Spokojnie, przerzucą dług na resztę świata, jak to już bywało. Ale byłoby zabawne, jakby reszta świata zaczęła wyprzedawać obligacje usa i odchodzić od dolara.
@Cactushead: Sprzedaż wiązana dla arabów - rozliczacie się w dolarach, za to możecie sobie kupić dowolne prywatne zabawki do jeżdżenia, oczywiście z opcją pozłocenia - plus kupowanie super broni, aby somsiad przypadkiem nie zajumał zajebistego pola naftowego, z którego można sobie kupić dowolną zabawkę do jeżdżenia w pozłocie. Choć od lutego drugi w ciągu paru lat specjalista od szachów 5d daje wyraźnie znać, że wprawdzie b--ń była zajebista i posiadała
@kawkanorbert: Tylko Japonia nie jest okazem zdrowej gospodarki. Od lat 80 gdzie cały świat się obawiał, że Japończycy wykupią wszystko, w ciągu 3 dekad doszli do poziomu, że Polska ich minęła w Purchasing Parity Power.
@Nicolas_Bourbaki: W Japonii doszło do kryzysu sektora prywatnego. Zrobili banke na rynku nieruchomości. Do dziś tego nie mogą oddłużyć. Rząd uratował to deficytem, bezrobocie nie wzrosło powyżej 5% a inflacja obecnie to ok 1,5%/. Wbrew temu co nasi ekonomiści od Mentzena czy Balcerowicza bredzili nie doszło do wzorstu inflacji.
Oczywiście jestem ekonomicznym analfabetą, ale patrząc po wykresach to USA i Chiny się zadłużają na pełnej piźd*** w porównaniu z UE, ale ich PKB też ma widocznie większy wzrost niż UE. A jak pierdzielnie gospodarka USA i/lub Chin to i tak pociągną ze sobą UE w dół, więc pytanie czy to austerity w UE ma sens? Oczywiście jakby Europa miała środki z zadłużenia zmarnować na socjal dla nachodźców/imigrantów o niskiej wartości to
@KurczakiZiemniakiPorosty: prawdziwe zadłużenie Chin ukryte jest w samorzadach, bo chiny przerzucaja kosmiczna czesc wydatkow na samorzady, kotre sa zadłużone po korek. Poczytaj sobie w takich tematach jak 'zadłużenie chin", 'ukryte zadłużenie chin', 'zadłużenie chińskich samorządów'
Siedzący w temacie wiedzą a dla reszty prosty fajkt, tak długo jak gdo rozwija się szybciej niż zadłużenie to żaden problem. To tak jakby twoje długi rosły ale pensja też i sytuacja jest pod kontrolą ALE w USA dług rośnie szybciej i dlatego taką nadzieję mają w AI, dominacji na rynku paliw - UAE opuściło OPEC, to też pomoże.
Łączny majątek 1% najbogatszych Amerykanów osiągnął rekordowy poziom i wynosił na koniec 2023 roku około 44,6 bln dolarów. Przypadek? ( ͡°( ͡°͜ʖ( ͡°͜ʖ͡°)ʖ͡°) ͡°)
@TheRahr: Z czego większość bo około 85% to udziały w firmach, które aby spieniężyć potrzebne by było kilkadziesiąt lat. Ich płynne aktywa są kilkadziesiąt razy mniejsze. Realnie może kilka bilionów
Komentarze (93)
najlepsze
Ale byłoby zabawne, jakby reszta świata zaczęła wyprzedawać obligacje usa i odchodzić od dolara.
Choć od lutego drugi w ciągu paru lat specjalista od szachów 5d daje wyraźnie znać, że wprawdzie b--ń była zajebista i posiadała
No już wywołali i nie dość że się nie skasował to jeszcze jest większy.
@Kopacz_Rowow:
mają wspólne pochodzenie o którym nie można mówić bo to
źródło: G87fksVWwAANhPC
Pobierz