Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko217
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

565

Krytyczna sytuacja w szpitalach powiatowych. Podwyżki płacy dobijają szpitale

Krytyczna sytuacja w szpitalach powiatowych. Podwyżki płacy dobijają szpitale

"Jeśli co roku zwiększa się wynagrodzenie o 15 procent, a składka zdrowotna się nie zwiększa, to skąd, na Boga, mają się wziąć te pieniądze?" - dyrektora SP ZOZ w Lesku Mirosław Leśniewski.

enterprize
enterprize
enterprize
z
portalsamorzadowy.pl
dodany: 01.05.2026, 07:03:41
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    zdrowie
  • #
    nfz
  • #
    polska
  • 213
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (1)

Zaiste krytyczne sytuacja.
FrankDelgado
z wykop.pl
  • 16

Komentarze (213)

najlepsze

dziacha
dziacha
dziacha
01.05.2026, 08:52:30 via Wykop
  • 176
Najłatwiej będzie sięgnąć do kieszeni najbogatszych, niech lekarze finansują służbę zdrowia i tyle, nikt ich do zostania lekarzem nie zmuszał.
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

enterprize
enterprize
enterprize
Autor
01.05.2026, 08:58:02 via Wykop
  • 193
@dziacha: Za to wielu zniechecono do zostania lekarzem bo jak ma ktoś zostać okulistą skoro np. w lubelskiem są 3 miejsca rocznie na specjalizację okulistyki
enterprize - @dziacha: Za to wielu zniechecono do zostania lekarzem bo jak ma ktoś zo...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
dziacha
dziacha
dziacha
01.05.2026, 17:44:59 via Wykop
  • 58
@dr_Batman: Spokojnie, Ciebie nikt nie zastąpi, Ty jesteś Ananasem nie do podrobienia ;)
  • Odpowiedz
vacu
vacu
01.05.2026, 15:02:06 via Android
  • 101
Abstrahując od problemów służby zdrowia to jednak może lekarze niech się zajmą leczeniem a obliczenia zostawia innym :p bo pan dyrektor plecie bzdury. Składka zdrowotna stanowi % wynagrodzenia więc jeśli ono rośnie - to i składka rośnie :) Przez ostatnie 5 lat średnie wynagrodzenie rośnie 5-13% więc składka jak najbardziej też rośnie. Chyba jako dyrektor szpitala powinien znać jakieś podstawy obliczeń? Rozumiem że państwo doktorzy chcieliby aby składka zdrowotna wynosiła najlepiej 100%
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

KtosKtoSamNieWiesz
KtosKtoSamNieWiesz
01.05.2026, 15:34:45 via Wykop
  • 23
@vacu: Składka rośnie, wyceny NFZ świadczeń maleją. Trzeba wziąć kredyt, którego odsetki i tak zostaną spłacone przez podatnika. Mafia bankowo-lekarska.
  • Odpowiedz
vacu
vacu
01.05.2026, 18:10:28 via Android
  • 31
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz

MagicznyMariusz
MagicznyMariusz
01.05.2026, 12:35:44 via Wykop
  • 73
Spokojnie, Tusk dojdzie do władzy to będzie lepiej. Ma przecież wszystko dokładnie policzone.
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

bubub
bubub
01.05.2026, 18:28:55 via Wykop
  • 35
@MagicznyMariusz: Tusk jednak nie dał rady, dajmy kolejną szanse pisowi. W końcu musi się udać. Jak znowu pis da d--y to spróbujemy (ostatnie raz) z tuskiem
  • Odpowiedz
Vena_cava1995
Vena_cava1995
Vena_cava1995
01.05.2026, 19:06:19 via Wykop
  • 10
@bubub: ludzie juz zapomnieli co się działo w służbie zdrowia w covida
  • Odpowiedz
osetnik
osetnik
01.05.2026, 09:17:54 via Wykop
  • 53
Podwyżki płacy dobijają szpitale


To niech obniżą płace. W czym jest problem?
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Endrula83
Endrula83
Endrula83
01.05.2026, 14:04:59 via Wykop
  • 33
@osetnik: to wtedy ludzie zrezygnują z pracy. POZ-ty zabijają się teraz o młodych lekarzy. Proponują spore sumy. Nie że popieram ten system, ale taka jest prawda. Niestety, jest to wynik ograniczonych miejsc na specjalizacjach i jest mało ludzi do roboty tym samym.
  • Odpowiedz
tripex
tripex
01.05.2026, 14:47:17 via Wykop
  • 64
@Endrula83: to niech zlikwidują limity na specjalizacjach i zwiększa liczbę studentów medycyny, co za problem, na pewno nie jest tak że lobby lekarskie betonuje to od lat
  • Odpowiedz
Hodofca
Hodofca
01.05.2026, 14:39:06 via Wykop
  • 43
"Jeśli co roku zwiększa się wynagrodzenie o 15 procent, a składka zdrowotna się nie zwiększa, to skąd, na Boga, mają się wziąć te pieniądze".


Czyli postanowione.

  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

przebrzydlak
przebrzydlak
01.05.2026, 18:51:54 via Wykop
  • 3
@dr_Batman: i tak podniosą tobie
  • Odpowiedz
Hodofca
Hodofca
01.05.2026, 19:15:20 via Wykop
  • 7
Ja płacę kilka tysięcy na dwuosobową rodzine, ale rodzina pracująca na czarno


@dr_Batman: Szykuj się na płacenie więcej, jak w USA bo prywatyzacja idzie wielkimi krokami. Walizy pieniędzy już zapewne zmieniły właściciela. Teraz jest gadane że nie ma kasy i jest zapaść, teraz prywaciaki przejmą wszystko za bezcen i dopiero się będziesz leczył :D Już prawie 20 lat temu się do tego zabierali a teraz znowu rządzą ci co mają by
  • Odpowiedz

PasswordExpired
PasswordExpired
01.05.2026, 15:01:05 via Android
  • 20
Publiczna służba zdrowia nie może działać dobrze bo zniknęłaby prywatna
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

PfefferWerfer
PfefferWerfer
01.05.2026, 18:56:56 via Wykop
  • 20
@PasswordExpired:
PfefferWerfer - @PasswordExpired:

źródło: 1000064620

Pobierz
  • Odpowiedz
PfefferWerfer
PfefferWerfer
01.05.2026, 21:10:03 via Wykop
  • 4
Jak tam narodowe fabryki masek covidowych?


@bossssob: Zaopatrzyły cały świat, tyle ten naród miał skośne oczy i sprawne państwo.
  • Odpowiedz

QuickCharger
QuickCharger
01.05.2026, 19:24:55 via Wykop
  • 15
Wyjdźcie na balkony i zacznijcie im klaskać. Zamawiajcie im pizze na dyżury.
K---a, dlaczego jest aż tylu debili?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

bossssob
bossssob
bossssob
01.05.2026, 19:45:38 via Wykop
  • 0
K---a, dlaczego jest aż tylu debili?


@QuickCharger: Pewnie dlatego, że większość idzie na jakieś g---o-studia. Później ceny realnych usług rosną bo przeciętny Polak obecnie - uczy się 20 lat a po ukończeniu szkoły nic nie potrafi. No oczywiście oprócz jojczenia, że "okrada" go nawet stolarz i kafelkarz :D

Później tacy ludzie muszą pracować w urzędach, żyją z zasiłków. Stąd powszechna drożyzna. Bo ci którym chce się cokolwiek jeszcze robić -
  • Odpowiedz
Skorvez_957_
Skorvez_957_
03.05.2026, 12:46:24 via Wykop
  • 0
@QuickCharger: nie wiem, ale fakt licznych ataków na medyków nie bierze się z niczego winę ponosi przede wszystkim Braun. Jest państwowe przyzwolenie najpierw pisowcy za Covidu pozabierali wszystkie dodatki a zasługi przypisali sobie a teraz Braun promuje hejterkę. Nie ma kar a medyk powinien być traktowany jak funkcjonariusz państwowy, nauczyciel zresztą też jak w niemczech.
Jeszcze dał Tusk najgorszą minister która zajmowała się hejterką ale ją chociaż wywalił bo PIS
  • Odpowiedz
zassijt0
zassijt0
01.05.2026, 18:18:58 via Android
  • 15
Za pisu wuja zrobili, teraz tez wuja robia. Tvp w likwidacji ssie kasę aż furczy?
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Gigamesh
Gigamesh
01.05.2026, 19:53:51 via Wykop
  • 12
Myślę że zamrożenie płac w słuzbie zdrowia na 10lat i otworzenie zawodu może pomóc
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

DziendobryMireczku
DziendobryMireczku
01.05.2026, 22:39:03 via Wykop
  • 6
@DoktorMorela: ta 10 kafli zarabia lekarz haha wez typie xD
  • Odpowiedz
motylbezskrzydel
motylbezskrzydel
02.05.2026, 11:15:37 via Wykop
  • 2
ulga IP Box?


@DoktorMorela: IP Box to jest ogólna ulga dla działalności badawczo-rozwojowych, wśród programistów praktycznie nikt z tego nie korzysta. Po co tak manipulować?
  • Odpowiedz
Vena_cava1995
Vena_cava1995
Vena_cava1995
01.05.2026, 19:04:08 via Wykop
  • 11
Jest siatka płac dla medyków. I wszyscy dostają zgodnie z ustawą.
Jak to jest wogóle możliwe, że jeden zawód, czyli lekarze w publicznym szpitalu pracują na kontrakcie, zarabiając powiedzmy 100 tysięcy??
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

peters294
peters294
peters294
01.05.2026, 19:38:32 via Wykop
  • 15
@BiznesJanusz: To znaczy że zabieg powinien być wyceniony dużo niżej. Gdyby nie limit na studia to byłby to taki sam zawód jak każdy inny. Nie wierze w super moc specjalisty tylko raczej w to że tata wkrecił na oddział i przekazał jak to robić.
  • Odpowiedz
Vena_cava1995
Vena_cava1995
Vena_cava1995
01.05.2026, 19:48:08 via Wykop
  • 9
@BiznesJanusz: wszyscy pracują na to nabijanie procedur- od salowej, po laby, pielęgniarki. A bonusy dostają tylko lekarze, bo taką maja umowę. To jest nieprawdopodobny wręcz system
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Strona 1 z 4
  • >

Hity

tygodnia

Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
3162
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3067
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
3022
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2608
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
2331
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #nfz
  • #zdrowie
  • #medycyna
  • #polska
  • #lekarz
  • #szpital
  • #afera
  • #lekarze
  • #ciekawostki
  • #wydarzenia
  • #pieniadze
  • #praca
  • #zalesie
  • #gorzkiezale
  • #podatki

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking