Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko107
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

584

Słopnice - wjechali quadami do lasu i zanieczyścili ujęcie wody pitnej

Słopnice - wjechali quadami do lasu i zanieczyścili ujęcie wody pitnej

W kompleksie leśnym Mogielicy (Beskid Wyspowy) doszło do zniszczenia cieku wodnego w bezpośrednim sąsiedztwie ujęcia wody pitnej dla mieszkańców Słopnic. Ministerstwo Sprawiedliwości zapowiadało surowsze kary za rozjeżdżanie lasów quadami, jednak zajmują się sprawą Zbigniewa Z. i brakuje im czasu.

pawloka1
pawloka1
pawloka1
z
limanowa.in
dodany: 27.04.2026, 19:00:04
  • #
    ekologia
  • #
    srodowisko
  • #
    polska
  • #
    ciekawostki
  • #
    wydarzenia
  • #
    prawo
  • 143
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (2)

Zapowiadany wzrost kar z którego nic nie wyszło
pawloka1
z kielce.tvp.pl
  • 62
a propos Beskidu Wyspowego
pawloka1
z naszademokracja.pl
  • 12

Komentarze (143)

najlepsze

polarek
polarek
polarek
27.04.2026, 19:45:21 via Wykop
  • 170
Powinni się wziąć za tych wandali rozjeżdżających każdy kawałek łąki czy lasu.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

misiozaur
misiozaur
28.04.2026, 07:22:33 via Wykop
  • 84
@polarek: za bananowe dzieci? Swoich nie ruszaja
  • Odpowiedz
Frenki2
Frenki2
28.04.2026, 07:55:55 via Wykop
  • 27
@polarek:
Ten głupi pseudo sport powinien być zakazany . Chcą deb..le poszaleć to niech se wybudują zamknięte tory dla quadów i crosów i tam szaleją. Czyli wprowadzenie zasad jak dla samochodów wyścigowych. Jedynie zakaz poruszania się po drogach i terench prywatnych i lasach przywróci porządek .
  • Odpowiedz
Gjbgghbhhjj
Gjbgghbhhjj
28.04.2026, 06:42:34 via Wykop
  • 117
A ten idiotyczny dopisek o ziobrze to po co? Za mało szamba na głównej?
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

krzysztof-111
krzysztof-111
krzysztof-111
28.04.2026, 08:10:46 via Wykop
  • 12
@CzarnyOwiec: od kiedy PiS to prawica XDD
  • Odpowiedz
pawloka1
pawloka1
pawloka1
Autor
28.04.2026, 10:30:33 via Wykop
  • 0
MS obiecało, że zaostrzy kary za rozjeżdżanie quadami i crossami lasów w 2025 r., a jest już niemal połowa 2026 r. i nic się nie zmieniło. Czym więc się zajmują? Oprócz sprawy Zbigniewa Z i TK (które nie twierdze, że nie są ważne) są jeszcze inne sprawy w tym kraju.


@Gjbgghbhhjj:MS obiecało, że zaostrzy kary za rozjeżdżanie quadami i crossami lasów w 2025 r., a jest już niemal połowa 2026
  • Odpowiedz
fishyCat
fishyCat
28.04.2026, 07:20:00 via Wykop
  • 45
Kraj z kartonu, ci którzy niszczą ten kraj, utrudniają życia porządnym obywatelom są bezkarni.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

DziendobryMireczku
DziendobryMireczku
28.04.2026, 08:56:08 via Wykop
  • 5
@fishyCat: 100% politykow
  • Odpowiedz
pawloka1
pawloka1
pawloka1
Autor
27.04.2026, 20:58:21 via Wykop
  • 34
Nie ma to jak dawać dobry przykład
pawloka1 - Nie ma to jak dawać dobry przykład

źródło: 672672276_1390492849760750_4512939344053304838_n

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Y3ll0w69
Y3ll0w69
27.04.2026, 21:38:16 via Wykop
  • 93
@pawloka1: ale hur dur gdzie my momy jeździć.

No nie wiem na swoim podwórku, ja nie kupywałem sobie samolotu bo nie miałbym gdzie tym lądować( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
GhostDragonL32
GhostDragonL32
GhostDragonL32
28.04.2026, 06:15:19 via Wykop
  • 45
@Y3ll0w69: Jeżdżę motocyklem, uwielbiam offroad i fakt, lasy to świetny plac zabaw do takiego hobby, ale nie popieram rozjeżdżania i samowolki wielu motocyklistów czy quadowców. Nie ma usprawiedliwienia ''gdzie więc mamy jeździć'' - czasem trzeba się pogodzić, że hobby nawet najlepsze, jeśli opiera się o dewastację nie będzie miało miejsca. Niestety nie ma w PL zastosowania zasada zdrowego rozsądku bo duża część społeczeństwa rości sobie prawa do wyznaczania sobie tylko
  • Odpowiedz
jeden_z_gapiow
jeden_z_gapiow
28.04.2026, 07:12:34 via Android
  • 24
Ogółem w Polsce kary za niszczenie środowiska są śmiesznie niskie. Ściągniesz odpady i narobisz strat na miliony - dostaniesz 500, 5000 czy nawet 50000 kary i opłaca się robić to dalej. Zniszczysz las i ujęcie wody - jesli Cię w ogóle złapią to zaplacisz kilka dniówek z pracy i po sprawie.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

mlotek_to_uniwersalna_odpowiedz
mlotek_to_uniwersalna_odpowiedz
mlotek_to_uniwersalna_odpowiedz
28.04.2026, 07:50:43 via Wykop
  • 19
Na quadziarzy są skuteczne, przetestowane metody ¯\(ツ)/¯
mlotektouniwersalna_odpowiedz - Na quadziarzy są skuteczne, przetestowane metody ¯\(ツ...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

werfogd
werfogd
werfogd
28.04.2026, 09:42:31 via Wykop
  • -1
@mlotek_to_uniwersalna_odpowiedz:

A w jednym zdaniu?
  • Odpowiedz
pawloka1
pawloka1
pawloka1
Autor
28.04.2026, 10:04:54 via Wykop
  • 1
@mlotek_to_uniwersalna_odpowiedz:

Na quadziarzy są skuteczne, przetestowane metody


A tu inna metoda
pawloka1 - @mlotektouniwersalna_odpowiedz: 
Na quadziarzy są skuteczne, przetestowane...

źródło: image_4_140115

Pobierz
  • Odpowiedz
Bonthyc
Bonthyc
28.04.2026, 08:09:25 via Wypiek
  • 12
10lat więzienia albo 50zł grzywny. A potem zdziwienie quadowcow i chlip, chlip że ludzie biorą sprawy w swoje ręce i stalowe linki rozwieszają na ich trasach.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Gieekaa
Gieekaa
28.04.2026, 07:08:56 via Wykop
  • 11
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

janikomuniewierzeacozdopieroniemcom
janikomuniewierzeacozdopieroniemcom
janikomuniewierzeacozdopieroniemcom
28.04.2026, 18:01:43 via Wykop
  • -3
@Gieekaa: podciągnij to majtki… zesrałeś się.
Jeden debil zrobi coś głupiego i wszyscy muszą cierpieć.
Wszystkiego zakazać najlepiej, może oddychania ?
  • Odpowiedz
mmmmmmmmmmmmmm
mmmmmmmmmmmmmm
28.04.2026, 06:31:59 via Wykop
  • 11

Komentarz usunięty przez moderatora

ekektrykpozdalnym
ekektrykpozdalnym
28.04.2026, 07:20:12 via Wykop
  • 7
@Ximcio: Wystarczy grodzić własne lasy! Wraz z tabliczką teren prywatny na wjeździe z drogi. Poza drogą nie obchodzi mnie kto się zatrzyma na ogrodzeniu, ale taką ono ma funkcję.
  • Odpowiedz
ekektrykpozdalnym
ekektrykpozdalnym
28.04.2026, 11:41:53 via Wykop
  • 5
@Ximcio: Ogrodziłem wieszając dwie liny/druty 6, najlepsze ogrodzenie. Tak samo grodzę pastwiska (plus pastuch), dobrze chroni przez szkodnikami jak dziki, sarny, motopipy.

zrobić płot pod napięciem

Na pastwiskach dokładnie to się robi. Do tego znaki, że jest pod napięciem.
  • Odpowiedz
pawloka1
pawloka1
pawloka1
Autor
27.04.2026, 19:26:53 via Wykop
  • 10
Quady i motocykle w lasach: jak rozwiązać narastający problem? Tłumaczy dr Igor Protasowicki

https://jedynka.polskieradio.pl/artykul/3676676,Quady-i-motocykle-w-lasach-jak-rozwiązać-narastający-problem-Tłumaczy-dr-Igor-Protasowicki
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

werfogd
werfogd
werfogd
28.04.2026, 09:43:13 via Wykop
  • 0
@pawloka1:
A w dwóch zdaniach?
  • Odpowiedz
mpetrumnigrum
mpetrumnigrum
mpetrumnigrum
28.04.2026, 11:21:35 via Android
  • 4
@pawloka1: @werfogd
Przesłuchałem całe I on nic nie tłumaczy.
Gadka jest stara jak świat LP powinny wydzielić jakiś fragment lasu do rozjeżdżania przez quady i motocykle. Pytanie ile tego wydzielić co uwzglednić czego nie itp.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Strona 1 z 5
  • >

Hity

tygodnia

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
4445
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3243
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
2387
W Polsce jak w Indiach. Rzeka umiera, a zakład gdzieś ma ekologię.
W Polsce jak w Indiach. Rzeka umiera, a zakład gdzieś ma ekologię.
2052
Dogadali się, by nie podnosić ludziom pensji. Naloty UOKiK i policji na Śląsku
Dogadali się, by nie podnosić ludziom pensji. Naloty UOKiK i policji na Śląsku
1908
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #srodowisko
  • #ciekawostki
  • #polska
  • #klimat
  • #energetyka
  • #kaucja
  • #gospodarka
  • #uniaeuropejska
  • #motoryzacja
  • #przyroda
  • #heheszki
  • #smieci
  • #globalneocieplenie
  • #systemkaucyjny
  • #ekonomia

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking