Szokująco luksusowe więzienia w Norwegii działają... genialnie i się opłacają!
Więzienia resocjalizacyjne, nie izolacyjne. Klawisz to nieuzbrojony psycholog-mentor jedzący i trenujący z więźniami - przed eskalacją wykrywa źródła przemocy (zaburzenia psychiczne, konflikty). Inwestycja w "dobrego sąsiąda" (zamiast odwetu) jest tańsza długoterminowo: Recydywy 16-24% (USA 76%).
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 235
- Odpowiedz






Komentarze (235)
najlepsze
@zagubionychromosom: myślę, że ludziom bardziej chodzi o to by winny poniósł karę. Jak ktoś zgwałci ci siostrę, to nie chcesz by przesiedział 5 lat w 3gwiazdkowym hotelu i się naprawił, tylko by poniósł karę.
@_komentator_: to poniesie karę i zgwałci kolejną.
@JasnyBanan: czytałem, praktycznie to samo co w USA
2. Komfortowe warunki działają pewno na w miare normalnych ludzi jak np. alimenciarze, a gorzej na typowych patusów, którzy z nudów są w stanie zniszczyć przystanek autobudowy lub pobić randomowego przechodnia
@Bikiniarz2:
Norwegia jest tak jak Polska na początku swojej przygody z imigracją multi-kulti. Powiedz to samo w Szwecji, że system działa ... ale przestępczość rośnie w dramatycznym tempie ... ale system działa :-)
@DarrDarek: no k---a pewnie w norwegi nie ma migrantow xDDDD jebnij jeszcze dwa fikolki i szpagat
źródło: obraz
Pobierzto wcale niepodobne. mądrzejsze o tym nie wspominać :-)
No i zgadnijcie, czy przedsiębiorca posiadający swój własny pierdel chciałby, żeby to mieć więzniów czy nie mieć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
o pani nasza...
To co widzimy to końcówka dobrobytu dla szarego człowieka tam.
@Szczur_w_Koronie: Norwegią rządzi i będzie rządzić skrajna lewica która r---------i ten kraj raz dwa trzy.
UK też nie jest w UE a prowadzi taką samą samobójczą politykę.
To samo z Norwegią.
Przykład: po co się podłączyli siecią energetyczną