Badania wykazały, że sztuczna inteligencja jest lepsza od lekarzy na SOR
Model języka sztucznej inteligencji przetestowany na oddziale ratunkowym okazał się skuteczniejszy niż lekarze w kilku krytycznych zadaniach. Szczególnie dobrze radził sobie z wyciąganiem wniosków z fragmentarycznych informacji i rozproszonej dokumentacji medycznej.

- #
- #
- #
- 227
- Odpowiedz






Komentarze (227)
najlepsze
@BlueBerryCaffe: Przecież służba zdrowia to spółki prawa handlowego. Prywatyzacja miała miejsce wiele lat temu. Idź do swojej przychodni - zdziwisz się, ale to sp. z o.o.
@world: Przestań obrażać lekarzy że nie podchodzą do leczenia profesjonalnie dobra? (╭☞σ ͜ʖσ)╭
a lekarz odpowie kiepie?
- Panie doktorze, gdy dotykam tutaj, to mnie boli.
- Nie dotykać tutaj. Następny!
- Panie doktorze, gdy dotykam tutaj, to mnie boli.
- Nie dotykać tutaj. To będzie 300zł. Następny!
Ale oni mieli ciężkie studia, musieli tyle kuć na pamięć i dbać, by eliminować konkurencję! hurr, durr, tak nie można!
Za to mogą być znakomitą asystą dla lekarzy. Oferować swój "punkt widzenia", czyli to, co widzą na podstawie danych. Diagnostyka to poniekąd rozpoznawanie wzorców, a AI w tym jest dobra.
@Instrybutor_z_Orlenu: Śpi jak akurat nikt nie umiera? Mi się zdarzyło czekać 5 godzin na rentgen przy złamaniu obu kości przedramienia, 5 godzin jak byłem jedynym czekającym, bo lekarz spał, dopiero jak zrobiłem awanturę to pielęgniarka go obudziła, godzinę później byłem na stole operacyjnym, bo sprawa była poważna i operowali mnie o 2 w nocy.
To nie jest tak
No i łażę po tych lekarzach aż się trafi 1/20 który podejdzie holistycznie i mnie naprawi. Przeważnie naprawia w 1-2 miesiące, podczas jak reszta tylko pogarsza sprawę przez lata faszerując lekami i nie próbując zrozumieć w czym
No, no, przyjmując 40 Pacjentów w ciągu 7.5 godziny mają faktycznie czas na dwugodzinne rozkminy nad Pacjentem.
Tymczasem rzeczywistość, na dyżurze nie masz radiologa na miejscu tylko zdalbie czyli nikt nie zrobi USG, na cały dyżur masz 2 miejsca na oddziale wewnętrznym, pacjentów którzy wymagają przyjęcia masz 10 czasem 20 w sezonie infekcyjnym i musisz wybrać kto ma iść na oddział, a
A co do liczby które przedstawiasz - sam przytoczyłeś link do papierow porozumienia rezydentów gdzie są dane te same które Ci napisałem. Nie ma żadnych dokumentów które przekonują że pensje lekarzy to ponad 50% budżetu NFZ, to jest poziom płaskiej ziemi jeśli ktoś w to
Napisałeś "Pensje lekarzy stanowia od 65 do 80% budzetu z kontraktow od nfz." Co jest skrajnym mijaniem się z prawdą xDD