Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko177
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

574

Nowe zęby zamiast implantów? Japoński lek wchodzi do badań

Nowe zęby zamiast implantów? Japoński lek wchodzi do badań

Japońscy badacze sprawdzają lek, który ma powodować odrastanie zębów u ludzi - informuje magazyn "Popular Mechanics". Pierwsza faza badań klinicznych ruszyła we wrześniu 2024 r., a celem zespołu Szpitala Kitano w Osace i Uniwersytetu w Kioto jest wprowadzenie terapii już za cztery lata. Na razie eks

KapitanTorpedal
KapitanTorpedal
z
tech.wp.pl
dodany: 04.05.2026, 21:55:54
  • #
    swiat
  • #
    wydarzenia
  • #
    medycyna
  • #
    stomatologia
  • #
    zdrowie
  • #
    nauka
  • 110
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (1)

Polscy naukowcy też coś działają w tym temacie
mnvt
z hellozdrowie.pl
  • 6

Komentarze (110)

najlepsze

cabis
cabis
05.05.2026, 06:58:11 via Wykop
  • 252
Chyba z 10 lat temu pierwszy raz o tym czytałem a może i nawet jeszcze wcześniej i jak widać nic się nie zmieniło. Teraz czekam na kolejną wiadomość o szczepionce na próchnicę.
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

gassalljuice
gassalljuice
05.05.2026, 08:08:16 via Wykop
  • 104
@cabis: Wprowadzania nowego leku na rynek trwa dość długo bo nawet 15 lat. Więc trzeba być cierpliwym.
  • Odpowiedz
warsaw
warsaw
warsaw
05.05.2026, 08:50:14 via Wykop
  • 64
@cabis: 30 lat temu czytałem w Focusie, że borowanie odchodzi do lamusa i teraz dentysta będzie bezbolesny, jeśli chodzi o wypełnienia. Przypominam to sobie o tym za każdym razem, gdy czekam przed gabinetem na swoją kolej.
  • Odpowiedz

rotaredom
rotaredom
rotaredom
05.05.2026, 07:56:46 via Wykop
  • 142
Skutki przedawkowania są przerażające ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
rotaredom - Skutki przedawkowania są przerażające ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

źródło: image

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Jare_K
Jare_K
05.05.2026, 08:00:47 via Wykop
  • 54
@rotaredom: w końcu będzie można efektywnie żuć trawę i liście XD

  • Odpowiedz
Cozwykopem
Cozwykopem
Cozwykopem
05.05.2026, 09:22:17 via Wykop
  • 21
@ryjek201: też nienawidzę mlaskania, jak bachornia kupuje hotdogi i je w-------a przy kasie z otwartym ryjcem to mam ochotę im w-----ć.

@SCAInet odpala
  • Odpowiedz

Recovery1994
Recovery1994
Recovery1994
05.05.2026, 07:53:37 via Wykop
  • 106
Super, że wracamy do klasyki wykopu, czyli leku na chore zęby. Dawno nie było. 🥹
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Logytaze
Logytaze
05.05.2026, 13:57:06 via Wykop
  • 9
@Recovery1994: Niejeden dodający zjadł na tym temacie zęby.
  • Odpowiedz
krytyk1205
krytyk1205
05.05.2026, 15:27:47 via Wykop
  • 7
@Recovery1994: @Logytaze: Jak widać ten temat jest odporny na ząb czasu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz

werfogd
werfogd
werfogd
04.05.2026, 22:39:10 via Wykop
  • 72
Na razie eksperyment dotyczy osób z brakami w uzębieniu.


A w przyszłości będzie jakich osób dotyczył? Którzy mają kompletne uzębienie?
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

eldoopa
eldoopa
eldoopa
05.05.2026, 04:40:53 via Wykop
  • 29
@leon-san: ubytki to dla stomatologa dziury w zębach, braki zębowe to braki całych zębów.
A brak połowy szczęki to brak kości szczęki. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
eldoopa
eldoopa
eldoopa
05.05.2026, 04:43:03 via Wykop
  • 16
@werfogd: ludzi z brakami w mózgu, bo ten news lata od 10 lat co roku na nowo jako "wow"
  • Odpowiedz
rolnik_wykopowy
rolnik_wykopowy
05.05.2026, 07:54:43 via Wykop
  • 28
Bingo!
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

LeonSzary
LeonSzary
05.05.2026, 07:54:51 via Wykop
  • 27
Ten lek według mnie sprawie jedno.
Ze ortodonci sie oblowia bo ktos będzie musial pilnować jak nowe zęby maja sie do juz tych obecnych przez cały okres ich wzrostu.

Podejrzewam ze będzie to zabawa tylko dla najbogatszych ale trochę wpłynie na ceny implantów, w sensie je obniży.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

elo345
elo345
elo345
05.05.2026, 08:56:42 via Wykop
  • 12
@LeonSzary: Wszyscy się obłowią, i dentyści i ortodonci.
Terapia jak już wejdzie, to będzie pod nadzorem lekarza i na pewno nie będzie tańsza.
Może następne pokolenie, jak patent wygaśnie będzie miało szeroki dostęp, ale póki patent będzie obowiązywać będzie to raczej terapia zarezerwowana dla najzamożniejszych.
Nie będzie rewolujci w stomatologii, a ceny nie spadną, przynajmniej nie przez następne trzy dekady.
  • Odpowiedz
El_mirabel
El_mirabel
El_mirabel
05.05.2026, 09:57:52 via Wykop
  • 2
@LeonSzary: oczywiście że będzie dla najbogatszych, bo jest to terapia genowa. Obecnie stosowane terapię genowe to koszt około 100k zł w górę.
  • Odpowiedz
eisenbaum-uriel
eisenbaum-uriel
eisenbaum-uriel
05.05.2026, 08:24:29 via Wykop
  • 14
NK wykopowe bingo
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

NieWiemWiecSieWypowiem
NieWiemWiecSieWypowiem
NieWiemWiecSieWypowiem
05.05.2026, 16:29:31 via Wykop
  • 1
@eisenbaum-uriel: bardziej internetowe a nawet ogólnie BINGO po całości - już w 1995 roku w "Młodym Techniku" o tym pisali (。◕‿‿◕。)
  • Odpowiedz
Janusz_z_Galilei
Janusz_z_Galilei
05.05.2026, 08:23:00 via Wykop
  • 7
Jak już to kiedyś ujży światło dzienne to implanty przy tym to będzie tanioszka.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Jelen_Szlachetny
Jelen_Szlachetny
05.05.2026, 09:33:37 via Wykop
  • 0
@Janusz_z_Galilei: No to implanty przejmą rolę obecnej sztucznej (wkładanej) szczęki. ;)
  • Odpowiedz
El_mirabel
El_mirabel
El_mirabel
05.05.2026, 09:58:49 via Wykop
  • 3
@Jelen_Szlachetny: nie każdemu pacjentowi można wszczepić implanty. Kość musi mieć odpowiednią grubość i wysokość. Czasem przygotowanie podłoża jest droższe od samej implantacji
  • Odpowiedz
Bartholomew
Bartholomew
05.05.2026, 08:52:16 via Wykop
  • 6
koncentrują się na pacjentach z wrodzonym niedoborem zębów


I to jest klucz i wyjaśnienie całej magii - wrodzony niedobór to po prostu zahamowanie wypchnięcia ze szczęki ISTNIEJĄCEGO zęba a nie magiczne sprawienie, że w szczęce pojawi się struktura, która w jakiś sposób urośnie wraz z otaczającymi ją tkankami do postaci normalnie wyglądającego zęba.

To rozdmuchane przez media p--------o rangi wyhodowania człowiekowi skrzydeł albo dodatkowych nóg.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

affairz
affairz
05.05.2026, 09:50:19 via Wypiek
  • 8
@Bartholomew bredzisz, wrodzony niedobór tzw. anodoncja to brak zawiązków a nie zahamowanie wypchnięcia istniejących zębów
  • Odpowiedz
El_mirabel
El_mirabel
El_mirabel
05.05.2026, 09:59:44 via Wykop
  • 5
@Bartholomew: właśnie chodzi o to że "magicznie" wyrośnie ząb pomimo braku zawiązka. To nie jest leczenie zębów zatrzymanych.
  • Odpowiedz
odysjestem
odysjestem
05.05.2026, 08:32:26 via Wykop
  • 5
O, w tym roku jeszcze nie było
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Strona 1 z 4
  • >

Hity

tygodnia

Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
3147
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
2951
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2560
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
2501
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
2262
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #wydarzenia
  • #ciekawostki
  • #usa
  • #europa
  • #ekonomia
  • #technologia
  • #polska
  • #wiadomosci
  • #nauka
  • #militaria
  • #zainteresowania
  • #izrael
  • #kultura
  • #rozrywka
  • #sport

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking