Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko163
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

715

Ukrainiec ukradł auto, rozbił i zniknął. Ubezpieczyciel obciąża właściciela

Ukrainiec ukradł auto, rozbił i zniknął. Ubezpieczyciel obciąża właściciela

Pijany kierowca ukradł samochód, a podczas pościgu staranował nim inne auta i radiowóz. Mimo to, szybko odzyskał wolność, a potem zniknął bez śladu. Wszelkie koszty tego szaleńczego rajdu spadają na właściciela skradzionego pojazdu.

Kolekcjoner_dusz
Kolekcjoner_dusz
z
interwencja.polsatnews.pl
dodany: 05.05.2026, 14:27:13
  • #
    prawo
  • #
    kierowcy
  • #
    polskiedrogi
  • #
    wypadek
  • #
    afera
  • #
    4konserwy
  • 99
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (99)

najlepsze

jagoslau
jagoslau
jagoslau
05.05.2026, 14:59:10 via Wykop
  • 307
- Dostałem pismo z PZU, żebym wskazał winnego, bo samochód będzie z mojego OC naprawiany, ten samochód postronny. Tak jakbym ja spowodował tę kolizję… Będą ściągane z mojego OC pieniądze na remont samochodu osoby postronnej.


Zaraz, że co?! Przecież sprawca jest doskonale znany - dorwali go i aresztowali. Wiadomo co to za jeden, jego dane osobowe są znane organizacji policyjnopodobnej. Wystarczy je podać ubezpieczycielowi, w czym problem?? Jeśli ubezpieczyciel leci w uja,
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Czerwone_Stringi
Czerwone_Stringi
05.05.2026, 20:18:57 via Wykop
  • 107
@jagoslau: Typowy b----l w tym kraju, podobnie jak UFG chciało mnie wkręcić w karę za sprzedany samochód 2 lata wstecz bo kupił typ nie ubezpieczył po skończeniu OC, a UFG mi wkręcało najpierw bajki o jakieś polisie po 3 tygodniach w PZU na mnie, co okazało się totalną bzduro albo że ja go sprzedałem i odkupiłem XD po kilku miesiącach umorzyli ale żeby nie mieć danych do kogo auto należy
  • Odpowiedz
masz_fajne_donice
masz_fajne_donice
05.05.2026, 21:37:57 via Wykop
  • 30
@jagoslau: Ale koleś przecież jak ukradnę ci pojazd i spowoduję nim szkodę to i tak z twojego OC pójdzie. Nawet jak nigdzie nie ucieknę i będę siedział w areszcie.
Możesz wytoczyć mi proces cywilny żeby odzyskać za wzrost składek.
  • Odpowiedz
nieocenzurowany88
nieocenzurowany88
05.05.2026, 15:47:43 via Android
  • 215
W normalnym kraju by siedział w areszcie dopóki nie skołuje kasy na pokrycie szkód z nawiązką, a w kraju z gówna i dykty poprosili go o numer telefonu więc pewnie podał jakiś randomowy i tyle go widzieli xD
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

niedorzecznybubr
niedorzecznybubr
05.05.2026, 22:57:02 via Wykop
  • 12
by siedział w areszcie dopóki nie skołuje kasy na pokrycie szkód z nawiązką


@nieocenzurowany88: a skąd skołować kasę siedząc w areszcie?
  • Odpowiedz
Cozwykopem
Cozwykopem
Cozwykopem
05.05.2026, 23:08:08 via Wykop
  • 7
@niedorzecznybubr: niektórzy więźniowie są bardzo zdolni, niech przyuczą ukra.
  • Odpowiedz
Keruj_LCA
Keruj_LCA
06.05.2026, 00:43:09 via Wykop
  • 96
Ten kawałek jest najlepszy:

"Działania służb są o tyle zaskakujące, że Ukrainiec był już poszukiwany przez sąd w Bolesławcu, gdzie miał do odsiedzenia wyrok za znęcanie się."

więc go wypuścili, a co.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

niebiesko-niebieski
niebiesko-niebieski
06.05.2026, 17:07:23 via Wykop
  • 3
@Keruj_LCA: Jakby był poszukiwany to by go nie wypuścili (policja przynajmniej). No chyba, że był "poszukiwany" bo się nie stawił do zakładu, ale wolny sąd nie wydał postanowienia o jego poszukiwaniach :)
  • Odpowiedz
wojciech-czerwiec
wojciech-czerwiec
wojciech-czerwiec
07.05.2026, 03:48:24 via Wykop
  • 1
@Keruj_LCA: bo j----a Ukraina
  • Odpowiedz
Damntrain
Damntrain
Damntrain
05.05.2026, 22:19:17 via Wykop
  • 74
gościu przejechał policjanta i sobie go wypuścili? ? ? x DDDDDDDDDDDDD

a mówią, że ta policja taka zła i morduje. Chyba że tylko Polaków mordują.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Strickland
Strickland
06.05.2026, 04:41:46 via Android
  • 13
@Damntrain: widzę że umysłowe wukopowe ameby w formie. To prokurator go wypuścił. Policja jest od tego, żeby go złapać i zaprowadzić do prokuratora. On decyduje o środkach zapobiegawczych.
Ale łykopki, hehe, policja puściła hehe...
  • Odpowiedz
Kot_w_butach7
Kot_w_butach7
Kot_w_butach7
06.05.2026, 06:49:11 via Wykop
  • 16
@Damntrain: widzę że umysłowe wukopowe ameby w formie. To prokurator go wypuścił. Policja jest od tego, żeby go złapać i zaprowadzić do prokuratora. On decyduje o środkach zapobiegawczych.

Ale łykopki, hehe, policja puściła hehe...


@Strickland: i policja i prokuratura i sądy mają działać na korzyść obywatela. Po to obywatel płaci podatki na te resorty. Więc jako szary obywatel mam gdzieś kto go złapał, a kto go wypuścił. Dla
  • Odpowiedz
hellfirehe
hellfirehe
05.05.2026, 14:57:14 via Wykop
  • 69
Manipulacja tytułem - nikt nie "obciąża właściciela".

Samochód został skradziony i podczas ucieczki złodziej spowodował samochodem szkody - uderzył w radiowóz i jeszcze inny pojazd.
Za te szkody odpowiada ubezpieczyciel OC pojazdu.
Odpowiada on za wszelkie szkody związane z ruchem pojazdu, a ponieważ sprawca szkód był nietrzeźwy to dodatkowo ubezpieczyciel ma prawo do regresu wobec sprawcy (pijanego Ukraińca), ale w żadnym wypadku nie do właściciela pojazdu.
I oczywiście tak - straty związane z ruchem pojazdu obciążają
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ksiak
ksiak
ksiak
05.05.2026, 18:36:17 via Wykop
  • 39
Ale od ryzyka kradzieży jest AC - nikt inny mu samochodu nie będzie naprawiał.


@hellfirehe: ale wiesz, że nawet jakby miał AC to i tak dostanie potem zwyżkę przy odnawianiu polisy? I obstawiam byłoby to co najmniej 100% więcej w pierwszym roku oraz zwyżka w następnych. Czyli tak czy inaczej, ktoś mu ukradł samochód, uszkodził go, oraz tym samochodem uszkodził czyjś samochód i za to wszystko właściciel tego samochodu musi
  • Odpowiedz
Cozwykopem
Cozwykopem
Cozwykopem
05.05.2026, 23:10:13 via Wykop
  • 16
@hellfirehe: no to pana Ukraińca trzeba rozebrać na narządy i sprzedać, albo pobierać od niego krew tyle razy, aż odda należność.
  • Odpowiedz
Wacek1991
Wacek1991
05.05.2026, 14:38:13 via Wykop
  • 43
- To było 25 listopada zeszłego roku, wracałam z pracy i podjechałam pod paczkomat. Zatrzasnęłam drzwi, otworzyłam skrytkę, wyjęłam paczkę… Odwracam się, ktoś wsiada, ręce na kierownicę, patrzy na mnie i odjeżdża – relacjonuje Julia Teper.


Czyżby zostawianie auta z kluczykami w stacyjce? Nie usprawiedliwia to złodzieja. Ale mamy w przepisach, że należy zabezpieczyć auto przed uruchomieniem przez osoby postronne. I tą drogą będzie szedł ubezpieczyciel.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Wacek1991
Wacek1991
05.05.2026, 14:57:49 via Wykop
  • 22
Nie usprawiedliwia to złodzieja.


@jagoslau: Widzisz co tu napisałem? Ja tylko mówię jaką drogę prawnie możliwą przymnie ubezpieczyciel i tyle.
  • Odpowiedz
tomasz-sadurski
tomasz-sadurski
tomasz-sadurski
06.05.2026, 04:55:47 via Android
  • 5
@Wacek1991: sąd już jakiś czas temu orzekł, że pozostawienie kluczyków w stacyjce z włączonym silnikiem nie może być zdarzeniem automatycznie zrzucającym odpowiedzialność z ubezpieczyciela. To była chyba sprawa kiedy użytkownik pojazdu poszedł otworzyć bramę i zostawił samochód "na chodzie". Sad orzekł, że pomimo tego że właściciel nie siedział w samochodzie ale miał go cały czas w zasięgu wzroku i był bardzo blisko niego a kontakt wzrokowy stracił tylko na 10
  • Odpowiedz
werfogd
werfogd
werfogd
05.05.2026, 18:12:05 via Wykop
  • 38
Ukrainiec ukradł.
Te dwa wyrazy zaczynają się takimi samymi sylabami.
Przypadek?
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Sawa_N_marS
Sawa_N_marS
05.05.2026, 21:45:58 via Wykop
  • 19
@werfogd: A szwab oszwabił.
  • Odpowiedz
megagizmo
megagizmo
05.05.2026, 22:59:34 via Wykop
  • 15
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
JazzBlurr
JazzBlurr
JazzBlurr
06.05.2026, 05:05:14 via Android
  • 17
Może problem w tym, że go tak szybko wypuścili? No, ale co się dziwić jak ten kraj z dykty żyje z tragedii i dojeżdżania własnych obywateli.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Grubapije
Grubapije
Grubapije
05.05.2026, 21:33:21 via Android
  • 13
Pijany kierowca ukradł samochód, a podczas pościgu staranował nim inne auta i radiowóz. Mimo to, szybko odzyskał wolność, a potem zniknął bez śladu. Wszelkie koszty tego szaleńczego rajdu spadają na właściciela skradzionego pojazdu.


I bardzo słusznie! W końcu jesteśmy sługami!

  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

sebastian1988
sebastian1988
05.05.2026, 21:55:37 via iOS
  • 4
@Grubapije: my Polacy nie jesteśmy sługusami kraju który zaraz będzie historią
  • Odpowiedz
Kudlaty777
Kudlaty777
Kudlaty777
13.05.2026, 10:11:54 via Wykop
  • 0
@sebastian1988: my polacy widzimy że polityka w tej sprawie niema zastosowania. Natomiast umysłowe biedaki usłyszały słowo klucz "ukrainiec" i włączyły tryb n-----------e w ciemno.
Tak się składa że jak by sprawcą był dowolny polski menel to sprawa wyglądała by podobnie. Fakt że jest nim ukrainiec nic nie wnosi. Problemem nie jest ukrainiec tylko c-----e polskie prawo które nie reguluje takich sytuacji
  • Odpowiedz
BraunDefense
BraunDefense
06.05.2026, 09:24:29 via Wykop
  • 10
Macie tych swoich Ukraińców i pobłażanie służb za ich wybryki. Poczekajcie aż wrócą ci z ptsd, to dopiero będą się cyrki działy.
Więcej wsparcia tym dzikusom.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • Strona 1 z 3
  • >

Hity

tygodnia

Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
3133
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
2897
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2524
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
2490
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
2056
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #polska
  • #policja
  • #wydarzenia
  • #ciekawostki
  • #pytanie
  • #kryminalne
  • #pieniadze
  • #afera
  • #prawojazdy
  • #kiciochpyta
  • #motoryzacja
  • #praca
  • #podatki
  • #pytaniedoeksperta
  • #samochody

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking