Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko204
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

620

Tak okradli nas Niemcy. 30% zrabowanych dzieł wciąż nie wróciło

Czy jest jeszcze szansa na odnalezienie np. "Portretu Młodzieńca" Santiego?

historyhiking
historyhiking
z
youtube.com
dodany: 30.04.2026, 18:08:04
  • #
    ciekawostkihistoryczne
  • #
    historia
  • #
    gruparatowaniapoziomu
  • #
    iiwojnaswiatowa
  • #
    ciekawostki
  • #
    niemcy
  • 46
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (46)

najlepsze

jagoslau
jagoslau
jagoslau
30.04.2026, 22:50:15 via Wykop
  • 94
Niemcy i kacapy zabrali nam nie tylko gospodarkę, maszyny i dzieła sztuki. Zniszczyli nam przede wszystkim ludzi - wumordowali patriotów i inteligencję. Ci którzy przeżyli byli systematycznie okaleczani na ciele i umyśle.

Będziemy się z tego podnosić przez pokolenia - i nie jestem pewny czy kiedykolwiek się uda.
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

funeralmoon
funeralmoon
01.05.2026, 08:36:50 via Android
  • 26
@myidioci: Po potopie niektóre miasta zniknęły z mapy, a wiele innych do dzisiaj jest wioskami, wszystkie dzisiejsze ruiny zamków to sprawka Szwedów. Taką Warszawę to jednak po nimcach odbudowali ;)
  • Odpowiedz
funeralmoon
funeralmoon
01.05.2026, 09:29:58 via Wykop
  • 11
@myidioci: Napisałem tylko że skutki są widoczne do dzisiaj, ale skoro się upierasz że to tylko legenda, to nie ma tematu.
  • Odpowiedz
ordynarny_cham
ordynarny_cham
30.04.2026, 18:14:03 via Wykop
  • 56
Jedź do Niemiec, obraz twojej babci już tam jest - tak powinniśmy reagować na żarty Niemców latach dziewięćdziesiątych typu - jedź do Polski, twój samochód już tam jest.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ja_jeti
ja_jeti
ja_jeti
02.05.2026, 05:05:57 via Wykop
  • 0
@Zbiersk: o czym ty k---a piszesz. Kumpla dziadek był na "robotach przymusowych w Niemczech"chłopak wrócił bez zębów i z niedowładem ręki. Chłop przez całe życie miał koszmary bał się Niemców. Jak opowiadał czasami co Niemcy o----------i to powiem to się dziwię że całego narodu niemieckiego nie powieszono po wojnie. A napluciem w twarz był jakiś śmieszny dodatek do emerytury za roboty przymusowe czyli za 3 lata niewolnictwa, bicia, upadlania i
  • Odpowiedz
JasnyBanan
JasnyBanan
02.05.2026, 05:56:39 via Wykop
  • 1
@ordynarny_cham: Jedz do Szwecji tam nawet posagi polskich królów znajdziesz zajumane
( ͡º ͜ʖ͡º) Polska to frajer Europy i nawet z tym nie dyskutujcie, a jeszcze ta sama Szwecja ma nam okręt podwodny budować XDDDD
  • Odpowiedz
Arnie123
Arnie123
Arnie123
01.05.2026, 10:13:11 via Wykop
  • 30
Mój dziadek wraz ze swoją siostrą przez cztery lata pracowali przymusowo w Rzeszy.Dziadek po wojnie wrócił, zaś siostra wyjechała do Wielkiej Brytanii.W latach 90tych dziadkowi proponowali jakieś śmieszne pieniądze.Potraktował to ją splunięcie w twarz i nie przyjął „odszkodowania”.Za to siostra, już jako obywatelka brytyjska, po latach otrzymała sowitą rekompensatę.Wnioski są takie, że te chujki zdają sobie sprawę że skali ewentualnych odszkodowań i restytucji, oraz liczą się z silniejszymi.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

cloud7
cloud7
cloud7
01.05.2026, 16:11:54 via iOS
  • 29
Polecam wycieczkę do Zamku Królewskiego w Warszawie. Tam co chwilę jest informacja że Niemcy coś z------i w czasie II wojny i czegoś brakuje xD. Zabawne, że Niemcy mają żarty oparte na Polakach złodziejach jak sami są jednymi z największych złodziei ostatniego stulecia xD
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

JasnyBanan
JasnyBanan
02.05.2026, 05:57:54 via Wykop
  • 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
Nefron
Nefron
Nefron
01.05.2026, 08:47:37 via Android
  • 10
Myślę że podobny procent jest wciąż w Szwecji, albo w Wiśle, ci też mieli rozmach.
Wgl to każdemu jak debile dawaliśmy się łupić. Niech mi ktoś pokaże w polskim muzeum: Zaj*******y to Ruskom/Niemcom/Czechom i se wisi u nas na ścianie.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

uriel_ck
uriel_ck
02.05.2026, 07:20:11 via Android
  • 0
Wgl to każdemu jak debile dawaliśmy się łupić. Niech mi ktoś pokaże w polskim muzeum:


@Nefron: napiszesz to samo o pewnym narodzie, ktory dal sie przeganiać dziesiątki razy z wielu miejsc na świecie? Czy brak ci jaj?
  • Odpowiedz
Nefron
Nefron
Nefron
02.05.2026, 09:59:50 via Android
  • 0
@uriel_ck W sensie jeśli ci chodzi o Żydów to też. Czy mi się dostanie za antysemityzm, mam nadzieje.
  • Odpowiedz
mac__
mac__
01.05.2026, 08:29:28 via Wykop
  • 7
Geopolityka jest brutalna. Nie liczy się kto ma rację, tylko kto jaką potrafi przepchnąć narrację. Racja przydaje się tylko wtedy kiedy jest akurat spójna z narracją.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

PanAlbert
PanAlbert
PanAlbert
01.05.2026, 14:52:16 via Wykop
  • 6
Radziłbym niemcom jak najszybciej oddać nam zrabowane dzieła sztuki bo inaczej Tusk wypłaci Polakom odszkodowanie z polskiego budżetu!!!
Tak jak już raz ostrzegał!
PanAlbert - Radziłbym niemcom jak najszybciej oddać nam zrabowane dzieła sztuki bo in...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

PROpagoTOR
PROpagoTOR
PROpagoTOR
01.05.2026, 15:08:49 via Wykop
  • 3
Mamy wasze dziela sztuki, i ich nie oddamy, i co nam zrobicie??? AAAA piniadze nam dacie, no to spoko, to dacie wiecej pieniedzy i i tak nie odyzskacie dziel sztuki
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

suszi
suszi
03.05.2026, 19:53:13 via Wykop
  • 0
Wprowadźmy na granicy legalizację kradzionych samochodów z Niemiec.
Jedna fura jedno dzieło sztuki.
Wbiajsz w papiery ze twoje, rejestrujesz i tyle.

;)
No limit. Kto pierwszy ten lepszy.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

dziabonq
dziabonq
02.05.2026, 15:28:15 via Android
  • 0
Ile jest w Rosjii, USA i innych ?
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • Strona 1 z 2
  • >

Hity

tygodnia

Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
2371
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
1959
Clint Eastwood kończy 96 lat
Clint Eastwood kończy 96 lat
1774
SENSACJA na Roland-Garros! Maja Chwalińska w półfinale!
SENSACJA na Roland-Garros! Maja Chwalińska w półfinale!
1705
Microsoft przekazywał dane europejskich urzędników rządowi USA. Tych od DSA
Microsoft przekazywał dane europejskich urzędników rządowi USA. Tych od DSA
1675
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #ciekawostki
  • #gruparatowaniapoziomu
  • #historia
  • #sentencjalacinska
  • #polska
  • #iiwojnaswiatowa
  • #ancientrome
  • #zainteresowania
  • #nauka
  • #liganauki
  • #mikroreklama
  • #usa
  • #militaria
  • #niemcy
  • #religia

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking