Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko105
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

674

215 000 zł z publicznych pieniędzy na nagrobek dla feministycznej artystki.

Z ogromną radością i dumą informujemy, że projekt realizacji rzeźby autorstwa Krzysztofa M. Bednarskiego, Hommage à Natalia LL, otrzymał prestiżowe wsparcie. Fundacja ZW uzyskała dofinansowanie w wysokości 215 000 zł z programu Rzeźba w przestrzeni publicznej 2026.

MagicznyMariusz
MagicznyMariusz
z
facebook.com
dodany: 28.04.2026, 12:34:07
  • #
    sztuka
  • #
    polska
  • #
    ciekawostki
  • 70
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (1)

Jeszcze zrzutka, bo zabrakło.
MagicznyMariusz
z zrzutka.pl
  • 39

Komentarze (70)

najlepsze

K.....i
K.....i
konto usunięte 28.04.2026, 13:19:33 via Wykop
  • 256
To jest jeden z tych wydatków, które można by ograniczyć z racji nie spinającego się budżetu, cudów nie zrobi ale takich wydatków są tysiące.
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

kolejne_juz_konto
kolejne_juz_konto
28.04.2026, 16:28:11 via Wykop
  • 29
Będzie trzeba zrobić remont albo odbudowę pałacu. Kto to zrobi jak w dzisiejszych czasach rzeźbiarz to zawód martwy. Jak im nie będziesz płacić za wątpliwą sztukę nowoczesną. To nie będzie komu w ogóle tego robić.


@N331: To niech robią te remonty i na nich zarabiają?
  • Odpowiedz
larkinflight
larkinflight
28.04.2026, 16:28:25 via Android
  • 38
@Kibishi: ej, a jak inaczej można wyprowadzać legalnie kasę z budżetu jak nie przez takie misie? Na nagrobek ci szkoda? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
23kulpamens
23kulpamens
28.04.2026, 14:38:39 via Wykop
  • 221
215 000zł na marmurową p---ę, dlaczego to zawsze musi być p---a, co feministki mają z głową, że zawsze same siebie przedstawiają w odniesieniu do p---y? nawet użyli marmuru który ma stosowną nazwę "vigaria"
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

larkinflight
larkinflight
28.04.2026, 15:26:16 via Android
  • 116
@23kulpamens: bo to tak na prawdę są niedorozwinięte nastolatki które tylko jedno mają w głowie
  • Odpowiedz
WiezienieTwoimPrzyjacielem
WiezienieTwoimPrzyjacielem
WiezienieTwoimPrzyjacielem
28.04.2026, 17:26:28 via Wykop
  • 29
@Cadfael: czyli przyznajesz, że kobiety nawet w organizacji feministycznej mają g---o do gadania i najważniejsze jest zdanie faceta?
  • Odpowiedz
fullmonty
fullmonty
fullmonty
28.04.2026, 13:27:20 via Wykop
  • 85
jpd "Rzeźba w przestrzeni publicznej 2026” nie mają już na co wydawać naszych pieniędzy
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Wozny1
Wozny1
28.04.2026, 15:46:03 via Android
  • 20
@fullmonty: no nie ma u nas ważniejszych wydatków, rzeźby to jest to, czego Polakom najbardziej potrzeba ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Manah
Manah
28.04.2026, 16:27:50 via Wykop
  • 82
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

moll
moll
28.04.2026, 17:00:41 via Wykop
  • 40
@fafankulo: bo jest banalne. A może bardziej nachalne i nieco prostackie. Paradoksalnie feministki niczym się nie różnią od wszelkiej maści mizoginów - w ten sposób sprowadzają kobiety tylko i wyłącznie do poziomu p---y
  • Odpowiedz
slums
slums
slums
28.04.2026, 17:02:04 via Wykop
  • 32
@Manah:

A to, kto tam leży?

A jakaś c--a


Podsumowane xDDD
  • Odpowiedz
MagicznyMariusz
MagicznyMariusz
Autor
28.04.2026, 12:41:32 via Wykop
  • 56
Budżet programu "rzeźba w przestrzeni publicznej" na rok 2026 wynosi 4 miliony złotych.
https://rzezba-oronsko.pl/rzezba-w-przestrzeni/#nabor-2026
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

fullmonty
fullmonty
fullmonty
28.04.2026, 13:29:40 via Wykop
  • 37
@MagicznyMariusz: musi być kasa dla "swoich" pretekst może być najbardziej durny
  • Odpowiedz
ostatni_lantianin
ostatni_lantianin
ostatni_lantianin
28.04.2026, 16:27:12 via Wykop
  • 9
@MagicznyMariusz: @fullmonty nieźle się chooyki bawią, tutaj 200k za jakieś g---o z kamienia - więcej niż rodzice dostaną na odchowanie obywatela przez 18 lat
  • Odpowiedz
slums
slums
slums
28.04.2026, 17:05:41 via Wykop
  • 48
Tyle wycia całe życie, że kobieta to coś więcej niż c---i i d--a, żeby feministki podsumowały żywot swojej zasłużonej koleżanki stawiając jej pomnik cipska na grobie.

Wymowne, nie powiem.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

mariusz_z_blighttown
mariusz_z_blighttown
28.04.2026, 15:46:40 via Android
  • 41
zasrany pis nadal kradnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

zosiaa
zosiaa
28.04.2026, 15:59:25 via Wykop
  • 24
To jest poprostu legalne wspieranie swoich, tak samo jak kupowanie dla wszystkich ministerstw czy urzedów prenumeraty premium jakiś gazet czy tv
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Miszczu_wszystkiego
Miszczu_wszystkiego
28.04.2026, 18:42:25 via Wykop
  • 23
feministyczna "sztuka"

p*zda

nie twarz, nie sylwetka, nie alegoria siły, mądrości czy harmonii

nie, to za każdym razem jest p*zda


to nie faceci traktują kobiety jak obiekty, to kobiety same robią
Miszczu_wszystkiego - >feministyczna "sztuka"
p*zda
nie twarz, nie sylwetka, nie aleg...

źródło: obraz

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

MadMan1
MadMan1
28.04.2026, 15:46:44 via Wykop
  • 23
ten rząd to najgorsze co nas spotkało od czasów komuny. Zresztą to tylko kontynuacja.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Strona 1 z 4
  • >

Hity

tygodnia

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
4406
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3229
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
3128
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
2378
W Polsce jak w Indiach. Rzeka umiera, a zakład gdzieś ma ekologię.
W Polsce jak w Indiach. Rzeka umiera, a zakład gdzieś ma ekologię.
2042
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #art
  • #malarstwo
  • #obrazy
  • #kultura
  • #ciekawostki
  • #sztukanadzis
  • #sztukadoyebana
  • #tworczoscwlasna
  • #heheszki
  • #rzezba
  • #rart
  • #fotografia
  • #rysunek
  • #historia
  • #chwalesie

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking