Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko182
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

369

Nieprawidłowości w zatrudnianiu cudzoziemców w radomskiej firmie transportowej

Nieprawidłowości w zatrudnianiu cudzoziemców w radomskiej firmie transportowej

Pod lupę SG trafiła dokumentacja 131 cudzoziemców obywateli Białorusi, Macedonii, Serbii, Turcji i Ukrainy, zatrudnionych jako kierowcy w transporcie drogowym. Problemy w 58 przypadkach. 17 z nielegalnym pobytem. Trwają też postępowania wobec innych 25 przedsiębiorców.

Frijheid2
Frijheid2
z
strazgraniczna.pl
dodany: 07.05.2026, 11:48:56
  • #
    radom
  • #
    januszebiznesu
  • #
    biznes
  • #
    imigranci
  • #
    praca
  • #
    strazgraniczna
  • 54
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (54)

najlepsze

Zwyczajny_user
Zwyczajny_user
Zwyczajny_user
07.05.2026, 14:51:22 via Wykop
  • 90
I cyk 500 zł mandacik. A nielegalsi do lasu albo na ulicę do namiotów
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

sylwke3100
sylwke3100
08.05.2026, 05:51:39 via Android
  • 5
@Zwyczajny_user Albo nowy transport takich.
  • Odpowiedz
Polnischefuhrer
Polnischefuhrer
08.05.2026, 06:33:42 via Wykop
  • 75
Po co zatrudnić wyszkolonego Polaka jak można Hindusa bez uprawnień za najniższą ( ͡° ͜ʖ ͡°) najlepiej przez agencję która weźmie 40% jego zarobków
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

dohjflosadhf9238749802dsfsdf
dohjflosadhf9238749802dsfsdf
08.05.2026, 06:40:58 via Wykop
  • 15
@DziendobryMireczku: No nie wiem, na przykład brak pracy dla Polaków?
  • Odpowiedz
Frijheid2
Frijheid2
Autor
08.05.2026, 07:00:18 via Wykop
  • 31
gdzie widzisz minusy

- Wolniejszy wzrost produktywności gospodarki. Mniej inwestycji w podnoszenie efektywności
- Presja na obniżanie standardów pracy
- Problemy z kwalifikacjami i uprawnieniami; z legalnością pobytu
- Presja na rynek mieszkaniowy
- Obciążenie usług publicznych
- Napięcia społeczne
  • Odpowiedz
Endrula83
Endrula83
Endrula83
08.05.2026, 06:05:39 via Wykop
  • 15
Nie mam nic przeciwko cudzoziemcom, którzy uczciwie i rzetelnie pracują w naszym kraju. Mam tu na myśli legalną pracę. Jak każdy inny. My, Polacy, również wyjeżdżaliśmy i wyjeżdżamy za granicę za lepszym i godniejszym życiem.

Natomiast znalazło się wiele januszy biznesu, którzy postanowili zrobić sobie z cudzoziemców "darmową" siłę roboczą, a jedyne co im grozi to "surowy" mandat (w teorii do 50 tys. zł).

Przecież taki janusz zatrudni 30-50 cudzoziemnów na nielegalu
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Majkel2008
Majkel2008
Majkel2008
08.05.2026, 07:02:50 via Wykop
  • 29
@Endrula83: to gadanie o "nielegalnych imigrantach" to propaganda lawicowców żeby cie zaprogramować, że imigranci dzielą się na dobrych i złych. Kiedy w rzeczywistości każda masowa imigracja działa na szkodę obywateli. Co z tego że by byli "legalni"? I tak by obniżali pensje Polaków.
  • Odpowiedz
dhdhdhhdhhs
dhdhdhhdhhs
dhdhdhhdhhs
08.05.2026, 07:17:55 via Wykop
  • 9
@Endrula83: przede wszystkim taki Janusz powinien ponosić odpowiedzialność finansową za sprowadzonych obcokrajowców. Jeśli taki coś o-----e to deportacja a dla Janusza kara, lepiej będzie weryfikował na przyszłość kogo ściąga. To samo agencje
  • Odpowiedz
qba11
qba11
qba11
08.05.2026, 06:59:45 via Wykop
  • 13
Radom to jest centrum Polski w patologi 😅Bezrobocie jedno z najwyższych w Polsce a na ulicach masę przybyszów z różnych krajów.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

nook1986
nook1986
nook1986
08.05.2026, 08:40:08 via Wykop
  • 1
@qba11: czyli praca jest tylko niestety nie ma dla Polaka w Polsce
  • Odpowiedz
gelerth35
gelerth35
09.05.2026, 15:09:04 via Wykop
  • 0
Radom to jest centrum Polski w patologi 😅Bezrobocie jedno z najwyższych w Polsce a na ulicach masę przybyszów z różnych krajów.


@qba11: Mieszkam tu ponad 50 lat. Z pracą problemów nie mam, a "opalonych" widuję na ulicach bardzo sporadycznie.
  • Odpowiedz
mamamarcina
mamamarcina
08.05.2026, 07:18:50 via Wykop
  • 5
W związku z ujawnionymi wykroczeniami wobec prezesa zarządu spółki, obywatela Polski, zostanie skierowany wniosek do sądu.


O spoko że podali narodowość sprawcy.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Polnischefuhrer
Polnischefuhrer
08.05.2026, 06:38:18 via Wykop
  • 3
Powinny być limity na obcokrajowców
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Naczelna_Hedonistka
Naczelna_Hedonistka
08.05.2026, 08:48:10 via Android
  • 2
Przeczytałam "w radosnej" xD cóż, w sumie wesoło tam było... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

kocimietka_BB
kocimietka_BB
08.05.2026, 14:37:30 via Wykop
  • -1
@Naczelna_Hedonistka: Wesoło może i nie, ale przynajmniej postępowo i różnorodnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
duzy240
duzy240
08.05.2026, 08:06:01 via Wykop
  • 2
Gdzie można zgłaszać podobne przypadki? Myślę, że taka obywatelska inicjatywa byłaby bardzo dobra.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Frijheid2
Frijheid2
Autor
08.05.2026, 08:11:04 via Wykop
  • 1
@duzy240: Głównie SG
https://www.strazgraniczna.pl/pl/cudzoziemcy

Ewentualnie PIP lub UdSC.
  • Odpowiedz

fotiks1984
fotiks1984
fotiks1984
08.05.2026, 07:58:23 via Wykop
  • 2
Oststnio tu czytalem o ukrainskich firmach - jaka to straszna konkurencja dla polskich i naszych kierowcow. A afera widac niepotrzebna bo nasze rodzime Janusze juz znalazly na to sposob. Duma!
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

c.....d
konto usunięte 08.05.2026, 08:29:59 via Wykop
  • 1
@fotiks1984: spoko jutro wszyscy zapomną i będzie można w mediach straszyć kryzysem, bo bezrobocie wzrosło, co prawda januszexy sprowadzają tania siłe robocza z połowy krajów trzeciego świata,, ale może się uda wylobbowac dodatkowe deregulację, ulgi dla najbogatszych itd.
  • Odpowiedz
kocimietka_BB
kocimietka_BB
08.05.2026, 14:39:07 via Wykop
  • -1
@fotiks1984: Nie będzie ci Ukrainiec konkurencją w transporcie jeśli zastąpisz go Turkiem, Arabem czy Hindusem!

Proste, prawda? To tak jakby zastąpić grypę cholerą.
  • Odpowiedz
ocynkowanyodpornynahejt
ocynkowanyodpornynahejt
08.05.2026, 06:43:29 via Wykop
  • 2
Nie wiem co gorsze, wpuszczać ich z ideologii czy dla pieniędzy.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • Strona 1 z 2
  • >

Hity

tygodnia

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
3193
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
3172
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3108
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
3049
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2623
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #airshow
  • #lotnictwo
  • #pionki
  • #f16
  • #samoloty
  • #heheszki
  • #polska
  • #katastrofa
  • #wypadek
  • #sosnowiec
  • #radomiak
  • #warszawa
  • #kielce
  • #ciekawostki
  • #slab

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking