Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko103
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

572

Skycash - Janusze biznesu,zabór środków użytkowników,przymusowy płatny abonament

Skycash - Janusze biznesu,zabór środków użytkowników,przymusowy płatny abonament

Skycash - Janusze biznesu,zabór środków użytkowników,przymusowy płatny abonament #wykopefekt #janusze #cwaniaki #parkowanie #auto #miasto #warszawa #parking #polska #skycash Skycash postanowił zabawić się w Januszy Biznesu i wkurzyć użytkowników.

Oldirtybastard
Oldirtybastard
z
wykop.pl
dodany: 04.05.2026, 14:13:42
  • #
    wykopefekt
  • #
    skycash
  • #
    parking
  • #
    januszebiznesu
  • #
    januszex
  • #
    parkowanie
  • 115
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Skycash - Janusze biznesu,zabór środków użytkowników,przymusowy płatny abonament

#wykopefekt #janusze #cwaniaki #parkowanie #auto #miasto #warszawa #parking #polska #skycash

https://skycash.com/mobiparking-zmienia-sie-w-skycash-parking/

 

Skycash postanowił zabawić się w Januszy Biznesu i wkurzyć swoich użytkowników.

W dużym skrócie:

  • 1. była aplikacja mobiParking służąca m.in. do płatności za parkowanie w strefach płatnego parkowania w miastach
  • 2. ludzie płacili i korzystali - fajna, prosta, intuicyjna aplikacja
  • 3. Właściciel czyli Skycash postanowił ubić aplikację mobiParking przenosząc konta i środki użytkowników bez ich zgód (bez akceptacji jakichkolwiek zmian, bez akceptacji regulaminów, bez informowania użytkowników kanałami mail/sms)
  • 4. Z urządzeń znika aplikacja aplikacja mobiParking, pojawia się Skycash Parking. 
  • 5. Ludzie w potrzebie szybkiego uruchomienia naliczania parkingu wchodzą do aplikacji Skycash Parking, klikają ,,dalej" a tam otrzymują informację, że żeby skorzystać włączyć parking muszą włączyć PŁATNĄ SUBSKRYPCJĘ Comfort+. Nie ma możliwości pominięcia tej subskrypcji i uruchomienia aplikacji bez akceptacji tego. Potem użytkownicy zmuszani są do podpięcia dodatkowego środka płatności (część użytkowników zgłasza, że później pobierane/blokowane są im środki w wysokości 30zł przy jakiejkolwiek próbie rozpoczęcia parkowania). Część użytkowników zgłasza, że środki, które wcześniej mieli na kontach mobiParking nie są dostępne w SkyCash Parking. 
  • 6. Płatnej subskrypcji nie da się anulować z poziomu aplikacji. Firma w maksymalny sposób utrudnia anulowanie płatnego planu zmuszając użytkowników do kontaktu mailowego z BOK licząc na to, że ktoś nie zauważy i co miesiąc będzie bulił za wymuszoną subskrypcję. BOK odpowiada 

 

Płatny plan jest co prawda ,,darmowy" przez ileś miesięcy, ale sam fakt tego, że nie da się tego pominąć i po prostu korzystać ze swoich wcześniej wpłaconych środków jest karygodny. Firma wymusza uruchomienie płatnego planu albo w przeciwnym wypadku niczego więcej nie klikniesz, nie dowiesz się co stało się z twoimi środkami a tym bardziej nie włączysz parkowania swojego auta.

Komentarze użytkowników na facebooku.

Opinie na Google Maps

Polecam jechać z Januszerką, zgłaszać do UOKIK i wystawiać negatywne opinie. 

Treści powiązane (2)

SkyCash został przejęty przez izraelską rodzinę Greidinger
mindy-moo
z cashless.pl
  • 92
Dla istniejących użytkowników możliwość opłacenia parkowania zostaje.
Polinik
z wykop.pl
  • -12

Komentarze (115)

najlepsze

baba-yaga
baba-yaga
baba-yaga
04.05.2026, 19:33:35 via Wykop
  • 156
Mobi było ok, Skycash do bani, wszystko w wykopie prawda w dodatku za zasilenie biorą jeszcze 1,9% prowizji wtf!. Odinstalowałem po wykorzystaniu środków. Wszędzie kur... prowizje.. Podobnie w aplikacji orange, chcesz zapłacić rachunek to cię przekierowuje do bramki płatności - oczywiście z prowizją :D wolę przekopiować nr konta i kwotę i wysłać z rachunku przelew. Koniec z prowizjami !
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

gabaoth
gabaoth
05.05.2026, 08:33:17 via Android
  • 63
@baba-yaga: SkyCash widać świetnie zarabia skoro stać ich na potencjalne wielomilionowe kary od UOKiK ;)
  • Odpowiedz
tybor87
tybor87
05.05.2026, 08:54:23 via Wykop
  • 14
@krzysztof_suchodolski: W byciu baranem do strzyżenia.
  • Odpowiedz
policjantpeel
policjantpeel
policjantpeel
05.05.2026, 07:24:59 via Wykop
  • 111
potwierdzam, dokładnie to samo mnie spotkało, plan anulowany na infolinii ale sposób zaprojektowania tego procesu aż prosi o gigantyczną karę od UOKiK
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

mindy-moo
mindy-moo
mindy-moo
05.05.2026, 08:42:11 via Wykop
  • 24
@policjantpeel: Ja już wysłałam, polecam zrobić to samo bo to jest chamstwo kompletne.
  • Odpowiedz
crejzus
crejzus
crejzus
05.05.2026, 10:23:56 via Wykop
  • 16
@policjantpeel: Też potwierdzam... UX zrobiony tak że wielu się natnie na aktywowanie płatnej subsrypcji - i to się dało zrobić ale już rezygnacja z planu to pisz/dzwoń bo tego to już nie umiemy zrobić nachalnym przyciskiem.

Też się naciąłem i wysmarowałem im na maila że rezygnuje z tego gówna i nie wyrażam zgody na przetwarzanie jakichkolwiek moich danych i proszę o ich usunięcie wraz z usunięciem konta (konta nie usuneli
  • Odpowiedz
manowak2016
manowak2016
manowak2016
05.05.2026, 06:05:51 via Wykop
  • 65
Wczoraj użyłem moBILET - wszystko ok. Znajduje strefę i działa blik. Polecam. Zróbmy akcje ucieczki od januszowej firmy.
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

muak47
muak47
05.05.2026, 07:04:43 via Wykop
  • 11
@manowak2016: niestety nie wszystkie miasta są
  • Odpowiedz
wokeulski
wokeulski
wokeulski
06.05.2026, 11:03:28 via Wykop
  • 0
@prawdziwek: a to ciekawe, nie wiedziałem.
  • Odpowiedz
czarnykredens
czarnykredens
04.05.2026, 14:52:36 via Wypiek
  • 26
Mam starą wersję appki i poza banerem z info ze przenoszą mobiparking do nowej apki, jak na razie wszystko działa po staremu. Pytanie jak długo? Czy cos wiadomo na ten temat? Mam sporo kasy na tym ich koncie, a chyba nie da sie jej wypłacić (?). Swoja droga, polecam wyłączyć automatyczne aktualizacje w ogóle play i aktualizować ręcznie, tylko gdy to konieczne i tylko gdy wie sie jakie niespodzianki sa w nowej
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Oldirtybastard
Oldirtybastard
Autor
04.05.2026, 14:53:59 via Wykop
  • 18
@czarnykredens:
Podobno twierdzą, że po kontakcie z nimi zwrócą środki, ale ludzie na Facebooku pod ich postami piszą, że środki z mobiParking a teraz ,,Skycash Parking" są...... zwracane na konto Skycash ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W mailu napisałem im, że żądam zwrotu środków na konto bankowe. Zobaczymy czy się do tego ustosunkują i w jaki sposób.
  • Odpowiedz
Yunior_82
Yunior_82
Yunior_82
05.05.2026, 07:27:18 via Wykop
  • 12
@Oldirtybastard: też napisałem do nich o zwrot kasy, jak nie, to będzie mi się chciało napisać do UOKIKu, zobaczymy co wtedy powiedzą. masakra jest, że aby cokolwiek się dowiedzieć i zacząć działać z nową apką trzeba aktywować subskrypcję.
Fascynujące jest to, że aby anulować subskrycpję, też trzeba będzie do nich napisać maila...
  • Odpowiedz
KarmazynowyAstrofizyk
KarmazynowyAstrofizyk
04.05.2026, 14:23:17 via Wykop
  • 25
Właścicielem SkyCash (SkyCash Poland S.A.) są obecnie podmioty powiązane z grupą Cinema City, w tym holenderskie firmy MIG Park z Rotterdamu oraz Global City Holdings i BVG Fund z Amsterdamu.


Ale spoczko, więcej usług od korpo, mniej własności prywatnej, autem podwiozą, jedzenie i zakupy dowiozą, wszystko ogarną, jakby co to jest konkurencja, więc na pewno nie będzie patologii. ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Pamiętajcie, że za tych 150 zł,
KarmazynowyAstrofizyk - >Właścicielem SkyCash (SkyCash Poland S.A.) są obecnie podmio...

źródło: facebook-jo-free1567512452

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

haabero
haabero
05.05.2026, 04:25:53 via Wykop
  • 20
@KarmazynowyAstrofizyk: cinema city to akurat właściciel izraelski ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
phiro
phiro
phiro
05.05.2026, 07:50:59 via Wykop
  • 3
@KarmazynowyAstrofizyk: fajny skrinszot. i prawdziwy. *rejestracja* w fb jest i zawsze będzie darmowa.
  • Odpowiedz
dawid006
dawid006
dawid006
05.05.2026, 10:19:58 via Wykop
  • 21
"SkyCash został przejęty przez izraelską rodzinę Greidinger" - nie muszę czytać wykopu, to mi wystarczy. Odinstalowuję.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

fankyRoger
fankyRoger
05.05.2026, 07:51:47 via Wykop
  • 21
Jak mi skycash powiedział chyba z 8 lat temu, że chce pesel abym mógł dalej z niego korzystać tak w-----------m to wpizdu.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

rew123321
rew123321
rew123321
05.05.2026, 08:53:06 via Wykop
  • 24
@Issac: tak tak, dla tych 10 zł KONIECZNIE muszą zbierać wszystkie dane użytkownika, bo te zawrotne 10 zł może naruszać AML ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
villager
villager
villager
05.05.2026, 18:04:59 via iOS
  • 6
@fankyRoger: ja dałem z generatora, tak samo Veturilo
  • Odpowiedz
wykopowy_menel
wykopowy_menel
wykopowy_menel
04.05.2026, 15:47:49 via Wykop
  • 18

Komentarz usunięty przez moderatora

mindy-moo
mindy-moo
mindy-moo
05.05.2026, 08:48:50 via Wykop
  • 16
Ludzie wykopcie to i piszcie do urzędu ochrony konsumentów. U mnie aplikacja została zaktualizowana przez Google Play (z defaulta była zaznaczona do auto aktualizacji). Po aktualizacji muszę założyć nowe konto i zgodzić się na subskrypcję w cenia 12 zł / miesiąc (nic nie daje!) inaczej nie odblokują środków.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

jmp_eax
jmp_eax
05.05.2026, 08:44:36 via Wykop
  • 15
Jazda z qrwami. Zgłaszać i robić review bombing.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Strona 1 z 5
  • >

Hity

tygodnia

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
4412
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3233
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
3129
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
2379
W Polsce jak w Indiach. Rzeka umiera, a zakład gdzieś ma ekologię.
W Polsce jak w Indiach. Rzeka umiera, a zakład gdzieś ma ekologię.
2044
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #pomagajzwykopem
  • #polska
  • #pomocy
  • #afera
  • #wykop
  • #pomoc
  • #zrzutka
  • #zywiec
  • #csiwykop
  • #siepomaga
  • #policja
  • #silownia
  • #heheszki
  • #plusujomireczki
  • #nieruchomosci

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking