Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko143
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

251

108 złośliwych rozszerzeń Chrome kradło dane. Masz je zainstalowane?

108 złośliwych rozszerzeń Chrome kradło dane. Masz je zainstalowane?

Badacze odkryli 108 złośliwych rozszerzeń do Chrome z wspólną infrastrukturą C2. Podszywały się pod narzędzia do YouTube, TikToka i Telegrama, kradły sesje Telegram Web oraz dane kont Google. Łącznie ok. 20 tys. instalacji, a zagrożeni mogli stracić dostęp do swoich kont.

real_scoria
real_scoria
z
sekurak.pl
dodany: 27.04.2026, 14:51:20
  • #
    bezpieczenstwo
  • #
    chrome
  • #
    malware
  • #
    cyberbezpieczenstwo
  • #
    google
  • #
    internet
  • 56
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (56)

najlepsze

KingaM
KingaM
27.04.2026, 18:51:13 via Wykop
  • 108
ich sklep z pluginami to obecnie najlepszy market dla hakerów. blokują adblocki dla bezpieczeństwa i wydajności, a w tym samym czasie przepuszczają syf, który czyści ludziom konta. to jest genialne stworzyć ekosystem tak bezpieczny, że najprostsza droga do kradzieży twojego konta google prowadzi przez sklep z rpzszerzeniami google. ja nie dodałam żadnego nowego dodatku od 10 lat a stare co wyłączyli (np. taki Lazarus ktory zapamietuje kazdy wpisany tekst jakby sie karta
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

mam_kosmate_mysli
mam_kosmate_mysli
mam_kosmate_mysli
28.04.2026, 10:32:03 via Wykop
  • 2
@KingaM: Lazarus i Roomy Bookamrks to nieodżałowane dodatki. Jest Form History Control (II) co zapamiętuje wpisane rzeczy.
  • Odpowiedz
manstain
manstain
28.04.2026, 10:32:20 via Wykop
  • 1
@KingaM: To w sumie ciekawe bo mi już moją aplikację 3 razy wywalili.
  • Odpowiedz
cebulowy_krezus
cebulowy_krezus
cebulowy_krezus
27.04.2026, 23:20:59 via Wykop
  • 82
przecież sam chrome kradnie dane i powstał po to, żeby Google mógł lepiej profilować reklamy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

MagicznyMariusz
MagicznyMariusz
28.04.2026, 08:07:58 via Wykop
  • 68
Chrome to rak. Używam Firefox od ponad dwudziestu lat i na pewno go nie zmienię na ten googlowy syf.
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

mam_kosmate_mysli
mam_kosmate_mysli
mam_kosmate_mysli
28.04.2026, 10:32:53 via Wykop
  • 20
@MagicznyMariusz: ale FFox dzielnie pracuje abyś to zmienił, co aktualizacja to jakieś durnoty wymyśla a najbardziej w-----a niespójność nazw, raz masz "edytuj" za dwie wersje pojawia się "zarządzaj" lub opcje zmieniają miejsce w menu kontekstowym.
  • Odpowiedz
MagicznyMariusz
MagicznyMariusz
28.04.2026, 10:36:13 via Wykop
  • 17
@mam_kosmate_mysli:
Niestety tak jest, ale mimo to nadal lepszy. Szkoda, że opera odeszła od swojego silnika na rzecz chrome.
  • Odpowiedz
fillion
fillion
27.04.2026, 23:19:31 via Wykop
  • 32
Jeśli ktoś pobiera "Video P---r Jacks or Better" to sam się prosi o problemy
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

KasKro
KasKro
27.04.2026, 23:24:56 via Wykop
  • 1
@fillion: taka prawda. Mam z 20 pługinow i nigdy nie mairom nawet najmniejszego włamania.
  • Odpowiedz
bukimi
bukimi
28.04.2026, 10:24:47 via Wykop
  • 1
@fillion: Nie tylko to pobiera, ale instaluje jako wtyczkę w przeglądarce. Wtf (-‸ლ)
  • Odpowiedz
lowlander
lowlander
lowlander
28.04.2026, 10:26:37 via Wykop
  • 28
Zarówno Chrome jak i Edge są bardzo dobrymi przeglądarkami - do ściągnięcia Firefoxa :)
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

osetnik
osetnik
28.04.2026, 20:31:04 via Wykop
  • 0
@lowlander: Jak Internet eksplorer kiedyś.
  • Odpowiedz
Quassar
Quassar
29.04.2026, 08:42:17 via Wykop
  • 1
@lowlander: Firefox też szpieguje tylko w firefoxie można było telemetrie łatwiej uwalić..
https://www.reddit.com/r/firefox/comments/1nmb8qg/firefox_debloat_parameters/

Jak ktoś chce już natywnie forka z debloat to tutaj polecam LibreWolf
A na androida WaterFox lub IronFox
  • Odpowiedz
Kubrek
Kubrek
28.04.2026, 10:32:32 via Wykop
  • 13
Kto normalny instaluje pluginy typu "slot machine" ¯\(ツ)/¯
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

tmux
tmux
tmux
28.04.2026, 15:18:37 via Wykop
  • 0
@Kubrek: to jest victim shaming ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
SystemHalted2_0
SystemHalted2_0
28.04.2026, 13:51:46 via Wykop
  • 7
Patrzę na tę listę i serio nie wiem, kto normalny instalowałby takie g---o. Połowa to jakieś żałosne gierki, sloty, ruletki i inne kasynowe badziewie rodem z najtańszego clickbaitu, a druga połowa to kompletnie niepotrzebny syf udający użyteczne dodatki. „Web Client” do wszystkiego, pseudo-narzędzia, losowe kalkulatory i inne zapychacze. Całość wygląda jak zbieranina śmieci, których jedynym celem jest zaśmiecenie przeglądarki. Trudno uwierzyć, że ktoś świadomie uznał to za dobry pomysł.

A teraz wielkie
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

kebe
kebe
kebe
29.04.2026, 06:38:17 via Wykop
  • 1
@SystemHalted2_0: zapewne jakieś stronki wymuszają ich instalacje typu - kontynuuj aby zagrać - i bah, instaluj roszerzenie.
Ja sie nie nabiorę ale Grażynka z HR z nudow juz moze, albo Twoja mama, babcia....
  • Odpowiedz
xfin
xfin
28.04.2026, 10:29:56 via Wykop
  • 6
Na tej liście same giereczki i addony pół-hazardowe.
Seriously, "wygraj bazylion dolców", zakręć ruletką albo korbą i ludzie od zawsze się na to nabierają, a chyba kampanii społecznych nie brakuje ¯\(ツ)/¯

Chociaż w usa może brakuje.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

fafankulo
fafankulo
28.04.2026, 12:03:03 via Android
  • 25
@xfin bez kitu. Myślałem że te czasy już dawno minęły
fafankulo - @xfin bez kitu. Myślałem że te czasy już dawno minęły

źródło: temp_file5872580311516654905

Pobierz
  • Odpowiedz
rotaredom
rotaredom
rotaredom
28.04.2026, 19:17:35 via Wykop
  • 4
@fafankulo: coś takiego jakieś 20 lat temu widziałem u baby lvl 50 wtedy, mówię to trzeba usunąć bo śmierdzi na kilometr. Nie, ja tu przelewy robię nie ruszać bo jeszcze coś przestanie działać. Crap-ware dosłownie konkurował o zasoby między sobą. Podobne historie znam od "bezpieczników" z działu banku. Też dawno temu. Panie, pieniądze z konta ukradli, co to za bank!!!!!!!!!111111
Analizują kompa a tam malware na malwarze, konkuruje o RAM
  • Odpowiedz
23kulpamens
23kulpamens
28.04.2026, 13:16:13 via Wykop
  • 5
Chrome obecnie to syf, kiła i mogiła.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

WentylatorDoRozrzucaniaLuznychMysli
WentylatorDoRozrzucaniaLuznychMysli
28.04.2026, 15:30:25 via Wykop
  • 2
Chrome już dawno wylądował u mnie na śmietniku, po tym jak zaczął blokować adblockery. Solidarnie z Chrome poszły na czarnolisto wszystkie przeglądarki oparte o chromium: Chrome, Edge, Brave, Opera, Vivaldi i inne.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • Strona 1 z 3
  • >

Hity

tygodnia

Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
3117
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2459
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
2477
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
2259
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
2051
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #polska
  • #security
  • #ciekawostki
  • #internet
  • #cyberbezpieczenstwo
  • #prawo
  • #informatyka
  • #policja
  • #hacking
  • #it
  • #wydarzenia
  • #prywatnosc
  • #komputery
  • #technologia
  • #heheszki

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking