81 lat temu biało-czerwona flaga zawisła na Kolumnie Zwycięstwa w Berlinie

Zobaczyłem, jak Berlin się pali. "Baczność. Chłopcy przypadło nam w udziale w imieniu narodu polskiego zawiesić nasz nieśmiertelny sztandar na gruzach Berlina". Kapral Karpowicz wywiesił sztandar wspominał na antenie Polskiego Radia Mikołaj Troicki, dowódca żołnierzy, którzy zawiesili polską flagę

- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 69
- Odpowiedz
![[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"](https://wykop.pl/cdn/c3397993/f78aeefcc7a61f17a75e3f8e4dc61ed68f7576e785783771da19afcd4a554c56,q80.png)




Komentarze (69)
najlepsze
źródło: Kuriozalneminiatura
Pobierzźródło: image
Pobierzźródło: 15878140767f1ea
Pobierzppor. Mikołaj Troicki
kapral Antoni Jabłoński
plutonowy Kazimierz Otap
kanonier Eugeniusz Mierzejewski
kanonier Aleksander Karpowicz
no k---a przypuszczam, że wątpię. Był nieśmiertelny jak śmigły rydz śmigło s--------ł w podskokach do rumunii?
@slapdash: Faktycznie lepiej byłoby gdyby został w Polsce i dostał się w ręce sowietów albo Niemców...
I co dalej polski rząd Rydza współpracujący z Rzeszą?
Niemal w całej Europie przywódcy s---------i z podbijanych krajów, ale tylko w Polsce się z nich robi zdrajców.
@piratestorm: Edward Rydz miał już za sobą wojnę polsko-bolszewicką, w której dowodził dobrze. Bitwa warszawska i bitwa niemeńska i kilka innych operacji udowodniło, że na szczeblu operacyjnym był dobrym dowódcą. Jako GISZ już gorzej, a jako naczelny wódz fatalnie. Ale czy Sikorski by sobie lepiej poradził jako wódz naczelny? (jako GISZ pewnie tak) Wątpię. Niespecjalnie PSZ na zachodzie się wykazały