Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko213
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

325

81 lat temu biało-czerwona flaga zawisła na Kolumnie Zwycięstwa w Berlinie

81 lat temu biało-czerwona flaga zawisła na Kolumnie Zwycięstwa w Berlinie

Zobaczyłem, jak Berlin się pali. "Baczność. Chłopcy przypadło nam w udziale w imieniu narodu polskiego zawiesić nasz nieśmiertelny sztandar na gruzach Berlina". Kapral Karpowicz wywiesił sztandar wspominał na antenie Polskiego Radia Mikołaj Troicki, dowódca żołnierzy, którzy zawiesili polską flagę

darosoldier
darosoldier
z
polskieradio24.pl
dodany: 02.05.2026, 18:40:57
  • #
    drugawojnaswiatowa
  • #
    historia
  • #
    ciekawostkihistoryczne
  • #
    patriotyzm
  • #
    liganauki
  • #
    nauka
  • 69
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (69)

najlepsze

tomaszkus
tomaszkus
tomaszkus
03.05.2026, 12:12:35 via Wykop
  • 126
No i tyle mieliśmy z tego zwycięstwa żeśmy sobie zawieskili flage...Wojna była dla polski przegraną po całości.
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

zalogowany_user
zalogowany_user
03.05.2026, 13:10:25 via iOS
  • 84
@tomaszkus: 6 milionów trupów, zrabowane i zniszczone majątki, zabytki, dzieła sztuki, stolica zgruzowana w 85%, oskarżenia o współudział w holokauście, przesiedlenia i brak reparacji, wszystko po to by trafić pod ruski but na 45 lat, przeciętny Niemiec z RFNu lepiej wyszedł na wojnie bo sobie przynajmniej lata 70’ i 80’ przeżył w spokoju i dobrobycie o jakim Polak mógł sobie pomarzyć, IMO największy przegryw tej wojny, pamiętajcie zła znajomość historii
  • Odpowiedz
Wyemancypowanykalafiorek
Wyemancypowanykalafiorek
Wyemancypowanykalafiorek
03.05.2026, 13:23:43 via Wykop
  • 34
@tomaszkus: My nie wygraliśmy II wojny światowej, nam udało się ją przetrwać.
  • Odpowiedz
cycaty-fejm
cycaty-fejm
03.05.2026, 11:10:53 via Wykop
  • 41
cycaty-fejm

źródło: Kuriozalneminiatura

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

maniek-maniewski
maniek-maniewski
maniek-maniewski
03.05.2026, 13:19:13 via Wykop
  • 21
@cycaty-fejm: O! Rosyjski żołnierz wciska zaskoczonej Niemce rower w ręce, żeby się nie męczyła chodząc.
  • Odpowiedz
gnijacy_wypok
gnijacy_wypok
gnijacy_wypok
03.05.2026, 17:55:03 via Wykop
  • 3
@cycaty-fejm: Rozpowszechniasz niewygodne dla moderacji fakty, więc moderacja zapewne już do ciebie jedzie wręczyć ci bana na dwa tygodnie. Uzasadnienie bana dają zazwyczaj jako "treści nieprawdziwe", albo po prostu klasycznie "inne". Czasem dają też "mowa nienawiści". XD
  • Odpowiedz
odysjestem
odysjestem
03.05.2026, 14:03:42 via Wykop
  • 31
Tymczasem w innym punkcie miasta..
odysjestem - Tymczasem w innym punkcie miasta..

źródło: image

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

K-S-
K-S-
03.05.2026, 17:21:11 via Wykop
  • 7
@odysjestem: i trzy zegarki na ręce
  • Odpowiedz
maniek-maniewski
maniek-maniewski
maniek-maniewski
04.05.2026, 09:11:44 via Wykop
  • 2
@K-S-: czas moskiewski, grinicz i w domu, syberyjski.
  • Odpowiedz
eSUBA94
eSUBA94
03.05.2026, 13:16:23 via Wykop
  • 19
a potem od czerwca przez 44 lata okupowało nas ZSRR i nie zostało rozliczone
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

digger3
digger3
03.05.2026, 13:33:29 via Wykop
  • 4
@eSUBA94: i jak chcesz go rozliczyć?
  • Odpowiedz
eSUBA94
eSUBA94
03.05.2026, 13:49:24 via Android
  • 11
@digger3: napewno nie dając im wysokich emerytur czy pospisywania umów handlowych z rosją jak robiono całe 1990-2022 i udawano że PRL to "takie tam czasy" ?
  • Odpowiedz
Tarczownik
Tarczownik
03.05.2026, 17:01:18 via Wykop
  • 13
Niesamowite zwycięstwo. Przegrany Niemiec z RFN miał lepszy dobrobyt i poziom życia niż ten "wygrany" Polak i ponadto nie znalazł się w sowieckiej strefie wpływów. Szczam na takie zwycięstwo.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Tarczownik
Tarczownik
04.05.2026, 11:31:13 via Wykop
  • 2
@Kupalataalekrotko: Ale ja nie szczam na tych co walczyli, ale na to jak ostatecznie wyszliśmy na wojnie. Zniszczone miasta, zniszczona gospodarka, 6 milionów zabitych Polaków i ruskie zniewolenie na 45 lat. Czy uważasz, że ruskie znowolenie było w porządku?
  • Odpowiedz
Kupalataalekrotko
Kupalataalekrotko
04.05.2026, 20:57:28 via Wykop
  • 1
@Tarczownik: źle zinterpretowałem Twoja wypowiedź, zwracam honor
  • Odpowiedz
superfist
superfist
superfist
02.05.2026, 23:03:47 via Wykop
  • 13
superfist

źródło: 15878140767f1ea

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

donatien-de-sade
donatien-de-sade
04.05.2026, 10:43:10 via iOS
  • 0
@superfist: piękny propagandowy obrazek kacapów porównujący nasze faktyczne zwycięstwo do całkowitej klęski jaką odnieśliśmy w 45 roku a zwycięstwa kacapów min. nad nami.
  • Odpowiedz
dzevrah
dzevrah
02.05.2026, 21:32:05 via Wykop
  • 13
Było 5 żołnierzy, którzy weszli na Siegsaule i wywiesili polską flagę:
ppor. Mikołaj Troicki
kapral Antoni Jabłoński
plutonowy Kazimierz Otap
kanonier Eugeniusz Mierzejewski
kanonier Aleksander Karpowicz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

bama-kala
bama-kala
03.05.2026, 16:28:01 via Wykop
  • 9
a zaraz później angole nie zaprosili głupich polaczków na defiladę zwycięstwa (ʘ‿ʘ)
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

MikiGRU
MikiGRU
03.05.2026, 17:27:06 via Wykop
  • -5
@bama-kala: w historii nic nie jest takie proste jak się na pierwszy rzut oka wydaje, polecam zgłębić wiedzę i poznać szczegóły
  • Odpowiedz
Kupalataalekrotko
Kupalataalekrotko
03.05.2026, 21:51:52 via Wykop
  • -5
@MikiGRU: chcesz Mondrego Oswieconego Polaka zmusić do czytania? glupi polaczku?
  • Odpowiedz
slapdash
slapdash
03.05.2026, 02:03:03 via Wykop
  • 6
nieśmiertelny

no k---a przypuszczam, że wątpię. Był nieśmiertelny jak śmigły rydz śmigło s--------ł w podskokach do rumunii?
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Eponhall
Eponhall
Eponhall
03.05.2026, 06:46:03 via Wykop
  • 7
jak śmigły rydz śmigło s--------ł w podskokach do rumunii?


@slapdash: Faktycznie lepiej byłoby gdyby został w Polsce i dostał się w ręce sowietów albo Niemców...
I co dalej polski rząd Rydza współpracujący z Rzeszą?

Niemal w całej Europie przywódcy s---------i z podbijanych krajów, ale tylko w Polsce się z nich robi zdrajców.
  • Odpowiedz
Micro-Jet
Micro-Jet
03.05.2026, 08:43:51 via Wykop
  • 10
sami się pchali na stanowiska do których nie byli kompetentni


@piratestorm: Edward Rydz miał już za sobą wojnę polsko-bolszewicką, w której dowodził dobrze. Bitwa warszawska i bitwa niemeńska i kilka innych operacji udowodniło, że na szczeblu operacyjnym był dobrym dowódcą. Jako GISZ już gorzej, a jako naczelny wódz fatalnie. Ale czy Sikorski by sobie lepiej poradził jako wódz naczelny? (jako GISZ pewnie tak) Wątpię. Niespecjalnie PSZ na zachodzie się wykazały
  • Odpowiedz
Kowal13
Kowal13
03.05.2026, 15:32:38 via Wykop
  • 4
Ogólnie beka, że Stalin wyszarpał ziemie zachodnie w tym Wrocław i Szczecin dla siebie po czym ZSRR się rozpadł i to wszystko zostało dla Polski xd to był fart tysiąclecia na skalę światową i to jeszcze kosztem Niemiec xd
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • Strona 1 z 2
  • >

Hity

tygodnia

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
4297
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3176
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
3092
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2663
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
2363
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #historia
  • #2wojnaswiatowa
  • #ciekawostkihistoryczne
  • #iiwojnaswiatowa
  • #polska
  • #niemcy
  • #xxwiek
  • #qualitycontent
  • #ciekawostki
  • #fotografia
  • #przemyslenia
  • #fotohistoria
  • #hitler
  • #gruparatowaniapoziomu
  • #patriotyzm

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking