Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko154
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

576

Chwaliły ją media, prezydent i minister. Zero.pl o Kornelii Wieczorek

Chwaliły ją media, prezydent i minister. Zero.pl o Kornelii Wieczorek

17-latkę z gdyńskiego liceum uhonorowali prezydent, minister edukacji i urzędnicy resortu nauki. Trafiła do rankingów tygodnika TIME i magazynu Forbes, a inne media pisały, że rewolucjonizuje naukę. Sęk w tym, że część opowieści o niezwykłej karierze to efekt nadinterpretacji i pomyłek.

Nigarun
Nigarun
Nigarun
z
zero.pl
dodany: 29.04.2026, 04:27:34
  • #
    korneliawieczorek
  • #
    polska
  • #
    nauka
  • #
    afera
  • 79
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (1)

Klepsydra KORNELIA WIECZOREK: THE END
itakniktniezapamieta
z youtu.be
  • 23

Komentarze (79)

najlepsze

Anomalocaracid
Anomalocaracid
29.04.2026, 05:32:24 via Wykop
  • 130
Widać że pisała z prawnikiem. To trochę przykre ja próbują to odkręcić.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Kismeth
Kismeth
29.04.2026, 12:48:28 via Wykop
  • 79
@Anomalocaracid: najlepsze, że w tym odkręcaniu zwalają winę na samą kornelię xDDDD
  • Odpowiedz
juniorowski
juniorowski
29.04.2026, 17:25:51 via Wykop
  • 28
@Kismeth: nastolatce wybaczą...
  • Odpowiedz
Nigarun
Nigarun
Nigarun
Autor
29.04.2026, 06:37:39 via Wykop
  • 126
Najważniejszy z tego wszystkiego wydaje się być ostatni fragment wywiadu z matką:

"O udziale córki w mediach decydowała głównie Kornelia, przedstawiając mi argumenty za. Ja byłam przeciwna dużej aktywności medialnej."

Sądzę, że to definitywnie zamyka narrację o Kornelii jako "biednej nieświadomej ofiary chorobliwie ambitnych rodziców".
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

rav2
rav2
29.04.2026, 10:46:34 via Wykop
  • 150
@Nigarun: No to zwalą na ojca. W końcu żadna kobieta nigdy nie jest winna.
  • Odpowiedz
walciak
walciak
walciak
29.04.2026, 18:59:46 via iOS
  • 45
@Nigarun: niby dlaczego zamyka narracje? Będziemy teraz ślepo wierzyć matce? To chyba nie za mądre?
  • Odpowiedz
bartek-kowalski-12
bartek-kowalski-12
29.04.2026, 04:55:22 via Android
  • 107
Gwiazda z Bollywoodu, też nadinterpretowała i ściemniała.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

DuchZoliborza
DuchZoliborza
29.04.2026, 14:09:43 via Wykop
  • 77
@bartek-kowalski-12: Praca naukowa Kornelii w Cambridge okazała sie tym samym co festiwal w Cannes u Janoszek.
  • Odpowiedz
ketrish
ketrish
ketrish
29.04.2026, 21:21:03 via Wykop
  • 5
Bollywoodu


@bartek-kowalski-12: https://www.youtube.com/watch?v=jwS2KlxKXZ8 (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)


ketrish - >Bollywoodu

@bartek-kowalski-12: https://www.youtube.com/watch?v=jwS2KlxKX...
  • Odpowiedz
hellfirehe
hellfirehe
29.04.2026, 18:04:33 via Wykop
  • 76
Dziewczyna jest już zgrillowana zupełnie wystarczająco, natomiast ciekawym wątkiem jest jak to wszystko się załatwia - a tego w artykule nie ma.

Bo trochę jednak trudno uwierzyć że tak wszyscy po kolei, jeden po drugim sami się zainteresowali, sami znaleźli o niej już wcześniej napisane rzeczy, sami jeszcze dorzucili do pieca i ochoczo zabrali się do budowy dziwnej opowieści.

Bo tak naprawdę jedyny weryfikowalny sukces to bycie zespołowym laureatem pierwszego miejsca Olimpiady Innowacji Technicznych
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

kill15you
kill15you
kill15you
29.04.2026, 20:18:00 via Wykop
  • 10
Bo trochę jednak trudno uwierzyć że tak wszyscy po kolei, jeden po drugim sami się zainteresowali, sami znaleźli o niej już wcześniej napisane rzeczy, sami jeszcze dorzucili do pieca i ochoczo zabrali się do budowy dziwnej opowieści.


@hellfirehe: częsci mediów pewnie pasowało pod narrację bo "naukowczni" kobieta, a jak już ruszyło to przeklepywali. Nie raz media przeklepywały arytkuł po kolei. PAP coś źle napisał(źle przetłumaczył) i potem wszyscy po kolei
  • Odpowiedz
robsonx
robsonx
robsonx
29.04.2026, 20:48:08 via Wykop
  • 7
@hellfirehe: to się robi na kilka sposobów - zazwyczaj koneksje rodziców + agencja PR. I potem mamy specjalne wyprawy dla influencerów na Mount Everest - idą na raz ludzie z różnych krajów i każdy się tym potem chwali u siebie, jak to zwykły człowiek może osiągać sukcesy, jeśli tylko odpowiednio wcześnie wstaje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
powsinogaszszlaja
powsinogaszszlaja
29.04.2026, 05:59:04 via Wykop
  • 58
Zaczyna się wykręcanie sianem.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

LodyDlaPaliwody
LodyDlaPaliwody
LodyDlaPaliwody
29.04.2026, 20:56:22 via Wykop
  • 4
@powsinogaszszlaja: smród itak pozostanie
  • Odpowiedz
JerzJerzy
JerzJerzy
JerzJerzy
30.04.2026, 07:41:31 via Wykop
  • 0
@LodyDlaPaliwody: Eeee tam. Jeszcze zatańczy w jakimś "Tańcu z gwiazdami'.
  • Odpowiedz
wawrzyniec-pruski
wawrzyniec-pruski
29.04.2026, 14:01:19 via Wykop
  • 49
zajmuje się chorobami neurodegeneracyjnymi w Cambridge

Urzekło mnie to tłumaczenie kancelarii Prezydenta. Zero konkretów, ale co tam... dajmy gówniarze medal xD
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

sylwke3100
sylwke3100
29.04.2026, 17:06:01 via Android
  • 23
@wawrzyniec-pruski Mam wrażenie że grube pieniądze przyszły z zewnątrz na to.
  • Odpowiedz
raxon1
raxon1
raxon1
30.04.2026, 07:09:34 via Wykop
  • 1
@wawrzyniec-pruski: konkretne w kancelarii prezydenta to są tylko wydatki na jej utrzymanie.
  • Odpowiedz
bropek
bropek
29.04.2026, 17:33:06 via Wykop
  • 33
Ale po co tyle lania wody.
Niech wyciągnie te rewolucyjne aplikacje i nawozy i nie będzie potrzebny dobry PR - wszystkie uczelnie i tak będą się o nią biły i telewizje zapraszały a wszystkim wykopkom zamknie się paszcze. Przyjdzie tu na ama, będzie mogła sobie każdy nick wyciągnąć, który na ten temat coś pisał, włącznie z moim i napie.alać.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ostatni_lantianin
ostatni_lantianin
ostatni_lantianin
29.04.2026, 17:11:10 via Wykop
  • 33
W uzasadnieniu opublikowanym na stronie Prezydent.pl czytamy, że do najważniejszych osiągnięć dziewczyny należy ,,, 100 najbardziej wpływowych kobiet magazynu „Forbes Women”, na liście 50 najlepszych uczniów na świecie i liście magazynu „TIME” oraz została laureatką plebiscytu “Wszechmocne!”.

Czyli mamy:
* maturę gdzie mamy ten same zestaw pytań dla całego kraju, obiektywne sprawdzanie (w miarę)
* różnego rodzaju olimpiady (w tym dające indeksy)
* granty NCN-u, nadanie tytułu profesora do którego trzeba lat
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

imposibiru
imposibiru
29.04.2026, 19:44:53 via Wykop
  • 25
Przede wszystkim kancelaria prezydenta dała d--y maksymalnie. Ja na miejscu Nawrockiego bym parę osób zwolnił
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Kantor_wymiany_mysli_i_wrazen
Kantor_wymiany_mysli_i_wrazen
30.04.2026, 18:38:20 via Wykop
  • 1
@imposibiru: No tyle to nie, oni są nieomylni, to nie u nich takie rzeczy, u nich nie.🤞
  • Odpowiedz
twister35
twister35
twister35
29.04.2026, 19:12:34 via Wykop
  • 17
Teraz powinni jej odebrać wszystkie państwowe nagrody i oznaczenia skoro zostały przyznane za nieistniejące osiągnięcia. Do tego wszystkie nagrody rzeczowe i pieniężne do zwrotu. Do tego jeszcze na dokładkę wyrocznie sprawy o oszustwo.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Kantor_wymiany_mysli_i_wrazen
Kantor_wymiany_mysli_i_wrazen
30.04.2026, 18:32:41 via Wykop
  • 1
@twister35: No tyle, to nie. Oni się nigdy nie przyznają do popełnienia błędu.🤞
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • Strona 1 z 3
  • >

Hity

tygodnia

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
4351
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3210
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
3107
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
2370
W Polsce jak w Indiach. Rzeka umiera, a zakład gdzieś ma ekologię.
W Polsce jak w Indiach. Rzeka umiera, a zakład gdzieś ma ekologię.
2030
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #afera
  • #nauka
  • #heheszki
  • #polska
  • #latwogang
  • #bekazrozowychpaskow
  • #iwonawieczorek
  • #kanalzero
  • #oszukujo
  • #banan
  • #nieruchomosci
  • #oszustwo
  • #logikarozowychpaskow
  • #stanowski
  • #humorobrazkowy

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking