Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko197
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

417

Niemieckie kolonie rolne w Ameryce Południowej. Kto naprawdę zyska na Mercosur?

Niemieckie kolonie rolne w Ameryce Południowej. Kto naprawdę zyska na Mercosur?

Umowa UEMercosur może całkowicie zmienić rynek żywności w Europie. W tle pojawia się zaskakujący wątek niemieccy farm

Sopel74
Sopel74
z
tysol.pl
dodany: 28.04.2026, 07:17:54
  • #
    europa
  • #
    niemcy
  • #
    swiat
  • #
    ciekawostki
  • 98
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (1)

Grzechu 40 o tym mówi. Polecam
Kittur
z youtu.be
  • 2

Komentarze (98)

najlepsze

bleblebator
bleblebator
28.04.2026, 09:15:45 via Wykop
  • 65
MERCOSUR to nazistowska IV Rzesza
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Jan12221
Jan12221
Jan12221
28.04.2026, 09:45:11 via Wykop
  • 48
@bleblebator: to mogą być nawet powojenni Niemcy, którzy prowadzą te rolne przedsiębiorstwa
  • Odpowiedz
bleblebator
bleblebator
28.04.2026, 09:55:43 via Wykop
  • 31
@Jan12221: Tak, po wojnie założyli agroholdingi za zrabowane kosztowności
  • Odpowiedz
niecodziennyszczon
niecodziennyszczon
niecodziennyszczon
28.04.2026, 07:33:17 via Wykop
  • 37
Czekej no, potężne Niemce trzęsące całą unią, kraj 82mln ze świetnie rozwiniętym rolnictwem i setkami tysięcy rolników postanowiło zrobić dobrze potomkom niemieckich emigrantów z XIX wieku żyjących gdzieś w Brazylii i gospodarujących na farmach na jakichś zadupiach kosztem bauerów z Dolnej Saksonii, Bawarii i Szlezwiku-Holsztyna itd. i zmusiło wszystkich do umowy z Mercosur? Dobrze rozumiem? To jest ten cały spisek według redaktórki Aleksandry Fedorskiej z tysola? Więc oni stoją za tym wszystkim?
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

maniek-maniewski
maniek-maniewski
maniek-maniewski
28.04.2026, 07:35:04 via Wykop
  • 11
@niecodziennyszczon: do nich dołączyli po wojnie niemcy z pieniędzmi zagrabionymi podczas wojny i wsparli ich potężnym zastrzykiem kapitałowym.
  • Odpowiedz
maniek-maniewski
maniek-maniewski
maniek-maniewski
28.04.2026, 09:44:26 via Wykop
  • 14
@niecodziennyszczon: Nie chcą ich wyruchać tylko tworzą znowu coś na kształt średniowiecznej Hanzy, przejmą rynek i będą narzucali własne zasady. Sprawdź sobie jak to działało i ile stuleci. Właśnie znowu się połączyli bezcłową wymianą handlową.
  • Odpowiedz
Hemul
Hemul
28.04.2026, 16:03:10 via Wykop
  • 28
Hemul

źródło: wojciech-cejrowski-niemcy-prosze-pana

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

KIaudik
KIaudik
28.04.2026, 19:38:34 via Wykop
  • -1
@Hemul: Wolny rynek z ameryka poludniowa do NAZIZM I NIEMCY I HITLER!
xDDDDDDDDDDDDD
  • Odpowiedz
Bartholomew
Bartholomew
28.04.2026, 14:36:43 via Wykop
  • 14
Wujek Adolf farmę ma...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

malkontent
malkontent
28.04.2026, 15:20:54 via Android
  • 5
@Bartholomew: ia ia oooo ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
Bord
Bord
Bord
28.04.2026, 19:16:23 via Wykop
  • 5
@Bartholomew: heila heila ho
  • Odpowiedz
larkinflight
larkinflight
28.04.2026, 10:15:24 via Android
  • 12
tylko niemcy, reszta poniesie konsekwencje tych decyzji
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

malkontent
malkontent
28.04.2026, 15:19:16 via Android
  • 7
@larkinflight: eeee tam. MUSIMY ratować niemiecką gospodarkę. Oczywiście swoim kosztem jak na pazia przystało (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
  • Odpowiedz
Czerwone_Stringi
Czerwone_Stringi
28.04.2026, 16:24:37 via Wykop
  • 15
@Morf: Zobaczysz to tańszą żywność, jak świnie niebo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
maniek-maniewski
maniek-maniewski
maniek-maniewski
28.04.2026, 07:31:21 via Wykop
  • 10
Mnie nie zaskoczyło to ani odrobinę, od początku piszę, że niemcy co do ameryk uciekli po wojnie z pieniędzmi zagrabionymi między innymi Polakom teraz łączą się bratersko z tymi co pozostali w haimat próbując stworzyć kolejny raz imperium handlowe na kształt niegdysiejszej Hanzy.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

vanschout
vanschout
28.04.2026, 17:25:13 via Wykop
  • -6
@maniek-maniewski: Agroholdingi mają siedziby w Niemczech i mają wykupioną ziemię w Ameryce. Nie trzeba węszyć tu jakiegoś spisku międzypokoleniowego.
  • Odpowiedz
maniek-maniewski
maniek-maniewski
maniek-maniewski
28.04.2026, 18:09:01 via Wykop
  • 0
@vanschout: ale to nie spisek żaden, kiedyś sobie szukałem niemiaszków tam na miejscu.
  • Odpowiedz
pomaranczowyogorek
pomaranczowyogorek
28.04.2026, 15:41:08 via Wykop
  • 5
Jest kanał na yt Polaków co bawią sie w uprawę roli w Afryce. Zbiory maja 3-4 razy do roku. Jest sie o co bić.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

fervi
fervi
28.04.2026, 17:15:44 via Wykop
  • 4
Tysol jako źródło informacji, no no. Niedługo będą kolorowanki dla wykopków
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

kanis-sapiens
kanis-sapiens
28.04.2026, 19:12:00 via Wykop
  • 6
@fervi: Lepszy jest Der Onet?
  • Odpowiedz
kanis-sapiens
kanis-sapiens
28.04.2026, 20:16:20 via Wykop
  • 2
@fervi: Jawohl!!! Recht!
  • Odpowiedz
masz_fajne_donice
masz_fajne_donice
28.04.2026, 22:10:11 via Wykop
  • 2
Obok takich artykułów jak:

W Niemczech odradza się duch militaryzmu

Gen. Dariusz Wroński: Największe ryzyko dla Polski to hegemonia systemowa Niemiec

Problemy niemieckiej refinerii. Historyczna szansa Polski

NATO 3.0. Niemcy pierwsi w wyścigu do Waszyngtonu. Polska traci swoją szansę
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

qusqui21
qusqui21
28.04.2026, 17:32:54 via Wykop
  • 2
a jak niemcy to wiadomo tusk. ja nie wiem co z ta sciana wschodnia jest nie tak. ale naprawde, niemcy to srednio tacy sami ludzie jak wy. i nie rzucaja sie do szyi jak przystaniesz na autobahnie odcedzic kartofelki. czy w sklepie jak kupujesz wode.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

malkontent
malkontent
28.04.2026, 20:51:38 via Android
  • 0
@qusqui21: daj już spokój. Oficjalnie wszyscy wiedzą kto finansował partię matkę PO, a wy jak ćwierć inteligenci, że nie.
  • Odpowiedz
qusqui21
qusqui21
29.04.2026, 08:20:05 via Wykop
  • -2
@malkontent: o ruskich finansujacych pis to slyszalem. ale o po musisz cos wiecej powiedziec. bo nie milkna glosy ekspertow, ze @malkontent onanizuje sie w parkach
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • Strona 1 z 3
  • >

Hity

tygodnia

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
3979
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
3177
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3128
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
3056
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2627
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #swiat
  • #polska
  • #wydarzenia
  • #niemcy
  • #uniaeuropejska
  • #ciekawostki
  • #ekonomia
  • #usa
  • #gospodarka
  • #nato
  • #francja
  • #ue
  • #historia
  • #neuropa
  • #4konserwy

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking