Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko169
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

258

Jaja z Ukrainy i Turcji - import wzrósł o 73 proc.

Polska pozostaje czołowym eksporterem jaj w UE, ale coraz więcej sprowadza z zagranicy. W 2025 r. eksport wyniósł 238,4 tys. ton, a import 52,5 tys. ton, co oznacza wzrost o 73 proc. rok do roku. KIPDiP wskazuje, że import rośnie m.in. przez grypę ptaków i rzekomy pomór drobiu.

Frijheid2
Frijheid2
z
portalspozywczy.pl
dodany: 26.04.2026, 10:17:46
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • #
    zakupy
  • #
    jedzenie
  • #
    europa
  • #
    biznes
  • 37
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (37)

najlepsze

kastrator2
kastrator2
kastrator2
26.04.2026, 23:45:20 via Wykop
  • 30
Jak wjedzie mercososur, to cyk obszar zapowietrzony na połowę Polski, i się sprzeda towar
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

MacMatys
MacMatys
MacMatys
27.04.2026, 11:14:24 via Wykop
  • 1
@h225m: Po pierwsze to najpierw grzecznie poproś. Po drugie to nie ja się mądrze i nabijam z innych. Pogadaj lepiej ze swoim kolegą od xD. Na pewno się dogadacie.
  • Odpowiedz
MacMatys
MacMatys
MacMatys
27.04.2026, 14:00:09 via Wykop
  • 2
@h225m: Ogarnij się człowieku. Cytujesz nie tą osobę - lepiej trzymaj rączki w czasie postowania na klawiaturze a nie pod stołem. Wskaż gdzie coś pisałem o umowie Mercosur.
Najwyraźniej te upały panujące w Polsce nie służą ci.
  • Odpowiedz
Franciszek_Morawiec
Franciszek_Morawiec
27.04.2026, 07:44:17 via Wykop
  • 18
Nic do tego nie mam. Pod warunkiem, że będą wyraźnie opisane skąd są oraz za samo przepakowanie w Polsce nie będą miały etykietki, że pochodzą stąd. Ale z powodu tego, że robi się na tym wałki i fałszuje, bo kary są za to za niskie, dopóki nie zmieni się prawo, zabroniłbym wjazdu tego syfu. Co prawda, te produkty z importu lądują później jako składniki w daniach gotowych i restauracjach, gdzie nie mamy
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

jedrekpodhale
jedrekpodhale
27.04.2026, 08:16:07 via Wykop
  • 11

Komentarz usunięty przez moderatora

komuchy
komuchy
komuchy
27.04.2026, 11:37:05 via Wykop
  • 3
@Marco_Inaros: Jak można dymać sam siebie?
Państwo tworzą jego obywatele.
  • Odpowiedz
Aleale2
Aleale2
Aleale2
27.04.2026, 08:17:39 via Wykop
  • 5
Tym czasem w Polsce
Aleale2 - Tym czasem w Polsce

źródło: Baner 3

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Makavlani
Makavlani
27.04.2026, 08:28:28 via Wykop
  • 2
@Aleale2: odpowiednie lobby już działają ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
AnalLog
AnalLog
AnalLog
27.04.2026, 08:32:29 via Wykop
  • 4
@Aleale2: Po części rozumiem takie plakaty. Na mazowszu, wokół Mławy i Żuromina jest pełno takich ferm i kurników. Miasteczka jebią chemią i kurzym gównem parenaście razy w roku jak gdzieś wybili wszystkie kurczaki i dezynfekują te wielkie kurniki.
  • Odpowiedz
autotldr
autotldr
26.04.2026, 10:18:24 via Wykop
  • 5
To najlepszy tl;dr, jaki mogłem zrobić, oryginał zmniejszony o 77% (jestem botem)

Eksport i import jaj w Polsce

Polska pozostaje w czołówce eksportu jaj w Unii Europejskiej, jednak w ostatnich latach znacząco zwiększa import. W 2025 roku eksport wyniósł 238,4 tys. ton, a import osiągnął 52,5 tys. ton, co stanowi wzrost o 73% w porównaniu do roku poprzedniego. Wzrost importu jest spowodowany chorobami drobiu, które ograniczają krajową podaż jaj. Polska sprowadza jaja głównie z
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

sukienka
sukienka
27.04.2026, 09:23:47 via Wykop
  • 3
Kur Warszawa nie hoduje, ale jajka eksportuje.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Endrula83
Endrula83
Endrula83
27.04.2026, 07:44:44 via Wykop
  • 2
Ceny jajek tak poszybowały w górę, że szkoda gadać. Wtedy tłumaczyli się, że COVID.

COVID skończył się, a ceny nadal na wysokim poziomie. Może w końcu te janusze biznesu - mając konkurencje - obniżą ceny!
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Zxr9
Zxr9
27.04.2026, 08:01:30 via Wykop
  • 1
@Endrula83: podobnie jak usługi fryzjerskie
  • Odpowiedz
miro87
miro87
miro87
27.04.2026, 15:46:06 via Wykop
  • 0
@Endrula83: Może w końcu te janusze biznesu - mając konkurencje - obniżą ceny!


Szczerze wątpię. Możliwe, że jeszcze bardziej podniosą ceny mając świadomość, że w sklepach będzie sprzedawany syf z mercosur.
  • Odpowiedz
ArnoldZboczek
ArnoldZboczek
26.04.2026, 21:34:34 via Wykop
  • 2
Hmmm to pewnie dlatego są drozsze bo zagraniczne.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

marcinekq
marcinekq
27.04.2026, 07:44:18 via Wykop
  • 0
"ruska propaganda" XDD
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

wisarion
wisarion
27.04.2026, 11:43:30 via Wykop
  • -1
najwaznejsze zeby byli tańsze. a nie 12 zl opakowanie
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

terenn
terenn
terenn
27.04.2026, 07:57:10 via Wykop
  • -1
Byłem ostatnio we Włoszech i tam wiejskie jaka w przeliczeniu na nasze 0.75gr w dodatku duże żółtka mocno żółte i słodkie. Mam kolegę rolnika który kury traktuje tak że z 100 w miesiąc 10 zdycha karmi je pasza i jakimś świństwem jajka są średnie a żółtka blade i ma pretensje do całego świata że nikt ich nie chce. Niestety jeśli podchodzi się tak do zwierząt to nic nie poradzę.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

mkdyl
mkdyl
mkdyl
27.04.2026, 08:36:06 via Wykop
  • 4
@terenn: Kolor żółtka zalezy od paszy. Kury karmione naturalnie w zimę maja blade żółtka, bo nie jedza zieleniny. Jak masz piekny kolor żółtka w zimę to mozesz byc prawie pewny, że były karmione świństwem, sa specjalne dodatki do paszy. Wielkosc jaja zalezy głównie od rasy kury. Jedne niosa duze drugie małe jaja.
  • Odpowiedz
terenn
terenn
terenn
27.04.2026, 09:02:10 via Wykop
  • -6
@mkdyl: srutututu...
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • Strona 1 z 2
  • >

Hity

tygodnia

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
4656
Krajowy System Ewidencji Czasu Pracy Lekarzy - Ustawa Kacprzykowa
Krajowy System Ewidencji Czasu Pracy Lekarzy - Ustawa Kacprzykowa
4387
32-letni ortopeda zarobił 3 mln zł brutto w rok
32-letni ortopeda zarobił 3 mln zł brutto w rok
2893
Słupski hematolog zarobił 1 334 692 zł w rok
Słupski hematolog zarobił 1 334 692 zł w rok
2841
Lekarze na zamkniętej grupie sprzeciwiają się ujawnieniu zarobków po PESEL
2732
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #wydarzenia
  • #ciekawostki
  • #prawo
  • #europa
  • #gospodarka
  • #ekonomia
  • #heheszki
  • #4konserwy
  • #swiat
  • #policja
  • #historia
  • #usa
  • #neuropa
  • #niemcy
  • #afera

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking