Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko174
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

598

Bus musi latać

Dostawcy, kurierzy i firmy zajmujące się transportem nie uwzględniają w wycenie swoich usług konieczności ich wykonania zgodnie z prawem. Wszystko organizuje się na zasadzie "jakoś trzeba". To szkodliwe społecznie i niebezpieczne podejście do biznesu. W odcinku omawiam również kwestie związane z ozn

rybeczka
rybeczka
z
youtube.com
dodany: 03.05.2026, 07:01:13
  • #
    konfitura
  • #
    polskiedrogi
  • #
    samochodoza
  • #
    patologiazmiasta
  • 136
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (136)

najlepsze

mch0588
mch0588
03.05.2026, 08:11:13 via Wykop
  • 228
Prywatyzacja zysków i uspołecznienie strat. Za naprawy infrastruktury "ktoś" musi zapłacić
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

mateusz-sznurowka
mateusz-sznurowka
mateusz-sznurowka
03.05.2026, 09:56:21 via Wykop
  • 33
@Bestia_z_Jellystone: nie
  • Odpowiedz
ipkis123
ipkis123
03.05.2026, 11:06:52 via Wykop
  • 43
ale z lodowiska fajnie się korzysta, nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Bestia_z_Jellystone: Ciekawe myślenie. Może rozszerzymy to? Fajnie się korzysta z dróg? Szpitali, przedszkoli, parków i całej reszty? No fajnie, więc zróbmy tak, że każda osoba, która buduje i utrzymuje te obiekty może stawać gdzie chce i jeździć jak chce. Każdy samochód tych firm/służb dostanie status pojazdy uprzywilejowanego. Co Ty na to?

A jak ktoś będzie
  • Odpowiedz
lipabass
lipabass
03.05.2026, 11:31:21 via Wykop
  • 114
Może gdyby za wykroczenia zawodowych kierowców karać również pracodawców/zleceniodawców to skończyłoby się narzucanie im norm niemożliwych do wyrobienia przy przepisowej jeździe? Zawodowi kierowcy jeżdżą tak jak im firma każe, a jak się to nie podoba to długo nie popracują...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

MalinowyGarncarz
MalinowyGarncarz
MalinowyGarncarz
03.05.2026, 12:39:00 via Wykop
  • 56
@lipabass: Wiadomo można napisać "to niech sobie znajdą inną prace" tylko co to naprawi? Oni znajdują inną prace a inposty, DPD, ubery eats ściągną tu milion pajeetów którzy znaleźli prawojazdy w paczce chipsów a argumentem będzie "polakom nie chce się pracować" już Czarnki powiedziały ,że to biznes powinien decydować kto tu przyjedzie, drudzy nie lepsi bo zrobią wszystko ,żeby załatać budżet.
  • Odpowiedz
Ulyssos
Ulyssos
03.05.2026, 13:53:52 via Wykop
  • 22
@lipabass: 500zł dla kierowcy, 3000zł dla pracodawcy i mamy luks. Jak będziemy karać kierowców to nic się nie zmieni, i tak już są tyrani przez januszy
  • Odpowiedz

krdk
krdk
03.05.2026, 09:13:57 via Wykop
  • 86
Pracuję we Wiedniu i tu dostawcy i inne firmowe pojazdy mogą wykupić karki parkingowe za 20 parę euro na tydzień.
Kanary chodzą non stop, nikt nie parkuje na chodnikach.
Mało tego, bez wiedeńskich blach nie zaparkujesz na więcej niż 2h. Oczywiście za opłatą.

Miasto działa i to całkiem sprawnie. Z jednego końca miasta na drugi jestem w stanie się poruszać szybciej niz w dużo mniejszym Krakowie.
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Restrukturyzacja
Restrukturyzacja
Restrukturyzacja
03.05.2026, 09:55:35 via Wykop
  • 109
@krdk: a w Polsce jak zaparkujesz na miejscu parkingowym, ale nie zakupisz biletu to dostaniesz mandat, ale jak już zaparkujesz obok na trawniku czy chodniku to szanse na karę drastycznie spadają, prawie do zera.
  • Odpowiedz
extraordinary_seaman
extraordinary_seaman
03.05.2026, 11:02:43 via Wykop
  • 19
@krdk: nie jeździłem autem po Wiedniu, ale jestem zachwycony tym, że w dniu spektaklu pod Operą Wiedeńską wystawiane są leżaki na chodniku, tak że możesz być kloszardem, ale wciąż masz dostęp do kultury wysokiej ^^
  • Odpowiedz
7502-6038
7502-6038
7502-6038
03.05.2026, 10:59:35 via Wykop
  • 55
Problemem też jest rozliczanie ich per paczka a nie per godzina pracy. To powoduje wzrost ryzyka drogowego ogólnie.
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

7502-6038
7502-6038
7502-6038
03.05.2026, 11:13:06 via Wykop
  • 26
@Pawel993: Nie rozumisz. Chodzi o to, że brakuje zakazu państwowego takiej formy współpracy. Unia dostrzega problem i cośtam obrady robią w tym kierunku.
  • Odpowiedz
krzysztof2033
krzysztof2033
03.05.2026, 13:08:48 via Wykop
  • 2
@Pawel993: może tu że potem będziesz pier... Że wszystko podrożało i to winna rządu a nie twojego krótko wzrocznego myślenia
  • Odpowiedz
dymaczdusz
dymaczdusz
03.05.2026, 12:34:23 via Android
  • 43
U nas cala logistyka stoi na unikaniu opłat. Opłaty za autostrady, pojade dotoga krajowa a jak się nie da to powiatowa czy gminna. DMC do 3.5t, nie ma problemu przewioze nawet 5t, stan techniczny pojazdu, zrobię przegląd zdalnie. Wynagrodzenie pracowników, umowa zlecenie na najniższa krajową.
Kurierzy, masz dziś 150 paczek. Możesz to zrobić przez cały dzień ale pamiętaj aby zjechać na bazę do 16.
I tak się żyje na tej wspaniałej wsi.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

maciundo
maciundo
03.05.2026, 11:07:37 via Wykop
  • 30
W miastach powinny być miejsca dla kurierów tzn wydzielone miejsce parkingowe i znak podobny do taxi. Mogliby z tego miejsca korzystać kurierzy dostawcy jedzenia pogotowie ratunkowe policja czy taxi kiedy odbiera pasażera.
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

secs
secs
03.05.2026, 11:10:34 via Wykop
  • 55
@maciundo: I tak by nie korzystali, bo wygodniej jest zaparkować metr od drzwi na chodniku
  • Odpowiedz
sargento
sargento
03.05.2026, 11:51:20 via Wykop
  • 13
W miastach powinny być miejsca dla kurierów tzn wydzielone miejsce parkingowe


@maciundo: żaden janusz-przedciembjorca nie wykupi przecież miejsca postojowego w pasie drogowym.
  • Odpowiedz

Krole
Krole
03.05.2026, 10:15:05 via Wykop
  • 28
A niektóre wykopki i patokierowcy będą się srać, że Konfitura tylko robi problemy ko\kierowcom i robi kasę na filmikach, a on tutaj cały czas edukuje.

Najlepszy przykład na końcu, ja osobiście nie wiedziałem o takiej linii P-19 która pozwala na parkowanie pod zakazem ¯\(ツ)/¯
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

reference
reference
03.05.2026, 16:38:01 via Wykop
  • 3
@Krole: z tym P-19 to niezły majnd-fak. Ciekaw jestem ile osób o tym wiedziało zanim Konfitura tego nie opublikował.
  • Odpowiedz
reference
reference
04.05.2026, 12:17:07 via Wykop
  • 1
@dymaczdusz: Ja znam te linie i widziałem je wielokrotnie. Chodziło mi o to że jest niewiele takich wyjątków gdzie znak poziomy koliduje z pionowym a tu go wręcz nadpisuje.

Z tego co szukałem to oprócz tej linii są jeszcze strzałki z kierunkami ruchu z danego pasa (tabliczka może mieć co innego niż to co jest wymalowane na pasach, ale zwykle są magnesowe czerwone taśmy które zakreślają to co jest na
  • Odpowiedz
Kowal13
Kowal13
03.05.2026, 13:12:55 via Wykop
  • 24
Beka jak brzóska dał na ileś na raka a na ile okradł państwo nie dając kurierom UOP i przez to ile nie poszło na NFZ? no i oczywiście rozjeżdżanie chodników.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

lubiecie
lubiecie
lubiecie
03.05.2026, 13:27:24 via iOS
  • 14
@Kowal13 ale dawanie komuś UOP nie robi takiego PR jak przekazanie paru milionów na chore dzieci, myślisz że te firmy co prześcigały się w tej zbiórce robiły to z dobrego serca xD!?
  • Odpowiedz
geuze
geuze
03.05.2026, 12:32:23 via Wykop
  • 23
Jestem na kilku grupkach związanych z transportem. Kurierka to jest systemowa patologia, wszystko jedzie na podwykonawstwie i firmy umywają rączki.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

pomaranczowyogorek
pomaranczowyogorek
03.05.2026, 11:05:53 via Wykop
  • 15
Za granicą często sa przy ulicy namalowane żółte pasy (na krawężniku). Dostawcy mogą zatrzymać sie legalnie, wyładować towar i elo. Może warto w Polsce wprowadzić?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

sargento
sargento
03.05.2026, 11:49:40 via Wykop
  • 3
@pomaranczowyogorek: był pomysł żeby malować żółtą kratę na skrzyżowaniach, ale odpadło bo "kierowcy będą zagubieni".
  • Odpowiedz
ENDRIU444
ENDRIU444
ENDRIU444
03.05.2026, 11:56:30 via Wykop
  • 0
@pomaranczowyogorek: U nas nie przejdzie.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • Strona 1 z 3
  • >

Hity

tygodnia

Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
3147
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
2950
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2560
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
2501
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
2260
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #samochodoza
  • #polskiedrogi
  • #stopcham
  • #patologiazmiasta
  • #warszawa
  • #heheszki
  • #polska
  • #samochody
  • #kierowcy
  • #polsat
  • #policja
  • #parkowanie
  • #patologiazewsi
  • #prawo
  • #wroclaw

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking