Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko164
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

503

Chiny ostrzegają UE w sprawie planu Made in Europe i grożą działaniem odwetowym

Chiny ostrzegają UE w sprawie planu Made in Europe i grożą działaniem odwetowym

Chiny skrytykowały plan UE Made in Europe, który ma chronić europejski przemysł i ograniczyć konkurencję z Chin. Pekin uznał go za dyskryminacyjny i ostrzegł, że jeśli wejdzie w życie i uderzy w chińskie firmy, wprowadzi działania odwetowe. Chiny złoszczą się, że robimy to, co sami robią od lat.

occultronaut
occultronaut
occultronaut
z
france24.com
dodany: 27.04.2026, 18:55:36
  • #
    eu
  • #
    uniaeuropejska
  • #
    chiny
  • #
    przemysl
  • #
    gospodarka
  • 209
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (1)

CEL? ZNISZCZYĆ USA. SOJUSZ ROSJA I CHINY. ZERO ILUZJI I ZAUFANIA | Łukasz Gacek
kjungst
z youtu.be
  • -2

Komentarze (209)

najlepsze

PolakRodakAfrykaner
PolakRodakAfrykaner
27.04.2026, 20:41:35 via Wykop
  • 389
Chiny to rak, którego Europa i USA same sobie wyhodowały
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

zychtomasz
zychtomasz
27.04.2026, 21:16:49 via Wykop
  • 47
@PolakRodakAfrykaner: To trzeba zrobić radioterapie
  • Odpowiedz
FireDash
FireDash
27.04.2026, 21:48:28 via Wykop
  • 292
@PolakRodakAfrykaner:

Wyhodowali je bogacze i przezesi korporacji. To są ludzie ponad narodami i ich nie obchodzi przyszłość kraju tylko jak chwilowo nabić sobie kase na koncie.

Zresztą nawet w Polsce to widać w małej skali, gdzie lokalni janusze chętnie sobie ściągają tanią siłę roboczą z Azji. Nie liczy się nic poza zyskiem.
  • Odpowiedz

kill15you
kill15you
kill15you
27.04.2026, 20:59:44 via Wykop
  • 217
Czy chiny to nie jest kraj który jest jednym z najbardziej chroniących swój przemysł? XD
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

joker007
joker007
28.04.2026, 05:12:12 via Wykop
  • 109
@kill15you: Byli dymani w przeszłości przez brytoli, Francuzów, Niemców, ruskich, Japończyków. wyciągnęli wnioski i teraz oni będą dymać. Za naszego życia będą większym supermocarstwem niż reszta świata razem wzięta. Teraz poproszę trochę social score do mojego profilu dodać.
  • Odpowiedz
JasnyBanan
JasnyBanan
28.04.2026, 06:38:13 via Wykop
  • 13
@joker007: W zasadzie głównie brytoli, to brytole ich tym opium faszerowali
  • Odpowiedz
MiKeyCo
MiKeyCo
MiKeyCo
27.04.2026, 20:38:09 via Wykop
  • 114
Nie możecie robić tego, co my robimy! To niezgodne z zasadami. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

BlogoslawionyTwarozyc
BlogoslawionyTwarozyc
28.04.2026, 06:45:53 via Wykop
  • 12
@MiKeyCo: dokładnie. Przecież to nie tak, że tam rząd dokłada setki miliardów rocznie do rozwoju OZE i automotive, żeby zdominować światowy rynek ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
BlogoslawionyTwarozyc
BlogoslawionyTwarozyc
01.05.2026, 19:51:39 via Wykop
  • 0
@komuchy: bo nie jest jednym państwem z niskimi kosztami pracy i planami 5-letnimi na zdominowanie świata za wszelką cenę? Może zapytam Ciebie - czy chcesz pracować za 5 zł na godzinę, 10-12 godzin dziennie, 6 dni w tygodniu, a jeżeli nie to dlaczego? W chińskich fabrykach to norma.
  • Odpowiedz
niecodziennyszczon
niecodziennyszczon
niecodziennyszczon
27.04.2026, 19:47:48 via Wykop
  • 66

Komentarz usunięty przez moderatora

pablo103
pablo103
27.04.2026, 23:29:18 via Wykop
  • 37
@niecodziennyszczon: A co myślałeś, że nie będą reagować?
  • Odpowiedz
niecodziennyszczon
niecodziennyszczon
niecodziennyszczon
28.04.2026, 06:20:54 via Wykop
  • 6
@pablo103: Myślałem, że będą reagować, ale podkreślania jakim s------------m i niebezpieczeństwem jest chinolskie morwie nigdy za wiele ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Danuel
Danuel
28.04.2026, 06:59:55 via Wykop
  • 41
Jeżeli kiedyś zastanawialiście się, dlaczego na EU jest tyle negatywnego gówna w internecie - to teraz już wiecie. Unia przeszkadza USA, Chinom i Rosji. Mocarstwa światowe chcą Europy podzielonej i walczącej ze sobą. Macie sami własnymi rękami i kupionych polityków rozmontować Unię.
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

blade7
blade7
blade7
28.04.2026, 07:20:17 via Wykop
  • 14
@miikolaj: Akurat przechodzenie na oze to przechodzenie na najtansza energię i uniezaleznianie się od dostaw z zewnątrz także bardzo dobra, strategiczna decyzja
  • Odpowiedz
Starkwind
Starkwind
Starkwind
28.04.2026, 08:12:04 via Wykop
  • 8
@miikolaj: krótko terminowe myślenie teraz jest trudniej z OZE, ale jaki piękny byłby świat (europa) która nie ma zasobów gazu/ropy jeśli byśmy ich nie potzrebowali wtedy takie Ruskie/USA/Araby mogą nas cmoknąć. Teraz byle jakiś ormuz zablokowany i juz ceny w góre na stacjach jakby było 100% elektryków to w dupu byśmy mieli jaka jest cena ropy na świecie
  • Odpowiedz
tomaszkus
tomaszkus
tomaszkus
27.04.2026, 21:10:57 via Wykop
  • 28
Biorąc pod uwagę fakt, że większość rzeczy w waszym domu zostało wyprodukowane w chinach mam do Państwa jedno pytanie?
Czy nie uważacie, że wasz dobrobyt jest zasługa niewolniczej pracy miliarda chińczyków a wy jeszcze na nich plujecie i wyzywacie od pasożytów? Przecież sami nie potrafilibyście wyprodukować nawet ping-ponga że o maseczce na twarz w czasie covid nie wspomnę. Nie wstyd wam?
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ArnoldZboczek
ArnoldZboczek
27.04.2026, 22:10:43 via Wykop
  • 33
@tomaszkus: większość nie ogarnia nawet że czyta ten komentarz patrząc na telefon wyprodukowany w Chinach (najlepsi ci od iPhonów bo myślą że ich jest z USA), internet płynie przez kabel wyprodukowany w Chinach, a i serwery z których ten internet płynie też są wyprodukowane w Chinach, a Ty zmuszasz do tak głębokiej refleksji
  • Odpowiedz
Project_Yi
Project_Yi
27.04.2026, 23:15:42 via Android
  • 20
@tomaszkus: Bo Unia jedyne co umie robić z konkurencją to narzucać cła i ściągać niewolników. Niemcy się nauczyły że co niemieckie to marka premium i musi kosztować a ludzie mają dzisiaj to w dupie i idą tam gdzie taniej.
  • Odpowiedz

malkontent
malkontent
27.04.2026, 22:53:59 via Android
  • 25
Ironia na maxa. Chiny użyły inkluzywnej broni na jej twórcach (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

vojtas123
vojtas123
vojtas123
28.04.2026, 03:33:10 via Wykop
  • 23
Made in Europe czego? Kolejnych regulacji? Prawda jest taka, że Chiny zapewniły nam rozwój i tanie produkty. Że smartfony kosztują 4 a nie 14 tysięcy. Że stać nas na wiele innych rzeczy, typu samochody, że mamy tańsze leki i ubrania. Swoją drogą samochody w Chinach są dwa razy tańsze niż w UE. Ta drożyzna to zasługa przede wszystkim UE.
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Ameritas
Ameritas
Ameritas
28.04.2026, 05:00:18 via Wykop
  • 48
@vojtas123: a ile twoja praca jest warta w Chinach?
  • Odpowiedz
ameliniummm
ameliniummm
28.04.2026, 05:49:09 via Wykop
  • 27
a ile twoja praca jest warta w Chinach?


@Ameritas: pewnie niewiele bo się opiertala w robocie ;)
  • Odpowiedz
Variv
Variv
28.04.2026, 06:38:22 via Android
  • 21
Jeśli USA czy Chiny się złoszczą na UE to znaczy, że UE dobrze robi.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

malkontent
malkontent
28.04.2026, 10:23:54 via Android
  • -1
@Variv: no nie. Od dekad UE chyba nic nie robi dobrze. Ratowanie planety, podatki od powietrza, coraz więcej regulacji faworyzujących zachodnie korpo, 53 płcie, prawa wyborcze dla zwierząt itp. Bez rewolucji z tego szaleństwa już chyba nie ma ucieczki. Żydki zakręciły korbą ostro (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
  • Odpowiedz
c.....z
c.....z
konto usunięte 28.04.2026, 06:36:27 via Wykop
  • 12
Europa była pewna siebie dopóki sama klepała motoryzację, panele fotowoltaiczne itp. a pan Chińczyk tylko ołówki klepał; ale gdy nagle pan chińczyk zaczął robić samochody i panele coraz lepszej jakości i w konkurencyjnej cenie, to Europa podnosi wrzask, że będzie chronić swój rynek..

Więcej podatków, więcej ETSów, więcej regulacji! Na pewno zadziała! 😆
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

malkontent
malkontent
28.04.2026, 10:15:49 via Android
  • 2
@cuceusz: i nagle dziwnym zbiegiem okoliczności usa wywołują światowy konflikt gospodarczy żeby zachować przewagę oraz wybuchają wojny proxy na świecie. Od tysiącleci zawsze to samo. Zachód po prostu chciał mieć tanich niewolników w Chinach, a jak zaczęli produkować swoje wysokomarżowe produktu to nagle pojawia się narracja wojenna. Świat to bagno
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Strona 1 z 5
  • >

Hity

tygodnia

Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
3136
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
2907
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2529
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
2492
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
2056
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #uniaeuropejska
  • #europa
  • #polska
  • #usa
  • #ue
  • #dutch
  • #geopolityka
  • #ekonomia
  • #chiny
  • #szewko
  • #ekologia
  • #donaldtrump
  • #gospodarka
  • #energia
  • #uk

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking