Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko159
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

442

Liczba ofert pracy w Polsce w ciągu jednego roku spadła niemal o połowę

To już jest naprawdę krach na polskim rynku pracy. Z roku na rok coraz gorzej od krótkotrwałego odbicia pod koniec pandemii. Co roku liczba ofert pracy spada o kilkadziesiąt procent i dna nie widać. W stosunku do marca zeszłego roku liczba ofert pracy spadła aż o 45%.

dolina_korupcji
dolina_korupcji
dolina_korupcji
z
biec.org
dodany: 29.04.2026, 21:00:52
  • #
    bezrobocie
  • #
    praca
  • #
    januszebiznesu
  • #
    gospodarka
  • #
    korposwiat
  • #
    neet
  • 124
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (1)

Informacja nieprawdziwa
Koller
z wykop.pl
  • -3

Komentarze (124)

najlepsze

mam__pytanie
mam__pytanie
30.04.2026, 10:05:40 via Android
  • 220
Jak to się ma do newsa że wydali kolejne kilkaset tysięcy pozwoleń na pracę dla imigrantów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

MiKeyCo
MiKeyCo
MiKeyCo
30.04.2026, 10:28:26 via Wykop
  • 40
@mam__pytanie: W Polsce jest wysokie bezrobocie i jednocześnie wysoki popyt na pracowników. Czego nie rozumiesz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


  • Odpowiedz
wokeulski
wokeulski
wokeulski
30.04.2026, 11:15:25 via Wykop
  • 39
Jak to się ma do newsa że wydali kolejne kilkaset tysięcy pozwoleń na pracę dla imigrantów


@mam__pytanie: uśmiechaj się i nie zadawaj pytań, zapomniałeś ile działek miał obajtek i jak bardzo istotne to było?
  • Odpowiedz
Indoctrine
Indoctrine
30.04.2026, 08:54:57 via Wykop
  • 125
I na każde sensowne miejsce pracy, nawet za grosze, tysiące ofert :(
Tak się robi warunki do konieczności wyjazdu na szparagi.
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

wokeulski
wokeulski
wokeulski
30.04.2026, 11:14:23 via Wykop
  • 20
Tak się robi warunki do konieczności wyjazdu na szparagi.


@Indoctrine: no chyba po to je**liśmy pis, co nie?
  • Odpowiedz
Tagliacozzo
Tagliacozzo
Tagliacozzo
30.04.2026, 12:57:33 via Wykop
  • 75
@wokeulski
@Indoctrine: Róznica jest taka że kiedyś za te szparagi to się domy stawiało/kupowało. A teraz to w sumie pieniądz praktycznie taki sam. To po co jechać?

U mnie w robocie (praca biurowa) od pół roku jest rekrutacja i sensownych chętnych brak. Widełki na start 6-8k brutto.
  • Odpowiedz
wjtk123
wjtk123
30.04.2026, 13:01:17 via Wykop
  • 121
To dla Polaków nie ma ofert pracy. Oferty są, ale dla Kolumbijczyków, Pakistańczyków i Hindusów, za 1/3 stawki.

Takie państwo budują politycy we współpracy z ,,przedsiębiorcami".
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Luciferrrro
Luciferrrro
Luciferrrro
30.04.2026, 15:26:05 via Wykop
  • 6
@manyec: A czemu mieliby nie pracować zdalnie? Tylko nie pisz, że by wtedy nie pracowali wydajnie, bo przecież można ich wyrzucić za wyniki na UOP po okresie próbnym (nie przedłużyć), a na B2B można z dnia na dzień, o ile umowa nie mówi inaczej.
  • Odpowiedz
Blaskun
Blaskun
30.04.2026, 22:32:03 via Wykop
  • 2
@wjtk123: Bo karton jest 20 gospodarką świata zbudowaną na tanim pracowniku dla gównomontowni z zachodu
  • Odpowiedz
tubkas12
tubkas12
30.04.2026, 12:21:10 via Wykop
  • 82
ostatnio idę sobie na przystanek i widzę przyklejoną kartkę "wezmę jakąkolwiek pracę i numer telefonu" - nie przypominam sobie czegoś takiego w ciągu ostatnich 10 lat
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Schwarzfahrer
Schwarzfahrer
30.04.2026, 13:24:20 via Wykop
  • 57
@Assailant: no tylko jak za wynajem zapłacisz 3000 a zarobisz 3600-4000 to co się dziwisz?

Zrobiłem prawko za 13k na autobus. Poszedłem do PKS usłyszałem 4500zł na ryczałcie z nadgodzinami. Jadę do niemiec, 2000€ za wożenie takim ichniejszym PKS dziadków po wioskach, mieszkanie 700€ 48m2 opłacone. Zostaje mi na jedzenie i internet/telefon/netflix 1300€. To ja taką naszą minimalną krajową co miesiąc oszczędzę. Minus język muszę się szybko nauczyć
  • Odpowiedz
Schwarzfahrer
Schwarzfahrer
30.04.2026, 13:32:12 via Wykop
  • 44
@Assailant: powoli tak się dzieje. W u mnie w powiatowym w fabrykach są sami ukraińcy i jacyś ciemniejsi. Polacy to tylko garstka na kierowniczych. Po co płacić polakowi, jak ukrainiec wynajmuje 35m2 i siedzi na takim w 4 osoby i się cieszy, że ma minimalną?

Mało tego, ile młodych kombinuje i podatków nie płaci to już druga kwestia. Wystarczy mieć mniej jak 26 i iść "studiować", wtedy brutto=netto i taki
  • Odpowiedz
pieknylowca
pieknylowca
pieknylowca
30.04.2026, 13:19:13 via Wykop
  • 58
Jak w okolicach 2017-18 szukałem roboty na recepcji na siłowni to jak zaaplikowałem to za może godzinę dzwonili do mnie kiedy chce zacząć pracę. xD. Teraz to bym chyba musiał przejść 10 procesów rekrutacji i konkurować z ukraincami czy kolumbijczykami którzy będą pracować za pół miśki manioku
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

MagicznaRuda
MagicznaRuda
30.04.2026, 22:11:07 via Wykop
  • 5
@pieknylowca: jako człowiek który jest na rynku pracy stosunkowo niedawno, to co piszesz to jest wręcz abstrakcja. Nie jestem w stanie sobie tego wyborazić. Teraz gdzie nie spojrzę, każdy składa po kilkaset CV gdzie może, bo dosłowie praca topnieje w oczach.
  • Odpowiedz
pieknylowca
pieknylowca
pieknylowca
30.04.2026, 22:19:47 via Wykop
  • 7
jako człowiek który jest na rynku pracy stosunkowo niedawno, to co piszesz to jest wręcz abstrakcja. Nie jestem w stanie sobie tego wyborazić. Teraz gdzie nie spojrzę, każdy składa po kilkaset CV gdzie może, bo dosłowie praca topnieje w oczach.


@MagicznaRuda: no mireczku, serio ci mówię. W tamtych latach to było takie ssanie na rynku że wystarczyło tylko oddychać żeby mieć robotę. A najśmieszniejsze że ja nie znalazłem roboty w
  • Odpowiedz
Orlenc
Orlenc
Orlenc
30.04.2026, 11:31:07 via Wykop
  • 42
Napływ migrantów plus firmy ponoszą koszty zobowiązań unijnych, przez co biznes idzie słabiej. Zamiast go powiększać, trzeba go zmniejszać, więc zapotrzebowanie na pracowników spada. Poczekajcie, aż ETS2 wejdzie od 2028 roku, to wtedy dopiero dostaniecie po dupach. Bo ETS2 obejmie paliwa do transportu i ogrzewania budynków, a koszty dostawcy raczej przerzucą na klientów.

Więcej dalej PIS i PO na zmianę, uśmiech panowie i panie, uśmiech.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

conamirko
conamirko
30.04.2026, 13:02:32 via Wykop
  • 25
@Orlenc: wy zawsze tak optymistycznie "poczekajcie", "dostaniecie" xD

poczekajMY zobaczyMY dostanieMY xD
  • Odpowiedz
Orlenc
Orlenc
Orlenc
30.04.2026, 14:59:32 via Wykop
  • 6
@fraciu: Proszę bardzo.

Po pierwsze ETS dla energetyki i przemysłu. Polska w 2023 zebrała ze sprzedaży uprawnień około 24,4 mld zł, a w 2024 około 3,8 mld euro. To nie bierze się z powietrza, tylko z cen prądu, ciepła, cementu, stali, nawozów i transportu. Przy cenie uprawnień około 73 euro za tonę CO2 sama opłata emisyjna przy elektrowni węglowej to około 260 do 350 zł na każdej MWh prądu.

Po drugie koszty
  • Odpowiedz
K-S-
K-S-
30.04.2026, 13:10:36 via Wykop
  • 31
Straszny syf się zrobił jak szukasz pracy to wymagania kosmiczne i setki kandydatów. A jak szwagier szuka pracownika to mówi że same największe sieroty dzwonią.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

sylwek2k
sylwek2k
sylwek2k
30.04.2026, 14:18:16 via Wykop
  • -12
@K-S-:

no magia, ze ci co sa faktycznie potrzebni, to oni prace maja. Ci co maja malowymagajace skille (umie samodzielnie oddychac i nie umrze jutro) - to ci maja problem ze znalezieniem pracy. Czesto przegrywaja nawet z osobami, ktore nie znaja jezyka polskiego.

Rozumiesz to? Przegrywasz we wlasnym kraju, bo obcokrajowiec nie znajacy nawet jezyka jest od ciebie lepszym kandydatem :D Nawet przewagi znajomosci (calkiem trudnego jezyka) ci nie pomaga
  • Odpowiedz
plackojad
plackojad
30.04.2026, 16:02:42 via Wykop
  • 22
Przegrywasz we wlasnym kraju, bo obcokrajowiec nie znajacy nawet jezyka jest od ciebie lepszym kandydatem :D Nawet przewagi znajomosci (calkiem trudnego jezyka) ci nie pomaga :D


@sylwek2k: Znajomość języka nie ma tu nic do rzeczy. Liczy się dyspozycyjność i gotowość do większych poświęceń dla pracodawcy. A kto będzie miał tego więcej? Z jednej strony masz Polaka, który popracuje 8 godzin 5 razy w tygodniu i niechętnie zgodzi się na nadgodziny,
  • Odpowiedz
Trapez1337
Trapez1337
Trapez1337
30.04.2026, 13:22:50 via Wykop
  • 23
Przeciez na wykopie kazdy 10k na reke
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

pontex
pontex
pontex
30.04.2026, 13:27:26 via Wykop
  • 20
@Trapez1337: Tygodniówki chyba
  • Odpowiedz
Schwarzfahrer
Schwarzfahrer
30.04.2026, 14:05:44 via Wykop
  • 12
@Trapez1337: @pontex zgadza się. 10k tygodniówki - 40k miesięcznie + premia

  • Odpowiedz
Programista500plus
Programista500plus
30.04.2026, 13:26:58 via Android
  • 20
Ile firm ostatnio sie zamknelo? Znowu doprowadzimy do tego, ze mlodzi wyjada z kraju tylko tym razem w ich miejsce sprowadzimy pajeetow( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

oddalenie
oddalenie
oddalenie
30.04.2026, 13:45:11 via Wykop
  • 6
@Programista500plus: rok do roku zamyka / zawiesza sie coraz wiecej firm (okolo 4-5% wiecej co roku) a otwiera sie mniej wiecej tyle samo.
  • Odpowiedz
Cichotamfrajerze
Cichotamfrajerze
30.04.2026, 13:07:26 via Wykop
  • 18
Zmniejszyly sie oferty g---o prac, na magazynach, produkcjach za najniższą krajową . Oferty są tylko w krajach 3 swiata, wystawiane po przez ukraińskie agencje.
Fachowiec typu spawacz, technik utrzymania ruchu itp na brak pracy nie może narzekać. Fakt młodzi mają p--------e bo od takich g---o prać się zaczyna swoją karierę.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

operatorkoparki
operatorkoparki
operatorkoparki
30.04.2026, 15:50:32 via Wykop
  • 22
@Cichotamfrajerze: nie ma znaczenia jakie to oferty pracy. Jesli ilosc spadla o niemal polowe, nie znaczy to nic dobrego.
  • Odpowiedz
MagicznaRuda
MagicznaRuda
30.04.2026, 22:15:39 via Wykop
  • 3
@Cichotamfrajerze:

Fakt młodzi mają p--------e bo od takich g---o prać się zaczyna swoją karierę.


Jako człowiek który pracę zaczął relatywnie niedawno, to mogę ci powiedzieć, że takie stanowisko jak "junior", w celu rozwoju i szkolenia nowego pracownika realnie przestało istnieć.

Tzn, one są, ale przemiał jest tak wielki, że wybór akurat ciebie to czysta loteria.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Strona 1 z 5
  • >

Hity

tygodnia

Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
3096
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
2459
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
2037
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2006
Clint Eastwood kończy 96 lat
Clint Eastwood kończy 96 lat
1794
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #praca
  • #pracbaza
  • #neet
  • #gospodarka
  • #polska
  • #zalesie
  • #polak
  • #pracait
  • #urzadpracy
  • #depresja
  • #pasjonat15k
  • #kolchoz
  • #pup
  • #programista15k
  • #it

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking