Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko222
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
To Znalezisko zostało wyrzucone
Duplikat: https://wykop.pl/link/7939927/niemcy-wykupuja-polskie-mieszkania-na-wynajem

387

Niemcy wykupują mieszkania w Polsce. Rynek zalewa się niemieckim kapitałem

Niemcy wykupują mieszkania w Polsce. Rynek zalewa się niemieckim kapitałem

Polski rynek nieruchomości stał się dla zachodniego kapitału ziemią obiecaną, podczas gdy marzenia Polaków o własnym M brutalnie weryfikuje rynek. Niemiecki gigant TAG Immobilien bez pardonu rozstawia pionki na naszej szachownicy nieruchomości, wykupując tysiące lokali w największych miastach.

FXMAG
FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 07.05.2026, 08:59:59
  • #
    nieruchomosci
  • #
    mieszkania
  • #
    finanse
  • #
    gospodarka
  • #
    pieniadze
  • #
    polska
  • 118
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (118)

najlepsze

FOTEL
FOTEL
07.05.2026, 12:40:23 via Wykop
  • 60
Tak działa wolny rynek, zamiast być zazdrosnym leniwym zawistnym komuchem to do roboty byście się wzięli i sami kupili 10 mieszkań czy coś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

60groszyzawpis
60groszyzawpis
07.05.2026, 13:25:08 via Wykop
  • 37
Tak działa wolny rynek


@FOTEL: Tak, tylko, że oni przez ten wolny rynek są w pozycji, że mogą wykupywać te mieszkania, a my dzięki dziesięcioleciom komuny jesteśmy właśnie w miejscu, że jesteśmy wykupywani. W takim przypadku normalne państwo powinno starać się chronić swoich obywateli tworząc prawo przeciwdziałające podobnym sytuacjom, na dużą skalę.
  • Odpowiedz
ibilon
ibilon
ibilon
07.05.2026, 13:37:48 via Wykop
  • 9
Tak działa wolny rynek, zamiast być zazdrosnym leniwym zawistnym komuchem to do roboty byście się wzięli i sami kupili 10 mieszkań czy coś ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@FOTEL: Masz rację, więc wróćmy do komuny, wtedy każdy będzie miał mieszkanie za darmo jak w PRLu.
  • Odpowiedz
stary_kot
stary_kot
stary_kot
07.05.2026, 09:10:42 via Wykop
  • 40

Komentarz usunięty przez moderatora

ryjek201
ryjek201
ryjek201
07.05.2026, 12:03:35 via Wykop
  • 30
@stary_kot: Polaczek zawsze jest, miał być i będzie wasalem szwaba. Nigdy nic się nie zmieniło w tym zakresie. Tylko teraz bez wojen, bomb karabinów a za to w białych rękawiczkach.
  • Odpowiedz
szpongiel
szpongiel
07.05.2026, 13:06:30 via Wykop
  • 31
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
LUXer
LUXer
07.05.2026, 13:23:31 via iOS
  • 28
Jestem naszymi rządzącymi rozczarowany. Jak można było wejść do Unii i się cieszyć, że firmy zaczęły inwestować w Polsce. Po 20 latach mamy efekt, nic nie jest polskie, podatki uciekły za granicę, rozkradli nas. A wy wykopki cieszycie się, bo pensja skoczyła z 1500 zł na 5000 zł haha, ale za to będziecie wy i wasze dzieci pracować dla Niemca może nawet następne 300 lat.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Diabolos
Diabolos
07.05.2026, 13:47:04 via Wykop
  • 9
@LUXer:
Diabolos - @LUXer:

źródło: 09072022_furd

Pobierz
  • Odpowiedz
Tarczownik
Tarczownik
07.05.2026, 14:32:41 via Wykop
  • 10
@LUXer: Jeszcze debile Erę sprzedali i z tego co wiem sprzedali T-mobilowi. W PRL-u to chociaż dużo marek własnych mieliśmy, a po transformacji wszystko sprzedaliśmy za granicę, aby zostać zagraniczną montownią. Jak mogliśmy wogóle na to pozwolić?
  • Odpowiedz
Vampire007
Vampire007
Vampire007
07.05.2026, 12:44:56 via Wykop
  • 20
Ponoć lidl ma budować mieszkania, za chwilę Polak będzie mieszkał w lidlomatowskich trumnach i powiedzą że to dla dobra klimatu, Polak wejdzie i jeszcze podziękuje.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Ranger
Ranger
07.05.2026, 13:09:05 via Wykop
  • -2
@Vampire007: uff, dobrze, że nie Biedronka
  • Odpowiedz
PanieAreczku
PanieAreczku
07.05.2026, 13:21:17 via Wykop
  • -1
@Ranger: palet by nie uprzątnęli na pewno
  • Odpowiedz
Uzytkownik_testowany
Uzytkownik_testowany
Uzytkownik_testowany
07.05.2026, 14:53:42 via iOS
  • 9
Czyli wojny u nas nie będzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

czarnoibialo
czarnoibialo
07.05.2026, 13:21:29 via Android
  • 8
Polak placi niemcowi za wynajem mieszkania w polsce

Kabaret

Wspolczesne obozy koncentracyjne, tam chociaz nie placili za przebywanie w nich xDD
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

MilionoweMultikonto
MilionoweMultikonto
07.05.2026, 15:45:29 via Wykop
  • 3
@czarnoibialo: Polak sam sobie tak wybrał. Polacy marzą o kupnie mieszkania, zamiast o budowie firmy.
Niemcy budują firmy, zatrudniają w nich Polaków, a zyski inwestują w mieszkania na wynajem dla Polaków pracujących w niemieckich firmach.

Nie kumam, jakim cudem większość Polaków totalnie zignorowała konieczność rozwoju własnych firm, co tak świetnie się zaczęło w latach 90tych, a potem zostało olane na rzecz pracy w zagranicznej korpo.

To chyba jedynie wygoda i
  • Odpowiedz
MilionoweMultikonto
MilionoweMultikonto
07.05.2026, 20:31:09 via Wykop
  • 0
zamordowali całą polską inteligencję i klasę średnią


@pan_Ropuch: no i co z tego, skoro to byli ludzie niedostosowani do naszych czasów?
Masz końcówkę lat 80tych, nowa era, potrzebne nowe tęgie umysły, nowa inteligencja, nowa klasa średnia.

Wystarczyło to zbudować, wybrać budowanie zamiast rozkradania. Oczywiście, duża część społeczeństwa odniosła sukcesy i teraz odcinają kupony skupując nieruchomości za granicą, ale to
  • Odpowiedz
dbcoop
dbcoop
dbcoop
07.05.2026, 14:17:26 via Wykop
  • 7
Niemieckie spichlerze żywności już są ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

MilionoweMultikonto
MilionoweMultikonto
07.05.2026, 15:32:52 via Wykop
  • 2
@dbcoop: xD
  • Odpowiedz
TenXen47
TenXen47
07.05.2026, 12:53:22 via Wykop
  • 7
No przecież większość partii jej przeciwko katastrowi, Karolek chce zakaz tego nawet do konstytucji wpisywać, przy poklasku konfiarzy. Więc z czym problem? Wolny rynek.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Ranger
Ranger
07.05.2026, 13:08:40 via Wykop
  • 21
@TenXen47: hola hola, kataster ma dotyczyć osób prywatnych, a nie organizacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
szpongiel
szpongiel
07.05.2026, 13:09:26 via Wykop
  • 20
@TenXen47: przecież projekt katastru, który już jechał do przegłosowania, nie obejmował osób prawnych (czyt. firm) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
krzysztof2033
krzysztof2033
07.05.2026, 14:47:08 via Wykop
  • 5
Dobrze,że weszła ustawa że kupić ziemię rolną moze tylko rolnik, bo byście już mieli w Polsce niemieckie plantacje
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

MilionoweMultikonto
MilionoweMultikonto
07.05.2026, 15:31:56 via Wykop
  • 1
@krzysztof2033: a nie mamy? Mało to rolników robi za słupy dla niemieckich firm?
  • Odpowiedz
krzysztof2033
krzysztof2033
08.05.2026, 09:44:47 via Wykop
  • 2
@MilionoweMultikonto: mało, a gdyby nie ustawa to były by problem
  • Odpowiedz
GomiGomi
GomiGomi
07.05.2026, 11:48:30 via Wykop
  • 5
A parówy z @FXMAG 10. raz wrzucają tę samą transakcję.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Strona 1 z 4
  • >

Hity

tygodnia

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
4185
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3140
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
3069
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2637
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
2354
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #mieszkanie
  • #heheszki
  • #kredythipoteczny
  • #polska
  • #mieszkaniedeweloperskie
  • #ekonomia
  • #gospodarka
  • #gielda
  • #deweloperka
  • #warszawa
  • #wynajem
  • #budownictwo
  • #patodeweloperka
  • #mieszkanienastart
  • #inwestycje

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking