Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko180
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

1764

Fikołki i patologia w PLAY. Ustawowe 14 dni? Dla nich nie istnieje.

Fikołki i patologia w PLAY. Ustawowe 14 dni? Dla nich nie istnieje.

Mirki i Mirabelki, czas rozkręcić Małysza, bo to, co odwala fioletowy operator, przekracza już wszelkie granice korporacyjnej bezczelności. Play pluje na Ustawę o prawach konsumenta, robi z logiki kurtyzanę i próbuje mnie chamsko wydoić na prawie pół tysiąca złotych za swój własny, systemowy b----l.

Nahtaivel
Nahtaivel
Nahtaivel
z
wykop.pl
dodany: 04.05.2026, 11:57:00
  • #
    wykopefekt
  • #
    play
  • #
    afera
  • #
    oszukujo
  • #
    prawo
  • 182
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki i Mirabelki, czas rozkręcić Małysza, bo to, co odwala fioletowy operator, przekracza już wszelkie granice korporacyjnej bezczelności. Play pluje na Ustawę o prawach konsumenta, robi z logiki kurtyzanę i próbuje mnie chamsko wydoić na prawie pół tysiąca złotych za swój własny, systemowy b----l.

O co chodzi w tym cyrku? (TL;DR)

  • Miałem złożone stare wypowiedzenie, internet miał zgasnąć 10 kwietnia.
  • 25 lutego zadzwonił DUK, dogadaliśmy się, wjechał nowy aneks na światłowód.
  • Przychodzi 10 kwietnia i... cyk, nie mam neta. Dlaczego? Bo ich genialny system nie anulował starego wypowiedzenia, mimo wejścia w życie nowego aneksu.11 kwietnia napisałem do nich na czacie, typ wprost przyznał że pewnie jakiś pracownik nie usunął z systemu pierwotnego wypowiedzenia. Oczywiście historia czatów wyparowuje dla osoby zgłaszającej bo to generuje niepotrzebne dowody na nieudolność tej instytucji.
  • Piszę reklamację, a Play na to: "Hola, hola! Panie, pan sam zrezygnował z nowego aneksu 2 marca! Obowiązuje 30 dni wypowiedzenia i leci kara za zerwanie umowy!". No tak były telefony z DUK bo wciąż nie widzieli aneksu a ja im z uporem maniaka powtarzałem że zawarłem aneks xD. 2 marca wystawili też potwierdzenie rozwiązania umowy, myślę se, jeszcze nie widzą aneksu, pewnie anulują.

I teraz uwaga, trzymajcie się krzeseł: 2 marca to był PIĄTY DZIEŃ obowiązywania nowej umowy zawartej na odległość!

Według polskiego prawa i zapisu w aneksie do umowy mam 14 dni na BEZKARNE ODSTĄPIENIE. Ale ich konsultant pisze mi wprost na czacie (screen w załącznikach): "Zrealizowano rezygnację, nie odstąpienie".

Rozumiecie to? Automat w Play sam sobie arbitralnie decyduje, że moje ustawowe prawo do odstąpienia nie istnieje, zmienia sobie nazwę mojego oświadczenia woli na "rezygnację" i wlepia mi karę. 

Co się dzieje teraz?

Play kategorycznie odmawia udzielania mi merytorycznych odpowiedzi na maile – chcą tylko dzwonić, żeby móc łgać przez telefon, wmawiać mi bzdury i nie zostawiać śladów na piśmie aby utrudnić prawo do dochodzenia swoich praw przed sądem lub powyższymi instytucjami. Odpaliłem więc protokół RODO – oficjalnie zażądałem udostępnienia mi nagrania i pełnej treści tej mitycznej rozmowy z 2 marca, w której rzekomo "rezygnuję" z aneksu. Skoro wlepiają karę, to niech wyłożą dowody na stół. Zażądałem wyłącznego kontaktu i odpowiedzi na reklamacje drogą pocztową/mailową by mieć z czym uderzyć do Rzecznika Konsumenta i Urząd Komunikacji Elektronicznej ( jako instytucja właściwa dla spraw konsumenckich w obrębie spraw spornych z operatorami telekomunikacyjnymi)

W międzyczasie ich bezduszny system bilingowy, mając w głębokim poważaniu toczące się reklamacje, wypluł mi wczoraj (04.05.2026) fakturę na równe 474,90 zł z bezczelnym dopiskiem "Odszkodowanie za rozwiązanie umowy"! Termin płatności rzucili na 18 maja. No śmiech na sali.

To jest klasyczna "pułapka retencyjna". System im się sypie przy nakładaniu aneksów na stare wypowiedzenia, a oni zamiast to naprawić, z automatu wlepiają ludziom "opłaty specjalne", licząc, że 8 na 10 klientów się przestraszy windykacji i dla świętego spokoju opłaci ten złodziejski haracz.

Zostawcie plusa dla zasięgu, wykopcie to. Niech ludzie zobaczą, jak się dyma klientów na pseudo-kary. Może jak zobaczą ten post na głównej, zanim UOKiK wlepi im za to kolejną wielomilionową karę za naruszanie zbiorowych interesów. Zbiorowych bo takich przypadków jest wiele, ludzie piszą zapłakani w różnych miejscach w necie o podobnych sytuacjach.

Dzięki!

#wykopefekt #play #afera #oszukujo #patologiazewsi #prawo #januszebiznesu #prawakonsumenta

Treści powiązane (2)

Kolejna ich zagrywka
ZielonkaPuszczaBaka
z telepolis.pl
  • 8
Prepaid w Mobile Vikings - kumulacja GB
kar0I3k
z mobilevikings.pl
  • 2

Komentarze (182)

najlepsze

tomasz-aleksander-barania
tomasz-aleksander-barania
tomasz-aleksander-barania
04.05.2026, 13:19:38 via Wykop
  • 327
Miałem internet w upc który przejęli, zaczęły się problemy z działaniem a "wisienką na torcie" była dwukrotna podwyżka miesięcznej opłaty o której 'zapomnieli" mnie poinformować. W podziękowaniu zrezygnowałem ze wszystkich usług, co każdemu w tym miejscu polecam.
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

PiersiowkaPelnaZiol
PiersiowkaPelnaZiol
04.05.2026, 14:03:39 via Wykop
  • 68
@tomasz-aleksander-barania: Ci co mają umowy podpisane za upc (zwłaszcza umowę która przedluża się automatycznie co miesiąc bezterminowo) po dobrej cenie, co chwile mają od nich telefony + różne kruczki były, a to jak wypełnisz oświadczenie to ci się zmieni umowa itp.
  • Odpowiedz
undsame
undsame
undsame
04.05.2026, 14:15:37 via Wykop
  • 33
@PiersiowkaPelnaZiol: w huja sobie lecą, sam z nich zrezygnowałem, ale umowa ma u nich moja mama. I po przejęciu po prostu jawnie kłamali że musi być nowa umowa jak chce zachować stary pakiet z horizonem, ale koniecznie i nie ma innej opcji bo jej przymusowo wymienią to nowe g---o. I już chyba 4 rok mija i cały czas ma horizona więc jednak nie trzeba chyba wymieniać tego horizona. Teraz jedynie
  • Odpowiedz
AAA90
AAA90
04.05.2026, 13:13:05 via Wykop
  • 158
Z innych bzdur. Pewnego dnia napisali mi, że chcą sobie zaktualizować dane i mam OSOBIŚCIE udać się do ich punktu. Zapytałem: a co, jeżeli mam to w dupie i nie przyjdę? Przecież mam umowę i w ogóle dlaczego ja mam gdzieś iść? Miła pani przez telefon nie potrafiła mi wytłumaczyć jaki sens ma ten wymóg. Stało się tyle, że nie mogę się logować na ich stronę internetową, do swojego konta, bo mi
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

leon-san
leon-san
04.05.2026, 14:12:10 via Wykop
  • 83
@AAA90: ciesz się, że w ogóle pokazuje że masz konto. Mi po prostu je skasowali, po czym szli w zaparte, że nigdy go nie miałem
  • Odpowiedz
kabzior
kabzior
04.05.2026, 17:19:12 via Wypiek
  • 7
@AAA90 kiedyś zadzwoniła do mnie baba z Santander żebym przyszedł do placówki w której zakładałem konto (na drugim końcu miasta, bo wtedy tam obok pracowałem) zaktualizować dane. Pytam jakie dane, a ona że adres korespondencyjny, nr telefonu itd. Mówię że nie ma co aktualizować, adres się nie zmienił, a nr telefonu ma pani aktualny również, bo właśnie rozmawiamy przecież, na co ona że nie może przyjąć takiego oświadczenia przez telefon i
  • Odpowiedz

Avmatrac
Avmatrac
04.05.2026, 13:22:40 via Wykop
  • 59
Nie napisałeś, kiedy dokładnie zostało złożone to pierwotne wypowiedzenie i czy dostałeś na nie jakiekolwiek potwierdzenie. To jest kluczowe, bo rezygnacja przy aneksie jest automatycznie wycofywana.

Druga sprawa, z twojego wpisu nie wiadomo co się stało 2 marca. Składałeś coś, dzwoniłeś, potwierdzałeś, anulowałeś? Czy po prostu z d--y dostałeś potwierdzenie rezygnacji? Bo to wygląda jakby rezygnacja, którą zgłosiłeś wcześniej została wprowadzona dopiero 2 marca.

No i mieszasz odstąpienie od umowy z rezygnacją.
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Nahtaivel
Nahtaivel
Nahtaivel
Autor
05.05.2026, 09:58:25 via Wykop
  • 1
@Cozwykopem: dla mnie to wina @play_polska. Ja nie muszę znać ich wewnętrznych procedur i kultury pracy a to że ktoś jest dopuszczony bez kontroli to już świadczy o wewnętrznych patologiach i uchybieniach. Najgorsze jest to, że idą w zaparte, kłamią i insynuują obarczając mnie tym problemem i muszę później salta robić żeby to odkręcić. Jak widać te wielomilionowe kary od uokiku w ostatnich latach nic ich nie nauczyły
  • Odpowiedz
Avmatrac
Avmatrac
05.05.2026, 16:06:40 via Wykop
  • 0
Co zrobił genialny konsultant w systemie 2 marca? Zamiast odpiąć samą telewizję, wklepał "rezygnację ze wszystkiego", łącznie z moim nowiutkim aneksem na internet!


@Nahtaivel no to z tego wynika, że błąd jest po prostu po stronie konsultanta. Zamiast do rezygnacji złożyć tylko TV to złożył też internet.

Ja tego nie mieszam, to Play robi z logiki kurtyzanę ratując tyłek swojego pracownika.
  • Odpowiedz
ken-wawa
ken-wawa
ken-wawa
04.05.2026, 13:05:09 via Wykop
  • 36
Tak, Play ma coraz większy b----l! I do tego to ich zwracanie się na ty do każdego!
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

DejwAA
DejwAA
DejwAA
05.05.2026, 08:16:58 via Wykop
  • 1
@Cozwykopem: a ty myślisz ze play to tylko telbridge? Tam jest jeszcze kilka cc 😜
  • Odpowiedz
Cozwykopem
Cozwykopem
Cozwykopem
05.05.2026, 09:01:41 via Wykop
  • 0
@DejwAA: znam tylko ten i leje na tę firmę kałem
  • Odpowiedz
Zylet
Zylet
04.05.2026, 14:33:34 via Wykop
  • 31
Strasznie bym się odpalił jakby ktoś z firmy, z której usług korzystam, zaczął do mnie na „ty”. Ich już zupełnie p----------o?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

baal80
baal80
baal80
04.05.2026, 20:09:48 via Wykop
  • 16
@Zylet: Ludzie - przecież to jest jakieś AI po drugiej stronie, tam nie ma żywej osoby.
  • Odpowiedz
projektant_doktorant
projektant_doktorant
05.05.2026, 06:08:04 via Wykop
  • 15
@baal80: Ale mimo wszystko ktoś to zaprogramował, żeby w ten sposób się z klientem komunikował, tak? Ktoś to klepnął, tak? Ktoś leci sobie w c---a z powszechnie przyjętą dla osoby sobie nieznanej osobiście formą grzecznościową, tak? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Hooch180
Hooch180
04.05.2026, 14:38:33 via Wykop
  • 27
Byłem w Play bo mieli "lepszy" zasięg u mnie w okolicy. (Swoją drogą 4/5 5G w Play było wolniejsze of 1/5 kresek Orange...(ale to osobny temat)).

Miałem dokładnie takie same jazdy z nimi i rezygnacją. "Zgubili" wszystkie moje prośby o rezygnację. Zgubili sprzęt, który im oddałem itp, itd.
Pomogło to, że miałem kopię całej korespondencji oraz nagrania rozmowy z nimi (od podobnego konfliku z innym operatorem nagrywam wszystkie rozmowy z nimi).
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

lekarz_operator_kolonoskopu
lekarz_operator_kolonoskopu
04.05.2026, 16:37:33 via Wykop
  • 6
@Hooch180: Podobny temat, numer przeniesiony w inną sieć a te głąby przez 3 miesiące faktury słali. Potem windykacje, strasznie wyłączeniem XD starczyło olać zjebów, po pół roku odpuścili. Nagrywać trzeba, nie da się powołać na ich nagrania i obiecanki. Te są do ich wewn. kontroli.
Jakby co polecam Talker ACR (android), i zawsze przy gadaniu ze słuchawą informować, że nagrywane jest. To też ich trochę prostuje.
  • Odpowiedz
Netrunner
Netrunner
05.05.2026, 07:56:48 via Android
  • 1
@tomon-g: polecam krok po kroku iść za instrukcją instalacji i upewnić się, że przyznałeś wymagane uprawnienia. W rodzinie korzystamy z niej na 4 różnych telefonach (3x Samsung, 1x Xiaomi). Nie jest idealnie, bo google sabotuje, ale nagrywanie obu stron działa (chociaż czasami trzeba odświeżyć uprawnienia).
  • Odpowiedz

marpic
marpic
marpic
04.05.2026, 12:56:05 via iOS
  • 23
Zgłoś do UOKiK i po sprawie. Jeśli tylko masz rację to naprostują fioletowych.
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

brokenik
brokenik
04.05.2026, 13:37:27 via Wykop
  • 16
@marpic: I nic im nie zrobią.
  • Odpowiedz
Templar
Templar
04.05.2026, 14:00:13 via iOS
  • 20
@marpic: UOKIK nie zajmuje się indywidualnymi problemami, tylko naruszenia zbiorowych interesów konsumentów.
  • Odpowiedz
TompsonzPolski
TompsonzPolski
TompsonzPolski
04.05.2026, 13:59:01 via Wykop
  • 22
rozwiązywałem łącznie z 30 umów z play na 4 telefony w rodzinie i 2 internety, wszystko szło gładziutko, nigdy nie było problemu, zawsze dostawałem to co chciałem czyli to co można było urgać (są w necie 2 fora na ten temat). Jeśli konsultant kwikał że nie ma/nie może itp. po prostu się rozłączałem i dzwoniłem do następnego który był bardziej ogarnięty.
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

TompsonzPolski
TompsonzPolski
TompsonzPolski
04.05.2026, 16:36:45 via Android
  • 8
@D4Ru73K: skąd ten njad, a przechodząc do meritum to 10-20 zł/msc za umowę od 12 do 24 miesięcy, więc co któraś umowawychodziła za darmo, zwykły deal chłopie. Z żebrami to też ma niewiele wspólnego, zwykła opcja w systemie unlocked po złożeniu wypowiedzenia. Ps 20 zł w 2005 to inne 20 zł w 2026.
  • Odpowiedz
hdkl01
hdkl01
hdkl01
23.05.2026, 00:29:01 via Wykop
  • 0
Wszystkie czaty i rozmowy sa archiwizowane - koniec, tutaj nie ma nic poza tym, zadnegoale. Masz do nich pelne prawo.
  • Odpowiedz
ZlyCzarodziejRumburak
ZlyCzarodziejRumburak
04.05.2026, 19:58:03 via Wykop
  • 17
Korzystanie z usług firmy reklamowanej przez absolutnie wszystkie możliwe mordy celebryckie jakie istnieją w tym chlewie jest masochizmem
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Rubbik
Rubbik
04.05.2026, 15:40:39 via Wykop
  • 13
Dlatego ja zrezygnowałem kilka lat temu i jestem w orange flex, płacę 1/3 tego co w playu, mam lepszy zasięg, lepszą obsługę i nikt mnie nie chce wydymać na każdym kroku
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

twxyz
twxyz
twxyz
05.05.2026, 07:50:19 via Wykop
  • 3
@Rubbik: Flex to życie, każdy inny usługodawca przy nim to średniowiecze
- nie ma zobowiązania, jak nie zapłacisz to po prostu wstrzymują usługę a i tak jest taniej niż u konkurencji
- telemarketerzy nie dzwonią bo po prostu w apce zaznaczasz, żeby nie dzwonili
- w każdym momencie można zapauzować/zmienić pakiet, wszystko jednym kliknięciem przez apkę
- najlepsze: regularnie zwiększają pakiet zostawiając cenę
- pomyślałbym, że musi być jakiś haczyk,
  • Odpowiedz
Rubbik
Rubbik
05.05.2026, 11:12:37 via Wykop
  • 3
Nikt mnie w d....ę nie ciurla :)


@seweryn-xyz: xD

To powiedz ile płacisz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 7
  • Strona 1 z 7
  • >

Hity

tygodnia

Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
3146
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
2945
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2556
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
2499
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
2241
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #pomagajzwykopem
  • #polska
  • #pomocy
  • #afera
  • #wykop
  • #pomoc
  • #zrzutka
  • #zywiec
  • #csiwykop
  • #siepomaga
  • #policja
  • #silownia
  • #heheszki
  • #plusujomireczki
  • #nieruchomosci

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking