Podawanie narodowości przestępców to stygmatyzacja

"Wskazywanie narodowości lub grupy etnicznej sprawców przestępstw skupia uwagę odbiorcy nie na przestępstwie, a na cesze sprawcy, która zwykle nie ma nic wspólnego z przestępstwem"

- #
- #
- #
- #
- 121
- Odpowiedz





Komentarze (121)
najlepsze
źródło: Screenshot-20260505-195905
PobierzAle oni to se jaja robia prawda? To nie moze byc na serio :D
Czyli zaczniemy teraz pisać, że po prostu jedni ludzie innym ludziom zgotowali niewolnictwo? Po co stygmatyzowac białych Europejczyków? Skupmy się na przestępstwie a nie na cesze sprawcy i ofiary, która nie ma nic wspólnego z przestępstwem.
Oczywiście że tak, ale w dzisiejszych czasach słyszymy głównie o czarnych niewolnikach w USA.
I miałem myśl, że powinno robić się odwrotnie - pozbawiać prawa do anonimowości, nie tylko "etnicznej" ale podawać wszystko. Może to być bardziej dotkliwa sankcja niż grzywna czy więzienie. Recydywa w zakazie prowadzenia pojazdów - REJESTR, imię, nazwisko, miejscowość, zdjęcie. Więcej niż promil w wydychanym - REJESTR, imię, nazwisko, miejscowość, zdjęcie. Recydywistów przestępców
@KawaJimmiego: Bo trzeba wieszać kogoś, nie ogłoszenie o nim. ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)