Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko135
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

664

Ponad 120 tys. zł progu podatkowego. W rządzie zapadła decyzja

Ponad 120 tys. zł progu podatkowego. W rządzie zapadła decyzja

Resort finansów nie przewiduje obecnie zmian w podatku PIT. Próg podatkowy pozostanie na poziomie 120 tys. zł, ani nawet nie zostanie zwiększona ulga dla posiadaczy jednego dziecka. Demografia upada, a zagraniczne koncery nietykalne.

Let_Me_2_Be
Let_Me_2_Be
z
wnp.pl
dodany: 04.05.2026, 12:55:33
  • #
    polska
  • #
    podatki
  • #
    uop
  • #
    polityka
  • 163
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (163)

najlepsze

Lufio
Lufio
Lufio
04.05.2026, 13:32:34 via Wykop
  • 326
ale co szkodzi obiecać...
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Dobromierz
Dobromierz
04.05.2026, 14:33:04 via Wykop
  • 119
@Lufio: Dlatego chyba mam nawet większy szacunek do wyborców PiSu. Im jak prezes coś obieca to przynajmniej słowa dotrzymuje.
  • Odpowiedz
jakucam
jakucam
04.05.2026, 15:28:17 via Wykop
  • 53
@Dobromierz: Nikt im nie powiedział, że lepiej nic nie obiecać i nic nie zrobić, niż zawierać umowę społeczną i nie dotrzymać?
Czy nie wiele osób tak ma? że teraz pójdzie głosować PRZECIWKO, ludzie zemszczą się i PIS wraca do korytka.
  • Odpowiedz
sajmonm
sajmonm
04.05.2026, 13:43:31 via Android
  • 199
Ale już w przyszłym roku będą planować, w ramach kampanii wyborczej. Cóż szkodzi obiecać co 4 lata, skoro wyborcy naszego bantustanu to kupują? ;)
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

b4994
b4994
b4994
04.05.2026, 18:25:03 via Wykop
  • 14
@Cichoboprzydziezdzicho: i co? Zatrzymali?
  • Odpowiedz
radzioso532
radzioso532
04.05.2026, 22:16:51 via Wykop
  • 2
@sajmonm: Kwota wolna od podatku 60 tysięcy ma być od 2027 roku. Tak czytałem 2 lata temu.
  • Odpowiedz
60groszyzawpis
60groszyzawpis
04.05.2026, 14:38:13 via Wykop
  • 167
Tak jest, j---ć dalej etatowców, a ich wściekłość przekierować na liniowców i ryczałtowców, żeby się cieszyli, jak im dojebią wyższymi podatkami. Tak się realizuje dziel i rządź. Zamiast obrócić się przeciwko wspólnemu wrogowi jakim jest rząd, najlepiej napuszczać ludzi na siebie. Starczy tylko popatrzeć na reakcje rozniecane przez płatne trolle pod informacjami o podniesieniu podatków dla JDG. Jak w tym kawale czemu w piekle nie trzeba pilnować garnka z Polakami.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

LizardKing14
LizardKing14
LizardKing14
04.05.2026, 22:46:05 via Wykop
  • 12
@LukasVanEldzej: Dobra ale jeżeli jest ci źle, to dlaczego zamiast skupić się na poprawie swojej sytuacji, zależy ci na d-------u tym którym jest trochę lepiej? Dlaczego zamiast pokazywać niesprawiedliwość, żeby kolega z liniówki walczył razem z tobą o lepsze warunki dla ciebie, zależy ci żeby jego przeruchali mocniej? Właśnie takie myślenie byle sąsiad miał gorzej, i jeżeli ja mam źle to inni mają mieć tak samo, powoduje że świnie przy
  • Odpowiedz
majlo1985
majlo1985
05.05.2026, 11:15:34 via Android
  • 1
@MamCieNaHita: ty płacisz teraz na innych, a pod koniec życia INNI będą płacić na ciebie, mówisz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Wacek1991
Wacek1991
04.05.2026, 14:39:45 via Wykop
  • 105
Większa kwota wolna podatku i większy 2 próg jest planowany na przyszłe obiecanie. Może za którymś razem spełnią. Prawda? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Teraz wykombinować jak to zwalić na PiS i pora na CSa. Ewentualnie polecieć klasykiem a za PiS... i tez można grać w CSa
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

LukasVanEldzej
LukasVanEldzej
LukasVanEldzej
04.05.2026, 15:14:44 via Wykop
  • 50
@Wacek1991: Akurat PiS podniósł z 85 na 120, więc na PiS nic nie zwalą, ale powiedzieć zawsze mogą, że budżet mają w opłakanym stanie i nie ma kasy
  • Odpowiedz
BeLpHeR
BeLpHeR
04.05.2026, 16:14:10 via Wykop
  • 38
@LukasVanEldzej: oraz mogą powiedzieć, że PiS nakradł. Wprawdzie od lat nikogo za to z tego PiS nie wsadzili, ale jakie postępowania prowadzą! Że hej! Najpostępowańsze na świecie.
  • Odpowiedz
CJMac
CJMac
04.05.2026, 14:03:05 via Wykop
  • 103
Zobaczcie, za to ilu PiS-owców w więzieniach pozamykali

  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

LukasVanEldzej
LukasVanEldzej
LukasVanEldzej
04.05.2026, 15:13:05 via Wykop
  • 13
@CJMac: Aż sami sobie je budują żaby odsiedzieć karę.....a nie czekaj
  • Odpowiedz
buont666
buont666
buont666
04.05.2026, 15:13:06 via Wykop
  • 25
@CJMac:

Liczba porównywalna z ilością zrealizowanych obietnic.
  • Odpowiedz
CharytatywnyTroll
CharytatywnyTroll
04.05.2026, 13:58:00 via Wykop
  • 53
Po co mieliby to robić rok przed wyborami i pozbawić siebie jednej z obietnic?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

LukasVanEldzej
LukasVanEldzej
LukasVanEldzej
04.05.2026, 15:13:42 via Wykop
  • 12
@CharytatywnyTroll: Jakby tak liczyć to jeszcze im 99 zostanie ale skoro tak oszczędzają to poradzą przynajmniej że 400 lat.
  • Odpowiedz
eSUBA94
eSUBA94
04.05.2026, 16:37:34 via Wykop
  • 45
jak to jest że na ulgi podatkowe pańswo NIGDYYYYY nie ma kasy
ale k---a na j----y socjal rozdawnictwo państwo ma zawsze???

wyjaśni mi ktoś jak to działa?
jakby PO chciała zrobić 1000+ zmiast 800+ to jest to decyzja w 24h ale jak trzeba ludziom pracującym coś ułatwić TO NIEEEE ale menelom nie robom dać - da się!
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Adammik
Adammik
04.05.2026, 16:55:21 via Wykop
  • 11
@eSUBA94: bo jedno to przechodzi nieodczuwalne, a drugie daje poczucie korzyści i zapada w pamięć jako coś pozytywnego.
Dodam jako ciekawostkę, dlaczego nie wycofują się z rozdawnictwa, a mam na myśli awersję do straty (ang. loss aversion). Ludzie silniej odczuwają negatywne emocje związane ze stratą (np. zgubienie 100 zł) niż pozytywne emocje wynikające z analogicznego zysku (np. znalezienie 100 zł).
  • Odpowiedz
eSUBA94
eSUBA94
04.05.2026, 18:33:20 via Wykop
  • -3
@eSUBA94: zawsze mozesz zrobic sobie dzieci, wtedy tez bedziesz czerpac korzysci z rozdawnictwa


@Pawel993: a może wolałbym mieć zwolenia podatkowe za dwójke dzieci niż dostawać kasę jak jakąś łapówkę?
  • Odpowiedz
xaliemorph
xaliemorph
04.05.2026, 15:57:05 via Wykop
  • 36
Niedługo drugi próg podatkowy osiągnie każdy który po prostu przepracuje cały rok na pensji minimalnej.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

_Kamil_
_Kamil_
_Kamil_
04.05.2026, 17:58:32 via Wykop
  • 12
@Oastry: Żebyś się nie zdziwił.

800 zł – minimalne wynagrodzenie od 1 stycznia 2003 r. (Dz.U. 2002 nr 200, poz. 1679)
824 zł – minimalne wynagrodzenie od 1 stycznia 2004 r. (Dz.U. 2003 nr 167, poz. 1623)
849 zł – minimalne wynagrodzenie od 1 stycznia 2005 r. (Dz.U. 2004 nr 201, poz. 2062)
899,1 zł – minimalne wynagrodzenie od 1 stycznia 2006 r. (Dz.U. 2005 nr 177,
  • Odpowiedz
_Kamil_
_Kamil_
_Kamil_
04.05.2026, 20:18:22 via Wykop
  • 5
jak lubisz cyferki to masz jeszcze takie:


2003–2008 74 048 zł (w systemie 3-progowym)

2009–2021 85 528 zł

2022–2026 120 000 zł


@
  • Odpowiedz
BlackAnubis
BlackAnubis
04.05.2026, 13:34:05 via Wykop
  • 33
tytuł mylący; co do rządu - a kij wam w d@#$@ę!!!!
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Dragbox
Dragbox
Dragbox
04.05.2026, 13:35:42 via Wykop
  • 20
No kto by podejrzewał że dotrzymają słowa
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 8
  • Strona 1 z 8
  • >

Hity

tygodnia

Dorota zginęła. Prokurator, która ją potrąciła, chroni immunitet
Dorota zginęła. Prokurator, która ją potrąciła, chroni immunitet
3593
Meta/Facebook zapłacił 0,5% podatku od przychodu. InPost 4,5%. A ty ile?
Meta/Facebook zapłacił 0,5% podatku od przychodu. InPost 4,5%. A ty ile?
3046
Pracownik Sebastiana M.: szef wiózł mnie 304 km/h swoim BMW
Pracownik Sebastiana M.: szef wiózł mnie 304 km/h swoim BMW
3011
Naprawa za 500 zł zamiast 12 000 zł, a w pakiecie szantaż i niszczenie opinii
Naprawa za 500 zł zamiast 12 000 zł, a w pakiecie szantaż i niszczenie opinii
2666
Urzędy i wodociągi przechodzą na 4 dni pracy. Rząd zapłaci z podatków
Urzędy i wodociągi przechodzą na 4 dni pracy. Rząd zapłaci z podatków
1872
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #wydarzenia
  • #ciekawostki
  • #prawo
  • #europa
  • #ekonomia
  • #gospodarka
  • #heheszki
  • #4konserwy
  • #swiat
  • #policja
  • #historia
  • #usa
  • #neuropa
  • #niemcy
  • #warszawa

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking