Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko159
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

337

Nawrocki chce referendum. "Pozwólmy Polakom się wypowiedzieć"

Nawrocki chce referendum. "Pozwólmy Polakom się wypowiedzieć"

Prezydent zdecydował o skierowaniu wniosku do Senatu o przeprowadzenie referendum w sprawie unijnej polityki klimatycznej. "Pozwólmy Polakom się wypowiedzieć. Niech każdy głos się liczy" - stwierdził w nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych.

Stopa_Szopa
Stopa_Szopa
z
rmf24.pl
dodany: 07.05.2026, 09:23:53
  • #
    nawr0cki
  • #
    senat
  • #
    referendum
  • #
    unia
  • #
    politykaklimatyczna
  • #
    polityka
  • 249
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (3)

uroczyście unieważniam to referendum
PitD
z facebook.com
  • -8
Tu jest ORYGINAŁ, który teraz ZDUPLIKOWANO
freedomseeker
z wykop.pl
  • -16

Komentarze (249)

najlepsze

SaperX
SaperX
07.05.2026, 09:37:16 via Android
  • 244
Definicja manipulacji. Pytanie z tezą. Powinno trafić do słownika PWN.

Jak można aż tak srać na "swoich poddanych"?
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

baba-yaga
baba-yaga
baba-yaga
07.05.2026, 15:02:34 via Wykop
  • 67
@rdlsv: Referendum ok, tylko pytania musza być neutralne, a nie z góry nałożoną tezą (czyt. odpowiedzią).
  • Odpowiedz
remul
remul
07.05.2026, 19:03:29 via Wykop
  • 11
Jak wyglądałoby wg Ciebie pytanie bez tezy?


@wykopiem_albo_zakopiem: Zakończone na pierwszym przecinku.

Przecież resztę można spokojnie podmienić na argumenty z drugiej strony i napisać
  • Odpowiedz
lewoprawo
lewoprawo
07.05.2026, 11:14:26 via Wykop
  • 137
Czy jest pan/pani za realizacją unijnej polityki klimatycznej, która doprowadziła do wzrostu kosztów życia obywateli, cen energii i prowadzenia działalności gospodarczej i rolniczej?


Typ, co oszukał Polaków obietnicą obniżenia cen energii, ma czelność jeszcze poruszać ten temat.
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

haohao
haohao
haohao
07.05.2026, 16:45:39 via Wykop
  • 50
@lewoprawo: @Blaskun Obiecanka 30% tańszego prądu jest karygodna. Obiecanka 100 konkretów i zrealizowanie PIĘCIU łatwych jest też karygodne. Dopisać obiecanki PO 8 lat temu czy nie trzeba? ;-)
  • Odpowiedz
Blaskun
Blaskun
08.05.2026, 13:09:06 via Wykop
  • 4
Obiecanka 30% tańszego prądu jest karygodna. Obiecanka 100 konkretów i zrealizowanie PIĘCIU łatwych jest też karygodne. Dopisać obiecanki PO 8 lat temu czy nie trzeba? ;-)


@haohao: Po pierwsze to wcale niepodobne, a po drugie sam tusk powiedział, że dostał 30% głosów i zrobił 1/3 i to chyba uczciwe xD
  • Odpowiedz
krkksz
krkksz
krkksz
07.05.2026, 09:34:19 via Wykop
  • 92
Referendum zawsze mile widziane, aby skutecznie dowiedzieć się o preferencjach Obywateli w danym temacie. Przy okazji każda z partii mogłaby opcjonalnie dorzucić po dwa lub trzy pytania od siebie mimochodem :)
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

lewoprawo
lewoprawo
07.05.2026, 11:13:06 via Wykop
  • 133
@krkksz: Referendum z tezą sugerującą dobrą odpowiedź jest pozbawione sensu. Organizacja takiego referendum trochę kosztuje, więc nie powinniśmy robić tego bez sensu.
  • Odpowiedz
lepszylogist
lepszylogist
08.05.2026, 10:13:15 via Wykop
  • 6
@krkksz: niech zrobia w mobywatel - ale nie referendum a coś ala ankiety dobrowolne dla obywateli i pytaja o co chca, niewiążące i niedrogie.
@lewoprawo a tutaj racja tak pytanie nie może być zadane. Coś ala "Czy chce Pan/Pani ustawowo nielimitowanych darmowych Kebabów powodujących sraczke?"

natomias samo referendum o OZE i kiku innych rzeczach mogli by zrobić mimo że to drogie - ale nie w takiej formie

Tu po prostu
  • Odpowiedz
kilroyok
kilroyok
kilroyok
07.05.2026, 10:02:17 via Wykop
  • 48
rozumiem, że pytanie będzie brzmiało coś ala: Czy jesteś za kontynuowaniem zielonego ładu zaakceptowanego przez Rząd Mateusza Morawieckiego (Prawo i Sprawiedliwość, Suwerenna Polska (do 2023 pod nazwą Solidarna Polska), Porozumienie ) w 2021 r.? ...prawda?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

hoies
hoies
08.05.2026, 14:46:28 via Android
  • -2
@kilroyok: a ty co myślisz że jakby platforma rządziła w tamtych latach zamiast PiSu to by nie podpisywali i nie negocjowali zielonego ładu?? XD
  • Odpowiedz
dicamillo89
dicamillo89
08.05.2026, 15:37:40 via Wykop
  • 3
@hoies: Różnica jest taka, że PO się nie kryje z sympatiami do, nazwijmy to, "zielonej transformacji" - podczas gdy PiS z jednej strony grzecznie podpisuje papierki podsunięte pod nos w Brukseli, a z drugiej ujada na wymogi, na które sam przystał (i jeszcze ogłaszał jako swój sukces - vide Zielony Ład).
  • Odpowiedz
D4Ru73K
D4Ru73K
D4Ru73K
07.05.2026, 19:06:33 via iOS
  • 40
Wykopkom wzrost miesięcznych kosztów nie przeszkadza, bo mame płaci z emerytury.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

birman
birman
birman
07.05.2026, 15:36:23 via Wykop
  • 21
Znając UE to będą takie referendum urządzać do oczekiwanego skutku
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

birman
birman
birman
07.05.2026, 21:05:41 via Wykop
  • 9
@Gniewkowski: Precedencja prawa. UE może sobie wsadzić swoje akty które stoją niżej niż prawodawstwo państwa. Szczególnie w zakresie nie objętym traktatami.
  • Odpowiedz
birman
birman
birman
07.05.2026, 21:57:29 via Wykop
  • 4
@Gniewkowski: Nie ma. Wracaj na WOS.
  • Odpowiedz
PitD
PitD
PitD
07.05.2026, 20:40:02 via Wykop
  • 18
Przecież Donek juz jedno unieważnił...

https://www.facebook.com/share/r/171Xykojhv/
PitD - Przecież Donek juz jedno unieważnił...

https://www.facebook.com/share/r/171Xy...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Nic_tu_po_mnie
Nic_tu_po_mnie
07.05.2026, 12:21:32 via Wykop
  • 18
Pamiętacie jak prezydent z PO - Komorowski, "zniszczył" 2mln podpisów pod referendum, a potem po pierwszej turze wyborów jak zaczęło mu się palić pod tyłkiem, zorganizował w tydzień referendum za 75 mln zł na które prawie nikt nie poszedł? XD
Tak się przepala kasę obywateli i taki się ma do nich szacunek
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Gniewkowski
Gniewkowski
Gniewkowski
07.05.2026, 19:26:40 via Wykop
  • -26
@przeciwko78: dobrze, pokazali jakie referenda są bez sensu.
  • Odpowiedz
dafto
dafto
dafto
07.05.2026, 20:57:49 via Wykop
  • 3
czyli to źle że przeprowadził referendum?


@przeciwko78: jako fragment kampanii prezydenckiej?
Bardzo zle
  • Odpowiedz
titu
titu
07.05.2026, 20:32:19 via Wykop
  • 10
tak było i tak będzie platforma ma w dupie demokracje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
titu - tak było i tak będzie platforma ma w dupie demokracje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

źródło: F7bWfwPXgAA2SwT

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

uciuuu
uciuuu
uciuuu
08.05.2026, 05:33:38 via Wykop
  • -4
@titu: czy pytania w referendum były normalne?
  • Odpowiedz
titu
titu
08.05.2026, 19:00:55 via Wykop
  • -1
@uciuuu: to pytanie jest populistyczne bo wiadomo, że nie będzie żadnego referendum...
tak tamte były z tezą ale blokowały podpisanie paktu migracyjnego... platforma zbojkotowała referendum i podpisała pakt w brew woli większości Polaków... po to był ten bojkot... o tym się otwarcie mówiło ale durny elektorat platformy i tak nie uwierzył i zrobił to co wódz każe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Pan_krecik
Pan_krecik
Pan_krecik
08.05.2026, 01:17:57 via Android
  • 8
Referendum w sprawie Zielonego Ładu jest wściekłe zwalczane

- gdyż jego wynik może wygenerować jedyny skuteczny sposób na legalne nierealizowanie Unijnej absurdalnej Polityki Klimatycznej w kraju.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

odzyskajdane
odzyskajdane
08.05.2026, 09:08:31 via Wykop
  • 5
@Pan_krecik: wprowadzonej przez Pasożytów i Szkodników, zapomniałeś dodać...
  • Odpowiedz
Peter_Sinclair
Peter_Sinclair
Peter_Sinclair
08.05.2026, 10:37:09 via Wykop
  • -2
@Pan_krecik: A 100 miliardów z tych przeklętych ETS trafiło do budżetu Polski i pisowcy je rozdali i rozkradli. Mogliśmy mieć za to elektrownię atomową. Właśnie na to miały iść te pieniądze. Nawrocki robi wszystko, żebyśmy na koniec zostali sami z uzależnieniem od ruskiego gazu i ropy.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 9
  • Strona 1 z 9
  • >

Hity

tygodnia

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
4494
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3269
Słupski hematolog zarobił 1 334 692 zł w rok
Słupski hematolog zarobił 1 334 692 zł w rok
2592
W Polsce jak w Indiach. Rzeka umiera, a zakład gdzieś ma ekologię.
W Polsce jak w Indiach. Rzeka umiera, a zakład gdzieś ma ekologię.
2066
Dogadali się, by nie podnosić ludziom pensji. Naloty UOKiK i policji na Śląsku
Dogadali się, by nie podnosić ludziom pensji. Naloty UOKiK i policji na Śląsku
1910
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #abw
  • #safe
  • #0rban
  • #b0gucki
  • #medisa
  • #kryptowaluty
  • #profpiotrowski
  • #senat
  • #relacjeusapolska

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking