ilosci smieci wzrosly. Cos sie narracja miesza.
  • Odpowiedz
inflacja_biedaku
inflacja_biedaku
inflacja_biedaku
07.05.2026, 22:13:24 via Wykop
  • 56
To akurat popieram ale tylko ze względu na to, że małpki leżą na ulicach, w krzakach bo alkoholicy w ukryciu łoją małpki a potem myk do rowu butelkę. Dzięki kaucji inny pijak się schyli i oczyści okolice.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

januszjanusz666
januszjanusz666
07.05.2026, 23:19:48 via Wykop
  • 10
@inflacja_biedaku: niby tak, aale....... wiesz ile czasu pani kasierka przeznaczy na utylizację tej maupki?
2.000.000 małp codziennie, - ze 60 sekund na maupę = whujRoboczoGodzin + z-------y magazyn + wqurwę chaosu.... a wszystko to pani kasierka, a darmo, przejęła od pana ze śmieciarki
  • Odpowiedz
lldb-123
lldb-123
lldb-123
08.05.2026, 20:32:09 via Wykop
  • 2
@xevske: od tego jest Remondis żeby to zbierać a nie leżą śmieci śmierdzące i brudne cieknące obok palet z jedzeniem
  • Odpowiedz
cloudshark
cloudshark
07.05.2026, 18:26:57 via Wykop
  • 46
Niedługo Żabki zamienią się w śmietniki. (。◕‿‿◕。)
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Cozwykopem
Cozwykopem
Cozwykopem
07.05.2026, 20:48:57 via Wykop
  • 7
@cloudshark: pół magazynu z------e butelkami I makulaturą w foliowych workach, zamiast zrobić wieżę z kartonu i w-----ć. Nie możesz w karton dać małych kartonów na płasko rozwalonych, co to to nie; w folię pakować!
#pracawzabce
  • Odpowiedz
CuckCuckKlan
CuckCuckKlan
07.05.2026, 22:16:45 via Wykop
  • 9
@cloudshark: Syf to i tak już tam mają. ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
HeniekZPodLasu
HeniekZPodLasu
HeniekZPodLasu
07.05.2026, 16:40:32 via Wykop
  • 36
Powinno być w jak w Rossmanie i szamponami. Przychodzisz z własną małpką, rypiesz refila i wio za róg. ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

bartlomiej_rakowski
bartlomiej_rakowski
07.05.2026, 18:28:01 via Wykop
  • 54
@HeniekZPodLasu: Wielka dolewka jak w KFC xD
  • Odpowiedz
Korral
Korral
07.05.2026, 22:08:06 via Android
  • 8
@HeniekZPodLasu: to by było najbardziej ekologiczne. Nawet z tymi kaucjami to trzeba to przewozić, później przetwarzać czy czyścić, a tak ta sama butelka byłaby reuzywalna, wystarczy przelewac z litrowej, nie trzeba produkować nowych śmieci
  • Odpowiedz
terenn
terenn
terenn
07.05.2026, 16:16:47 via Wykop
  • 35
I to powinno być 5zł. Jak za zwykła butelkę jest 50gr.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

NieWiemWiecSieWypowiem
NieWiemWiecSieWypowiem
NieWiemWiecSieWypowiem
07.05.2026, 19:08:57 via Wykop
  • 35
@terenn: spokojnie - z czasem będzie i 5zł nawet za opakowanie po białym serku ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚

W końcu firmy, które jeszcze przed uruchomieniem tego szajsu już liczyły na wpływy rzędów dziesiątek milionów, nie zadowolą się stałym a wręcz malejącym (oddawanie kaucji) zyskiem ( ͡€ ͜ʖ ͡€)
  • Odpowiedz
smalu
smalu
07.05.2026, 20:35:44 via Wykop
  • 27
panie Areczku, brak systemu kaucyjnego jest dla żulowstwa. Pan Areczek niech nosi butelki ze sobą, Pan Żul rzuci je pod nogi.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ArnoldZboczek
ArnoldZboczek
07.05.2026, 20:38:50 via Wykop
  • 23
Pan Żul rzuci je pod nogi.


@smalu: ale inne żule zaczną zbierać jak im się ręce zaczną telepać, więc dla społeczeństwa będzie in plus. Ponadto zwykli obywatele zmian nie odczują bo kto normalny kupuje małpki?
  • Odpowiedz
ArnoldZboczek
ArnoldZboczek
07.05.2026, 21:22:50 via Wykop
  • 10
odsłoniło miejsce, gdzie żule przez kilka lat naniosly po prostu hałdę szklanych butelek


@smalu: właśniedlateto powinny być objęte systemem kaucyjnym ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 6
  • Strona 1 z 6
  • >

Hity

tygodnia

Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
3169
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3096
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
3041
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2617
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
2370
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #natan
  • #mankowski
  • #sie
  • #jedne
  • #moc
  • #kosciol
  • #cisnienie
  • #mikroprzedsiebiorca
  • #malego
  • #ciezkie
  • #czasu
  • #cie
  • #wyjebane
  • #racje
  • #operacji

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking