Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko107
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

819

Koniec z ignorowaniem kandydatów! Petycja przeciwko ghostingowi na rynku pracy

Koniec z ignorowaniem kandydatów! Petycja przeciwko ghostingowi na rynku pracy

Mamy dość braku odpowiedzi od rekruterów. Podpisz petycję, aby zmusić firmy do szacunku wobec osób szukających pracy.

Lion324
Lion324
z
petycjeonline.com
dodany: 04.05.2026, 13:31:59
  • #
    polska
  • #
    praca
  • #
    hr
  • #
    gospodarka
  • #
    januszebiznesu
  • #
    pieniadze
  • 275
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (275)

najlepsze

jaromaz
jaromaz
04.05.2026, 22:48:08 via Wykop
  • 163
Naprawdę zależy Wam na otrzymaniu od bota standardowej formułki wysyłanej do każdego odrzuconego zgłoszenia?
Nawet gdyby firmy miały obowiązek ustosunkowywania się do CV i listu motywacyjnego, to docelowo zajmowali by się tym agenci AI.
To tylko niepotrzebne zużycie energii i ruchu sieciowego. Brak odpowiedzi oznacza odpowiedź odmowną, to chyba oczywiste.

To też ułatwienie dla poszukujących pracy, zamiast odsiewać tony spamu, widzą tylko konkretne mejle z zaproszeniami na rozmowę. To dla nich oszczędność
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

w9rT_wv_bIAn37l
w9rT_wv_bIAn37l
05.05.2026, 05:32:26 via Wykop
  • 275
Naprawdę zależy Wam na otrzymaniu od bota standardowej formułki wysyłanej do każdego odrzuconego zgłoszenia?


@jaromaz: szczerze to tak. Wolę żeby sytuacja była jasna - albo tak albo nie, a nie że aplikuję, nikt się nie odzywa, później dzwoni, angażuje i później znów brak odzewu a ty nie wiesz czy to jeszcze aktualne czy już nie. Wysłanie maila choćby automatycznego w zupełności wystarczy.
  • Odpowiedz
fizzly
fizzly
05.05.2026, 05:38:11 via Wykop
  • 79
@jaromaz: ale zazwyczaj tak się działa, tylko mówię, ze fajnie byłoby dostać jakiegoś auto-maila że kogoś znaleźli i już. Odpowiadam po prostu na twoje wątpliwości co do tego czy to byłoby fajne czy nie. Według mnie tak.
  • Odpowiedz
grajkoo
grajkoo
05.05.2026, 06:39:19 via Android
  • 88
grajkoo

źródło: 7935

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Cozwykopem
Cozwykopem
Cozwykopem
05.05.2026, 23:34:21 via Wykop
  • -1
@grajkoo: matko bosko, serio ktoś tak zrobił?
Słyszałam o gościu któremu znajomi wrzucili w stopkę Biebera i nie miał odzewu na żadne oferty przez to przez parę miesięcy...
  • Odpowiedz
zagubionychromosom
zagubionychromosom
04.05.2026, 14:15:18 via Wykop
  • 71
Po angielsku więc od razu brzmi mądrze i profesjonalnie.
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

zagubionychromosom
zagubionychromosom
04.05.2026, 18:47:11 via Wykop
  • 52
@Lion324: to się nie dowie, że został zduchowany
  • Odpowiedz
AdomasMickevicius
AdomasMickevicius
05.05.2026, 06:53:47 via Wykop
  • 10
@zagubionychromosom: zduszony ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
paczajki
paczajki
paczajki
05.05.2026, 07:22:05 via Wykop
  • 55
nie ma podanych zarobkow w ogloszeniu o prace, a wy chcecie z ghostingiem walczyc ustawami, ja p------e co tu sie dzieje xDDD
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

nikosix
nikosix
nikosix
05.05.2026, 09:40:41 via Wykop
  • 4
@avatarr: Nie szerz dezinformacji. W przepisach jest zapisane, że należy poinformować kandydata o wynagrodzeniu najpóźniej przed podpisaniem umowy.
Mogę zaprosić kandydata, powiedzieć, że będzie zarabiać 5000 złotych brutto miesięcznie i od razu przedłożyć umowę do podpisania - warunek jest spełniony.
  • Odpowiedz
MilionoweMultikonto
MilionoweMultikonto
05.05.2026, 11:43:15 via Wykop
  • 0
@paczajki: przecież widełki zawsze są z czapy a w praktyce i tak cwaniak dostanie więcej a jełop mniej, niż napisano w ogłoszeniu
  • Odpowiedz
misiozaur
misiozaur
05.05.2026, 06:49:06 via Wykop
  • 41
Dodatkowo wprowadzic kary finansowe dla kandydatow, ktorzy bez slowa uprzedzenia nie stawiaja sie na umowione spotkanie
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

chillybilly
chillybilly
chillybilly
05.05.2026, 07:26:56 via Wykop
  • 33
Kandydaci aplikują, nie pamiętając na co…


@janikomuniewierzeacozdopieroniemcom: to jest faktycznie problem, kiedy trzeba wyslac 300 CV zeby dostac 3 odpowiedzi ale do rozwiazania prosta tabelka w excelu ;) Jak rekruter dzwoni to tez moglby sie przedstawic skad dzwoni albo jaka firme reprezentuje, bo jak ktos faktycznie odpowiedzial na 300 (albo 30) ogloszen, to to ze on dzwonie "w sprawie ogloszenia" nikomu nic nie mowi.

Niemniej musze przyznac, ze w ostatnich
  • Odpowiedz
mvmxks
mvmxks
05.05.2026, 08:03:04 via Wykop
  • 11
Dodatkowo wprowadzic kary finansowe dla kandydatow, ktorzy bez slowa uprzedzenia nie stawiaja sie na umowione spotkanie


@misiozaur: ostatnio miałem rozmowę o pracę online, która zostało odwołane na 10 min przed spotkaniem, a następnie 2h po spotkaniu rektuter napisał do mnie maila z zapytaniem dlaczego sie na nim nie pojawilem XD

Co śmieszniejsze - ja na nim byłem, przez 15 minut, bo nie zauwazylem maila o odwołaniu spotkania
  • Odpowiedz
inflacja_biedaku
inflacja_biedaku
inflacja_biedaku
05.05.2026, 07:27:15 via Wykop
  • 22
Brak odpowiedzi jest tak samo wymowny jak automatyczna formułka z kopiuj wklej, że nie udało ci się zakwalifikować do dalszego etapu rekrutacji. To co jest największym problemem to fake rekrutacje gdzie albo wyciąga się dane osobowe a żadnej pracy nie ma, albo stanowisko jest i tak obsadzone a ludzie wysyłają CV i chodzą na spotkania o ty nie wiedząc.
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

moll
moll
05.05.2026, 08:15:58 via Wykop
  • 12
@nairamk: i właśnie te dane wyciagają, a potem trafiasz do baz mailingowych na przykład
  • Odpowiedz
moll
moll
05.05.2026, 13:07:54 via Wykop
  • 1
@DuchZoliborza: gorzej jak kary mają wkalkulowane w działalność...
  • Odpowiedz
kiciek
kiciek
05.05.2026, 07:11:26 via Wykop
  • 22
Osobiście zależy mi na odpowiedzi tylko jeśli doszło już do dwukierunkowej komunikacji. Brak odpowiedzi na wysłane CV jest normalny i nie widzę w tym nic zdrożnego.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

kiciek
kiciek
05.05.2026, 20:20:00 via Wykop
  • 1
@Chris_Karczynski: guwno, i w mordę się należy każdemu kto uważa, że urwanie komunikacji to rodzaj wiadomości jaki przytoi człowiekowi.
  • Odpowiedz
Chris_Karczynski
Chris_Karczynski
06.05.2026, 01:23:46 via Wykop
  • -1
@kiciek: jesteście po prostu kiepscy
  • Odpowiedz
DuchZoliborza
DuchZoliborza
05.05.2026, 03:54:18 via Wykop
  • 19
mamy dość traktowania nas jak „cyfrowy szum”. W dobie automatyzacji i sztucznej inteligencji brak jakiejkolwiek odpowiedzi na wysłane CV jest wyrazem głębokiego braku szacunku i braku profesjonalizmu ze strony pracodawców.


I w efekcie proponujesz więcej cyfrowego szumu poprzez wysyłanie automatycznie generowanych odpowiedzi, które i tak nie będą żadnym wyrazem szacunku.

Kandydaci poświęcają swój czas na analizę ofert i przygotowanie dokumentów


Spora
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

thcl
thcl
05.05.2026, 06:50:19 via Wykop
  • 5
@DuchZoliborza: taaa. ostatnio szukałem seniora network security, w cholerę CV ludzi co w doświadczeniu mają pracę w stolarniach, magazynach itp... co za różnica czy network security czy security. jest słowo klucz. odrzuciłem z tego powodu jakieś 95% CV czyli ok 400.

szukają szacunku, a sami go nie mają. ktoś musiał przeanalizować te cv, ze debil wysłał.
  • Odpowiedz
szaloneneutrino
szaloneneutrino
szaloneneutrino
05.05.2026, 09:28:41 via Wykop
  • 6
Spora część kandydatów nie potrafi nawet przeczytać do końca ogłoszenia rekrutacyjnego wysyła to samo CV na pałę bez żadnej personalizacji nie spełniając nawet podstawowych oczekiwań opisanych w ogłoszeniu.


@DuchZoliborza: Ty poważnie myślisz, ze ktoś wysylajac masowo cv będzie je zmieniać pod każde ogloszenie? Już nie mówiąc, że te oczekiwania to zwykle lista życzeń czasami nie mająca nic wspólnego z rzeczywistoscią.
  • Odpowiedz
NocnyAtakPterodaktyla
NocnyAtakPterodaktyla
05.05.2026, 08:35:07 via Wykop
  • 15
To, że po prostu nie odpowiadają to tam chvj. Gorzej jak jednak się odezwą ale np. po dwóch miesiącach. Rekordzistą była firma która skontaktowała się ze mną - uwaga - pół roku po wysłaniu cv. I jakaś pobudzona anetka z HR pyta czy nadal jestem zainteresowany i czy od jutra mógłbym zacząć xd No ku#wa oczywiście, po prostu od tak siedziałem te pół roku na bezrobociu czekając aż zadzwonią, przecież stać mnie
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

PiesLat2230
PiesLat2230
05.05.2026, 10:45:24 via Wykop
  • 5
Rekordzistą była firma która skontaktowała się ze mną - uwaga - pół roku po wysłaniu cv


@NocnyAtakPterodaktyla: Ja miałem firmę która po półtorej roku się skontaktowała ze mną XD
  • Odpowiedz
Rogi_
Rogi_
05.05.2026, 19:31:18 via Wykop
  • 2
@JEM2I: do mnie się odezwali z firmy w której już pracowałem od kilku miesięcy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
El_Kamilos23
El_Kamilos23
05.05.2026, 07:29:42 via iOS
  • 11
Gdybyście szukali pracy w 2003 roku to byście dopiero mieli ghosting, Szklani Ludzie z pokolenia Z.(。◕‿‿◕。)
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

kucober
kucober
05.05.2026, 09:04:23 via Wykop
  • 11
@El_Kamilos23: Ludzie oczekują po prostu jakiś standardów, poziomu minimum. Szufladkowanie ich ze względu na pokolenie jest po prostu głupie.

Sam zatrudniłem już dziesiątki osób. Każdy kandydat, którego odrzucaliśmy dostawał szybkie info, że odpadł. To nie jest dużo wysiłku.
  • Odpowiedz
Cozwykopem
Cozwykopem
Cozwykopem
05.05.2026, 23:43:32 via Wykop
  • -1
@Anscylla: ja nie chcę żadnych informacji.
Wolę ten przysłowiowy "ghosting".
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 7
  • Strona 1 z 7
  • >

Hity

tygodnia

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
4445
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3243
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
2387
W Polsce jak w Indiach. Rzeka umiera, a zakład gdzieś ma ekologię.
W Polsce jak w Indiach. Rzeka umiera, a zakład gdzieś ma ekologię.
2052
Dogadali się, by nie podnosić ludziom pensji. Naloty UOKiK i policji na Śląsku
Dogadali się, by nie podnosić ludziom pensji. Naloty UOKiK i policji na Śląsku
1908
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #wydarzenia
  • #ciekawostki
  • #prawo
  • #europa
  • #gospodarka
  • #ekonomia
  • #heheszki
  • #4konserwy
  • #swiat
  • #policja
  • #historia
  • #usa
  • #neuropa
  • #niemcy
  • #warszawa

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking