Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko221
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking

    Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

730

Krakowski paradoks: powietrze czyste, ale strefa zostaje. Zaskakujący raport

Krakowski paradoks: powietrze czyste, ale strefa zostaje. Zaskakujący raport

Opublikowany właśnie raport o stanie jakości powietrza w Krakowie pokazuje, że na koniec ubiegłego roku w mieście nie przekroczono dopuszczalnych norm zanieczyszczenia. Choć Kraków był zobligowany do utworzenia Strefy Czystego Transportu, jej kształ nie musiał być aż tak radykalna.

Dawser
Dawser
Dawser
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: 07.05.2026, 13:07:08
  • #
    krakow
  • 102
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (4)

Koniec stref „czystego transportu” we Francji!
Dereg
z pch24.pl
  • 44
Dosłownie połowa polubień postu prezydenta Krakowa to reakcje z fejkowych kont
Dereg
z wykop.pl
  • 34

Komentarze (102)

najlepsze

Pan_Miszuk
Pan_Miszuk
Pan_Miszuk
07.05.2026, 13:10:25 via Wykop
  • 270
Ten pan to już na wypowiedzeniu jest.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

HeniekZPodLasu
HeniekZPodLasu
HeniekZPodLasu
07.05.2026, 16:44:10 via Wykop
  • 65
@Pan_Miszuk: A czas wypowiedzenia ma to do siebie że robi się największe przypały :D

Wypowiedzenie w szanującym się korpo polega na tym dowiadujesz się na bramce i Zdzisiek wręcza ci swojego fikusa i kartki z monitora.
  • Odpowiedz
PrawdziwyPatriota
PrawdziwyPatriota
PrawdziwyPatriota
07.05.2026, 19:06:32 via Wykop
  • 40
Ten pan to już na wypowiedzeniu jest.


@Pan_Miszuk:
PrawdziwyPatriota - > Ten pan to już na wypowiedzeniu jest.

@Pan_Miszuk:

źródło: GrjoUDgXwAAqo-_

Pobierz
  • Odpowiedz
MiKeyCo
MiKeyCo
MiKeyCo
07.05.2026, 16:33:05 via Wykop
  • 110
Krakowski paradoks: powietrze czyste, ale strefa zostaje


Tak, tak. Przyczyną SCT jest powietrze... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Kam3l
Kam3l
07.05.2026, 19:07:03 via Android
  • 17
@MiKeyCo: Przyczyną są zdegenerowani Globalisci
Kam3l - @MiKeyCo:  Przyczyną są zdegenerowani Globalisci
  • Odpowiedz
Jasnie-wielmozny-pan
Jasnie-wielmozny-pan
Jasnie-wielmozny-pan
08.05.2026, 15:02:31 via Wykop
  • 2
@MiKeyCo: Czyli SCT się sprawdza! Funkcjonuje zaledwie kilka miesięcy, a już Kraków ma czyste powietrze. Trzeba więc natychmiast przyspieszyć transformację do zerowej emisji, nadto powinno się SCT rozszerzyć na całe województwo Małopolskie. Natychmiast!
  • Odpowiedz
omicronns
omicronns
07.05.2026, 19:14:48 via Wykop
  • 59
omicronns

źródło: sct-burgers

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Dereg
Dereg
Dereg
07.05.2026, 20:05:05 via Wykop
  • 28
@omicronns:
Dereg - @omicronns:

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
czajak
czajak
08.05.2026, 07:24:16 via Wykop
  • 23
@Dereg: skoro chodziło o środki z Unii to radni Krakowa mogli zrobić małą strefę na starym mieście i fajrant. Nikt ich nie zmuszał do objęcia praktycznie całego miasta (włącznie z parkingami P+R na obrzeżach xD)
  • Odpowiedz
dzyndzla
dzyndzla
07.05.2026, 19:19:27 via Wykop
  • 36
I to jest właśnie ta opcjonalność wdrażania rozwiązań z UE, którą stręczy tutaj libacka pajacerka, dzisiaj cała masa kretynów tego rodzaju wyłoniła się w znalezisku o cyfrowym id; KE tworzy jakiś kretyński framework prawny, a polskie zakompleksione patałachy z POPISu to jeszcze podkręcają i jebut w ustawę, żeby ich po pleckach poklepali.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Dupa01
Dupa01
Dupa01
07.05.2026, 19:28:45 via Android
  • 7
@dzyndzla: poklepali... €€€
  • Odpowiedz
od-bana-do-bana
od-bana-do-bana
od-bana-do-bana
07.05.2026, 19:00:19 via Wykop
  • 21
od-bana-do-bana

źródło: faszyzm0ea20ff264b0c089d95283971f62748185e0bac1f39361341b3c6e

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

mikolaj-von-ventzlowski
mikolaj-von-ventzlowski
07.05.2026, 18:51:29 via Wykop
  • 19
Kto bogatemu zabroni...

Tak, według danych z 2025 i początku 2026 roku, Kraków jest wskazywany jako najbardziej zadłużone miasto na prawach powiatu w Polsce pod względem nominalnej wartości długu, wyprzedzając pod tym względem Warszawę i Łódź.Oto kluczowe informacje o sytuacji finansowej Krakowa na lata 2025-2026:Skala zadłużenia: Dług miasta na koniec 2025 roku szacowano na poziomie ok. 7,8 mld zł.Zadłużenie na mieszkańca: Kraków znajduje się również w czołówce miast pod względem długu per
mikolaj-von-ventzlowski - Kto bogatemu zabroni...

Tak, według danych z 2025 i począt...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

jamajskikanion
jamajskikanion
07.05.2026, 19:16:39 via Wykop
  • 22
@mikolaj-von-ventzlowski: dodatkowo pomimo ekstremalnego zadłużenia miasto g---o robi xd.
-Metro? XD zapomnij.
-Linie tramwajowe do nowych osiedli? Kończą się tam gdzie komuch namalował xd
-zachce ci się do kibla w centrum miasta to nie masz gdzie wstąpić XD (Szczucin 15k mieszkańców ma więcej publicznych toalet xd)

Niech zdychają. Miasto scam układu deweloperskiego potrafi tylko żerować na wynajmnie i sprzedawaniu ekstremalnie przepłaconych mieszkań przez to że w reszcie województwa ubito rynek
  • Odpowiedz
mikolaj-von-ventzlowski
mikolaj-von-ventzlowski
07.05.2026, 21:08:03 via Wykop
  • 8
@jamajskikanion: To, że linie się kończą to pół biedy. Te marne istoty nie zabezpieczają gruntów na przyszłe inwestycje, stąd problem z trasą zwierzyniecka i tramwajem na Azory. W ogóle pozwalają wszystko zabudować i kończy się brakiem chodnika jak na betonowisu za IKEĄ
mikolaj-von-ventzlowski - @jamajskikanion: To, że linie się kończą to pół biedy. Te m...
  • Odpowiedz
PlanetHell
PlanetHell
PlanetHell
07.05.2026, 13:28:36 via Wykop
  • 12
Czyste!!!
XDDDDDD
PlanetHell - Czyste!!!
XDDDDDD

źródło: Zrzut ekranu 2026-05-07 152750

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

8kiwi
8kiwi
8kiwi
07.05.2026, 17:48:17 via Wykop
  • 54
@PlanetHell: 40 to limit WHO; pytanie gdzie jest punkt pomiaru histogramu, na obwodnicy czy w środku osiedla?
  • Odpowiedz
Duzers78
Duzers78
Duzers78
07.05.2026, 19:03:42 via Wykop
  • 23
@8kiwi: Tak.
  • Odpowiedz
John_Dear
John_Dear
John_Dear
07.05.2026, 20:10:59 via Android
  • 10
To nie jest paradoks. SCT ma sortować ludzi a nie dbać o powietrze
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ponton
ponton
07.05.2026, 18:38:04 via Wykop
  • 8
Przypominam, że miasto może zlikwidować SCT dopiero po trzecim roku bez przekroczonych norm: https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20180000317/U/D20180317Lj.pdf

3b. Strefa czystego transportu, o której mowa w ust. 3a, może zostać zniesiona,

jeżeli ocena poziomów substancji w powietrzu, o której mowa w art. 89 ust. 1 ustawy

z dnia 27 kwietnia 2001 r. – Prawo ochrony środowiska, w kolejnych trzech latach nie

wykaże przekroczenia średniorocznego poziomu dopuszczalnego dwutlenku azotu

w mieście, w którym ustanowiono strefę czystego transportu
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Lardor
Lardor
07.05.2026, 20:48:39 via Android
  • 4
@ponton: dobrze wiem, że tego nie zrobią (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
  • Odpowiedz
bn1776
bn1776
08.05.2026, 04:07:47 via Android
  • 5
@ponton:
Ale wcześniej może zostać zmniejszona, terytorialnie o połowę lub 90%,
Nadal formalnie będzie ale bez głupich wymogów
Wartość średnio roczna z 2024 jest z jednego czujnika w centrum Krakowa gdzie przez większość czasu są korki, a w 2024 były jeszcze potęgowane remontem mostu ograniczając przepustowość drogi i zawyżając wyniki pomiaru,

Inaczej całe miasto objęte strefa, z powodu jednego czujnika mimo, że miasto obejmuje tereny rolnicze i leśne gdzie ruch
bn1776 - @ponton:
Ale wcześniej może zostać zmniejszona, terytorialnie o połowę lub 9...

źródło: Screenshot_20260508_060722

Pobierz
  • Odpowiedz
Mietowy_
Mietowy_
07.05.2026, 21:47:52 via Android
  • 4
Jak niewiadomo o co chodzi, to wiadomo o co chodzi...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

voot
voot
07.05.2026, 22:39:23 via Wykop
  • 4
@Mietowy_: Warto dopisać konkretnie, że chodzi o kasę na KPO. SCT w miastach niespełniających norm, to część umowy jeszcze rządu Morawieckiego z Komisją Europejską.
  • Odpowiedz
Kulek1981
Kulek1981
08.05.2026, 03:45:05 via Wypiek
  • 2
@Mietowy_ Ale zawsze było wiadomo o co chodzi i nie chodziło o zdrowie ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Strona 1 z 4
  • >

Hity

tygodnia

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
4177
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3137
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
3069
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2636
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
2353
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #sct
  • #warszawa
  • #pytanie
  • #polska
  • #heheszki
  • #wroclaw
  • #nowahuta
  • #nieruchomosci
  • #referendum
  • #burza
  • #smog
  • #motoryzacja
  • #kiciochpyta
  • #poznan
  • #rower

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia